Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Tatum ma chyba najbardziej "sexy" rzut w tej lidze :)

 

Blok Roziera na Joelu mega.

 

Ogólnie to mi się mecz w sumie podobał, ale to pewnie efekt tęsknoty za NBA, bo sporo prostych rzutów pudłowanych etc. Philly brakuje shootingu, ciekawe czy coś zrobią czy poczekają na coś alla Bellinelli i Ersan rok temu po buyoutach.

 

Oklahoma pozytywnie zaskoczyła, bo postawiła się GSW. Choć to efekt braku trójek Warriors w drugiej połowie. Intensywnie w D, atletycznie, więc zgodnie z przewidywaniami.

 

Muszę LP pochwalić, bo o 10 rano na konsoli dało się już oglądać Boston z Philly :)  Teraz pierwsza długa noc z ligą i na pierwszy rzut oka to aż cztery mecze mnie interesują, będzie co oglądać w dzień ;) 

Odnośnik do komentarza

Phila chyba celuje w najwyzsze cele za rok. Schodza kontrakty Chandlera, Bayleesa, Muscali, Johnsona czy nawet JJ, jesli by go dalej nie chcieli rolowac. Na jakiegos tlustego all stara by starczylo, pewnie jakis 3/4 zal Saricia. Moze Kawhi albo ew. T. Harris, jesli utrzyma progres. No chyba, zeby KD chcial tam przejsc ;)

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, jasonx napisał:

Idealny do roli numeru 3 i pomocy w walce o final. Choc ja obstawiam probe podejscia pod Kawhaia, ktory raczej nie zapała miloscia do Toronto.

 

Ja pierdole. Kurwa, czasy kiedy Big Al był wyżej niż 6-8 w rotacji minęły bezpowrotnie. Teraz mu bliżej do Chin niż do bycia numerem 3 w coraz mocniejszej drużynie Philly.

 

Klawn kupił dom w Toronto i na ten moment jest bliżej zostania w Toronto niż przenosin do Philly (zwłaszcza w świetle tego, że jego priorytetem jest LA, gdzie będzie space cap). 

 

Poczytaj więcej zamiast snuć domysły...

Odnośnik do komentarza

OK. Jeśli tak, to pomyliłem zawodników. Co nie zmienia i tak faktu, że to nie ma sensu. Boston gra systemowo, Philly opiera grę na geniuszu Bena i Joela. Nie widzę innej możliwości, jak gigantyczny kontrakt (którym Philly będzie bekała przez parę lat) w przypadku żadnej reakcji Celtów. A na to Ainge specjalnie nie pozwoli...

Odnośnik do komentarza

Znaczy ja po Big Alu tez początkowo sadozlem, ze chodzi o Jeffersona, no ale to nie było w ogóle logiczne. 

 

Horford weźmie opcje / podpisze dłuższy kontrakt z Bostonem. Chyba mu tam dobrze po prostu ze Stevensem, bo to idealne przedłużenie trenera na parkiecie po obu stronach. Świetne połączenie 

Odnośnik do komentarza

Bucks 

 

Pierwsza połowa Bucks to było coś pięknego. Koszykówka jak z konsoli. Widać rękę Coacha Buda. Wyeliminowany mid range, chyba 7 trójek w Q1 i dużo więcej miejsca dla Giannisa niż wcześnie. Zreszta Greka i tak próbowano podwajać/potrącać, ale szło to w kickouty i troje. Oczy się cieszyły. Mike dobrze, ze jesteś :)

 

Po przerwie było już jednak gorzej. Trójki tak nie wpadały, ale i prób mniej. Trochę niepotrzebnych akcji etc. No cóż, ten trener z zespołem dopiero się docierają. No ale już widać postępy w grze, w rotacji, we wszystkim. Liczę na lepsza D, bo momentami nadal zbyt duża aktywność. 

 

Jak w crunchu znów zaczęły się iso, Antek walczący z sędziami etc. To wróciły koszmary minionych lat. Hornets pierwsze prowadzenie w meczu 36s przed końcem, ale Antek wyrwał wolnymi wygrana. Choć Batum miał open wide 3 na sekundę przed końcem, dość przypadkowa. 

 

Fajnie pokazał się Ersan, Brook Lopez to nowa jakość na pozycji centra w tej drużynie i kandydat do jednej z lepszych umów tego lata. Donte całkiem niezły debiut. Trafił trójki. W obronie się bardzo stara, momentami za bardzo, ale to rookie w końcu. Zaimponował mi w ostatniej akcji q3. Dał znak Giannisowi, ze switch i poszedł bronić Kembe 1v1. Skończyło się trójka Hornets, ale no chociaż nie ucieka od odpowiedzialności. Bud chyba go polubił, wiec minuty powinien dostać. 

 

No Delly, no problem. Oby nadal był gościem od podawania ręczników i zbijania piątek. 

 

Wood > Henson. Ten drugi miał dobry poprzedni sezon, ale jego BBIQ jest elitarnie niskie i to się już raczej nie zmieni. 

 

Liczę na bardzo zły sezon Hornets i trade Kemby jako sidekicka w lepszej drużynie. Lubię go od NCAA i chciałbym zobaczy w lepszym zespole. 

 

Swoją droga co to jest za liga. W q1 rozpisana trójka dla Cody’ego Zellera. Charlotte robi run piątka Parker, Kemba, Monk, Batum, MKG, a to Batum w obronie gra centra.

 

Denver

 

Nuggets zaczęli od zwycięstwa w LA, wiec niby powinienem się cieszyć. Dużo rzeczy w tym zespole mnie jednak irytuje. Nie wiem czy to za duże oczekiwania względem zawodników, czy kwestia niechęci do Mike’a na ławce. 

 

W defensywie nadal to samo. Praktycznie każda akcja to switch i to wyglada desperacko. Gracze złe się ustawiają, są zagubieni. Potem przez to Boban dostarcza bardzo łatwe punkty na niższych graczach. W dodatku tworzą się otwarte pozycje za trzy, jest dobieg próbujący ratować sytuacje, pump fake i otwarta droga do kosza. Meeh. 

 

Generalnie przez zmianę przepisów o faulach Denver może być łatwiej w ataku. Jokic to zwłaszcza sprytnie wykorzystuje. Z drugiej strony zapowiadają się mecze mocno rwane, bo dużo przerw, wolnych. 

 

Póki pamietam to Gortat jest najgorszym centrem w rotacji LAC. 

 

Przejdźmy dalej do Denver. Kwestia rotacji znów wyglada tragicznie. MM nic się nie uczy. S5 gra ze sobą bardzo długo, a potem wchodzą gracze z ławki razem. 

 

To nawet nie kwestia umiejętności, bo to gracze przynajmniej solidni. Zaskoczył mnie Morris, widać ze praca w G-League przez cały rok nie została zmarnowana. No ale póki nie ma Thomasa (kiedy i w jakiej formie wróci nie wiadomo) to przynajmniej jeden starter powinien to ciągnąć. Clippers grają wtedy Lou i/lub Tobiasem i maja graczy potrafiących zrobić coś w pojedynkę. 

 

W dodatku z tej piątki startującej tylko Harris nie traci na braku piłki w rece, bo jest elitarnym ścinającym. Reszta lepiej sobie radzi, gdy może podkozłował, zagrać post etc. Barton dostał s5, ale powinien grać więcej minut z rezerwowymi jak w zeszłym sezonie. To spoko jeździec bez głowy, ale szkoda, gdy zabiera posiadania Jamalowi, Harrisowi i Jokiciowi. Właśnie jako energizer punktujacy z rezerwowymi ma największa wartość. 

 

Ewentualnie ustawić lineupy rezerwowi + Sap. Choć Paul nadal wydaje się pełny rdzy. Dobrze ze latem TO.

 

Z tego co grają w ataku mało jest analityki, pomysłu, nowoczesności. Handoffy pod mid range, spoko wyglądające pick&pop, ale tylko do pewnego momentu. Gdy wysoki jest czysty na trójkę to i tak Barton czy Jamał się wjebuja pod kosz z dwoma obrońcami. 

 

Ogólnie trójka nie siedziała dziś, a jeszcze złe kreowanie pozycji do rzutu. Za mało ruchu w ataku. 

 

Niby wygrali, ale boje się, ze te błędy i problemy nie zostaną załatane i w perspektywie całego sezonu znów może być rozczarowanie. Nadal nie kupuje ruchu z MM przedłużonym tuż przed sezonem. To daje mu poczucie, ze wszystko robi dobrze i wyglada to jak wyglada. 

 

Plus za końcówkę i wyciągnięcie meczu, ale Clippers trochę w tym pomogli. To może być kolejny ciężki sezon z perspektywy osoby kibicującej Denver. 

 

Statystyk nie sprawdzałem, wiec może coś eye test zakłamać, ale chce sobie jeszcze obejrzeć Doncic vs Ayton ;). 

 

A, dziś LP tak super już nie działał i musiałem przewijać telefonem :<

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Heat

 

Ojj Sota będzie żałowała odrzuceni oferty za Butlera od Heat. Pick i J-Rich to serio był dobry deal. Richardsona uwielbiam, to taki Kawhi dla ubogich. Przez sytuacje kadrowa Heat (dużo niezłych graczy, szeroko skład, ale brak superpoweru) ma trochę za duży USG, ale bardzo dobry two-way gracz na super kontrakcie. W q4 ładnie pociągnął zespół. 

 

Heat generalnie świetnie wyciągają tzw. graczy z dupy. Kolejnym będzie Derrick Jones Jr, który wcześniej kojarzył się głównie ze wsadami.  W Miami robią z niego koszykarza. No i fajne ustawienia Spo z Hassanem/Bamem i czwórka guardow. Jones/J-Rich grali na PF. Dużo dał tez McGruder, który w poprzednim sezonie miał problemy zdrowotne, a to kolejny spoko 3&D gracz. Heat musza coś zrobić z ta masa zawodników, bo wyglada to spoko, ale w Playoffach potrzeba gwiazd. 

 

Z minusów to zły dzień Dragicia, ale to się może każdemu przytrafić. Wade za to nie wyglada dobrze. Dobrze ze to ostatni sezon. 

 

Wizards maja wreszcie ławkę, ale Brooks jest złym trenerem. Liczyłem po cichu, ze zrobią coś w stylu Raptors rok temu i porażki zmienia ich grę. Jednak to ciagle to samo w ataku. Statycznie, oparte na indywidualnych umiejętnościach etc. Może wykręca lepszy bilans, bo ławka nie będzie taka zła, ale nie lubię tej drużyny. 

 

Sam mecz całkiem przyjemny. Bardzo zacięty, ciagle na styku, wiec dało się to oglądać. Choć momentami brakowało jakości. Super końcówka dla Olynyka. W DC pamiętają G7, gdy poprowadził Boston do wygranej meczem życia. Cały mecz na niego gwiżdżą, a ten zbiera cegle Wade i daje game winnera na 0.2s przed końcem. Dirty Kelly momentum. 

 

Lakers

 

Drugi mecz także dał radę. LeBron przywitał się jako Laker dwoma efektownymi wsadami. Generalnie LAL mogą być fun do oglądania. Zawsze trafi się jakieś efektowne podanie od Brona, Lonzo czy Rondo. Jest McGee po obu stronach. 

 

Sportowo może być ciężko, bo ten skład jest zbyt przeciętny na Zachód. Do przerwy nie trafili trójki, a generalnie złe wyglądali rzutowo. No i ta rotacja pod koszem meeh. Zwłaszcza, ze to nadal tylko podkoszowy Portland, z całym szacunkiem do rozwoju Zacha Collinsa. 

 

No ale to jednak początek. Widać, ze się jeszcze nie znają na parkiecie najlepiej. Trochę podań w trybuny przez brak zrozumienia kto ma w jakim miejscu stanąć było. 

 

Mecze w Moda Center się zawsze dobrze ogląda. Z wiadomych powodów obawiałem się stypy, ale było względnie głośno. Zwłaszcza BEAT LA w końcówce. Gorący niesamowicie Stauskas zrobił różnice. Portland pewnie jak co roku niezły RS i walka o Playoffy do końca, a potem szybki wypad na ryby, ale w RS popisy Lillarda oraz rozwój Zacha będzie się spoko oglądać. 

 

Ciekawe kiedy pierwsze kwasy w szatni Lakers ?. No i co LaVar ma sadzanie Lonzo na ławce. 

 

Tej nocy trzy super mecze (Boston z Raptors, Bucks z Pacers i Jazz z GSW) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Chciałbym się odnieść do wczorajszych meczów w nieco inny sposób. Wg mnie Wizards i Blazers mają wiele wspólnego. Z tego samego względu nic nie osiągną w tej lidze, jeśli utrzymają obecny stan posiadania. I nie zgodzę się z Lucasem, że największym problemem w pierwszym przypadku jest Brooks.

 

W obu drużynach najlepsi zawodnicy grają na pozycji 1 i 2. I przez to większość ich akcji jest rozgrywana pod wykorzystywanie przewag na obwodzie. Przez brak większej mocy we frontcourcie bardzo trudno im zbilansować swój atak i pomimo posiadania talentu, który może nawet i mógłby ich zaprowadzić na 2-3 miejsce w swoich konferencjach, to i tak w PO czekają ich ryby po pierwszej rundzie. Najlepiej by było znaleźć kogoś w okolicach all-stara pod kosz, ale... wtedy by musieli oddać jednego z dwóch obwodowych, czego przecież nie możesz zrobić. A poza tą dwójką na obwodzie, nie masz w ogóle nazwisk, za które dostaniesz kogoś lepszego. Ta dwójka na obwodzie to jedyne, co masz wartego cokolwiek w wymianie. Ciężko jest się wzmocnić, gdy musisz oddać jedną ze swoich gwiazd ;)

W Wizards dochodzą jeszcze problemy pozaboiskowe i kwestie chemii pomiędzy Wallem i Bealem. A w kolejce do robienia kwasów masz jeszcze Howarda i Riversa, ała.

 

@Lucas07, zgłaszam obecność na Warriors z Jazz. Idealna przystawka przed Trefl - Anwil w Ergo po 12 :)

Odnośnik do komentarza

Pany, jakie wrażenia z oglądania Dončića :)? Strasznie mi się podobało jak sobie radzi mimo braków w szybkości :)

 

Pierwsza od dawna PRAWDZIWA bijatyka w NBA. Ciekawe ile zawieszenia dla CP3 i Rondo. Imo powinni dostać po równo. Cp3 zaczął (czy został opluty?), a Rondo ładniej trafił ;) imo oberwie też Ingram, który pod koniec wymierzył cios do CP3. 

Odnośnik do komentarza

Ingram powinien dostać najwięcej. Od niego się zaczęło (pchnięcie Hardena) i doskoczył "na trzeciego"

 

Lakers będzie ciężko bez shootingu, a dziś przecież Ball miał bardzo dobry dzień na dystansie. No i nie mogę patrzeć na Kuzmę, który jest typowym rakiem na parkiecie. 

 

Doncicia dziś niestety nie widziałem, ale linijka obiecująca.

 

Za to Jokić pozamiatał. Pierwsze triple-double na ponad 30 punktów i 100% FG od 67 roku i Wilta. Do tego 0 TO i jeszcze 4 stl. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...