Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy win-win :-k

KL dość jasno dawał do zrozumienia, że za rok planuje wylądować w LAL, nie sadze żeby nagle zapałał miłością do Kanady.

DDR w formie to świetnych ruch dla Spursów, choć nie wiem jak tam z jego problemami z depresją. O ile Raptors nie mieli ciśnienia na spuszczenie DDR (bo może wiedzą coś, czego nie wie reszta ligi), to IMO wygranymi tego trejdu są Spursi. Dostają All-Stara, który cały czas się rozwija, oddając kogoś kto nie za bardzo miał ochotę na współpracę w organizacji.

Odnośnik do komentarza

Toronto po prostu musiało zrobić coś, a do bardzo szerokiej kadry dodali gracza, który zdrowy jest dużym upgradem nad DDR. Jeśli KL za rok ucieknie to w Raptors się nic nie stanie w zasadzie, bo Ibaka i Lowry będą mieć tylko roczne umowy już i to jest dobra droga do rebuildingu. Tak to byliby ciągle zespołem, który pewnego poziomu w Playoffach nie przeskoczy. Nie oddali za dużo, a DDR ze swoim kontraktem i mimo dodania jako takiej trójki nadal nie jest materiałem na bycie liderem kontendera (mimo, ze w RS naprawdę mi się jego gra barzdo podobała), zostawili przede wszystkim OG w składzie i to jest ich wygrana, nie przejęli żadnej złej umowy (Mills/Gasol), a pick jest 1-20 (wiec jesli KL sie zbuntuje to nie ryzykuja wiele) i tylko roczna protekcja, bo potem przechodzi w 2nd. To naprawdę nie jest duża cena za talent MVP tej ligi. 

 

Co do ucieczki z Kanady to prawdopdoobne, ale kto wie czy KL nie zakocha się w Kanadzie jak George w Oklahomie ;). 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, jasonx said:

Nie wiem, czy win-win :-k

KL dość jasno dawał do zrozumienia, że za rok planuje wylądować w LAL, nie sadze żeby nagle zapałał miłością do Kanady.

DDR w formie to świetnych ruch dla Spursów, choć nie wiem jak tam z jego problemami z depresją. O ile Raptors nie mieli ciśnienia na spuszczenie DDR (bo może wiedzą coś, czego nie wie reszta ligi), to IMO wygranymi tego trejdu są Spursi. Dostają All-Stara, który cały czas się rozwija, oddając kogoś kto nie za bardzo miał ochotę na współpracę w organizacji.

 

A PG13 dawał do zrozumienia, że chce grać w LAL z LBJ :roll:

 

Dla Raptors to jest win-win. Chcieli coś zmienić w swojej ekipie, wprowadzić nową krew, rozbić zdziadziały core Lowry-DDR i w zamian pozyskali TOP3 gracza NBA (ROK temu!).

 

Jeśli Kawhi odejdzie, to Raps grają z miejsca o Finały NBA w tym sezonie, a potem zajmują się rozwijaniem Powella, Wrighta, VanVleeta, Siakama, OG. Już mają bardzo fajny młody skład, masę młodzieży i prawie wszystkie swoje picki :)

 

Jeśli Kawhi zostanie, to całe Toronto będzie miało zbiorowy orgazm i z taką masą dobrych graczy mogą bić się z Philly i Bostonem o finały do usranej śmierci :) Nie mówiąc o tym, że zejdą kontrakty Ibaki, JV, Lowry też nie ma najdłuższej umowy :) WIN-WIN-WIN-WIN.

 

58 minutes ago, Lucas07 said:

Toronto po prostu musiało zrobić coś, a do bardzo szerokiej kadry dodali gracza, który zdrowy jest dużym upgradem nad DDR. Jeśli KL za rok ucieknie to w Raptors się nic nie stanie w zasadzie, bo Ibaka i Lowry będą mieć tylko roczne umowy już i to jest dobra droga do rebuildingu. Tak to byliby ciągle zespołem, który pewnego poziomu w Playoffach nie przeskoczy. Nie oddali za dużo, a DDR ze swoim kontraktem i mimo dodania jako takiej trójki nadal nie jest materiałem na bycie liderem kontendera (mimo, ze w RS naprawdę mi się jego gra barzdo podobała), zostawili przede wszystkim OG w składzie i to jest ich wygrana, nie przejęli żadnej złej umowy (Mills/Gasol), a pick jest 1-20 (wiec jesli KL sie zbuntuje to nie ryzykuja wiele) i tylko roczna protekcja, bo potem przechodzi w 2nd. To naprawdę nie jest duża cena za talent MVP tej ligi. 

 

Co do ucieczki z Kanady to prawdopdoobne, ale kto wie czy KL nie zakocha się w Kanadzie jak George w Oklahomie ;). 

 

AMEN :) Do tego Raps już teraz mają w składzie dużo talentu, za który ekipy w rebuild-mode dałyby się pokroić.

 

38 minutes ago, jasonx said:

tylko, czy przy rebuildzie gracze pokroju KL czy nawet DDR beda chcieli isc do Kanady to inna sprawa. no ale deal done, zobaczymy

 

Lol? Co z tego, że nie będą chcieli tam grać FA? Draft baby. No i Raps mają wszystkie swoje picki i talent/umowy, żeby zrobić kolejny splash po gwiazdę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Ja jestem sceptyczny, ty po raz kolejny prawie euforyczny (podobnie jak i z ZLV), prawda pewnie leży po środku i czas to zweryfikuje. Po prostu jestem ciekaw, jaką Kawhi ma psyche i jak zniesie fakt, że przez deal stracił szanse na supermaxa od SAS (coś jak Boogie w Sacto). W każdym razie będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Kawhi nie stracił szansy na supermaxa przez deal. Kawhi stracił szanse na supermaxa przez swojego wujka i cały ten obóz, w którym się zakochał. 

 

Teraz to Kawhi musi coś pokazać, żeby wzbudzić zainteresowanie na rynku za rok. To większy talent od DMC czy Thomasa, ale dwa lata bez grania to mogłoby być za dużo nawet dla potencjalnego top3 gracza ligi na maxa 4-letniego. 

 

Za to będąc w AllNba w Toronto może dostać od nich chyba 5 letnie przedłużenie  i stracić mniej kasy. Toronto to fajne miasto, wiec moim zdaniem aktualnie jest jakieś 25% szans na to, ze zostanie, a to całkiem sporo za taka cenę i w sytuacji Raptors jako organizacji. Są w najlepszym momencie w swojej historii i pokazują, ze nie zadowala ich odpadniae w 1/2 rundzie Playoffow, ale nie rozwalają wszystkiego tylko ryzykują po KL, po superstara, po MVP kaliber talent. Pokazują, ze przeciętność ich nie interesuje, ale tank także. Szacunek panie Masaiu ;) 

Celtics GM Danny Ainge and Happy Walters, the agent for restricted free agent guard Marcus Smart, are now seriously engaged in contract talks, league sources tell ESPN. Potential deal range is in the four-year, $46M-$50M range, sources tell ESPN. Talks ongoing.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
38 minutes ago, jasonx said:

Nie wiem. Ja jestem sceptyczny, ty po raz kolejny prawie euforyczny (podobnie jak i z ZLV), prawda pewnie leży po środku i czas to zweryfikuje. Po prostu jestem ciekaw, jaką Kawhi ma psyche i jak zniesie fakt, że przez deal stracił szanse na supermaxa od SAS (coś jak Boogie w Sacto). W każdym razie będzie ciekawie.

 

To gdzie jest downside?

 

Bo dla nie największy downside to trzymać DDR przez kolejne 3 lata i wiedzieć, że mogło się mieć MVP kandydata sprzed roku u siebie.

 

W tej lidze albo robisz splash, albo jesteś przeciętny. Raps zrobili krok w stronę mistrzostwa, mogą się cofnąć o dwa, ale mogą też sobie zapewnić contendowanie na dużo lat.

 

Presti zrobił to samo rok temu i wygrał.

Odnośnik do komentarza

Natomiast pojawiają się już komentarze, że Kawhi nie będzie chciał grać w Toronto. Powtórzę po raz n-ty, że liga powinna wreszcie zrobić z tym porządek. Nie podoba Ci się, spoko. Zgłoś Trade Request. Zostałeś wymieniony zgodnie z wolą z zespołu. Jeśli nie chcesz grać w nowym zespole, następuje rozwiązanie kontraktu przez niewypełnienie go przez zawodnika, co powinno skutkować natychmiastowym uruchomieniem klauzuli: pan oddajesz wszystkie monety, które pan dostałeś za ciągle obowiązujący kontrakt. Może wreszcie dotarłoby do gwiazdeczek, że trzeba trochę być odpowiedzialny za to co się podpisało. :roll:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, T-m said:

Natomiast pojawiają się już komentarze, że Kawhi nie będzie chciał grać w Toronto. Powtórzę po raz n-ty, że liga powinna wreszcie zrobić z tym porządek. Nie podoba Ci się, spoko. Zgłoś Trade Request. Zostałeś wymieniony zgodnie z wolą z zespołu. Jeśli nie chcesz grać w nowym zespole, następuje rozwiązanie kontraktu przez niewypełnienie go przez zawodnika, co powinno skutkować natychmiastowym uruchomieniem klauzuli: pan oddajesz wszystkie monety, które pan dostałeś za ciągle obowiązujący kontrakt. Może wreszcie dotarłoby do gwiazdeczek, że trzeba trochę być odpowiedzialny za to co się podpisało. :roll:

 

Problem jest w tym, że wszyscy chcą oglądać tych najlepszych :) z ligi go nie wyjebiesz, ale jak nie rozegra drugiego sezonu z rzędu to imo dostanie po kieszeni.

 

Pojebane to jest ofc, ale co zrobisz, nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, T-m said:

Oczywiście, że tak. Już przez decyzję o odrzuceniu Spurs Leonard dostał po kielni, ale tam to wujaszek odjebuje straszne bajabongo (począwszy od tematu nowego kontraktu od Jordana). :-k

 

Dokładnie. Dostał po kielni raz, a jak będzie się rzucał i nie zagra w Raps, to może dostanie i drugi raz. Jerry West nie jest głupi i możliwe, że w takie bagno wchodzić nie będzie chciał, a nawet Lakers nie będą IMO takimi idiotami, żeby licytować się sami ze sobą.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kolek23 napisał:

 

To gdzie jest downside?

 

Bo dla nie największy downside to trzymać DDR przez kolejne 3 lata i wiedzieć, że mogło się mieć MVP kandydata sprzed roku u siebie.

 

W tej lidze albo robisz splash, albo jesteś przeciętny. Raps zrobili krok w stronę mistrzostwa, mogą się cofnąć o dwa, ale mogą też sobie zapewnić contendowanie na dużo lat.

 

Presti zrobił to samo rok temu i wygrał.

no chyba z TMem juz wyjasniliscie gdzie. Kawhi w formie i z checiami gry w Raps bylby win. Ale imo on im cyrk odpierdoli niczym teraz Lewy z Bayernem.

SAS za to dostali fajnego gracza (zwazywszy, ze rok temu Kawhi nie gral) i raczej spokoj w szatni (nie widze, zeby DDR marudzil na deal, kwestia jak ogarnia temat depresji).

No chyba, ze Toronto chce dalej dealowac Kawhaiem np z Clips (choc tam chyba nie ma kogo wyciagac, moze Harris, Williams i picki). Dla mnie Raps wjebali sie na mine, ale to tylko imho i nie ja biore kase za te decyzje.

Odnośnik do komentarza

W Clippers nie ma kogo wyciągnąć? To jest jeden z ciekawszych zespołów do handlowania z nimi. 

 

Raptors jak Ci wyjaśnialiśmy zrobili zajebisty deal, bo nawet jeśli Kawhi nie zagra to na tyle dobre zabezpieczone picki, że będą mogli pójść w rebulding. Nie jestem fanem orania wszystkiego po jednym sezonie jak raz PO nie pójdą, ale ten skład Raptors zawiódł parę razy i to był ich sufit. Także podjęli ryzyko i albo pójdą mocno w górę (Kawhi grający w formie) albo w dół (Kawhi buntujący się), ale nie będą "w niczym".

 

W dodatku nawet KL nie może sobie raczej pozwolić na dwa lata bez gry, bo po Thomasie czy Kuzynie widać jak rynek wycenia graczy po przejściach. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niby tak, z drugiej strony oddajesz DDR (którego osobiście jestem fanboyem), który imo idealnie wpisuje się w organizacje i przez niektórych zwany jest "Mr Raptor". Tak wem, to tylko biznes, nie masz no-trade to możesz jutro wylądować w Sacramento, but still.

Ale jak pisałem - nie ja biorę kase za te decyzje, na pewno ktoś to przemyślał (choć kiedyś w trejdzie C's - Nets pewnie też ktoś "przemyśliwał", ale to już skrajny przykład ;) )

Odnośnik do komentarza

Smart za 13 mln rocznie na 4 lata w Bostonie. 

 

Melo na chwile do Hawks i pewnie wzmocni Rockets (Ew Lakers). Atlanta dostała pick 2021 Thunder lottery protected i Justina Andersona. Philly Muscale. OKC Schrodera i TLC. 

 

Philly nie rozumiem. OKC zły fit, ale oszczędności na podatku. Hawks w sumie za dużo nie dostali, myślałem ze miejsce w capie wycenione jest wyzej w tym roku. Wolałbym na ich miejscu wziąć Farieda i Arthura, ale widocznie chcieli pozbyć się Dennisa i jego fochów. Oj będzie ciekawie w szatni Thunder. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...