Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu ciężko mi uwierzyć w guarda, który całą karierę jest ujemny przez fatalną D i nawet w najlepszym swoim sezonie w karierze do momentu kontuzji generalnie był gościem minusowym, mimo postępu rzutowego. No ale zobaczymy jak to z nim będzie za parę lat, ja fanem tej umowy nie jestem :P

 

Swoją drogą podoba mi się start Younga w Summer League, bo już od SL idzie w busta ;) 

 

Z młodych guardów RFA dużo bardziej lubię umowę Exuma, bo ten przez atletyzm i D powinien być fajnym uzupełnieniem w Jazz. Jeśli tylko zdrowie pozwoli.

Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, jasonx said:

No ale kurwa 20kk za sezon za guarda bez obrony? Co to drugi Harden? 40/4 bym zrozumial, 30/2 jeszcze tez. Ale 80/4? No sory, to imo nie jest cena za watpliwy moim zdaniem prospekt. No chyba, ze placa mu za wygrany SDC i chca tym trybuny zapelnic ;)

 

40/4 i 30/2 bardzo dobre liczby na 2010 rok. Mamy ciut wyższe salary cap. Allen Crabbe zarabia 19mln, Kanter, Bazemore i Deng po 18mln. Oceniasz sobie ten kontrakt z perspektywy gwiazd NBA, albo RFA z początku tego dziesięciolecia, a nie z perspektywy tego co Bulls mogą zrobić z tymi pieniędzmi. Opis ich opcji masz wyżej.

 

Twoim zdaniem to może być wątpliwy prospect, a patrząc obiektywnie on jest elitarnym atletą i może być elitarnym strzelcem, scorerem i zwłaszcza te 44% po koźle za trzy to coś, co by go trzymało na boisku w Playoffach i może nawet w Finałach NBA.

 

41 minutes ago, Lucas07 said:

Po prostu ciężko mi uwierzyć w guarda, który całą karierę jest ujemny przez fatalną D i nawet w najlepszym swoim sezonie w karierze do momentu kontuzji generalnie był gościem minusowym, mimo postępu rzutowego. No ale zobaczymy jak to z nim będzie za parę lat, ja fanem tej umowy nie jestem :P

 

Też nie jestem fanem. W próżni jest to chujowa umowa. Patrząc na sytuację Bulls to mieli bardzo mało lepszych opcji. Na pewno NIC lepszego nie czekało na nich na FA.

 

42 minutes ago, Lucas07 said:

Z młodych guardów RFA dużo bardziej lubię umowę Exuma, bo ten przez atletyzm i D powinien być fajnym uzupełnieniem w Jazz. Jeśli tylko zdrowie pozwoli.

 

Umowa na pewno dużo bardziej adekwatna. Obrona fajnie, atletyzm spoko, ale Dante nie jest elitarny ani w jednym, ani w drugim, a bez tego i z zerowym wpływem na atak nie można go trzymać na boisku w Playoffach :( No ale na pewno może się jeszcze rozwinąć.

 

20 minutes ago, Lucas07 said:

Bulls mogli negocjować z nim wcześniej na swoich warunkach. Jeśli podpisał z Kings to mogą tylko wyrównać lub odpuścić. Tak Nets trollowali swego czasu Heat i Wizards czy kiedyś akcje z Linem czy Asikiem

 

Bulls oferowali mu 60/4 (fair deal), Sactown dało więcej. 

Odnośnik do komentarza

Tylko tego lata jest mało kasy na rynku. To widać po umowach Nurkicia czy Randle. Fakt, ze Capela i Smart nie są jeszcze na etapie „do wyrównania” tez o tym świadczy. 

 

Takze biorąc pod uwagę sytuacje na rynku kontrakt LaVine jest po prostu głupi. Zwłaszcza jeśli to są pełne 4 lata gwarancji, ale szczegółów nie widizalem, coś mignęło o niby zabezpieczeniu na wypadek kontuzji. 

Odnośnik do komentarza
45 minutes ago, Lucas07 said:

Tylko tego lata jest mało kasy na rynku. To widać po umowach Nurkicia czy Randle. Fakt, ze Capela i Smart nie są jeszcze na etapie „do wyrównania” tez o tym świadczy. 

 

Smart już wiadomo kim jest i kim na pewno nie będzie, a Capela zostanie wyrównany no matter what :) IMO LaVine najlepszym RFA o jakim mogli marzyć Bulls i to o milę.

 

46 minutes ago, Lucas07 said:

Takze biorąc pod uwagę sytuacje na rynku kontrakt LaVine jest po prostu głupi. Zwłaszcza jeśli to są pełne 4 lata gwarancji, ale szczegółów nie widizalem, coś mignęło o niby zabezpieczeniu na wypadek kontuzji. 

 

Gdyby Bulls go zaoferowali to nawet bym się zgodził. IMO kontrakt jest.. nienajlepszy, ale jeszcze gorszy byłby brak prospecta w składzie przy pustym salary :)

 

Jest zabezpieczenie, Woj o tym pisał, ale niewiadomo jakie. 

 

Quote

The offer sheet includes an exhibit that protects the team financially should LaVine suffer a serious injury to his surgically repaired left knee, league sources told ESPN.

 

Odnośnik do komentarza

Generalnie gdyby to było dwa lata temu (te kontrakty choćby, które przywołałem) to byłoby ok, bo wtedy podpisano dużo gorszych umów. Tu jest nadzieja, ze odpali, bo nadal młody i coś tam już grał w ataku. 

 

Jednak po prostu w sytuacji, gdy na rynku jest mało kasy to moim zdaniem głupi ruch. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lucas07 napisał:

Po prostu ciężko mi uwierzyć w guarda, który całą karierę jest ujemny przez fatalną D i nawet w najlepszym swoim sezonie w karierze do momentu kontuzji generalnie był gościem minusowym, mimo postępu rzutowego. No ale zobaczymy jak to z nim będzie za parę lat, ja fanem tej umowy nie jestem

 

Wrzuciłbyś go do ekipy, która nie miała bilansu minus milion, to może nie byłby taki ujemny. Poza tym ten kontrakt to nie są miliony Noaha, Asika czy innych bezproduktywnych zawodników, tylko faceta, który ma 23 lata i petardę w nogach. Wszystko przed nim.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kyle Anderson za MLE w Grizzlies, Spurs nie wyrównują. Za to za 20/4 przedłużyli Bertansa.

 

Fajny ruch Bucks z Brookiem, który za 3.3 mln będzie starterem, a po dodaniu przyzwoitej trójki to naprawdę dobry center do Giannisa, zwłaszcza za taką kasę. Drugą część sezonu w LA miał już lepszą, więc no ciężko negatywnie ocenić ten ruch. 

Odnośnik do komentarza

Faried, Arthur, pick 2019 1-12 w Nets 

Izaja Thomas za minimum w Denver 

 

Dobre deale. Nie ufam wymianom robionym przez Denver ostatnio, ale tego lata chyba nic nie zjebali. Zeszli z trzech dużych umów za cenę tylko 1 firsta i to zastrzeżonego. Chociaż przy tym Zachodzie lepiej czułbym się z 1-14. Biorąc pod uwagę, ze więcej zespołów potrzebuje zrzucić z umów niż coś przyjąć to nie są złe ceny (tacy Hornets dla oszczędności w tym sezonie oddali rok DH za Mózgowa/Biyombo na rok dłuższych umowach), a Denver akurat jest sporo młodych graczy i ten jeden pick nie powinien być aż tak bolesny w przyszłości. 

IT to sportowo powinna być nadwyżka jako backup nad Devinem. W rezerwowych ustawieniach może się przydać i dać trochę energii w ataku. Walczy o kontrakt za rok to motywacje ma na pewno. Boje się, ze będzie cancerem w szatni, ale to tylko rok za minimum.

Odnośnik do komentarza

Jabari ma podpisać 40/2

Cieszę się, ze Bucks go odpuścili, bo tych kontuzji było za dużo, a tak nie ma już czasu na głupie ruchy (Ersan xD), bo i tak sporo złych umów i grecki zegar pędzący do FA ruszył ? 

Nie wiem w co grają Bulls tego lata. LaVine na 4 lata, a przy Jabarim z plusów to tylko dwuletnia umowa i fakt, ze jest z Chicago. Gość nie pasuje tak sportowo, bo pewnie będzie musiał grać na SF, gdzie jego słaba D będzie jeszcze bardziej widoczna. Markkanen, Portis, Parker cały tercet powinien grać na PF, a Portis jest CY to może być sporo kwasów. 

No i szkoda mi Wendella Cartera, bo co się gość w obronie nabiega grając obok Zacha, Jabariego i Lauriego to może być za dużo dla rookiego, zwłaszcza ze koniec końców zespół w D i tak będzie fatalnie wyglądał. RFA chyba trzeba dać minimum 2 lata na gwarancji, wiec Bulls chyba w ten sposób się wypisali z walki o graczy za rok. I o ile na największe gwiazdy pewnie nie byłoby szans to wolałbym żyć nadzieja niż płacić 40 mln roczni dwójce LaVine-Parker.

Odnośnik do komentarza

Kalaj w Toronto, Green tez. W druga stronę Poelt, 2019 1st i DeRozan

 

Lowry Green/OG Kawhi Ibaka JV

Fred, Wright, Miles, Green/OG, Siakam, a może o kimś zapomniałem. Naprawdę fajnie to wyglada i Toronto może być poważne w tym sezonie tez w Playoffach. Jeśli tylko KL jest poważnym człowiekiem. 

Spurs dostali pick z 3 dziesiątki, fajnego centra i duży upgrade do s5 względem poprzedniego sezonu, a przy mocniejszym jeszcze wschodzie to konieczne. 

Wyglada na win-win deal.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...