Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

rozglądam się za TV LCD

moje oczekiwania:

1. cena maks. 2tys zł

2. rozmiar 37 cali- bo chyba 40-tki w tej cenie raczej nie kupię :-k

 

odbiór z tv kablowej-analogowej

nie odtwarzam Blue-Ray, nie gram na PS3 :)

 

macie jakieś sugestie?

dzięki za podpowiedź

 

edycja:

udało mi sie kupić LG 42 cale jeszcze po "starej" cenie- z przesyłką wyszło mi 2077zł-

jak na razie jestem bardzo zawolony

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Znajomy chce kupić telewizor LCD 37'' i zależy dość na cenie, ma dwie oferty. Mógłby ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy 50hz a 100hz i czy jest bardzo odczuwalna. Wersja 50hz kosztuje 539£ natomiast 100hz 648£. Pozdrawiam

 

zdecydowanie stawiałbym na model 100 Hz - 37b651. Tegoroczne modele Samsunga, z serii "B", a model, który zaproponowałeś, jest tak naprawdę jednym z lepszych modeli tego producenta. 100 Hz poprawia znacznie wyostrzenie obrazu, szczególnie przedmiotów, które szybko zmieniają swoje położenie (np. piłka). Jeżeli znajomy zamierza oglądać dużo sportu i kina akcji, niech decyduje się na 100 Hz, dzięki tej technologii wzrok się tak nie męczy. Zwróć uwagę, że b651 ma jeszcze kilka innych fajnych rzeczy, jak możliwość podłączenia do internetu, połączenia w sieć domową np. z kompem czy bardzo funkcjonalne wejście USB.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie znam się zbytnio na telewizorach a poszukuje naprawdę dobrego sprzętu.

Potrzebuje dużego telewizora coś ok 50-60 cali.

Z przystosowaniem do zapowiadanych nowych technologi cyfrowych, hd.

Słyszałem też coś o diodowych ekranach?

Jest ktoś w stanie mi doradzić coś takiego w granicach 10-12 tysięcy?

Odnośnik do komentarza

Diodowe ekrany to Samsung, seria B6000 i B7000. Występują w 32, 40, 55 calach z tego co wiem.

 

Moje propozycje:

 

Samsung 55 B 7000 - telewizor na LEDach, a więc podświetlany diodami krawędziowo, dzięki czemu telewizor jest bardzo cienki (3cm grubości). Bardzo małe zużycie prądu, porównując z innymi telewizorami o technologii podświetlania lampami ciekłokrystalicznymi (nawet o 60% mniejszy pobór!). Jest tuner cyfrowy mpeg-4, więc jest maksymalnie przystosowany do zmian. Są fajne funkcje stworzenia sobie sieci domowej z komputerem, jest USB, które odtwarza zdjęcia, muzykę i filmy DivX, czyli te ściagane z internetu (ale nie odtwarza filmów nagrywanych kamerami Full HD). W lutym sprzedawaliśmy go za jakieś 12 tysięcy, a pracuję w normalnym sklepie z elektroniką, dziś w internecie powinieneś znaleźć taniej.

 

Sony KDL 52 W 5500 - telewizor LCD, a więc grubszy niż Samsung i trochę większy pobór energii, ale: Sony jest tańszy, średnio o jakieś 2-3 tysiące, producent daje aż 5-letnią gwarancję (Samsung 2 lata) i Sony ma lepszy tuner analogowy - a więc jeżeli korzystasz z kablówki bądź ze zwykłej, zewnętrznej anteny "dachowej" Sony poradzi sobie lepiej, niż diodowy Samsung. Poza tym wszystkie funkcje to samo w Samsungu, różnica tylko w odtwarzaniu filmów - bez DivX, ale z możliwością odtwarzania Full HD za pośrednictwem USB.

 

Powiem tak - jeżeli telewizor nie jest włączony całymi dniami, od rana do wieczora, lub jeżeli nie zamierzasz wieszać go na ścianie, wybierz Sony. Poczytaj sobie opinię w internecie o tym modelu, są nawet porównania z serią B7000 Samsunga - Sony jest oceniany lepiej. :) Ale to już od Ciebie zależy, czego potrzebujesz :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to głupota, ale zdziwiłbyś się, ile osób podłącza taki sygnał do takich telewizorów. Oprócz tego wiele użytkowników nie ma możliwości podłączenia np. dekodera satelitarnego, bo taka "rada osiedla" nie życzy sobie montowania anten satelitarnych na elewacjach bloków.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Planuję kupić nowy telewizor. Chciałbym się dowiedzieć, co się bardziej opłaca - LCD czy plazma i jakiej marki? Jakieś konkretne modele? Tiwik myślę że 42 cale. Brać Full HD czy nie?

 

Co będziesz do niego podłączać? Kablówka, dekoder satelitarny, Play Station, komputer, DVD...?

Odnośnik do komentarza

myślę że 42 cale. Brać Full HD czy nie?

Przy 42 calach to koniecznie z full HD.

tak na prawdę to zależy od Twoich oczekiwań i Twojego portfela

mam 42 calowy tv HD ready i nie narzekam, mój kolega ma tuner telewizji N również na 42`HD ready i jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza

myślę że 42 cale. Brać Full HD czy nie?

Przy 42 calach to koniecznie z full HD.

tak na prawdę to zależy od Twoich oczekiwań i Twojego portfela

mam 42 calowy tv HD ready i nie narzekam, mój kolega ma tuner telewizji N również na 42`HD ready i jest bardzo zadowolony

 

Dokładnie, jeżeli jest dobry sygnał, typu telewizja N rozdzielczość nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu... Różnice pomiedzy Full HD a HD można zauważyć siedząc... metr od 42-calowego TV (tym bardziej że nawet taka N-ka nie podaje sygnału FullHD).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o plazma/LCD to tą pierwszą opłaca się (z tego co wiem) brać dopiero od około 50". Obecnie różnice cenowe pomiędzy FullHD, a HDR nie są tak duże jak jeszcze rok czy dwa temu więc skoro zmieniasz TV to radzę się zastanowić czy nie lepiej ciut dołożyć, a mieć pewność, że wykorzystasz maksimum wysokiej rozdzielczości. Oczywiście mówimy tu o filmach na BR, bo to co mamy przez satelitę to jednak takie przekłamane FullHD. Jeśli będziesz podłączał konsolę masz na myśli X360/PS3? Bo jeśli o poprzedniej generacji to broń Boże, obraza będzie gorszy niż na CRT.

 

Z firm to ciężko polecić, najlepiej brać sprzęt markowy. Samsung, Sony, Toshiba, Pioneer (chociaż tutaj ceny są zaporowe, ale to najwyższa możliwa półka) no i co tam jeszcze znanego jest. Od siebie dodam, że nie bierz nic bez wbudowanego tunera MPEG-4 (cyfrowa telewizja naziemna będzie tego wymagała) więc unikniesz ewentualnych późniejszych kosztów. No i od nadmiaru wejść też Ci się nic nie stanie bo tych nigdy za wiele. 3xHDMI to minimum, ja mam dwa i już nic więcej nie podepnę.

 

Jeśli chciałbyś jakiś konkretny model do polecenia to już musiałby się wypowiedzieć ktoś kto w tym siedzi. Poszukaj może na forach typowo o HD, ale ostrzegam, tam możesz nabrać jeszcze większych wątpliwości.

:)

Odnośnik do komentarza

Co do tego MPEG-4 to nie do końca bym się zgodził - jeżeli ktoś zamierza mieć Cyfrę+, telewizję "N", Cyfrowy Polsat czy osiedlową kablówkę (nawet tą cyfrową), to MPEG-4 jest zbędny z prostego powodu. Wszystkie te urządzenia korzystają z własnego dekodera, przez co jakikolwiek tuner wbudowany w TV jest zbędny. Nawet dostawcy kablówek oferują swoje własne skrzyneczki dekodujące ten kodek. :)

 

Tak się składa, że jestem przedstawicielem znanego producenta telewizorów, a pracuję jednym z marketów elektronicznych :) Mam więc rozeznanie w konkretnych modelach.

 

Przede wszystkim nie ma dobrych producentów - są dobre modele... Wyróżniłbym: Toshiba 42RV635 (Full HD, 100Hz, świetny, ostry obraz nawet na analogu), Sharp 42DH77 (chyba najbardziej udany model Sharpa w ostatnich miesiącach), Sony 40W5500/5720/5710 (wersje kolorystyczne - dobry, multimedialny LCD z dużą możliwością podłączenia sprzętów, 5 lat gwarancji). To z LCD w granicach cenowych 3,5-5 tys. zł. Z plazm poleciłbym Panasonic TX-P 42S10E, ewentualnie dużo droższą, ale genialną pod każdym względem: Panasonic 42V10.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam kolejne pytanie, myślę, że wiążące z tv.

Poszukuje dobrego sprzętu, tzn. kina domowego, z mocnym brzmieniem w drewnie.

Najlepiej 5 głośników + subwooferem i odczytem wszelakich płyt,(dvd, divx, bluraye).

Czy jest ktoś w stanie mi coś polecić, starałem znaleźć coś sam, ale wyszło, że jestem jednak laikiem.

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...