Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Odległość 2.5-3m więc nie chce przesadzić, a telewizor nie ma być głównym i najważniejszym meblem :P

dla 3m spokojnie 55, jak max 2,5 to 50"

55 będzie za duzy, i tak robię przesiadkę z 32cali :D

 

ja po zmianie z 37 na 46 żałowałem, że nie wziąłem większego rozmiaru - odległość 3m, do wysnucia takiego wniosku wystarczył mi niespełna kwartał

 

 

 

Ten ue49ku6470s ma PQI 1500, więc nawet więcej niż ten mój 55-calowy (1300).

jestem ciekaw ile ma w rzeczywistości Hz, to całe PQI to ponoć kosmicznie bzdurny marketing, patrzyłbym na to w ostatniej kolejności.

Odnośnik do komentarza

Nie mam już siły do gównoTV Samsunga. Zrobiłem reset SmartHuba i od tej chwili nie mam już w ogóle wifi w telewizorze...

 

Generalnie do tej pory wyglądało to tak, że wifi raz działało, a raz nie - bez żadnej jasnej i logicznej przyczyny. Po resecie tego ich syfiastego huba nie mogę się połączyć z siecią bezprzewodową - jak jest automatycznie określanie IP i DNS to wywala błąd związany z automatycznym wykrywaniem IP (lol), jak wpisuje ręcznie (biorę dane z kompa, tj. IP, DNS, brama) to nic to nie daje, każe mi sprawdzić hasło albo konfiguracje IP.

 

To jest kurwa jakaś paranoja. Co mam zrobić, żeby wifi działało normalnie (albo teraz chociaż W OGÓLE) w tym telewizorze?

 

W poniedziałek zadzwonię do mojego operatora internetu żeby mi dali dostęp do routera (bo nie mam, jest zabudowany w skrzynce xd) i umożliwili podpięcie kabla i przeciągnięcie go do TV bo czuję się jakbym kurwa działał na modemie 32kb, a mam internet 100mb.

 

Jestem totalnie wkurwiony.

Odnośnik do komentarza

To chyba tylko Twój model, bo u mnie działało wzorowo ;) Chociaż teraz mam na kablu i jest lepiej, bo ja znowu miałem problem ogólnie z WiFi :D Ale piszesz, że bierzesz dane z kompa - nie możesz wpisać tego samego IP, wpisz o jedno większe :> Reszta ta sama.

Odnośnik do komentarza

To chyba tylko Twój model, bo u mnie działało wzorowo ;) Chociaż teraz mam na kablu i jest lepiej, bo ja znowu miałem problem ogólnie z WiFi :D Ale piszesz, że bierzesz dane z kompa - nie możesz wpisać tego samego IP, wpisz o jedno większe :> Reszta ta sama.

Może to jest przyczyna, sprawdzę. O jedno większe czyli pierwsza wartość czy wszystkie?

Odnośnik do komentarza

Dobra, przy wifi z telefonu jest ten sam problem. W ogole nie laczy z siecia. Czyli co, odsylac na gwarancje? :(

Sasiad z dzielni mi napisal, ze modem firmy ktora mi swiadczy uslugi internetu nie ma czestotliwosci 5 ghz, a przy 2,4 ghz moze gubic siec jezeli jest duzo sieci wokol.

 

Chyba zostaje mi dostac sie do skrzynki, przewiercic szafe i se podlaczyc skretke.

Odnośnik do komentarza

Dziwna historia z tym wi-fi, ja bym jeszcze raz zrobił router z telefonu, tylko wcześniej zrestartował wszystkie te Twoje kombinacje w ustawieniach sieciowych, przywrócić ustawienia fabryczne i próbować się połączyć. No i jak to nie da rady, to podbijam zovalika - oddać na gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Nie mam już siły do gównoTV Samsunga. Zrobiłem reset SmartHuba i od tej chwili nie mam już w ogóle wifi w telewizorze...

 

Generalnie do tej pory wyglądało to tak, że wifi raz działało, a raz nie - bez żadnej jasnej i logicznej przyczyny. Po resecie tego ich syfiastego huba nie mogę się połączyć z siecią bezprzewodową - jak jest automatycznie określanie IP i DNS to wywala błąd związany z automatycznym wykrywaniem IP (lol), jak wpisuje ręcznie (biorę dane z kompa, tj. IP, DNS, brama) to nic to nie daje, każe mi sprawdzić hasło albo konfiguracje IP.

 

To jest kurwa jakaś paranoja. Co mam zrobić, żeby wifi działało normalnie (albo teraz chociaż W OGÓLE) w tym telewizorze?

 

W poniedziałek zadzwonię do mojego operatora internetu żeby mi dali dostęp do routera (bo nie mam, jest zabudowany w skrzynce xd) i umożliwili podpięcie kabla i przeciągnięcie go do TV bo czuję się jakbym kurwa działał na modemie 32kb, a mam internet 100mb.

 

Jestem totalnie wkurwiony.

 

zresetuj ustawienia tv, odlacz tv z pradu na kilkanascie-kilkadziesiat minut, to samo zrob z routerem

 

jezeli chodzi o przypisanie IP, to ustaw statyczne IP dla tv w routerze. generalnie zapchane pasmo 2.4 Ghz nie powinno sie tak objawiac -> odeslal bym na gwarancje poki jest(w zasadzie to od tego jest)

Odnośnik do komentarza

co do tv samsunga 55" wszelakiej maści... wyczytałem dzisiaj, że od jakiegoś czasu samsung w modelach 55"(tych tańszych i troche droższych) wstawia chińskie matryce jakiegoś producenta, które są mega awaryjne, nie równomiernie podświetlone, do tego stopnia, że serwis potrafi okreslić to jako "prawidłowo działające urządzenie"

 

z tego co widziałem dotyczy to chyba modeli bodaj do PQI 1200(poniżej na pewno), proponuje objerzeć tv na wystawie przed zakupem, taką matrycę też łatwo poznać po bardzo kiepskich kątach widzenia

 

Quo Vadis Samsung?

Odnośnik do komentarza

Czy macie pod swoimi telewizorami soundbary? Zastanawiam się nad taką alternatywą kina domowego ale typów jest dużo, rozrzut cenowy też spory a ja chyba nie mam jakiś dużych wymagań i raczej niewielki salon. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza

Mam ten http://www.samsung.com/pl/audio-video/soundbar-k65x/HW-K650EN/- TV wisi na ścianie, pod TV wisząca szafka i na niej, kilkanascie cm pod TV soundbar. Z racji, że to Samsunga, to nawet bez kabli, bo łapie się jedno z drugim (SoundConnect). Plus subwoofer też po wifi. Fajna jest apka na tel., że sobie można odpalić muzyczkę czy radio z poziomu telefonu. Dodatkowo do tego zestawu są dedykowane kolumny przenośne, co pozwala stworzyć minikino domowe, ale z tym u mnie póki co średnio, bo mam jakiś badziewny router Orange i z racji częstotliwości 2,4 GHz czasami po prostu głośnik z sounbarem się nie łapie, a jak działało to a) efekt super przy muzyce b) znacznie gorzej przy dźwięku z TV, bo mimo różnych kombinacji, to obraz nie współgrał z dźwiękiem.

 

Sama soundbar jednak bardzo spoko oceniam, duża różnica między głośnikami z TV. No i sporo fajnych opcji - można podpiąć się po kablu, bezprzewodowo, sterowanie z apki na tel lub programu na PC.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...