Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, na nowe mieszkanko planujemy kupić Tv. interesuje nas coś 32 cale. więcej nie trzeba. cena ma nie przekroczyć powiedzmy 1700/ 1800 zł. czemu ma służyć? obejrzeniu przez żonę paru seriali, wiadomości i temu podobnych. od czasu do czasu meczu :]

w nie dalekiej przyszłości podłączenia telewizji cyfrowej jakiejś i może DVD. tv u nas chodzi średni powiedzmy 15 godzin na tydzień. jak widać wymagania nie zbyt wielki.

w EuroAGD teraz jest takie cosik. czy to jest cokolwiek warte?!

Odnośnik do komentarza

słuchajcie, na nowe mieszkanko planujemy kupić Tv. interesuje nas coś 32 cale. więcej nie trzeba. cena ma nie przekroczyć powiedzmy 1700/ 1800 zł. czemu ma służyć? obejrzeniu przez żonę paru seriali, wiadomości i temu podobnych. od czasu do czasu meczu :]

w nie dalekiej przyszłości podłączenia telewizji cyfrowej jakiejś i może DVD. tv u nas chodzi średni powiedzmy 15 godzin na tydzień. jak widać wymagania nie zbyt wielki.

w EuroAGD teraz jest takie cosik. czy to jest cokolwiek warte?!

 

Jako człowiek który sprzedaje zadowolenie mogę Ci polecić tą maszynkę z czystym sumieniem. Moim zdaniem najlepszy telewizor do 1700 złotych.

Miłego korzystania życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o odtwarzacze DVD to ja mam Fergusona D 780 HX i jestem bardzo zadowolony.

 

Co do TVków, to dostałem polecenie wybrania telewizora dla rodziców w rozmiarze 46 cali. Zastanawiam się nad tymi Samsungami nowymi w technologii LED. Co o tym sądzicie, ma ktoś z Was takie cudo? No i czym się różnią serie 7 i 8? Bo w specyfikacjach na stronie producenta to dojrzałem tylko różnice w pilotach :) Ewentualnie jaki inny telewizor 46 calowy w granicach 7500 zł polecacie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytanie: opłaca się dopłacać do LG 37LH5000 800zł za 200Hz i możliwość oglądania filmów bezpośrednio z pendrive'a? Teoretycznie w LH3000 można odblokować odtwarzanie z usb poprzez dostanie się do menu serwisowego, co pewnie się wiąże z utratą gwarancji. W sumie za jakieś 200-250zł kupie najtańszy odtwarzacz dvd z usb i zwykłe divx'y sobie obejrzę, nawet HD w mkv.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mówiąc szczerze, nie wiem, czemu chcesz szukać za taka cenę LCD.

Za taki budżet brałbym plazmę. IMO różnica w odbiorze jest zdecydowanie na korzyść plazmy, zwłaszcza, że nie piszesz, iż będziesz grał na jakiejś konsoli, a oglądał satkę plus filmy z DVD.

Zaznaczam jednak, że nie jestem na czasie z telewizorami. Sam kupiłem plazmę Panasonica półtora roku temu (seria PV80). Jednak porównując co jakiś czas obraz z mojej plazmy z obrazem na LCD, to nie żałuję ani złotówki.

Odnośnik do komentarza

Hmm... Nie za bardzo znam się na telewizorach, więc nie mogę za bardzo ustosunkować się do Twojego postu. Ogólnie to chciałbym telewizor na kilka dobrych lat (obecny, jeszcze kineskopowy Thomson służy nam już 7 lat). ZTCW to plazma pobiera o wiele więcej prądu niż LCD. Nie wiem jak jest z kątem widzenia, odwzorowaniem kolorów (przede wszystkim czerni) i oglądalności przy świetle słonecznym. Ale okej, poszukam też jakiejś plazmy.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie.

Miałem podobny pogląd, zanim poczytałem chociażby to forum.

 

Tak na szybko. Plazma pobiera prąd w zależności od wyświetlanego obrazu. Mój dwuletni Panasonic pobiera max. bodajże 230W. W rzeczywistości wychodzi ok 100 paru Watów. Nigdy przecież nie masz ustawień na maxa plus białej planszy. LCD ciągnie non stop

Odwzorowanie kolorów? Postaw obok plazmę i LCD, ale nie na wyciągniętych ustawieniach w sklepie dla klientów. Szybko dostrzeżesz różnice na korzyść plazmy.

Jeśli chodzi o kąt widzenia, to czasami oglądam tv siedząc przy kompie, który jest obok plazmy. Nie stwierdziłem przekłamania kolorów i obrazu.

Jeśli natomiast chodzi o czerń, to 2 lata temu wszystkich na głowę bił chyba KURO Pionieera. Ale plazma kosztowała coś około 7 tysiaków. I właśnie wówczas na scenę wszedł Panasonic, którego czerń nie odbiegała aż tak mocno, a cena i owszem. Obecnie jest pewnie jeszcze lepiej.

No i na koniec. Wspomniałeś o oglądaniu przy świetle słonecznym. Osobiście mam tv na półce i za nim są okna, także problemów nie mam żadnych. Nie wiem, jak by to wyglądało na innej ścianie.

Nie wiem jak wygląda sprawa w obecnych LCD ze smużeniem. Chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi. W plazmach tego nie doświadczysz.

Podsumowując. Widziałem już kilka LCD, choć przyznaję, że nie z najwyższej półki. Żaden z nich nie dorastał do pięt plaźmie. IMO obraz na tych LCD był jakby zimny i sztuczny.

Odnośnik do komentarza

Łonio, dokonałeś naprawdę dobrego zakupu i masz prawo być zadowolony - PV80 to naprawdę dobry telewizor porównując do tegorocznych plazm Panasonica, Samsunga czy LG. Wszystko, co napisałeś, to prawda, jednak w nowym tv plazmowych nieco się pozmieniało. Np. C10 nie da się oglądać w jasnym pomieszczeniu, ten sam telewizor w połączeniu z X10 czy S10 momentami ma bardzo kiepskie barwy - zwłaszcza czerń i biel. Plazmy Samsunga czy LG - z tej dwójki zdecydowanie Samsung, chociaż na kolana nie powala. Co do poboru prądu racja - momentami pobierają mniej niż LCD. Kąty widzenia - lepiej niż większość LCD, podobnie ze smużeniem. Najlepsze na tą chwilę plazmy na rynku to Panasonic G10, G15 i V10, są to jednak telewizory w granicach cenowych 3,5-7 tysięcy za 42 cale.

Pod konsolę zdecydowanie poleciłbym również telewizory LCD z odświeżaniem 200Hz - modele Sony Z4500, Z5500, Samsung B750 i LG LH5000. Dynamika ruchu rewelka, wysoka rozdzielczość i naturalne, stonowane kolory w przypadku Sony.

Odnośnik do komentarza

Dobra, poczytałem trochę o plazmach Panasonica na podanym przez Łonia forum. Panuje tam pogląd, że nie warto kupować modelu TX-P42G10E, a TX-P42S10E, który jest tańszy, a w większości składa się z tych samych części (przede wszystkim matryca). Polecacie dopłacić te kilkaset złotych i zakupić G czy lepiej wybrać eSkę?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...