Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Są niby mądre kalkulatory, które mówią jaki duży powinieneś kupić tv w zależności od tego, z jak daleka chcesz oglądać.

Ale ja olałem coś takiego jak kiedyś kupowałem, bo bym musiał chyba 80cali wziąć :D i np. z kilku metrów oglądam 42 cale i mi wystarcza w zupełności.

Jak chcesz czasem oglądać dvb-t to one póki co są nadawane z niską jakością, więc im więcej cali tym gorzej.

 

Co do jakości wyświetlanych kolorów, to masz sporo poradników, jak co poustawiać, by były one lepsze niż te wgrane standardowo. Np. dla tego modelu co wyżej podałeś są tutaj

Poza tym też ostatnio pod Samsungi masz aplikacje do oglądania Elevenów, także to też na mały plus można zaliczyć.

Odnośnik do komentarza

No i pytanie - w moim przedziale cenowym da się znaleźć 55 cali, ale ten Picture Quality Index jest sporo niższy (np. 400 zamiast 1300) i nie są 4k, tylko full HD. Pytanie czy te kwestie jakościowe będą dla mnie tak odczuwalne, czy raczej to detale i lepiej jednak pójść w większy rozmiar? :-k

 

Na Ceneo są te modele: http://www.ceneo.pl/Telewizory/p:Samsung/Przekatna_ekranu:55_cali;n2700.htm

Odnośnik do komentarza

Ja tez jestem fanbojem Samsunga, ale imo Sony robi lepsze tv. Idź do pierwszego lepszego sklepu rtv i popatrz na obraz. Samsung ma zimne barwy i imo nie ma startu do Sony. Minus jest taki ze trzeba za podobny model zapłacić trochę więcej :/

 

zależy kto jakie ma oko, większość osób nie zauważy różnicy pomiędzy Samsungiem a Sony, choć oczywiście jeżeli chodzi o jakość obrazu Sony > Samsung, jeżeli chodzi o support aplikacji i ich ergonomie Samsung >> Sony.

 

Dobra, po przemyśleniu wszystkiego jestem zdecydowany na ten model 55-calowy:

Samsung UE55KU6072U 2939 zł (widzę na ceneo, że za 2800 zł jest do wyrwania): https://www.morele.net/telewizor-samsung-ue55ku6072uxxh-975733/

Dajcie znać jeśli ewentualnie coś w nim jest nie tak ;)

nie napisałeś najważniejszej rzeczy z jakiej odległości oglądasz tv?

 

pierwszy LCD z jaki miałem styczność 37" i 2,5, około - na początku wow... potem co raz mniejszy, teraz mam 46" i odległość 2,7m, generalnie po 3 latach jest ciut mały... mógłby być większy, jeżeli masz odległość 3m lub więcej to mniej jak 55" to strzał w stopę

 

znajomi mają chyba ok. 4,5m od tv i telewizor 65" szału nie robi... jest "mały" jak na swój rozmiar

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Szukam telewizora 48-50cali, budżet maks do 3000zł (bez możliwości przekroczenia).

Wpadły mi w oko: Samsung UE50J6240, Samsung UE49KU6400, Samsung UE49KU6470

Czy to sensowny wybór? Czy może są jakieś inne?

 

W internecie widzę dobre opinie na temat TCL U49P6046, dokładnie to ogólnie o serii P60. Kusi tutaj android. Warto?

 

Zależy mi aby dobrze działało wifi w telewizorze aby bez problemu oglądać tv z netu.

Odrzucam wszystkie zakrzywione tv.

Odnośnik do komentarza

Ja w tym budżecie kupowałem większy, 55 cali. Nie chcesz większego? Żebyś później nie żałował, że mogłeś kupić większy ;)

55 cali kupiłem taki: https://www.morele.net/telewizor-samsung-ue55ku6072-4k-wi-fi-hdr-pro-pqi-1300-975733/

 

Ja zwracałem przy zakupie na ten Picture Quality Index i ten model UE48J6200 ma zaledwie 600. Na plus cena, bo tutaj masz za 1999 zł: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue48j6200.bhtml

 

Ten ue49ku6470s ma PQI 1500, więc nawet więcej niż ten mój 55-calowy (1300).

Odnośnik do komentarza

Też zrobiłem taką przesiadkę i jestem mega zadowolony z 55 cali ;) A po oswojeniu się z nimi uważam, że nawet 60 cali by uszło u mnie :) Pytanie jaką masz odległość do telewizora, bo jak 3 m, to spokojnie możesz lecieć już w takie wielkości. Ale oczywiście wszystko kwestia preferencji :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...