Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Zanosi się na to, że skuszę się na wspomnianego Samsunga 42Q91H (Ceneo - tutaj). Droższa alternatywa to Panasonic 42PV80 (Ceneo - tutaj). Kwestia jedyna do rozstrzygnięcia to rozdzielczość. Czy 1024x768 dla 42-calowej plazmy to nie za mało? Może lepiej kupić 37 cali do tej rozdziałki? Choć z drugiej strony TV przy rozdziałkach 1300 (nie mówiąc już o tych fullHD 1900) to minimum 4000 PLN. Jak sądzicie, warto przy cenie 2800-2900 kupić tego Samsunga?

Odnośnik do komentarza

Po meczu :) Padł ostatecznie na Samsunga Q91H. Pytanie do zorientowanych - jak wyciągnąć najlepszą jakość obrazu? TV ma 3x HDMI, 1x PC, 2x SCART (AV i RGB) i 1x Component. Urządzenia, które chciałbym podłączyć to Cyfrowy Polsat (dekoder Echostar DSB-717) i DVD. Na razie Polsat "lata" na kablu Euro-Euro (złącze Scart pod AV). Jak najoptymalnie dobrać kable i ustawić połączenia, żeby wyciągnąć najlepszą jakość?

Odnośnik do komentarza

Wielokrotnie już na forum pisałem, że polskie platformy specjalizują się we wciskaniu ludziom starego sprzętu, korzystanie z którego skutecznie uniemożliwia wykorzystywanie w pełni możliwości telewizorów. Sądziłem jednak, że Perez będzie dopiero dobierał sobie dekoder do TV i sięgnie po jakiegoś HD.

Odnośnik do komentarza

Wiem Kamtek, czytałem :) Niestety Cyfrowy Polsat mam już pół roku, a decyzja o zakupie TV to trochę przypadek wynikający z nieplanowanego remontu. Z tego co pamiętam CP w momencie gdy kupowałem dekoder nie miał nawet w ofercie dekodera z łączem HDMI. Teraz jest Samsung DSB-H370G. Będę musiał się zorientować jak wygląda sprawa z ewentualną wymianą dekodera... W każdym razie zakup na razie sprawuje się git, do ME "wyciągnę" możliwie najwięcej z jakości i będzie oki :)

Odnośnik do komentarza
Byłem i pytałem. Nie ma opcji zamiany. Po prostu nowa umowa, na nowy dekoder. Rozwiązanie starej umowy przed określonym czasem wiąże się oczywiście z pokryciem kosztów ustalonych w umowie.

 

Polsat to sprytnie wymyslił- moze poporstu kup sobie osobno dekoder i uzywaj go z karta polsatu a polsatowski trzymaj w domu- Ja w ogole sprzed Sta isnatalowalem sobie sam- kupilem antene- dekoder Fergusona ( polecam) i wykupilem opcje samej karty na Cyfrze + - Polsat w ogole nie ma takiej opcji- wycwanili sie- albo bierzesz od nich razem z dekoderem albo nie bierzesz nic....

Odnośnik do komentarza
Polsat w ogole nie ma takiej opcji- wycwanili sie

AFAIK, Polsat dał też tyłka w chwili wyboru producenta kart i sposobu ich kodowania, przez co doprowadził do sytuacji, w której karta zsynchronizowana jest z konkretnym egzemplarzem tunera. I o ile nic się nie zmieniło (a 4-5 miesięcy temu testowaliśmy to z sąsiadem), to nadal tak mają.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jakoś koło sierpnia planuję zakup telewizora Full HD, wielkośc około 32 cale, budżet to od 3 do 3,5 tys. Większa przekątna mnie nie interesuje bo nie ma sensu ogląda +40 cali z 2,5 metra chyba. Na początek mam pytanie. Jak to jest z kontrastem? Jakie on ma znaczenie i jaka wartośc jest lepsza? Większa czy mniejsza?

Odnośnik do komentarza

Nie patrz na dane techniczne - producenci robią testy w różnych warunkach - nie ma ogólnej standaryzacji więc i porównanie papierkowe dużo nie daje. POczytaj na forach. Idź do sklepu zobaczyć na żywo jak się prezentują modele, które Ciebie interesują i na koniec kupuj :D

 

Z lcd 32 cale polecam Panasonica lub Sharpa

 

Tutaj jest super test dzięki któremu dużo się dowiesz

 

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...amp;#entry96573

 

A może 32 calowy PANASONIC LX70P ??? - mam taki na chacie i jestem super zadowolony - jak masz więcej pytań wal śmiało :)

Odnośnik do komentarza

Test do którego podałeś link skończyłem czytac godzinę temu ;). Testowany tam Panasonic wygląda całkiem ciekawie i za 3180 zł jest dostępny z tego co widzę na Ceneo, w sklepie praktycznie pod moim blokiem :P. Szkoda tylko że osoba testująca nie napisała nic o tym jak TV działa ze zwykłą kablówką, podobno różnie z tym jest.

TV będzie służył głównie do oglądania tv przez Aster, na pewno kupię pakiet HD w którym za 20 zł dostaje się odpowiedni dekoder i 5 kanałów w HD. Poza tym DVD oraz najprawdopodobniej Xbox 360. Podobno Samsung sprawdza się lepiej na konsoli. Na szczęście mam jeszcze sporo czasu żeby rozważyc wszelkie za i przeciw przy każdym modelu. Gdy tylko hdforum zacznie na powrót działac będe musiał zacząc lekturę :)

Odnośnik do komentarza

Samsungi tak mają - do tego są lepsze w podłączeniu kompa do lcd w stosunku do konkurencji - nie wiem jak Tobie, ale mi nie podoba mi się "świecąca blaskiem" obudowa lcd Samsungów - lubię matowe :D

Dużym plusem Panasonica są dla mnie kąty widzenia (ze względu na pokój i rozmieszczenie umeblowania u mnie).

 

Wybierz z 3 faworytów - udaj się do sklepu i tam się przekonasz, który obraz będzie dla Twojego oka lepszy - tak zrobiłem w swojej sytuacji i to jest bardzo dobra metoda. I nie pytaj się o nic sprzedawców :D W większości się nie znają albo chcą sprzedać towar, który im nie idzie :D

Odnośnik do komentarza

Tylko wydaje mi się że jest jeden minus takiego empirycznego sprawdzania. Ustawienia telewizorów. Wiadomo że sprzedawcy lepiej ustawiają te telewizorki które mają się sprzedac albo które bardziej im się opłacają. W Euro RTV AGD nieopodal mnie wygląda to wręcz komicznie ponieważ obraz na niektórych LCD za pare/parenaście tysi wygląda gorzej niż na jakimś 15 letnim dziadostwie a np. taka Bravia wygląda w porównaniu z nimi po prostu niewyobrażalnie.

Odnośnik do komentarza
Tylko wydaje mi się że jest jeden minus takiego empirycznego sprawdzania. Ustawienia telewizorów. Wiadomo że sprzedawcy lepiej ustawiają te telewizorki które mają się sprzedac albo które bardziej im się opłacają. W Euro RTV AGD nieopodal mnie wygląda to wręcz komicznie ponieważ obraz na niektórych LCD za pare/parenaście tysi wygląda gorzej niż na jakimś 15 letnim dziadostwie a np. taka Bravia wygląda w porównaniu z nimi po prostu niewyobrażalnie.

 

To restartujesz ustawienia tv do fabrycznych i tyle - klient nasz Pan :D

 

Pamiętaj, żeby po kupnie sprawdzić na miejscu czy przypadkiem tv nie jest z ekspozycji i ma 1000h grania na sklepie (dostajesz się do tego przez kombinacje przycisków pilota - na odpowiednich forach dowiesz się szczegółów)

 

Polecicie coś?

 

Jakieś widełki cenowe by się przydały

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...