Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na temat, aby zamiast LCD zakupić plazmę? Zaszedłem dziś przez przypadek do Media Experta i widzę, że ceny plazmy Panasonica 37 cali, praktycznie nic się nie różnią od ceny LCD Sharpa 32 cale. W sumie dało mi to do mylenia. Wiem, że jest forum, na którym jest to dość dogłębnie opisane, ale jestem ciekaw Waszych opinii.

Edyta mówi, że najprawdopodobniej skuszę się na ten model Panasonica. Jak szaleć, to szaleć ;) Ewentualnie wezmę 42 cale ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu telewizorka (na ME jak znalazł :)). Na Allegro jest sporo ciekawych ofert. To co mnie interesuje: 40-42 cale, cena do 3 000 PLN. Możliwość podłączenia kompa plus dekodera Cyfrowego Polsatu (ale to już chyba standard). Będę wdzięczny za ewentualne rady (zwłaszcza czy lepiej kupić LCD czy plazmę, niby plazmy lepsze, ale czy na pewno...). Wstępnie z tego co zauważyłem:

 

# LCD

LG: 42LC2R lub 42LC41 (w sumie różnica w czasie reakcji matrycy).

 

Philips: 42PFL3512D/12

 

Samsung (40 cali): tutaj, LE40S81B

 

# PLAZMA

LG: taka plazma, Panasonic - TH-42PV8P lub Samsung: PS42C62H lub PS42Q91H

Odnośnik do komentarza
wszyscy znajomi maja albo Samsungi albo Sharpy... z czego wiekszosc S-ungi... i nikt nie mial z nimi problemow... natomiast jezeli chodzi o Philipsa to nigdy wiecej nie popelnie tego bledu...

Widzisz tak się składa, że od 12 lat ciągnę tylko i wyłącznie na sprzęcie Philipsa i jakoś nie narzekam. Poza tym mam również przełożenie na ilości reklamacji w firmie na Philipsy i Samsungi. Sharp to solidna firma godna polecenia ale bardzo droga.

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
A czemu LCD a nie plazma? Plazma ponoć nie smuży i zdecydowanie lepiej oddaje kolory?

I zdecydowanie więcej żre prądu.

Czy nie przesadzamy? Jak ktoś płaci prawie 3K za odbiornik TV to chyba 206 W za godzinę oglądania TV to nie jest majątek? Zakładając, że oglądam TV 6h dziennie w przeciągu miesiąca spali on 206 x 6 x 30= 37,08 kWh a przy cenie 0,5 PLNa za 1 kWh koszt ogólny misięcznego użytkowania TV plazmy wyniesie około 20 złotych. Jak dla mnie argument W-atowy odpada w przedbiegach. :>

 

Piszę w tej chwili o prostej plaźmie Panasonic: Panasonic TH-37PV7 P

Odnośnik do komentarza
A czemu LCD a nie plazma? Plazma ponoć nie smuży i zdecydowanie lepiej oddaje kolory?

I zdecydowanie więcej żre prądu.

Kamtek, nie żartuj ;) Perez podał LCD LG, który żre 230W. Moja plazma Panasonic 37PV80 ciągnie bodajże 236W, a 42 cale z tego co pamiętam 250W.

Brat ma LCD Samsunga i powiem, że porażka na całego. Plazma radzi sobie o wiele lepiej z sygnałem SD. A jeśli podłączamy do tego sygnał cyfrowy, to już w ogóle obraz żyleta :)

Sam niedawno szukałem tv i cieszę się bardzo, że nie wziąłem LCD.

Perez, nie sugeruj się też tym, co widzisz na ekranach w sklepach. Jest straszne parcie na sprzedaż LCD, więc w plazmach ustawiane są minimalne ustawienia i dlatego obraz wygląda gorzej.

Proponuję Ci, abyś poszukał sobie na forum hdtv tematu o plazmie Panasonica z serii PV80.

Odnośnik do komentarza
Kamtek, nie żartuj ;)

Ale dlaczego? To już ironizować nie wolno? ;]

No dobra :P

Perez, jeszcze jedna ważna rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę przy wybieraniu tv. Do czego ma być przeznaczony?

Jeśli tylko do oglądania sygnały z kablówki/satki, to brałbym plazmę.

Jeśli jednak chcesz na tym pograć na jakiejś konsoli, to kierowałbym się raczej ku LCD.

Odnośnik do komentarza

Jak LCD to tylko Sharp. Sam jestem użytkownikiem Sharpa i spisuje się rewelacyjnie. Fakt kosztuje trochę więcej, ale za jakość się płaci. Warto również zainteresować się Samsungiem, bo robią również bardzo dobre LCD. Oczywiście te marki zostały już wymienione. Nikt nie wspomniał natomiast o Toshibie. Jak rozważałem zakup swojego panelu, nie brałem Toshiby w ogóle pod uwagę. Poczytałem trochę testów, wybrałem się do sklepów i stwierdzam, że to naprawdę ciekawe tv. Niestety (a właściwie na szczęście) byłem już zdecydowany na Sharp'a i nawet ładny obraz Toshiby nie zmusił mnie do zmiany. Także ja od siebie polecam Sharp'a, a jak za drogo to Toshibę.

 

Co do Philipsa... Pomimo, iż mam CRT Philips'a w pokoju, który nie gra najgorzej, to strasznie nie lubię tej firmy. Może dlatego, że niedługo zaczną jeszcze wibratory produkować i ofertę będą mięli już kompletną :|

Odnośnik do komentarza
jademaster, daj sobie od razu spokój z telewizorami Full HD mniejszymi niż 46". Przy "ludzkiej" odległości to naprawdę nie ma sensu. Owszem, najnowsze linie LCD, takie jak Panasonic TX-32LZD80F, Toshiba 32XV505DG, Samsung LE-32A557P2F, są już Full HD, ale 1080p przy 32" to jakieś nieporozumienie. Spokojnie możesz sobie kupić któryś z topowych 100Hz modeli, które wchodziły około roku temu, czyli w poprzednich seriach:

 

-JVC 32P80 - najlepsze formatowanie wśród LCD (wzorzec); świetny odbiór w SD (oczywiście jak na LCD; w 32" konkurować może tylko Philips 32PFL7862D); świetna płynność w SD; świetne działanie 100Hz (+Clear Motion Drive); brak smużenia; czerń i kolory topowe (lepsze niż w Panasoniku, nieco gorsze niż w Sony -poniżej); kąty na poziomie dobrym; świetny dźwięk; świetne HD. Nie sugeruj się wyglądem tego TV na zdjęciach, w rzeczywistości wygląda IMO bardzo ładnie.

 

-Panasonic 32LX700 - ew. 32LX70 (trochę uboższa wersja), odbiór SD słabszy niż wyżej, ale nadal w ścisłej czołówce wśród modeli 32 calowych; bardzo dobra płynność; świetne działanie 100Hz; brak smużenia; czerń i kolory wyraźnie słabsze niż w JVC oraz w Sony (poniżej); rewelacyjne kąty, a praktycznie ich brak (wzorzec); świetny dźwięk, świetne HD.

 

-Sony 32D3000 - odbiór SD powiedzmy na poziomie Panasonicka; delikatne problemy ze smużeniem, zwłaszcza na grach, a już bez zaawansowanej kalibracji to w ogóle; czerń i kolory rewelacyjne (wzorzec); kąty dobre, powiedzmy na poziomie JVC; dźwięk średni/słaby; rewelacyjne HD. Jeśli zależy ci tylko na grach to proponuję ten model, pod warunkiem, że będziesz w stanie odpowiednio go skalibrować (ew, np. qazar podeśle Ci swoje ustawienia w obrębie których będziesz manewrował), oraz będzie Ci się chciało dodatkowo go kalibrować jeśli pojawi się gra przy której znowu będzie smużył (np. ostatnio Condemned 2). Niemniej jednak do konsoli jest naprawdę rewelacyjny.

 

Sharp 32RD2E - podobno też daje radę (osobiście dłużej nie sprawdzałem), ale mnie jakoś nie potrafi przekonać.

 

Każdy z tych TV ma swoje wady i zalety. Zależy co dla kogo jest priorytetem.

 

Z powyższych TV w 37" dostępny jest tylko JVC i Sharp. Jeżeli chcesz koniecznie coś ok. 40", to dysponując 4 tyś musisz zrezygnować nieco z jakości. No chyba, że bierzesz TV wyłącznie pod konsolę to na pewno coś sensownego się znajdzie. Np. Toshiba 42X3030, świetnie sprawdza się z konsolą. To masz recenzje : Review 1, Review 2, Review 3.

Dalej, możesz też sprawdzić Panasonika TX-37Lz70. Osobiście nie sprawdzałem go z grami, ale jeśli chodzi o telewizję, to zarówno w SD jak i w HD gra bardzo fajnie.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Najlepiej poświęć trochę czasu na wybranie 2/3 modeli czytając recenzje/testy/opinie użytkowników. Później już upatrzone i "pewne" TV sprawdź w sklepie, a najlepiej na prezentacji w domu (jeżeli oczywiście nie szkoda ci wyłożyć kilka stów na samą prezentację ;) Nie sugeruj się tym co plecie sprzedawca, ani jakością odbioru telewizji na tych TV w sklepie. W ogóle nie patrz na podawany kontrast statyczny i dynamiczny, czas reakcji matrycy, bo to zwyczajny marketingowy bełkot. Liczy się tylko to co widzisz na TV. Jedyne co ważne, to to, żeby TV posiadał 100Hz, zwłaszcza jeśli będziesz go oglądał z małej odległości. Jeśli chodzi o gry, to dzięki 100Hz telewizor nie będzie tak smużył/w ogóle nie będzie, oraz nie będziesz miał efektu judderingu (skakania/klatkowania obrazu np. przy szybko, albo wolno poruszającej się kamerze).

 

Sądzę, że powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Za dużo tego :) Dzięki wszystkim za opinie. Tych recenzji i innych ocen już przerobiłem masę. TV w 99% do oglądania (najzwyklejszy Polsat Cyfrowy i tyle) (w gry nawet na kompie mi się grać na chce, więc nie planuje podłączać do TV), konsola mooooże w przyszłości. Kwestia poboru prądu jest całkowicie marginalna i po części to skłania mnie do wyboru plazmy, bo z tego co się zorientowałem są fajne modele do kupienia spokojnie do 3 000 PLN (choćby seria Panasonic o której wspominał Łonio).

 

No nic, poszukam dalej, może wyklaruje się jakaś 2-3 do wyboru, wtedy jeszcze poproszę o radę. W głównej mierze zależy mi na ładnym odbiorze z Cyfrowego Polsatu i nic ponadto (konsole, kompy etc. to jednorazowe akcje). Będziemy szukać :)

Odnośnik do komentarza
W głównej mierze zależy mi na ładnym odbiorze z Cyfrowego Polsatu i nic ponadto (konsole, kompy etc. to jednorazowe akcje). Będziemy szukać :)

Wszystko sprowadza się do pytania, co rozumiesz pod pojęciem "ładny obraz"? Na codzień korzystam z dekodera Polsatu, a dysponuję 32' LCD-kiem firmy LG i nie narzekam. Obraz adekwatny do ceny, którą za niego zapłaciłem (2500 zł we wrześniu ubiegłego roku). Z odległości 3 metrów obraz jest czysty, a problem smużenia jest marginalny (testowałem specjalnie ostatnio w czasie hokejowych MŚ, gdzie krążek śmiga dość szybko przecież).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...