Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Łonio, mój LG wygląda tak. Zapłaciłem za niego pół roku temu ca. 2,5 tys. PLN, a teraz, jak widzę, jest do dostania za ok. 2,1-2,3 tys. złotych. Przyzwoity odbiornik z niezłym czasem reakcji. Z perspektywy kilku miesięcy użytkowania (głównie z tunerem Cyfrowego Polsatu i DVD) jestem zadowolony. Owszem, Sharpy czy JVCy oceniane są wyżej, ale i cena zwykle o kilkaset złotych większa.

 

Raczej odradzam LG, są przeciętne, a poza tym często liczą wielkość telewizora razem z ramą, tak że 32" wychodzi w rzeczywistości 26.

Nie odniosłem takiego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Łonio, mój LG wygląda tak. Zapłaciłem za niego pół roku temu ca. 2,5 tys. PLN, a teraz, jak widzę, jest do dostania za ok. 2,1-2,3 tys. złotych. Przyzwoity odbiornik z niezłym czasem reakcji.

Właśnie zwróciłem uwagę na to, że w LG są bardzo małe czasy reakcji, nawet 5ms.

Tak na serio zacznę czegoś konkretnego szukać za jakiś miesiąc, gdy wrócę z podróży poślubnej ;)

Może ceny jeszcze trochę spadną ;)

Odnośnik do komentarza

Dobra, to jeszcze jedno pytanie.

Eddie69, Twój tv ma np. kontrast 3000:1. I teraz mam pytanie, czy warto szukać czegoś z innej firmy (np. Samsung) o lepszych parametrach, czy jednak lepiej zjechać trochę z parametrów, a zainwestować w firmę, w tym przypadku Sharp?

Odnośnik do komentarza

Samsungi i Soniacze przykładowo są droższe od Sharpa (biorąc pod uwagę sprzęt o tych samych parametrach). Więc Wśród tych marek możesz nawet nie szukać (ja szukałem i wychodziło o minimum 300 zeta drożej).

Na pytanie co lepiej kupić, słabszej firmy o lepszych parametrach czy lepszej marki, ale o troszke słabszych parametrach musisz sam sobie odpowiedzieć. Ja tylko przestrzegam. Kumpel miał LG i po raku mu się rozkraczył.

A i uważaj na wypalone piksele.

Odnośnik do komentarza
Kumpel miał LG i po raku mu się rozkraczył.

a kto by sie nie rozkraczyl po raku? :P

Trzeba jeszcze jedna rzecz brac wg mnie pod uwage. HD i HD ready lub calkowity brak tej opcji. Zauwazalne jest ze ceny LCD bez chociaz HD ready polecialy na lep na szyje...powod? za 2-3 lata nikt takich TV nie bedzie chcial miec. Nie bralbym tez juz tylko z HD Ready, ale od razu Full HD. Kto siedzi w temacie wie jaka roznica w jakosc obrazu. Coraz wiecej operatorow nadaje juz w HD, a za kilka lat bedzie to standart.

Ja z mojej Lochy jestem zadowolony, choc nie wykluczam w przyszlosci zmiany na cos wiekszego z Full HD.

Napewno Lonio nie bral bym na Twoim miejscu niczego mniejszego niz 32'. Lepiej doplacic te 10-20% i wziasc lepsza marke z FULL HD na raty niz cos tanszego, ale za 2-3 lata bys chcial wymieniac...

Odnośnik do komentarza
Ja z mojej Lochy jestem zadowolony, choc nie wykluczam w przyszlosci zmiany na cos wiekszego z Full HD.

A ile to źre prądu? :>

Na tej stronie napisali 175W ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć bo Panasonic 37'' zajada 207W a inne plazmy w granicach 50'' to już około 300W/h... :-k

Odnośnik do komentarza
A jak to sprawdze? opierac sie mozemy jedynie na info producenta.

Zadanie dla ucznia liceum: telewizor spala 175W, chodzi 4h dziennie, ile kWh spali miesiecznie? :)

Bardziej niz o zadanie z pierwszej klasy SP chodziło mi o to czy podane 175W to rzeczywiste dane producenta czy błąd na www. A więc? Na Twym TV podano właśnie 175W?

Odnośnik do komentarza

nie wiem, nie widze nigdzie tego....ale calkiem mozliwe ze 175W jest. Rachunki za prad place male wiec raczej nie ciagnie np 300W, bo bym odczul :P

a wynik zadania jaki jest, bo nie wiem czy dobrze to licze sam ;)

Plazmy zawsze mocno ciagnely...nie porównuj do 3LCD.

Odnośnik do komentarza
A, no i kolejny argument na 32 cale, to taki, że praktycznie jest już w czym wybierać. w 26 calach jest jednak dużo mniej modeli.

Kiedy kupowałem LCDka jesienią ub. roku, to różnica w cenach między modelami 26' a 32' była na tyle niewielka, że zdecydowanie bardziej warto było brnąć w rozwiązanie z większym telewizorem. Przekonałem do tego moją Magdę, a za naszego LG 32' w promocji zapłaciliśmy niespełna 2,5 tys. PLN, gdy tymczasem za model 26' o podobnych własnościach trzeba było wydać 2300 zł.

 

 

 

Tylko, że źle porównujesz - jak widzę porównujesz 26 z wyższej półki do 32 z niższej półki - takie porównanie nie ma sensu a różnice w obrazie widać

 

 

Kumpel miał LG i po raku mu się rozkraczył.

a kto by sie nie rozkraczyl po raku? :P

Trzeba jeszcze jedna rzecz brac wg mnie pod uwage. HD i HD ready lub calkowity brak tej opcji. Zauwazalne jest ze ceny LCD bez chociaz HD ready polecialy na lep na szyje...powod? za 2-3 lata nikt takich TV nie bedzie chcial miec. Nie bralbym tez juz tylko z HD Ready, ale od razu Full HD. Kto siedzi w temacie wie jaka roznica w jakosc obrazu. Coraz wiecej operatorow nadaje juz w HD, a za kilka lat bedzie to standart.

Ja z mojej Lochy jestem zadowolony, choc nie wykluczam w przyszlosci zmiany na cos wiekszego z Full HD.

Napewno Lonio nie bral bym na Twoim miejscu niczego mniejszego niz 32'. Lepiej doplacic te 10-20% i wziasc lepsza marke z FULL HD na raty niz cos tanszego, ale za 2-3 lata bys chcial wymieniac...

 

Coś ci się pomyliło - nie ma w sklepach LCD bez chociażby hd ready. I nie zgodzę się z Tobą, żeby brać full HD - minie jeszcze kilka lat zanim nasi spece od tv zaczną nadawać w rozdzielczości 1080p - niech najpierw się uporają z rozdzielczością 1080i - i nie zapominajmy, że nie każdy ma warunki pod full HD - najmniejszy tv lcd full HD ma 37 cali więc trzeba mieć i miejsce gdzie to postawić

 

Samsungi i Soniacze przykładowo są droższe od Sharpa (biorąc pod uwagę sprzęt o tych samych parametrach).

 

Biorąc te same parametry (tak na marginesie te parametry można o kant dupy potłuc, ponieważ każdy producent przeprowadza testy w różnych warunkach - nie ma standaryzacji w tym względzie więc producenci marketingowo czasami polepszają parametry - najlepiej obejrzeć sobie tv na żywo niż wybierać tv patrząc na parametry) Samsungi są tańsze niż Sharp - Sharp teraz to top clasa tv lcd

Odnośnik do komentarza
Coś ci się pomyliło - nie ma w sklepach LCD bez chociażby hd ready. I nie zgodzę się z Tobą, żeby brać full HD - minie jeszcze kilka lat zanim nasi spece od tv zaczną nadawać w rozdzielczości 1080p - niech najpierw się uporają z rozdzielczością 1080i - i nie zapominajmy, że nie każdy ma warunki pod full HD - najmniejszy tv lcd full HD ma 37 cali więc trzeba mieć i miejsce gdzie to postawić

 

Mylisz się, jest LCD 32" Full HD - Sharp LC-32X20E

Odnośnik do komentarza

Dobra mam taki o to problem. Siostra się wyprowadza i potrzeba kupić monitor, który jednak równocześnie ma służyć za telewizor. Gdybym kupił monitor to trzeba to by puszczać przez kartę telewizyjną (?) bo monitory raczej nie mają wyjścia na antenę. Tak więc myślę, że najlepiej będzie wybrać TV 20-23 cali. Co prawda wyjdzie to znacznie drożej ale cóż. Jak to będzie wyglądało? Odpali się PC i będzie obraz z kompa, włączy TV będzie obraz z anteny? Jeszcze jedno pytanie jakie wyjście musi mieć TV żeby pasował do kompa, VGA?

 

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Dwa wyświetlacze odpadają bo miejsca nie ma.

Odnośnik do komentarza

olfeusz, raczej chyba lepiej kupic monitor z wbudowanym tunerem... np. 19-20 cali. mam takie dwa urzadzenia w domu, to na 17 calowym obraz z tv jest mocno przecietny (SM 710MP) i 19" w panoramie ale symbolu z glowy nie podam, ktory duzo lepiej odbiera sygnal... obecnie koszt takiego monitora z tunerem to od 1200 do 1500zl w zaleznosci od wielkosci matrycy...

 

VGA? raczej slabo sie bedzie prezentowac obraz z kompa po tym kablu, jesli juz DVI

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...