Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić telewizor z HD Ready 32 lub 42 cale LCD ewentualnie plazmę w cenie 2500, max 3000, ale nie bardzo wiem co kupić. Najbardziej chciałbym Sony lub Samsunga, zastanawiam się też nad LG, ale nie wiem czy jest sens. Może ktoś się orientuje w tej materii i mi pomoże.

 

Czy jest w ogóle sens kupować plazmę, będzie to miało "przyszłość"? Bo poważnie zastanawiam się nad tym plazmowym LG 42 cale z reklamy Neonetu za 2999. Taki A może jakiś inny model ktoś poleci (zaznaczam, że nie chcę kupić na Allegro tylko w sklepie).

 

Z LCD zastanawiam się nad tym soniaczem lub Samsungiem takim.

 

A może polecicie coś innego nad czym warto się zastanowić

IMO na co przede wszystkim patrzeć przy wyborze TV (na jakie parametry)?

Odnośnik do komentarza

Jakiś miesiąc temu zdecydowałem się na ten model LG. Zapłaciłem za niego ok. 2500 PLN, a spełnia w zasadzie każde z moich oczekiwań. Współczynnik kontrastu na przyzwoitym poziomie - 5000:1. Jasność 500 cd/m2 też w zasadzie do najgorszych parametrów nie należy. Na minus może brak brak złącza DVI-I...

Odnośnik do komentarza

Odwieczne pytanie. Lepiej kupic coś lepszej jakości ze słabszymi parametrami, czy na odwrót. Dlatego ja ostatnio kupiłem Radeona X1950pro Asusa 256Mb mimo, że Powercolor w nieznacznie wyzszej cenie miał 512MB.

 

A tak na marginesie trzeba przyznać, że Koreańczyki robią coraz lepszy sprzęt RTV.

I ostatnie. Moja rada KUPUJ LCD-ka w matowej obudowie. Świecąca bardzo odbija światło i to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Przymierzam się do wymiany TV i wstępnie zdecydowałem się na plazmę Panasonica 37''.

Jeśli macie TV LCD i plazmy w domach to napiszcie mi co wybrać rosądniej. W tym temacie jestem nieco "łysy".

W LCD boję sie smużenia podczas oglądania meczów koszykówki czy też futbolu i kątów widzenia. Stąd pomysł na plazmę.

Nie bardzo jednak rozumiem czemu LCDeki mają dużo wyższe rozdzielczości niż plazma. Czy ktoś jest mi to w stanie prosto wyjaśnić i pomóc w wyborze?

Odnośnik do komentarza

Dix polecam Ci to forum http://hdtv.com.pl/forum/

Niedawno też miałem problem z wyborem TV i tam mi doradzili Sharpa WD1E (32 cale za 2600 z dobrymi parametrami) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Przede wszystkim musisz wiedzieć do czego ma służyć i pod czym chodzić (kablówka czy telewizja cyfrowa).

Zarejestruj się tam to na pewno Ci pomogą coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hmm... ostatnio na telewizorze obserwuje zielone paski i to, ze obraz w zaleznosci od natezenia ciemnosci jest zielony

 

np. wiadomosci - obraz ok

przyciemniona scena w filmie - obraz delikatnie zielony z widocznymi poprzecznymi zielonymi paskami

czarny ekran(np. napisy koncowe) - w zasadzie ekran zielony z mocno widocznymi paskami poprzecznymi

 

spotkal sie ktos z czyms takim ? mam sie domyslac, ze tv. niedlugo odmowi posluszenstwa?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

I na mnie przyszła kolej, aby zakupić tv. Brałem pod uwagę tv kineskopowy 29cali. Najbardziej odpowiada mi coś w wersji SLIM, czyli Samsung, lub LG. Ale tu ZONK. W całym mieście nie mają nic z tych rzeczy. Podobno już nic nie ma w hurtowniach. Wiem, że firmy wychodzą z CRT.

I teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników tv ;) TV potrzebuje jedynie do oglądania kablówki, a za jakiś czas jakiegoś sygnały z satki (chyba Cyfra)

Czy iść w zaparte i zamawiać np. na Allegro Samsunga, czy już nastawić się na np. jakiegoś LCD?

Edyta zapomniała dodać, że jeśli już, to jestem w stanie wydać max. 2,5 tyś.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się chyba pchać w CRT, lepiej sprezentować sobie LCD, najlepiej coś z Sharpa lub JVC (ale ta firma jest dość droga).

Ja kupiłem za 2600 Sharpa LCD 32" WD1E, na początku chodził pod kablówką. Na pewnym forum mi go polecili, że będzie dobrze spisywał się na kablówce (nawet nadzwyczaj dobrze), a na Cyfrze świetnie. I jestem bardzo zadowolony, jednak LCD to LCD.

 

Popytaj na tym forum, z pewnością Ci pomogą http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=21

Odnośnik do komentarza

No w sumie podjąłem już decyzję, że jednak zainwestuje w LCD :) Zwłaszcza, że mam właśnie w planach Cyfre. Bardziej mnie teraz martwi to, że 32 cale to będzie w moich warunkach mieszkaniowych za dużo i chyba będę musiał zadowolić się jedynie 26 calami :(

Odnośnik do komentarza
No w sumie podjąłem już decyzję, że jednak zainwestuje w LCD :) Zwłaszcza, że mam właśnie w planach Cyfre. Bardziej mnie teraz martwi to, że 32 cale to będzie w moich warunkach mieszkaniowych za dużo i chyba będę musiał zadowolić się jedynie 26 calami :(

 

 

Zmień mieszkanie - 32 cale dają czadu :-)

Odnośnik do komentarza

A ile masz metrów od fotela (czy skąd tam oglądasz TV) do odbiornika? Ja mam 2,5 metra i taka odległość jest ponoć w sam raz na 32 cale. Mi się wydawało, że na taką odległość 26 cali będzie w sam raz, ale po wstępnych oględzinach okazało się za małe.

Zmień mieszkanie - 32 cale dają czadu :-)

to może od razu 52 albo większe.

Odnośnik do komentarza
A ile masz metrów od fotela (czy skąd tam oglądasz TV) do odbiornika? Ja mam 2,5 metra i taka odległość jest ponoć w sam raz na 32 cale. Mi się wydawało, że na taką odległość 26 cali będzie w sam raz, ale po wstępnych oględzinach okazało się za małe.

No czytałem na tamtym forum te wytyczne. Kobita do tej pory mi męczyła, że telewizor CRT zajmuje dużo miejsca. Ale jak już się zdecydowałem na LCD, to może i uda mi się przekonać do 32 cali ;)

Zwłaszcza, że obecnie mam jakieś niecałe 4 metry, ale na drugim mieszkaniu będzie chyba dużo mniej. Ale to będę najwyżej się martwił za 2-3 lata ;)

A, no i kolejny argument na 32 cale, to taki, że praktycznie jest już w czym wybierać. w 26 calach jest jednak dużo mniej modeli.

Odnośnik do komentarza
A, no i kolejny argument na 32 cale, to taki, że praktycznie jest już w czym wybierać. w 26 calach jest jednak dużo mniej modeli.

Kiedy kupowałem LCDka jesienią ub. roku, to różnica w cenach między modelami 26' a 32' była na tyle niewielka, że zdecydowanie bardziej warto było brnąć w rozwiązanie z większym telewizorem. Przekonałem do tego moją Magdę, a za naszego LG 32' w promocji zapłaciliśmy niespełna 2,5 tys. PLN, gdy tymczasem za model 26' o podobnych własnościach trzeba było wydać 2300 zł.

 

BTW - pokój mam średniej wielkości. Od sofy do TV jest ca. 3,0-3,5 m i ogląda się naprawdę nieźle.

Odnośnik do komentarza

No właśnie wczoraj zauważyłem np. na Allegro, że LCD LG mają dość konkurencyjne ceny. I tak się zastanawiam, czym jest to spowodowane. W sumie jeszcze się nie zdecydowałem na jakąś konkretną firmę i z chęcią usłyszę jakieś opinie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...