Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

A czy w budżecie 3000-3500 znajdę mocną konkurencję dla Samsunga QE49Q6FNATXXH? Rozmiar jaki mnie interesuje to maks 50cali, nie ma szansy na więcej.

Cel to oglądanie filmów i seriali, bez konsoli. Oczywiście czym więcej ułatwień do puszczania multimediów z laptopa i telefonu to lepiej.

Odnośnik do komentarza

Tylko nie wiem czy TCLe za 2000-3000-3500zł są porównywalne z tym Samsungiem. Kusi tam "czysty" android w tych telewizorach, jednak zakup takiego tv ma być zakupem na chociaż 5lat. W przypadku telefonów Xiaomi mogę sobie pozwolić na wydatek 600-700zł na 2-3lata, ale zakup za 3k wole żeby pracował dłużej :)

TCL mogę brać pod uwagę jeśli znacznie przewyższa jakością takiego Samsunga (lub porównywalnego). Znaczna wyższa jakość obrazu, dźwięku i obsługi może mi rekompensować mniejszą pewność co do trwałości produktu.

Odnośnik do komentarza

To i ja się podepne. @Counter już kiedyś o tym pisaliśmy w Maryni, ciągle nie mogę się zdecydować, jestem ograniczony rozmiarem a teraz też i trochę budżetem ;), a muszę się powoli na coś zdecydować, bo obecny tv lada dzień wyzionie ducha. Możesz coś powiedzieć o tym modelu?

https://www.amazon.es/Samsung-40NU7125-Pantalla-Quad-Core-Remote/dp/B07C71CTNL/ref=mp_s_a_1_5?__mk_es_ES=ÅMÅZÕÑ&qid=1552345077&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Samsung+tv&dpPl=1&dpID=519BcfYmtLL&ref=plSrch&dpPl=1&dpID=519BcfYmtLL&ref=plSrch

Odnośnik do komentarza

Podstawowy model Samsunga, matryca VA (dosyć ciemna) i z dosyć ograniczoną paletą barw względem wyższych modeli. Smart chodzi szybko i bez zarzutu, a input lag matrycy jest na bardzo dobrym poziomie. Ogólnie tak, dobry wybór do sypialni, gdzie mamy mniej światła, do nasłonecznionego pokoju już średnio. Do konsoli jak najbardziej. Ogólnie jak już to poleciłbym Ci tego Samsunga 74xx (o którym mówiłem kiedyś) ze względu na jaśniejszą matrycę i poszerzoną paletę barw albo właśnie TCLa, którego doradzałem ajerowi. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję! 

 

Akurat to, że do ciemnego pomieszczenia to spoko, bo mam ciemne mieszkanie :). Na korzyść tego, w moim przypadku w porównaniu z74xx że ma 40 cali, więc na pewno go zmieszczę w moim ograniczonym umeblowaniu ;) No i około 20% różnicy w cenie ;)

Jeszcze przyjrzę się temu TCL, chociaż akurat na Amazonie skończył im się towar :)

Odnośnik do komentarza

Nie znam się zupełnie na telewizorach i nie wiem za bardzo, na co powinienem zwracać uwagę. No i też zaliczyłem duży przeskok w porównaniu z poprzedniego modelu, więc tu wszystko wygląda lepiej.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Porównując z tym, co miałem poprzednio, to niebo a ziemia :). Na PS4 w końcu mogę włączyć Rise of the Tomb Raider czy RDR2 i napawać się widoczkami ;). Kolorystyka mi odpowiada, płynność obrazu też. Myślałem, że będzie trochę więcej ustawień w opcjach, a pod tym względem jest dość skromnie. Dopiero dzisiaj (tydzien po zakupie) odkryłem, że nie miałem jeszcze włączonego HDR-a :kekeke:, który był ukryty pod inną nazwą i innym miejscu. Aplikacje na smart spoko, wszystko co potrzebne, a nawet więcej. Trochę denerwujący jest pojawiający się od czasu do czasu lag w menu smartowym (szczególnie wkurza, jak się pisze pilotem na klawiaturze, tam potrafi przyciąć równo, przez co nie wbije się odpowiedniej literki). Ale wszystko poza tym - jestem zadowolony :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...