Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

wenger, zamiana na 46 cali nic nie da, sugerowałbym powieszenie telewizora na ścianie (zyskujesz zawsze te kilkadziesiąt centymentrów odległości oglądania), poza tym tak jak mówi Smetek jest to kwestia przyzwyczajenia. Ja też kiedyś siadałem w ostatnim rzędzie w kinie, bo ekran wydawał mi się zbyt duży do ogarnięcia, teraz siadam w jednym z pierwszych. Opatrzy się i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Popsuł się mój obecny telewizor z pokoju, więc padła propozycja kupienia na raty nowego, lcd 22 cale. Później zdecydowaliśmy, że jednak lepszy będzie 26 calowy lcd (popsuło się gniazdko do anteny do starego crt 24 cale). Kiedy już zdecydowałem się na ten model. Kluczowe było znalezienie telewizora z dwoma gniazdkami eurozłączy, które mi są niezbędne.

To rodzina zaproponowała mi inny układ - kupno nowego telewizora do salonu, a przeniesienie do mojego pokoju dwuletniego Sony 32 cale.

 

Tu pojawia się pytanie - telewizor w swoim pokoju oglądam z dwóch miejsc - albo z kanapy, 2,7 m. , albo z puf w odległości 2,8 metra od telewizora. Czy 32 cale to nie będzie za dużo w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

mam problem z telewizorem JVC (jeszcze CRT)

 

mam podlaczone do telewizora av1 cyfra av2 video av3 kino domowe-dvd

 

od jakiegos czasu przy ogladaniu telewizji naziemnej (przykladowo 1szy kanał na tv) po blizej nieokreslonym czasie, Telewizor sam przelacza sie na AV1 i tak juz zostaje,

 

mial ktos podobny problem? jest to mocno upierdliwe... kiedy ogladam cyfre, ew. video nie przelacza na inne AV

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Mój pierwszy wybór to Panasonic TX-P50S20.

 

Kupiłem i teraz mam problem. Telewizor jest za duży, pomieszczenie okazało się nie tak obszerne jak mi się wydawało, ściana, na której jest ustawiony ginie przytłoczona wielkim ekranem :| Najlepiej byłoby teraz siedzieć w jadalnym, aby oglądać telewizję w salonie :D

 

W pokoju widać teraz tylko telewizor. Żona sugeruje, abym spróbował zamienić na 46 cali, ale czytałem regulamin morele.pl i towar rozpakowany, bez folii, pewnie nie przyjmą do zwrotu. No cóż, pozostaje nam tylko przyzwyczaić się do tych gabarytów, albo sprzedać komuś po promocyjnej cenie :-k :mrrr:

 

Kombinuję, że jeśli zawiśnie na ścianie, to z paroma dodatkami nie będzie się tak rzucał w oczy :D Przynajmniej niech ktoś napisze, że to kwestia przyzwyczajenia.

Mieliście rację, szybko się przyzwyczaiłem :) Teraz zamiast grać w FM-a, oglądam filmy i zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza blu-ray. Jedyny ratunek dla FM-a, to przerzucenie go na 50 calową plazmę :D

Odnośnik do komentarza

No i kupiony został Samsung PS-42C450 :) Mam teraz bardzo głupie pytanie. Z tyłu o telewizora przymocowany jest plastikowy element przypominający pasek od zegarka. Nie ma o nim ani słowa w instrukcjach montażu i telewizora. Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem próbowałem go odczepić, ale nie dał się. Zastanawiam się czy jest to jakiś potrzebny element i próbując go wyciągnąć można w jakiś sposób uszkodzić telewizor? Czy może po prostu należy włożyć więcej siły i da się to wówczas odczepić?

Odnośnik do komentarza

No i kupiony został Samsung PS-42C450 :) Mam teraz bardzo głupie pytanie. Z tyłu o telewizora przymocowany jest plastikowy element przypominający pasek od zegarka. Nie ma o nim ani słowa w instrukcjach montażu i telewizora. Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem próbowałem go odczepić, ale nie dał się. Zastanawiam się czy jest to jakiś potrzebny element i próbując go wyciągnąć można w jakiś sposób uszkodzić telewizor? Czy może po prostu należy włożyć więcej siły i da się to wówczas odczepić?

Ooo to Stefan ma młodszego brata :D. Co do paska - musiałbym zerknąć, ale u mnie chyba też jest i nic z nim nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie potrzebuje rady dla laika, po pierwsze - czym różnią się plazma, lcd i led oraz jak wielkie to są różnice. Mam wybrać komuś telewizor na lata, najmniej to 46 cali, mam budżet 4 tysiące, który byście polecili? Od razu powiem, że obraz musi być bardzo wyraźny, widoczny z dużej odległości, bo to ma być TV do salonu w domu, a nie mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...