Skocz do zawartości

Polska koszykówka


Morfi

Rekomendowane odpowiedzi

trudno być optymistą po meczu z WB. Pierwsze dwie kwarty to była katastrofa. To nawet nie była słaba gra, ale po prostu seria błędów rodem z podstawówki. Multum głupiutkich strat, beznadziejnych podań, fatalnych rzutów. Później było trochę lepiej i można było to nawet nazwać koszykówką, jednak i tak bardzo słabo. Na szczęście Wielka Brytania to zdecydowania słaba ekipa, więc większej kompromitacji nie było.

 

Niestety potwierdziły się moje obawy w kwestii rozgrywającego - tutaj zdecydowanie jest najgorzej. Co jeszcze? Nie umiemy wykonywać rzutów wolnych, liczyć do 24, także rzucać za trzy. Bezproduktywny jest wciąż Ignerski, Gortat niestety słabo w ataku (na dodatek złapał jakąś kontuzje), Logan bez emocji, Lampe dopiero w końcówce coś pokazał W sumie tylko Szewcztyk na normalnym poziomie, reszta z taką grą nie ma co szukać na ME.

Odnośnik do komentarza

cóż, nie ma sensu się rozpisywać - obraz nędzy i rozpaczy. I niech Was nie zmyli wynik, bo Polacy powinni przegrać co najmniej 30 punktami. Obrana nie istniała, atak również, rozegranie to śmiech na sali. Jedynie Lampe w porządku, reszta poniżej krytyki albo zbyt mało grali by jakoś ocenić. Jeśli tak Polacy zagrają na ME, to skończy się olbrzymią kompromitacją.

 

 

Na pocieszenie dodam, że od reprezentacji Polski gorszy był komentator - okropny oraz nudny bełkot o wszystkim i o niczym :).

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że tej reprezentacji brakuje jedynie póki co dobrego gracza na pozycje nr 3 i skuteczności w rzutach 3 punktowych. Może razi ilość błędów, ale ich liczba wraz z kolejnymi dniami przygotowań powinna być coraz mniejsza. Widać, że pod koszem jesteśmy mocni, bo jest nawet 4 bardzo dobrych graczy (Gortat, Lampe + Szewczyk i Wójcik), Logan według mnie popełnia zbyt wiele błędów i jego zadania powinny się ograniczać głównie do zdobywania punktów, a nie bawienie się w rozgrywanie. A z rozgrywających mnie osobiście narazie zawodzi Koszarek, a Szubarga jakoś mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza

Katzurin ma swoją wizję zespołu i stara się nadać jej styl. Główny nacisk idzie na szybki atak. Dlatego to Szubarga jest pierwszym rozgrywającym. Nasi zawodnicy lubią biegać do przodu. Gortat, Lampe czy Ignierski zasuwają do przodu aż miło i kończą szybki atak są praktycznie nie do zatrzymania. Gorzej jest jeśli zostaje powstrzymany i trzeba coś ustawionego. W tym nie jestesmy zbyt mocni i jeśli nie poprawimy tego elementu to na ME nie mam czego szukać. Zbyt wysoki poziom, aby ekipy nie zniwelowały szybkiego ataku do minimum. Szubarga w tej roli też nie specjalnie się odnajduje dlatego często to Logan próbuje coś rozegrać. Wtedy przydałby się Koszarek, ale to nie piłka ręczna, żeby zrobić szybką podmiankę ;)

 

Ciekawy jestem co się będzie działo w ostatnich sparingach. Część zawodników gra po kilka minut w meczu. Czy to znaczy, że na dzień dzisiejszy są na tyle słabsi od podstawowych zawodników? Ta drużyna ma bardzo duży potencjał. Nie pamiętam, żeby któraś ekipa ostatnich kilkunastu lat miała większy. Jeśli to wypali nie powinniśmy mieć problemu, aby dostać się wyżej niż pierwsza 12 turnieju.

 

 

Wczoraj zostaliśmy ograni przez Turków 58-66. Prowadziliśmy przez całe spotkanie, ale w końcówce Ilyasova i Turkoglu wygrali rywalom mecz. Pod koszem nieźle mimo braku MG13. Lampe i emerytowany Wójcik, wspierani przez Szewczyka dali radę. Do czwartej kwarty, którą przegraliśmy sromotnie 9-24. To jest kolejna rzecz, której się najbardziej obawiam. Końcówki meczu kiedy często trzeba zdobywać punkty z nożem na gardle i dłońmi broniącego na twarzy. Widać, że koledzy szukają wtedy Logana, który ma wygrać spotkanie. Weszła mu jedna trójka z 8m, ale to wszystko. Może tu zabraknąć zawodnika, który bez mrugnięcia powieki trafi z dystansu. Ale o czym tu mówić skoro z czystych pozycji wielokrotnie pudłują. Nie można całe spotkanie grać szybki atak i wrzucać piłki w trumne.

 

Na całe szczęście uraz Gortata niegroźny i zobaczymy jak będą wyglądać spotkania w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po ostatnich porażkach, wreszcie przyszedł czas na zwycięstwo. Światełko w tunelu się pojawiło i mam nadzieję, że podczas Eurobasketu zobaczymy taką właśnie drużynę. Świetny mecz Lampego (dobrze współpracującego z Gortatem) plus skuteczny Logan oraz wsparcie z ławki (wreszcie!) Ignerskiego i Izrael był bez szans...

Odnośnik do komentarza

No Panowie, z taką grą można coś ugrać na ME. Graliśmy jak równy z równym z Hiszpanami (mimo że jednak całe spotkanie mieli pod kontrolą). Coś dziwnego się stało i Logan, Ignerski (!), Koszarek oraz Szubarga trafiali kosz za koszem, przy chyba zerowym udziale Lampe. Momentami wyglądało to imponująco i wreszcie rozgrywający się popisali. Tak się właśnie gra. Jedyne co mnie martwi to słaba gra Gortata w ofensywie, w defensywie jest niezły. Ale jeśli reszta będzie prezentować się na takim poziomie to nie ma co narzekać. nawet Wójcik się dorzucił, jednak bądźmy szczerzy - już bardzo po nim widać ile ma lat. Jedynie może nadawać się na jakieś b. krótkie fragmenty.

 

Aha, no i te trójki! Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś pierwszy mecz naszej reprezentacji, wszyscy liczą na zwycięski wynik gdyż Bułgaria uważana jest za najsłabszą ekipę z naszej grupy.

Co do Skibniewskiego, został on powołany, bo nasz podstawowy rozgrywający Szubarga, skarżył się na drobny uraz przeciążenia pleców.

 

Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za naszych chłopaków! :polska:

Odnośnik do komentarza

Data: 07.09.2009

Polska - Bułgaria

90:78

(32:21, 20:16, 23:21, 15:20)

 

Ilość widzów: 7000

 

 

Zawodnik  	              za 3  	               za 2  	              za 1  	            zbiórki  	 
 	        min 	c 	o 	% 	c 	o 	% 	c 	o 	% 	at. 	obr. 	tot. 	bl 	as 	prz 	str 	f 	pkt 	eval
D. Logan 	38 	2 	8 	25 	7 	14 	50 	3 	3 	100 	1 	2 	3 	0 	9 	4 	3 	3 	23 	23
M. Ignerski 	35 	4 	7 	57 	4 	6 	66 	2 	3 	66 	1 	3 	4 	0 	2 	0 	3 	3 	22 	19
M. Lampe 	31 	2 	3 	66 	5 	10 	50 	1 	2 	50 	2 	3 	5 	4 	1 	0 	0 	2 	17 	20
M. Gortat 	38 	0 	0 	0 	7 	8 	87 	2 	3 	66 	2 	8 	10 	5 	2 	0 	0 	2 	16 	31
Ł. Koszarek 	27 	2 	3 	66 	1 	4 	25 	0 	0 	0 	2 	5 	7 	0 	7 	0 	1 	4 	8 	17
S. Szewczyk 	6 	0 	0 	0 	2 	4 	50 	0 	0 	0 	2 	1 	3 	1 	0 	0 	1 	1 	4 	5
M. Chyliński 	10 	0 	2 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	2 	1 	0 	-4
K. Roszyk 	2 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	1 	1 	0 	1 	0 	0 	0 	0 	2
R. Skibniewski 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0
K. Szubarga 	11 	0 	1 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	3 	3 	0 	3 	0 	1 	0 	0 	4
R. Witka 	2 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	1 	0 	1 	0 	0 	0 	0 	1 	0 	1
A. Wójcik 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0 	0
SUMA 	               10 	24 	41.7 	26 	46 	56.5 	8 	11 	72.7 	11 	26 	11 	10 	25 	4 	11 	17 	90 	118

 

 

Niezłe spotkanie Polaków na start EuroBasket. Bułgaria była wczoraj zdecydowanie słabsza. Początek zdecydowanie należał do nas. Liderzy nie zawiedli. Logan, Lampe i Gortat ciągnęli grę ofensywną i walczyli w obronie. Świetnie w spotkanie wszedł Ignerski, który przecież w sparingach spisywał się najgorzej z podstawowych zawodników. Dużo słabiej zaczął Lampe, który nie trafił kilku pierwszych rzutów, ale później wyregulował celownik i skończył mecz z trzecim dorobkiem pkt w drużynie. Od początku odjechaliśmy rywalom narzucając swój styl. Szybkie kontry, kilka rzutów z dystansu i na początku drugiej kwarty objęliśmy najwyższe prowadzenie w spotkaniu 44-25. Później przyszedł drobny kryzys, 10 pkt z rzędu rywali i zrobiło się tylko 9 oczek różnicy. Na szczęście kryzys zażegnał rzutem z trzy Ignerski (w całym meczu 4/7 zza linii 6.25 - w tym jeden o tablicę ;) ), a na przerwę schodziliśmy prowadząc 52:37. W trzeciej odsłonie popis dał Logan. Trafiał z dystansu, półdystansu, a nawet zakończył kontrę wsadem. Po stronie rywali wynik w pojedynkę chciał dogonić Rowland, ale jego zapędy zostały w porę zahamowane. W przekroju całego spotkania to ten amerykański_bułgar sprawił naszym największe kłopoty. W ostatniej kwarcie ponowny przestój naszych koszykarzy i zrobiło się nerwowo. Kilka błędów w obronie i przewaga stopniała nawet do 7 pkt. Po czasie wziętym przez Katzurina Polacy wyraźnie się przebudzili. 2pkt Koszarka, później świetna akcja 2+1 Ignerskiego i można było odetchnąć z ulgą. Końcowe trzy minuty to ogromna nieskuteczność z obu stron. Mimo dwóch przestojów w grze można być zadowolonym z postawy zawodników.

Dziś czeka nas trudniejszy mecz z dużo lepszymi Litwinami, którzy wczoraj nie dali rady Turkom.

 

Jedyną sensacją pierwszego dnia była porażka murowanych faworytów Hiszpanów z Serbami.

Odnośnik do komentarza

Jestem laikiem w sprawach koszykarskich, jednak EuroBasket w Polsce na razie bardzo mnie interesuje. Mam pytanie do znawców: czy jest szansa, że dziś przeciwko Turcji znowu będziemy mieli tyle sił, co w meczu z Litwą? Jak wygląda sprawa regeneracji sił w koszykówce? Dzisiaj Polacy biegali za dwóch i byli potwornie zmęczeni, a nasza ławka rezerwowych nie prezentuje się najlepiej. Czy normalne jest w koszykówce rozgrywanie spotkań codziennie?

Odnośnik do komentarza

W Europie nie jest to codzienność - pomijając wszelkie play-offy czy Final Four. Za to wszelkie turnieje ME/MŚ/IO rozgrywane sa w takiej formule, więc żadna nowość dla koszykarzy (nawet tak niedoświadczonych przez wielkie imprezy jak nasi). W NBA graja 82 spotkania w ciągu ~180 dni (są one też o 8 minut dłuższe) więc 3 mecze w 3 dni nie jest poza ludzkimi możliwościami. Polscy koszykarze sa imo spokojnie w stanie wytrzymać takie intensywne zawody i nie paść na twarz w kolejnym dniu. O ile oczywiście nie leniuchowali na zgrupowaniu, ale sądząc po ich postawie i wywiadach jakich udzielali prze ME raczej solidnie pracowali.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie: czy dzisiejszy mecz po prostu rozegraliśmy bardzo dobrze i dlatego go wygraliśmy, czy raczej trafiliśmy na kiepski dzień Litwinów? Ciężko mi jest stwierdzić, czy straty i niecelne rzuty Litwinów były raczej spowodowane naszą dobrą defensywą, czy słabą postawą naszych rywali?

 

Zmierzam głównie do pytania: czy to zwycięstwo było raczej wypadkiem przy pracy, czy już dziś możemy mówić, że jesteśmy w stanie powalczyć z innymi reprezentacjami walczącymi o medal?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...