Skocz do zawartości

Polska koszykówka


Morfi

Rekomendowane odpowiedzi

kontrakt z zespołem Mistrzów Polski z Sopotu, podpisał David Logan. Były gracz Turowa jest piątym zawodnikiem Prokomu Trefl Sopot przed nadchodzącym sezonem.

 

Dziś umowy parafowali także: Filip Dylewicz, Piotr Szczotka, Adam Łapeta, Przemysław Zamojski, Tomasz Świętoński.

 

Przypomnijmy, że Amerykanin w minionym sezonie był jednym z czołowych snajperów polskiej ekstraklasy i zdobył z Turowem Zgorzelec tytuł wicemistrza Polski. W przygranicznym zespole Logan zdobywał średnio prawie 19 punktów na mecz.

Chcial grac w Eurolidze, to bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Klub ASCO Śląsk Wrocław nie zgłosił się do rozgrywek ekstraklasy koszykarzy w terminie określonym przez Radę Nadzorczą Polskiej Ligi Koszykówki (PLK) i w związku z tym nie wystąpi rozgrywkach sezonu 2008/2009 - poinformował we wtorek prezes zarządu PLK Janusz Wierzbowski.

W wydanym komunikacie zarząd PLK zastrzegł jednak, że istnieje możliwość skorzystania przez Śląsk z zaproszenia do ligi w bieżącym sezonie "zgodnie z obowiązującym regulaminem".

 

Wierzbowski zaznaczył w komunikacie, że "decyzja w sprawie skorzystania z zaproszenia musi nastąpić bardzo szybko. To nie jest kwestia tygodni czy miesięcy, tylko kilku dni. Musimy widzieć chęci drugiej strony do ratowania wielkiej koszykówki we Wrocławiu" - podkreślił.

Problemy Śląska, który w dwóch ostatnich sezonach zdobył brązowe medale MP, spowodowane są decyzją Waldemara Siemińskiego, który 25 czerwca poinformował, że nie chce być właścicielem koszykarskiej spółki i zaproponował, by klub przejęła gmina Wrocław za 1,5 mln złotych. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował jednak, że właściciel klubu nigdy nie rozmawiał z nim o sprzedaży klubu miastu, a gmina Wrocław nie zamierza kupować zespołu koszykarzy.

 

Siedemnastokrotny mistrz Polski ASCO Śląsk Wrocław jest drugim, po Polpaku Świecie, spośród 16 klubów, który nie zgłosił się do rozgrywek ekstraklasy koszykarzy sezonu 2008/2009. Termin zgłaszania zespołów do rozgrywek ekstraklasy w nowym sezonie minął 30 czerwca.

 

1 lipca Rada Nadzorcza PLK przedłużyła termin o dwa tygodnie. 14 lipca, na prośbę klubu ASCO Śląsk Wrocław, ponownie prolongowała okres zgłoszenia się do rozgrywek ekstraklasy sezonu 2008/2009 do 31 lipca. Ostatecznie jednak termin przesunięto na 29 lipca, na godzinę 12.00.

 

W związku z nie przystąpieniem do ligi przez Polpak i Śląsk nie zmieni się jednak terminarz rozgrywek. "Żadne zmiany w tej chwili nie mają sensu. Ostateczna weryfikacja czternastu klubów nastąpi 31 sierpnia i wtedy będziemy przeprowadzać niezbędne korekty" - dodał Wierzbowski.

 

Smuteczek :-(

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Zmago Sagadin nie jest już trenerem Anwilu Włocławek. Bezpośrednią przyczyną rozwiązania kontraktu stał się wywiad, jakiego Słoweniec udzielił tygodnikowi „Basket News” (opublikowany 9 października 2008 r.). Opinie w nim wyrażone godzą w dobre imię zespołu. Brak szacunku wobec klubu, Zawodników, pośrednio więc Kibiców, a przede wszystkim brak szacunku wobec naszego najważniejszego, strategicznego sponsora – firmy ANWIL SA, jaki wyraził trener w tym wywiadzie nie daje możliwości dalszej współpracy. Postawa trenera spotkała się ze zdecydowaną dezaprobatą władz klubu i sponsora. Nie widząc możliwości dalszej współpracy, klub zdecydował się na rozwiązanie umowy z trenerem.

tego chyba nikt się nie spodziewał...

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Uuu, przenoszą Prokom Trefl do Gdyni ;| Szkoda, Sopot traci wielką wizytówkę, ciekawi mnie czy do końca przemyśleli ten ruch.

Jeszcze fajny tekst Szczurka, o tym, że na mecze do Gdyni zaprasza także kibiców z Sopotu :> Szkoda, że o Gdańsku nie wspomniał ;P Nie wiem jak to się liczbowo przedstawiało, ale w Gdańsku Trefl miał bardzo wielu kibiców.

Niby w Gdyni mają nową halę, ale na granicy Gdańska i Sopotu także kończą nowoczesny obiekt. No i najzabawniejsze - jeśli hala w Gdyni nie spełni wszystkich wymogów co do gry w Eurolidze, to co? Wróca do Sopotu? :]

Odnośnik do komentarza

Hala w Gdyni jest nowoczesna i na 100% spełnia wymogi Euroligi, przecież Asseco Trefl grał tam w poprzednim sezonie. Mówi się o tym, że klub dostawał małe wsparcie od miasta (lub nawet miasto "doiło" klub), w Gdyni ma się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pierwszy sparing przed Eurobasketem wypadł przyzwoicie. Sporo błędów jeszcze się zdarzało, ale chwilami graliśmy z Chorwatami jak równy z równym. Przegraliśmy popełniając głównie błędy na obwodzie (Ukić i Popowić masakrowali nas chwilami bez litości) i w kontratakach (zgubione piłki, niepotrzebne wbijanie się pod sam kosz, niedokładne podania).

 

Na plus na pewno gra Szymona Szewczyka, po którym widać doświadczenie z ligowych, europejskich parkietów. Dobrze też zaprezentował się Łukasz Koszarek. Marcin Gortat w sumie bez fajerwerków, ale przydatny w defensywie i w... promowaniu basketu (także na parkiecie - vide akcja, w której najpierw zablokował Chorwata, a potem pomknął do przodu i dunkiem zakończył podanie Koszarka).

 

Na minus Michał Ignerski - nieskuteczny, popełniający sporo błędów, gubiący krycie. Nadal spory znak zapytania to David Logan - zdecydowanie przydatniejszy jako SG niż PG, ale chwilami zachowujący się niczym jeździec bez głowy. Kilkanaście punktów w meczu jednak gwarantuje.

 

Dzisiaj mecz #2. Zobaczymy, czy nasi wyciągnęli jakieś wnioski z wczorajszego spotkania.

 

Edyta każe przypomnieć, że wciąż w zanadrzu jest Maciej Lampe, który zagra zapewne dopiero w czasie turnieju w Londynie.

Odnośnik do komentarza

Ode mnie jeszcze duży plusik dla Chylińskiego, który z przeciętnego rozgrywającego stał się niczego sobie niskim skrzydłowym :) Widać, ze Katzurin mu ufa (trzymał go w końcówce meczu na boisku) i polski basket powinien miec kiedys z Michala pocieche.

Trche zawiodl mnie Logan, choć jemu akurat Katzurin zrobił krzywde, wystawiajac go na PG.

Odnośnik do komentarza

wczoraj trochę narzekałem, że nie mamy jakiegoś porządnego rozgrywającego, ale dziś Szubarga udowodnił, że może dać na radę na ME i kwestia jest jedynie taka, żeby nie spalił się psychicznie. Cały zespół zagrał dobrze, a jak na ten okres przygotowawczy to nawet bardzo dobrze. Oczywiście trochę wpadek było: sporo chaosu, strat, beznadziejna skuteczność za trzy punkty. No ale nie można mieć wszystkiego ;]. Gortat dwa razy lepiej niż wczoraj, sporo zbiórek i punktów, choć dalej słabo z półdystansu. Ignerski mnie rozczarowuje; Szewczyk dalej fajnie, niezwykle pewny i stabilny; Lampe tak sobie, natomiast chyba trochę wyjaśniła się kwestia w sprawie zaangażowania - było widać, że się stara i mu zależy, a to dopiero sparing, więc powinno być nieźle; Roszyk przydatny; Koszarek słabo; Logan źle za trzy, ale w końcówce zachował zimną krew i załatwił w sumie zwycięstwo. Nie ma co ukrywać: to najemnik. I właśnie, o dziwo, to może być plus. Zdaje się, że nie odczuwa aż tak wielkiej presji i gra po swojemu.

 

Jeśli poprawimy swoje mankamenty, a przeciwnik będzie grał słabo jak dzisiaj Chorwaci to... może być interesująco.

Odnośnik do komentarza

Lampe zawiódł. Przynajmniej mnie. Na razie pewniakiem na PF jest Szewczyk. Gortat rzeczywiście dużo lepiej niż wczoraj. Ignerski zaczął przyzwoicie, a potem była powtórka z wczoraj. Szubarga na spory plus. Martwi dramatyczna skuteczność z dystansu.

Odnośnik do komentarza

Lampe bardzo krótko trenuje z resztą zespołu, potrzebuje trochę czasu. Szubarga bardzo dobrze. Logan mnie nigdy nie przekonywał i póki co, zdania nie zmienię. Ignerski jest niestety słabiutki, szkoda, że nie ma dla niego zmiennika (Kikowski może grać na SF?).

Odnośnik do komentarza

Lampe bardzo krótko trenuje z resztą zespołu, potrzebuje trochę czasu.

Żeby dorzucać piłkę do obręczy, nie trzeba spędzić trzech tygodni z drużyną. Problemem Lampego we wczorajszym meczu nie było wcale niezrozumienie taktyki zespołu, a właśnie błędy techniczne (np. zerwane rzuty). Koszykarzowi, który przymierza się do gry w jednym z bardziej znanych i cenionych europejskich teamów, to nie przystoi.

Ignerski jest niestety słabiutki, szkoda, że nie ma dla niego zmiennika (Kikowski może grać na SF?).

Ignerski zawodzi, to fakt. Oglądałem w tym roku bodaj 3 czy 4 razy mecze ligi hiszpańskiej (na PS) z udziałem Michała i prezentował się co najmniej solidnie. Martwi i jednocześnie nieco zastanawia jego słabsza forma na tym etapie przygotowań. O ile wiem, na SF mogą zagrać Dylewicz, Chyliński, Kikowski. Pytanie tylko, czy którykolwiek z nich wniesie do gry coś więcej od Ignerskiego. Możliwe jest też granie bez typowego niskiego skrzydłowego - Katzurin już próbował takich ustawień: niscy Szubarga, Logan i Koszarek oraz wysocy Szewczyk (Lampe) i Gortat.

Odnośnik do komentarza

Żeby dorzucać piłkę do obręczy, nie trzeba spędzić trzech tygodni z drużyną. Problemem Lampego we wczorajszym meczu nie było wcale niezrozumienie taktyki zespołu, a właśnie błędy techniczne (np. zerwane rzuty). Koszykarzowi, który przymierza się do gry w jednym z bardziej znanych i cenionych europejskich teamów, to nie przystoi.

 

Racja, ale daj mu mimo wszystko trochę czasu :). Jeśli będzie grał tak w następnych sparingach to rzeczywiście trzeba będzie się mocno zastanowić czy powinien grać. Aktualnie niech się zgrywa z resztą zespołu i ciężko pracuje, powinno być lepiej. Lampe ma olbrzymi potencjał.

Odnośnik do komentarza

Lampe bardzo krótko trenuje z resztą zespołu, potrzebuje trochę czasu.

Żeby dorzucać piłkę do obręczy, nie trzeba spędzić trzech tygodni z drużyną. Problemem Lampego we wczorajszym meczu nie było wcale niezrozumienie taktyki zespołu, a właśnie błędy techniczne (np. zerwane rzuty). Koszykarzowi, który przymierza się do gry w jednym z bardziej znanych i cenionych europejskich teamów, to nie przystoi.

Zauważ, że on od jakiegoś czasu nie trenował (m.in. urodziło mu się dziecko). Na pewno jest lekko roztrenowany. Kontraktów z Maccabi nie podpisują przypadkowi zawodnicy, więc co do umiejętności Lampego nie mam żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Ja nie kwestionuję umiejętności Lampego. Stwierdziłem jedynie, że jego wczorajsze błędy miały charakter techniczny, a nie taktyczny. Jeśli będzie w formie, na pewno wzmocni polską ekipę. Pod koszem możemy bowiem być naprawdę silni - Gortat, Szewczyk, Lampe czy emerytowany nieco Wójcik. Spore obawy wzbudza jednak sytuacja na "niższych" pozycjach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...