Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

No oglądałem mobo z 1156 + np. i5-650 (aktualnie mam DDR2 i E5300, przypominam :P). Wiem, że nie ma rewelacji, ale i nowy komp właściwie niepotrzebny, bo konsola całkiem dobrze spełnia centrum rozrywki, ale syn pocina w Minecrafta (ja też od czasu do czasu ;)) i nawet piksele czasem mocno obciążają system :kekeke:

http://allegro.pl/nowa-pamiec-samsung-4gb-pc10600-ddr3-via-sis-amd-i6729905552.html

Tu np masz dopisek:

"Pamięci są kompatybilne z chipsetami VIA, SIS, AMD.
Nie współpracują z chipsetami nVIDIA i INTEL"
Coś gdzieś czytałem o za dużym obsługiwanym napięciu przez takie kości :-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o matko 1156 bym odpuścił, poczekaj jesczze trochę na 1155 i i5 2400 albo trochę wyższe modele, serio warto. dodatkowo odpadnie Ci problem z ramami

nie miałem i nie interesowałem się s1156, ale to nie była udana platforma.

wiem, że ram używany pewnie dużo tańszy nie jest, ale takich kwiatków bym nie kupował :)

co prawda bez dysku ale masz ram, procka mobo za 400zł http://allegro.pl/dell-optiplex-990-tower-i5-2400-4gb-dvd-win-i6994058259.html

sam procesor można kupić za nieco ponad 200zł, wiec taki Dell opti się moim zdaniem opłaca(takiego della raczej nikt nie katował)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, i to jest konkretny post :D

Właściwie to tak planowałem, zamknąć się za mobo, procek i ram w jakichś 300-350 zł. Oczywiście używki, RAM jak mówisz nie ma wielkiej różnicy, więc jakby nie było w zestawie, to pewnie bym kupił nowy.

Będę się rozglądał, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padł mój pecet. Miałem odpaloną grę (PUBG). Ostatnio przy bardziej wymagających grach komp zaczynał mocno buczeć, ale wszystko działało ok. Teraz w pewnym momencie po prostu zgasł i nie włączył się ponownie. W środku nic nie było wyjątkowo rozgrzane, więc wykluczam jakieś spalenie czy coś podobnego. Po ok pół godzinie uruchomił się, ale po kilku minutach zgasł na amen i już się nic nie włącza. Pytanie - wystarczy wymiana zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup jakiemuś znajomkowi piwo i w czasie jak on je będzie pił ty wymontuj jego zasilacz i podłącz pod swojego kompa. Z objawów na 90 procent zasilacz, ale może to być też np płyta główna.

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestały kręcić mi się wiatraki w moim GTXie 1060, temperatury stopniowo rosną i dochodzą do krytycznych 99st. Próbowałem ręcznie ustawić prędkość wentylatora, pokazuje wartość % zadaną, a wiatrak nawet nie ruszy. Rozebrałem kartę, odłączyłem chłodzenie, zmontowałem ponownie i przez 30min śmigało, potem znów stop. Ogólnie moja diagnoza to niskie napięcie wejścia na wentylatory w karcie graficznej. W głowie zrodziła mi się koncepcja żeby podłączyć wentylatory z karty graficznej do płyty głównej/zasilacza. W wentach od karty mam 4 pinowe złącze, ale nie chciało ono wejść do 4pina na płycie głównej (mam wrażenie że te dziurki w złączu z wentów są zbyt małe by mogły wejść, ale nie próbowałem też jakoś długo tego wsadzić). Czy takie cuś rozwiąże sprawę? https://www.conrad.pl/p/przejsciowka-do-wentylatora-akasa-4-pin-4-pin-molex-971677

PS. Dobra widzę, że nie pomoże to rozwiązanie. Potrzebuję przejściówki z mini 4 pin a nie zwykłego 4 pin :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi