Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem właśnie o tym od płyty głównej - ten kabel nie jest na klik, jest tylko na wsunięcie. Nie ma tam zacisku pozwalającego na "kliknięcie". Działa, póki nie jest PC ruszany, bo nawet delikatny ruch prowadzi do jego odpięcia.

Po kolei:

Odpiąłem kartę graficzną, komputer się nie załącza.

Odpiąłem kable odpowiedzialne za uruchomienie komputera, nic - nawet zamieniłem na moment miejscami reset i pwr, ale żaden z przycisków nie działa.

Odpiąłem wszystkie urządzenia peryferyjne USB oraz kable w środku, nic.

Wyjąłem baterię z BIOS, nic.

Świeci się lampka na karcie graficznej przy dodatkowym zasilaniu + uruchamiają się dyski zewnętrzne, jeśli są podłączone na USB.

 

No nic, wezwałem informatyka i zobaczymy, co wymyśli.

Odnośnik do komentarza

Strasznie szybko sie poddajesz wyjąłeś kartę czy tylko odpisałeś zasilanie ? Wyjmij cały ram odetnij dyski podepnij tylko zasilacz 24pin i 4 pin do płyty i spróbuj odpalić. Zasilacz w ogóle pracuje skoro dioda na grafice sie pali ?

 

Podaj szczegółowo specyfikacje kompa proc gpu i model zasilacza

Co do braku klik to nie widziałem jeszcze takiego zasilacza ?

Odnośnik do komentarza

1. Wyjąłem kartę graficzną, nic.

2. Wyjąłem RAM, odpiąłem dyski, zostawiłem zasilacz 24 pin + 12 pin (w moim asrock z97 nie ma żadnego 4 pin) i nadal się nie odpala.

3. Nie wiem, czy zasilacz pracuje - jedyne objawy aktywności komputera to uruchomienie dysków zewnętrznych, gdy są podpięte do usb, oraz świecenie się diody na karcie graficznej, gdy jest włączony prąd na zasilaczu.

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-4-4-ghz-8mb-box-bx80646i74790k-647917/

Płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-pro4-z97-lga1150-z97-pro4-640933/

Grafika: https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/TURBOGTX960OC2GD5/

 

Zasilacz nie ma możliwości kliknięcia. Jakaś nadbudówka nad 24 pin, która wygląda jakby mogła to zrobić, nie działa i jest za mała, by "złapać" płytę główną i kliknąć. W efekcie jest to wsuwane tak samo jak kabel zasilający do zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Dasz radę zrobić zdjęcie jak to wygląda w środku, i jak cały komp w ogóle wygląda?
Za diabła nie mogę zrozumieć w jaki sposób można wysunąć kabel zasilający płytę główną(a on tam przecież luźno nie siedzi jak się go we właściwy sposób włoży) poprzez przesunięcie/wysunięcie kompa.
Anyway, jak rozłożyłeś i złożyłeś wszystko we właściwy sposób, i mobo nawet nie pipczy że coś jest nie tak, to chyba się cosik musiało sfajczyć.;/

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem, wymieniłem, nie działa ;)

Kabel do płyty głównej od początku siedział w płycie słabo i bez załączenia pradu przy ruszaniu PC np przy składaniu wypadal. Nie wiem dlaczego, bo wszystkie inne kable od płyty głównej i zasilacza trzymają się mocno, a ten jeden trzyma się jakby na slinie.

Jutro komputer idzie do serwisu i zobaczymy, co wymyślą. Zdjęć zrobić nie mogę, bo sprzęt juz odwiozlem, ale porównywałem go ze zdjęciami z etapu montażu sprzed dwóch miesięcy i wszystko, co do śrubki, wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem właśnie z serwisem, upewniali się czy płyta jest na gwarancji. Planują to odesłać do producenta, ale czyniąc zadość ciekawości Smentka dam znać co i jak jak się dowiem.

Słowem wyjaśnienia - zostałem spytany przez serwis skąd mam taki dziwny kabel zasilający, który się tak luźno trzyma i co z nim zrobiłem, że "nie klika". Z ręką na sercu - był taki od momentu wyjęcia go z pudełka i w życiu bym nie pomyślał, że jest z nim coś nie tak. Może więc problem jest z kablem, który przez tę wadę usmażył płytę główną i uda się bez kosmicznych wydatków to naprawić.

Ciekawe na ile mnie zgolą po usłyszeniu, że proszę o priorytetowe potraktowanie sprawy, bo mi klienci czekają na pisma, które mi się nie zdążyły skopiować (backup w sobotnie wieczory) na dysk zewnętrzny. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie mam w domu PC, a z zatrzymanych podzespołów, które są u rodziców, nie złożyłbym kompa do uruchomienia ;) I tak nawet nie wiem, czy HDD i SDD działają. Nie znam zakresu uszkodzeń.

Poza tym w laptopie chyba nie mam i tak wtyczki na SATA. Nic to, będę musiał odtwarzać wszystko, pójdzie szybciej niż czekanie z miesiąc (zapowiadany przez serwis) na odpowiedź gwaranta.

Odnośnik do komentarza

Uszkodzona płyta główna blokuje uruchomienie komputera, cała reszta działa. Usłyszałem, że polecony mi Asrock to dobra płyta, ale nie nadaje się do mojej konfiguracji i zalecono mi kupno nowej płyty głównej (konkretnie marki ASUS), a następnie sprzedaż Asrock po otrzymaniu go z naprawy.

Odnośnik do komentarza

1. Za wysokiej klasy pozostałe podzespoły (+ "ciężka" karta graficzna) jak na płytę główną, zdaniem serwisu, "budżetową".

2. Nie, nie mieli uwag. Wskazali jedynie, żeby - z uwagi na jakość instalacji komponentów dokonanej przez mojego kolegę informatyka po zakupieniu ich - montaż ewentualnej nowej płyty, bądź tej zwróconej z naprawy gwarancyjnej, odbył się u nich, bo tamta płyta była zamontowana rzekomo wadliwie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...