Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi podpowie...

 

Jakiś czas temu mój komputer przeszedł istotny lifting - dostał nowy zasilacz (460W) i kartę graficzną (GF 8800 GTS). Kupiłem w sobotę Wiedźmina, zacząłem grać i... komp się wyłącza. Za pierwszym razem zrobił to po kilkunastu minutach, teraz robi to zaraz po wczytaniu właściwej gry (przechodzę z menusów do "świata gry").

 

Moja pierwsza myśl to... coś się grzeje. Druga myśl, to... zbyt niskie napięcie na którymś podzespole. I teraz pytanie - jak najłatwiej można sprawdzić temp (procka i karty graf.) w momencie restartu? A może macie inny pomysł dlaczego komputer sam się resetuje?

Odnośnik do komentarza
Jeżeli faktycznie kupiłem zbyt słaby zasilacz, to się wk**ię. Specjalnie szukałem takiego i prosiłem w samym sklepie, aby udźwignął to co mam w kompie oraz kartę graficzną (ma swoje wejście zasilające). No nic, jeszcze trochę powalczę...

 

Zbyt słaby to pojęcie względne, natomiast jeśli przy wyborze sprzętu opierasz się na tym, że sprzedawca sprzeda Ci faktycznie to czego potrzebujesz, a nie to co mu zalega na magazynie... Zobacz jaka jest obciążalnośc linii 12V. Na naklejce będzie.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mój komp ma jakąś dziwną przypadłość :-k

 

 

Zmieniłem płytę główną na ASRocka. Komp miejscami potrafi się "zaciąć" na kilka sekund bez wyraźnego powodu (chociażby podczas przeglądania stron w Foxie. Włączam Marynię i przeglądarka po chwili ma kilkusekundowego zwiecha).

 

Nie wiem, co jest nie tak? :(

Odnośnik do komentarza
Zmieniłem płytę główną na ASRocka. Komp miejscami potrafi się "zaciąć" na kilka sekund bez wyraźnego powodu (chociażby podczas przeglądania stron w Foxie. Włączam Marynię i przeglądarka po chwili ma kilkusekundowego zwiecha).
Sprawdź temperatury. A może to dysk umiera?

 

Nawet mnie tak nie strasz :|

 

 

dysk mam ledwo rok, tak szybko dyski padają?

Odnośnik do komentarza

Sprawa na razie wygląda tak:

 

Zainstalowałem najnowsze stery do BIOSa, bawiłem się różnymi programami do optymalizacji Windy, ale mimo wszystko komp działa cholernie wolno.

 

Coś jakby ostatniego formatu nie widział od lat, a przecież ledwo wczoraj czyściłem dysk.

 

Mam nadzieję, że to nie jest twardziel :roll:

Odnośnik do komentarza

Pytanie natury technicznej. Nie znam szczegółów awarii kompa szwagra, ale z tego co mi opisał, przestało mu działać USB. Nie grzebał w BIOSie, włączył kompa jak zwykle, ale żadne urządzenie pod USB nie działa (Neo, mysz). Jak dla mnie, to mógł paść jakiś kontroler USB na płycie. Chyba, że macie jakieś inne propozycje :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...