Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Dr No: W takim wypadku to kieruj się ceną. Jeżeli jest jakiś limit to spokojnie coś złożysz. W przypadku filmów wskazana byłaby dobra karta graficzna, jakiś GeForce GT z DVI. Przydałby sie monitor z takim gniazdem.

 

Jeśli chodzi o zintegrowane karty z płytą - grafikę wyłączasz w pizdu. Karta sieciowa - jeżeli wykorzystywana w niewielkim stopniu to spokojnie zintegrowana wystarcza. Dźwięk to już kwestia indywidualna. Jeżeli masz dobry sprzęt grający (amplitunery, głośniki z dobrej półki itd.) i jesteś wymagający, jeśli chodzi o doznania słuchowe to radziłbym dokupić osobną kartę. W przeciwnym razem starczy zintegrowana.

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o zintegrowane karty z płytą - grafikę wyłączasz w pizdu.

Ja mam zintegrowaną grafikę i nie narzekam, PES6 smiga bez ani jednego przycięcia na full detalach.. Ogolnie jestem z karty bardzo zadowolony, a przed zakupem dużo ludzi mi ją odradzało :]

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o zintegrowane karty z płytą - grafikę wyłączasz w pizdu.

Ja mam zintegrowaną grafikę i nie narzekam, PES6 smiga bez ani jednego przycięcia na full detalach.. Ogolnie jestem z karty bardzo zadowolony, a przed zakupem dużo ludzi mi ją odradzało :]

 

Widocznie PES6 ma niewielkie wymagania sprzętowe :)

Odnośnik do komentarza

Składam sobie nowego kompa w sklepie www.pcprojekt.pl , maszynka ma służyć przede wszystkim do FM i jakichś średnio wymagających gierek, mam do dyspozycji ~1500 zł, i na razie skleciłem sobie takie coś :

Płyta Główna : DFI Infinity SLI-M2/G (AM2) - 280 zł

Procesor: Athlon X2 3600+ EE AM2 BOX 65W - 210 zł

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 8MB Cache SATA2 - 180 zł

Ram: Kingston Dual 2*1 GB DDR 2 667MHz - 280 zł

Grafika: Gigabyte GF 7300 GT 256 MB (128 bit) - 200 zł

Zasilacz: Chieftec GPS 400AA-101A 400W - 170 zł

Obudowa: Codegen Midi 6023 - 160 zł

RAZEM : 1480 zł

Do tego dojdzie jeszcze Barracuda 80 GB i napęd DVDRW (oba na ATA)

Proszę o porady, co ew. można zmienić tak by wszystko chodziło ładnie i nie gryzło się z resztą :-)

 

 

Edyta donosi, że w Apollo złożyłem jeszcze:

Procesor :[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W Brisbane - 216 zł

Płyta główna :[AMD][AM2] Płyta Asus M2N4-SLI - 236 zł

Pamięć :Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Kingston KVR667D2N5K2/2G - 282 zł

Karta grafiki :[PCIE] Karta GeForce 7300GS Gigabyte 256MB BOX GV-NX73G256D-RH - 175 zł

Dysk twardy :[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 160GB 8MB ST3160815AS - 189 zł

Obudowa :[ATX] Obudowa Tracer TRO-765 MARS B/Z - 65 zł

Zasilacz: Amacrox Warrior 400W AX450-PNF - 165 zł

Za łączną sumę 1338.00 zł

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Własnie to się pojawiło po 'odwirusowaniu kompa' wg antywitra komp jest czysty

 

W takim razie masz gdzieś w rejestrze stare wpisy dokonane przez MyDooma, którego już na dysku nie ma, i to są te odwołania. Jeśli czujesz się na siłach, odpal regedita, poszukaj odwołań do tego dziwnego Windows/0/ i je usuń. Ale nie odpowiadam za ew. pad systemu :D.

Odnośnik do komentarza
Własnie to się pojawiło po 'odwirusowaniu kompa' wg antywitra komp jest czysty

 

W takim razie masz gdzieś w rejestrze stare wpisy dokonane przez MyDooma, którego już na dysku nie ma, i to są te odwołania. Jeśli czujesz się na siłach, odpal regedita, poszukaj odwołań do tego dziwnego Windows/0/ i je usuń. Ale nie odpowiadam za ew. pad systemu :D.

Spy Bot powinien to zrobić za niego. Ewentualnie RegCleaner.

Odnośnik do komentarza

Pytanie akurat softwarowe, ale nie będę nowego topicu zakładał :P

 

Odpowiedź jest banalna, a ja sobie nie mogę jej przypomnić ;) Przy włączeniu komputera automatycznie pokazuje mi się folder moich dokumentów, co bardzo mi się nie podoba. Nie mam niczego w autostarcie, więc co może być tego powodem? AFAIR to był jakiś problem z plikami ini, czy coś...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

przede wszystkim sprawdź dokładnie czy jest to plik Issas (I jak Irena) czy lssas (l jak luzak). Jeżeli jest to Isass7.exe (I jak Irena) to musisz go usunąć a jeżeli jest to lsass.exe (l - jak lodówka) i położenie jego to %windir%\System32 to nie wolno go usunąć, natomiast musisz zainstalować łatki dla Windozy.

 

Sugeruję ściągnąć ten pliczek i zeskanować system.

 

Polecam także Lekturę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Znajomy poprosił mnie żebym mu kupił komputer na allegro. Tak też zrobiłem. Komputer przyszedł ale nie mogę posadzić na nim systemu. Jest to DELL a nigdy na takim nie siedziałem więc trochę dziwne jest dla mnie jego zachowanie. Mianowicie w biosie nie wykrywa cd-romu, system sam się nie bootuje a gdy komputer się włącza pokazuje się napis "BLANCO" i podane są tam informacje o komputerze. Cd-rom działa bo podpinałem go pod swój komputer, taśma też jest dobra. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

temat wywale jak uda sie rozwiazac problem

oto on: dysk C na ktorym mam tylko programy zapelnil sie do 99% i wyskakiwalo mi czesto ze brak miejsca, wywalilem tempy i temperary..zrobilo sie z 700mb wolnego..a po tygodniu znowu ino 200mb..Przez 2 lata zebralo sie tam pewnie wiele smieci. Zgralem wazne rzeczy na dysk D, wlozylem instalke do windozy i cos tam dusilem dalej, dalej...Komp sie zrestartowal w trakcie, pojawia sie na teraz na niebieskim tle info czy chce nowy win nagrac czy naprawic. Jak robie ze chce nowy na dysku C to wyskakuje ze za malo miejsca, jak dusze usun partycje C (by ja utworzyc ponownie) to pojawia sie ze tam sa pliki instalacyjne windozy i nie moge...Dysk D i E mam tez zawalony i sie nie wmiesci by tam nagrac i pozniej z poziomu windozy sformatowac C :o Tak wiec udupilem sie totalnie. Nie da sie jakos wejsc do DOSU by z tego poziomu sformatowac dysk C? Bylem przekonany, ze w trakcie instalki windozy bedzie opcja formatowania dysku (szybkie/pelne). Co najgorsze to jak mam informacje o tym co chce robic (na tym niebieskim tle), nagrac/naprawic itd to nawet jak nic nie klikam...komp sie sam co 2 minuty restartuje..czy jest plyta w CD czy jej nie ma to znowu wraca do tego niebieskiego.

ja $%%^$##^ musi mi dzis ten komp dzialac!!

prosze bardzo o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...