Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu komputera, maszyna chodzi ~5 sekund i się wyłącza, a można ją uruchomić stukając ręką parę razy w okolicach włącznika. Czyżby coś dziwnego działo się z włącznikiem, zasilaczem, a może obudowa się sypie? Niestety, ale na tę chwilę dostanie się do wnętrza kompa jest utrudnione, tak więc sprawdzanie wnętrza nie wchodzi w rachubę. Mimo to czekam na każdy, godny uwagi pomysł :) .

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że to problem z zasilaczem, tylko dziwne jest to "stukanie" w okolicach włącznika w celu uruchomienia maszyny :P Radzę się przejść do jakiegoś sklepu z kompami, żeby ci wrzucili zasilacz na testera czy coś w tym stylu i wtedy sprawdzą(przynajmniej ktoś mi tak mówił)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z pewną gierką - Ojcem Chrzestnym. Moja stacja dysków (LG DVD ROM DRD 8160B <mam też SI7087B GMH543S SCSI Cdroom Device - ale chodzi mi o DVD>) nie chce czytać tej gry. W instrukcji piszą, że jest to prawdopodobne i należy ściągnąć sterowniki, niestety ja takowych nie znalazłem, także kazałem żeby samo urządzenie się zaaktualizowało, ale napisało mi, że jest już zaaktualizowane maksymalnie. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem, mam nowego kompa, podłaczam go do monitora, wszystko startuje, oprócz monitora, cały czas jest w stanie czuwania ...monitor na starym kompie działa, jak podepne monitor pod kartę zintegorwaną na płycie to jest to samo... ram dociśnięty.

Nagrywarka działa, wszystkie wiatraczki się uruchamiają, jak wezmę inny monitor, także sprawy to jest to samo. Kiedyś miałem coś takiego na starym kompie i rozwiązanie problemu było dość banalne (bodajże ram niedociśnięty), ale teraz nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Nagrywarka działa, wszystkie wiatraczki się uruchamiają, jak wezmę inny monitor, także sprawy to jest to samo. Kiedyś miałem coś takiego na starym kompie i rozwiązanie problemu było dość banalne (bodajże ram niedociśnięty), ale teraz nie mam pojęcia...

 

A jest bipnięcie (to od ramu) - pierwszy AFAIR jest sprawdzany procek, później ram, a na końcu grafika...

Odnośnik do komentarza
Mam taki problem, mam nowego kompa, podłaczam go do monitora, wszystko startuje, oprócz monitora, cały czas jest w stanie czuwania ...monitor na starym kompie działa, jak podepne monitor pod kartę zintegorwaną na płycie to jest to samo... ram dociśnięty.

Nagrywarka działa, wszystkie wiatraczki się uruchamiają, jak wezmę inny monitor, także sprawy to jest to samo. Kiedyś miałem coś takiego na starym kompie i rozwiązanie problemu było dość banalne (bodajże ram niedociśnięty), ale teraz nie mam pojęcia...

Brak sygnału z grafiki. Sprawdź czy... masz taką kartę w kompie :) A jeśli jest to dociśnij (rozumiem, że nie jest spalona). Jeśli to karta zintegrowana to włącz tę grafikę w BIOSie.

 

 

 

Mam problem z pewną gierką - Ojcem Chrzestnym. Moja stacja dysków (LG DVD ROM DRD 8160B <mam też SI7087B GMH543S SCSI Cdroom Device - ale chodzi mi o DVD>) nie chce czytać tej gry. W instrukcji piszą, że jest to prawdopodobne i należy ściągnąć sterowniki, niestety ja takowych nie znalazłem, także kazałem żeby samo urządzenie się zaaktualizowało, ale napisało mi, że jest już zaaktualizowane maksymalnie. Co zrobić?

Zwrócić się do sprzedawcy płyty/dystrybutora gry.

Odnośnik do komentarza
Na pewno istnieje coś takiego jak "przedłużacz zasilacza" do kompa. chodzi mi o to, że po zakupie karty graficznej i podpięciu jej do zasilacza musiałem odłączyć drugi hdd bo nie miałem gdzie podłączyć karty. Jak fachowo nazywa się taki kabelek, bo na allegro nie mogę znaleźć :)

 

Edyta mówi, że lepiej kupię nowy zasilacz i powinno być po problemie. @ nagrywarki, 2 HDD, wejście PCI-E w kablach zasilacza już jest :)

 

Dobry będzie?

Dobry, tylko masę kasy kosztuje. Poszukaj Fortrona. U siebie mam 350 W i jest znakomity.

Odnośnik do komentarza
Nagrywarka działa, wszystkie wiatraczki się uruchamiają, jak wezmę inny monitor, także sprawy to jest to samo. Kiedyś miałem coś takiego na starym kompie i rozwiązanie problemu było dość banalne (bodajże ram niedociśnięty), ale teraz nie mam pojęcia...

 

A jest bipnięcie (to od ramu) - pierwszy AFAIR jest sprawdzany procek, później ram, a na końcu grafika...

Bipnięcie jest:)

 

Mam taki problem, mam nowego kompa, podłaczam go do monitora, wszystko startuje, oprócz monitora, cały czas jest w stanie czuwania ...monitor na starym kompie działa, jak podepne monitor pod kartę zintegorwaną na płycie to jest to samo... ram dociśnięty.

Nagrywarka działa, wszystkie wiatraczki się uruchamiają, jak wezmę inny monitor, także sprawy to jest to samo. Kiedyś miałem coś takiego na starym kompie i rozwiązanie problemu było dość banalne (bodajże ram niedociśnięty), ale teraz nie mam pojęcia...

Brak sygnału z grafiki. Sprawdź czy... masz taką kartę w kompie :) A jeśli jest to dociśnij (rozumiem, że nie jest spalona). Jeśli to karta zintegrowana to włącz tę grafikę w BIOSie.

 

Karta jest, dociskałem, jak podłączyłem monitor pod zintegrowaną to efekt jest taki sam... Jak wyjmę kartę graficzną i podłączę monitor pod zintegrowaną to muszę jeszcze coś w BIOSie ustawiać ? Tylko, że monitor się nie włącza, więc nie mogę tego zrobić...

 

Edit:

No nic sądzę, że to coś poważnieszego oddam komputer do serwisu i tyle, sądzę, że dostałem uszkodzoną płytę główną, ale to tylko takie moje podejrzenie ;)

Odnośnik do komentarza

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem nowego zasilacza Tacens Valeo (460W) oraz GF 8800 GTS. Zainstalowałem obie rzeczy w pudle i... oczywiście zaczęły się problemy.

 

1. Nowy zasilacz wygląda inaczej niż mój poprzedni tj. ma wielki wentylator na spodzie (dmucha do wewnątrz obudowy) i nie ma wiatraka wydmuchujacego powietrze na zewnątrz (jak miał ten stary). Czy to jest ok, czy mam jakiś zły model?

 

2. Karta graficzna (kolos zajmuje dwa sloty) oczywiście nie działa tj. po włączeniu komputer wydaje z siebie ciągły przeraźliwy gwizd... Odkryłem na karcie jedno miejsce na podłączenie bezpośrednio do zasilacza jeszcze jednego napięcia. Może tu jest problem?

 

3. Po zamontowaniu starej karty, komp się włącza, ale... wielki wiatrak zasilacza się nie kręci. Czy znowu czegoś nie podłączyłem? (Przełączałem po kolei wszystkie kable starego zasilacza, tak aby niczego nie pominąć). No generalnie jest lipa bo zamiast pograć sobie w FMa na next-genowej grafie, muszę męczyć się zwykłym GF 6600 :P

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Co do zasilacza, to nie dopasowałeś go do obudowy. Powinien być tak montowany "pionowo" a nie "poziomo". Wtedy wydmuchiwałby powietrze przez otwór z boku obudowy. Zdaje się, że coś będziesz musiał wymienić. Skoro wiatrak się nie kręci wymienialbym zasilacz :)

 

Na GF 8800 GTS kółeczka udające piłkarzy są bardziej okrągłe ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zasilacz to wyczytałem w necie, że tak się go właśnie montuje tj. siatka w kształcie plastra miodu wychodzi na tył, a wiatrak ma być skierowany do dołu wewnątrz komputera :)

Druga sprawa: niekręcący się wiatrak też się rozwiązała. Otóż ta wersja zasilacza jest produkowana w wersji "0dB" tzn. że wiatrak kręci się wtedy, gdy jest to potrzebne czyli gdzieś tak po godzinie pracy zasilacza bez większego poboru mocy :)

 

Kwestię karty muszę rozwiąząć - podłącze to dodatkowe zasialanie, które jest na karcie i wtedy się zobaczy. Już nie mogę się doczekać tych wygładzonych krawędzi czcionek i lepiej widocznych elementów boiska :]

 

EDYTA:

 

Karta graficzna działa bez zarzutu, okazało się, że wypadłem z rynku sprzętowego i moja wiedza na temat kart była z epoki kamienia łupanego ;) - oczywiście wystarczyło podłączyć specjalny kabel zasilacza o wszystko mówiącej nazwie PCI-Express, do krótszego boku karty graficznej (na przeciwko śledzia). Boże, jaki mój prawie dwuletni sprzęt był antyczny (według znajomego informatyka) - mój stary zasilacz nie miał nawet podstawowych kabli - takich jak właśnie PCI Express. Całe szczęście, że w swoim całym lamerskim światku wyczytałem, że karty 8800 potrzebują zasilacza o mocy około 400W i kupiłem przez przypadek odpowiedni model :)

 

Wiatrak zasilacza zaczął się kręcić po 20 minutach gry w HL2 :)

Odnośnik do komentarza

Panowie sprawa jest potrzebuje kompa w miare przyzwoitego do 1200 zl (sama buda) Co polecacie ? bo ja wyszukałem takie coś :

1

2

3

 

Macie jakies propozycje, ja w sprzęcie nie siedze od bardzo dawna dlatego nie bardzo wiem co "warto teraz kupić"

Komp potrzebny mi wyłącznie w celach rozrywkowych, chciałbym pograć w Medka, FMa i gry mające podobne wymagania :]

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Macie jakies propozycje, ja w sprzęcie nie siedze od bardzo dawna dlatego nie bardzo wiem co "warto teraz kupić"

Komp potrzebny mi wyłącznie w celach rozrywkowych, chciałbym pograć w Medka, FMa i gry mające podobne wymagania :]

Z góry dzieki za pomoc

Na allegro zestawy to z reguły zwykły szajs. Zawsze coś nędznego wsadzą.

Sam złóż sobie komp.

Odnośnik do komentarza
1.Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2, 65W), zawiera: wentylator procesora

2.Pamięć RAM: Corsair Twin2X Pro DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12

3.Dysk twardy IDE/SATA: WD Caviar SE 200 GB 8MB cache, ATA/100 219.00

4.Obudowa: Asus TM-210 Black 135.00

5.Karta graficzna: GeForce 7300GT Asus Silent 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

6.Płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2 nVidia GeForce 6100, zawiera: karta graficzna, karta muzyczna, karta sieciowa

 

Razem brutto: 1506.00

 

 

1.Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2, 65W), zawiera: wentylator procesora

2.Dysk twardy IDE/SATA: WD Caviar SE 200 GB 8MB cache, ATA/100

3.Obudowa: Asus TM-210 Black

4.Pamięć RAM: GoodRam DDR2 1GB 667MHz

5.Karta graficzna: GeForce 7300GT Asus Top 128MB (550/1000) HDTV & DVI (PCI-E)

6.Płyta główna Asus M2N-MX GeForce 6100, zawiera: karta graficzna, karta muzyczna, karta sieciowa

 

Razem brutto: 1168.00

Odnośnik do komentarza

Karty zintegrowane to dość nędzny pomysł pod kątem giercowania... :>

 

Edyta: Dołączę się do pytania. Co poradzicie na pierwszy komputer dla rodziców emerytów ? Familia komputer zna tylko z TV i gazet. Będzie to ich pierwsza maszyna wykorzystywana zapewne do internetu, prac stricte biurowych, czasem obejrzenia filmu lub zdjęć. Zastanawiam sie co wybrać, bo wymagania w sumie są małe... :-k Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...