Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

-->Mam trochę naiwną zagwozdkę:)) posiadam w PC TAKĄ płytę główna Gigabyte- obecnie 512 MB pamięci 2x 256 PC3200U DDR 200 dual channel- tak mi wypluło SiSoft Sandra....posiadam także wolne 2 kostki po 512 MB DDR400 i moje naiwne pytanie brzmi czy jak wsadzę te kostki w pozostałe dwa wolne sloty....czy to będzie hulać:)??

Odnośnik do komentarza

czy to będzie hulać :) ??

nie będzie bo płyta ma dwa gniazda DDR I i dwa gniazda DDR II

możesz więc korzystać z dwóch kości albo jednego ALBO drugiego typu pamięci

 

Edyta podpowiada byc wyciagnął 2 x 256 i wsadził 2 x 512

tylko zapomnialem dodac ze te dwie kostki 512 to nie dual channel...czy tez bedzie chodzic?

Odnośnik do komentarza

tylko zapomnialem dodac ze te dwie kostki 512 to nie dual channel...czy tez bedzie chodzic?

oczywście

dual channel to chwyt głwónie marketingowy

przyrost "mocy" w DCh to ledwie 3-5% i jest on w zasadzie niezauważalny

Dzieki Amicus, rozumie mze wlozyc te dwie kostki w te sloty co teraz zajete i BIOS to sam wsyzstko wykryje i bedzie smiagalo

Odnośnik do komentarza

Dzieki Amicus, rozumie mze wlozyc te dwie kostki w te sloty co teraz zajete i BIOS to sam wsyzstko wykryje i bedzie smiagalo

właśnie tak - dokładnie w te same sloty

 

Edyta dopowiada, że DDR jest wciąz znacznie droższy niż DDRII więc spróbuj sprzedać owe 4 moduły na alledrogo i kupić 2x1 GB DDRII. Myślę, że po sprzedaży DDRów spokojnie kupisz owe 2GB a kasa jeszcze Ci na lody/piwo zostanie. Jak mawiają mędrcy, "co dwa giga to nie jeden" :D

Odnośnik do komentarza

Dzieki Amicus, rozumie mze wlozyc te dwie kostki w te sloty co teraz zajete i BIOS to sam wsyzstko wykryje i bedzie smiagalo

właśnie tak - dokładnie w te same sloty

 

Edyta dopowiada, że DDR jest wciąz znacznie droższy niż DDRII więc spróbuj sprzedać owe 4 moduły na alledrogo i kupić 2x1 GB DDRII. Myślę, że po sprzedaży DDRów spokojnie kupisz owe 2GB a kasa jeszcze Ci na lody/piwo zostanie. Jak mawiają mędrcy, "co dwa giga to nie jeden" :D

heh to jeszcze cie pomecze, okazało sie ze mam jednak kostki 1GB + 512 MB ,naiwnie włożyłem obydwie, jednak wykrywa mi tylko ta 1GB..512 jest dobrze włozona ale jakby nie istniala- pewnie skro to dual to musi byc tez druga kostka 1 GB ,ale moej pytanko jest czy moze byc tam wpieta - niczemu to nie szkodzi czy wypiac i zostawic tylko jedna kostke 1GB?

Odnośnik do komentarza

heh to jeszcze cie pomecze, okazało sie ze mam jednak kostki 1GB + 512 MB ,naiwnie włożyłem obydwie, jednak wykrywa mi tylko ta 1GB..512 jest dobrze włozona ale jakby nie istniala- pewnie skro to dual to musi byc tez druga kostka 1 GB ,ale moej pytanko jest czy moze byc tam wpieta - niczemu to nie szkodzi czy wypiac i zostawic tylko jedna kostke 1GB?

To, że kości są różnych rozmiarów nie ma znaczenia. Powinny chodzić razem. Być może owa 512MB jest uszkodzona albo to DDRI? :|

Odnośnik do komentarza

heh to jeszcze cie pomecze, okazało sie ze mam jednak kostki 1GB + 512 MB ,naiwnie włożyłem obydwie, jednak wykrywa mi tylko ta 1GB..512 jest dobrze włozona ale jakby nie istniala- pewnie skro to dual to musi byc tez druga kostka 1 GB ,ale moej pytanko jest czy moze byc tam wpieta - niczemu to nie szkodzi czy wypiac i zostawic tylko jedna kostke 1GB?

To, że kości są różnych rozmiarów nie ma znaczenia. Powinny chodzić razem. Być może owa 512MB jest uszkodzona albo to DDRI? :|

wlasnie obie koscie sa DDR400 PC3200 tylko jedna 1GB druga 512MB i system mi widzi tylko ta wieksza, w poprzednim PC mialem wlozone obydwie i hulalo 1,5 GB- ale plyta ni supported dual channel:) nie wiem co teraz jest,jakis pomysł? sprawdzalem 2x czy docisniete sa do konca wszystko gra...

Odnośnik do komentarza

wlasnie obie koscie sa DDR400 PC3200 tylko jedna 1GB druga 512MB i system mi widzi tylko ta wieksza, w poprzednim PC mialem wlozone obydwie i hulalo 1,5 GB- ale plyta ni supported dual channel:) nie wiem co teraz jest,jakis pomysł? sprawdzalem 2x czy docisniete sa do konca wszystko gra...

a są w slotach tego samego koloru (sloty różnych typów pamięci powinny być w innych kolorach)? :>

Odnośnik do komentarza

wlasnie obie koscie sa DDR400 PC3200 tylko jedna 1GB druga 512MB i system mi widzi tylko ta wieksza, w poprzednim PC mialem wlozone obydwie i hulalo 1,5 GB- ale plyta ni supported dual channel:) nie wiem co teraz jest,jakis pomysł? sprawdzalem 2x czy docisniete sa do konca wszystko gra...

a są w slotach tego samego koloru (sloty różnych typów pamięci powinny być w innych kolorach)? :>

Amicus heh szanuj mnie troche:))) do daltonizmu mi daleko, sa dokladnie w tych slotach z ktorych wyjmowalem poprzednie...sprobuje zamienic..nie wiem cos poprobuje:)) dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Mam problemy z flash playerem. Mianowicie ostatnio program odmówił posłuszenstwa i żadnego filmiku flashowego nie mogę uruchomić. Podczas reinstallu wyświetla komunikat że są błędne wpisy z plikiem NPSWF32.dll

 

Oto i komunikat: http://i28.tinypic.com/2zrqonb.jpg

 

Próbowałem wypieprzyć rzeczony plik z kompa i na gołego kompa zainstalować flasf playera, też nie działa

 

czy wiecie może co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Zacznę może od dźwięku, ponieważ szukałem na forum, ale się w pełni nie doszukałem, a przy okazji wspomnę o grafice.

Otóż wczoraj zwisł mi lapek, po czym wyskoczył błąd igxprd32 i pojawiły się tylko 4 kolory na ekranie i ten komunikat o tym błędzie, odczekałem chwilę, laptop zawiesił się na całego i musiałem go "awaryjnie" wyłączyć. Uruchomiłem go następnego dnia, tj. dziś, odpalam winamp'a i nie ma dźwięku, w ogóle nigdzie dźwięku nie ma, zero. I tu się zaczyna, odinstalowałem sterowniki dźwięku przez dodaj/usuń, chciałem je ponownie zainstalować, ale zonk, pojawia się komunikat w trakcie instalacji nie powiodła się instalacja sterownika realtek hd audio. Znalazłem (chyba) rozwiązanie na jednym z forum (pclab), pozwolę sobie zacytować posta:

How to install HD Audio driver after installation of slipstreamed XP SP3

 

Hi Everyone,

Most of My friends have complained me that They are facing HD Audio driver installation after installation of slipstreamed XP SP3. Microsoft had released Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver version 1.0a available for Windows XP (not for SP3) , Windows Server 2003, and Windows 2000. But it can't be installed on slipstreamed installed Windows XP SP3, becoz it doesn't support it and prompts "The Service Pack version is higher than update package"

 

I am going to share simple n strait way to install HD Audio driver after installation of slipstreamed XP SP3.

 

Requires:

1:- KB888111.exe (Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver) released by Microsoft - http://www.findfiles.com/list.php?db=Both&...tring=KB888111+

2:- HD Audio driver (Latest updated driver recommended)

 

How to:

1) Don't install KB888111.exe (prawy i extract). Extract the KB888111.exe instead of installation using Extract (Windows Inbuilt command), WinRAR, WinZip, 7Zip or any Zip Archiver.

 

2) Run Device Manager n select "Unknown PCI Device" and right click to update drivers. Browse the location of Extracted files and locate the folder commonfiles and Update it.

 

3) After updating the driver for Unknown PCI Device, the HD Audio Device will be founded in device manager. Now you can install your HD Audio driver using Installer or by locating WDM HD Audio drivers manually.

 

Wszystko idzie ładnie pięknie, tyle że gdy chcę zaktualizować sterownik w menedżerze, to nic mi się nie pojawia, żadne okno, w którym mógłbym podać jakąś ścieżkę docelową, a gdy chcę odinstalować ręcznie, to pojawia się komunikat: Nie można odinstalować urządzenia. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera. I właśnie przez to zdecydowałem się zapytać tutaj o co chodzi. Tematów jest o tym sporo, ale nie znalazłem podobnego.

Co do drugiego problemu, to tyczy się właśnie tego błędu igxprd32, co to niespodziewanie wyskakuje, najczęściej podczas przeglądania internetu. I najgorsze jest to, że dwa problemy w jednym czasie się pojawiły i że format wcale tu nie musi załatwić problemu...

 

Co do parametrów, to WIN XP SP3, karta dźwiękowa: Realtek ALC888/1200, a grafika Intel X3100, MSI VR-340.

Jakieś pomysły czy może na gwarancję?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, Fortron również się nie nasłużył za długo (koło roku) i poszedł do zasilaczowego nieba. Nie wiem, czy to osprzęt taki trefny, mikroklimat, czy użytkownicy, ale poszedł.

 

Czas rozejrzeć się za czymś nowym, bo tymczasowy 200W no-name wygrzebany na stryszku ma dwie wady: jest słaby i jest głośny (i jest tymczasowy).

 

Wybór padł na coś takiego. Nie jest na czarnej liście zasilaczy, co już jest plusem, i w 2004 roku zbierał pozytywne recenzje. Jako że sprzęt mam dwa lata starszy (Barton 2500+, 1GB ramu w dwóch DDRach pierwszej generacji, Radeon 9600, jeden dysk na SATA i DVD-R na moleksie), to myślę, że spokojnie da radę, nawet po ewentualnej zmianie na coś nowszego (pewnie zintegrowana grafika będzie, ddr2 i jakiś athlon 64 x2, jak wszystko dobrze pójdzie).

 

Pytanie mam dwa - czy rzeczywiście jest to przyzwoity zasilacz w swojej klasie i czy naprawdę jest cichy, bo na tym mi naprawdę zależy?

Odnośnik do komentarza

1) http://forum.pclab.p...6&mode=threaded - tu Delta polecana jest ogólnie dla <100zł, a szczegółowo 400W wersja

 

2) http://pcarena.pl/ar...lacz-Delta-350W - test z 2004r, nawet przy znacznych obciążeniach wahania napięcia były znośne

 

Nie jestem idiotą, rekonesans zrobiłem przed pisaniem tego posta ;) Zważ na to, że mój komputer do highendowych nie należał nigdy, a mocnym średniakiem był 6 lat temu, więc Pentagramów czy Chiefteków nie będę do niego wkładał. Ja chcę cichego solidnego, zasilacza, bez fajerwerków, i byłbym wdzięczny za opinie z późniejszego okresu niż 2004 :]

Odnośnik do komentarza

Ok, Fortron również się nie nasłużył za długo (koło roku) i poszedł do zasilaczowego nieba. Nie wiem, czy to osprzęt taki trefny, mikroklimat, czy użytkownicy, ale poszedł.

 

Czas rozejrzeć się za czymś nowym, bo tymczasowy 200W no-name wygrzebany na stryszku ma dwie wady: jest słaby i jest głośny (i jest tymczasowy).

 

Wybór padł na coś takiego. Nie jest na czarnej liście zasilaczy, co już jest plusem, i w 2004 roku zbierał pozytywne recenzje. Jako że sprzęt mam dwa lata starszy (Barton 2500+, 1GB ramu w dwóch DDRach pierwszej generacji, Radeon 9600, jeden dysk na SATA i DVD-R na moleksie), to myślę, że spokojnie da radę, nawet po ewentualnej zmianie na coś nowszego (pewnie zintegrowana grafika będzie, ddr2 i jakiś athlon 64 x2, jak wszystko dobrze pójdzie).

 

Pytanie mam dwa - czy rzeczywiście jest to przyzwoity zasilacz w swojej klasie i czy naprawdę jest cichy, bo na tym mi naprawdę zależy?

 

Ja do identycznego komputera 2 lata temu kupiłem taki zasilacz. Do tej pory chodzi bez problemu i jest cichy. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...