Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

A jaki to zasilacz, bo samo 400W nie wiele mówi ;) marka i model.

 

Chieftec GPS-400AA-101A 400W. Ale stary dosyć jest już. Ogólnie to właśnie jestem po teście - bite 4 godziny tłuczenia w PESa 2009, na najwyższych detalach w 1680x1050. I wszystko pięknie chodzi, nic się nie grzeje, nic nie restartuje. Więc chyba jednak jak zwykle mam problem z gatunku nierozwiązywalnych :doh!:

Odnośnik do komentarza
Ja miałem takie objawy jak mi pamięć krzaczyła

 

Pamięć testowana u znajomego i nic błędnego w niej nie ma, poza tym w sumie niedawno ją kupiłem. Jak na razie komp chodzi nadal bez zwisu, tym razem testuję go na FMie. Wczoraj tez działał ładnie od 12 do 23 i wtedy dopiero zaliczył restart. Jak pisałem - zawsze u mnie jakieś dziwactwa, których nie da się prawidłowo zdiagnozować :|

Odnośnik do komentarza
Ja miałem takie objawy jak mi pamięć krzaczyła

 

Pamięć testowana u znajomego i nic błędnego w niej nie ma, poza tym w sumie niedawno ją kupiłem. Jak na razie komp chodzi nadal bez zwisu, tym razem testuję go na FMie. Wczoraj tez działał ładnie od 12 do 23 i wtedy dopiero zaliczył restart. Jak pisałem - zawsze u mnie jakieś dziwactwa, których nie da się prawidłowo zdiagnozować :|

Kręciłeś grafikę lub procek?

Co mówi dziennik zdarzeń systemowych?

Odnośnik do komentarza
Kręciłeś grafikę lub procek?

Co mówi dziennik zdarzeń systemowych?

 

Nie mam pojęcia o kręceniu, więc się za to nie brałem, zresztą nawet nie mam potrzeby - wszystko działa tak jak potrzeba(poza tymi restartami oczywiście).

 

Dziennik zdarzeń raczej mówi niewiele - jedyne błędy, jakie zawiera dotyczą przeglądarki(i są spowodowane przez MRxSmb), ale wydaje mi się, że jest to efekt zmian zachodzących na forum(Gram.pl dokładnie), gdzie są aktualnie problemy z logowaniem.

 

Edit - a jednak jakieś błędy odnośnie hdd są :> Powstały w obrębie kilku minut dwa dni temu, podczas instalacji go w kompie - pewnie pochodzą z próby wykonania szybkiego formatu - nie mieliśmy z qmplem pojęcia, że idealnie nowy dysk musi mieć robiony format pełny(stary, identyczny hdd nie musiał). W sumie to od tego czasu przez dwa dni dysk nie wykonał już podobnego błędu, a cały komputer działa od rana i pracuje stabilnie pomimo obciążeń, co jest co najmniej dziwne :/ Specjalnie wczoraj w nocy zgasiłem automatyczny restart(czego zapomniałem wcześniej zrobić :doh!: ), żeby dowiedzieć się na niebieskim ekraniku, co też dokładnie powoduje błąd. I od tego czasu komp mi takiej okazji nie daje... Złośliwy jakiś, czy co...

Odnośnik do komentarza
Te błędy hdd to następstwo restartu raczej, a nie jego źródło. Porównaj czas logu, z czasem kiedy włączyłeś kompa, a kiedy padł.

 

Właśnie to nie pasuje - wszystkie te błędy powstały w krótkim odstępie czasu 1 kwietnia po południu, a komp pierwsze padnięcia zaliczał dopiero wieczorem i następnego dnia. Wtedy żadnych błędów nie ma. Jak na razie wczoraj cały dzień pracował bez padnięcia, zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
jeśli chodzi o hdd, to cofnij się o kilka stron i odnajdziesz wpisy (m.in. moje) odnośnie tego Seagate'a. po tym co stało się pod koniec stycznia robi za świetną post-idustrialno-technologiczną podstawkę pod kubek z kawą/herbatą.

 

Miałem to samo z wcześniejszym, ten jest wymieniony(ma m.in. fabrycznie zaktualizowany firmware do najnowszej wersji) i jak na razie nie mam z nim(jako dyskiem)problemów natury technicznej. Z tymi Seagateami(500GB, seria 7200.11) trzeba mieć po prostu szczęście - paru znajomych ma już je dość długo i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Wieszanie się systemu podczas uruchamiania gry

 

instaluje grę np KotOR lub córki Barbie. instalacja idzie bez problemu. już po instalacji chcę odpalić grę.

i w tym momencie system całkowicie staje. system XP z SP3. na razie mam problem przy tych dwóch tylko. reszta śmiga jak trzeba.

co jest? może jakaś podmiana plików albo co? sprzęt jest nowy.

jakieś pomysły?

pomaga tylko ręczny restart kompa. nawet na Alt+ Ctrl + Del nie odpowiada.

 

AMD Athlon 64 X2 Dual cor 6000+ 3,10 GHz, 4 giga RAMu, karta GeForce 9800 GT.

co do gier nie są najnowsze ale nie tak stare- KotOR to rok 2005. Barbie np to też 2005. a inne gry z 2000 roku np mi chodzą.

Odnośnik do komentarza

Mam dziwny problem z dźwiękiem.

 

Otóż podczas grania w NFS: Most Wanted co jakiś czas mam tak, że dźwięk słabnie - po prostu przycisza się, coraz bardziej i bardziej, aż w końcu zanika. By go odzyskać, muszę robić reinstalkę sterownika. Dobrze, że w ogóle jest jakieś rozwiązanie, ale jednak to irytujące i męczące. Karta dźwiękowa zintegrowana, sterownik - Realtek High Definition Audio v.2.21 dla Windowsa Visty, głośniki Logitecha S-120 Black :)

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem przy składaniu kompa dla klienta. Z zamówionego zestawu Gigabyte GA-EG31M-S2 i kości pamięci Goodram GR800D264L6/2G DDR2 mam zrobić współgrający ze sobą zestaw (reszta parametrów jest bez znaczenia). Osoba przyjmująca w moim sklepie zamówienie zaakceptowała je. Niestety po złożeniu zestawu zaczął on wydawać dźwięk identyfikowany jako problem z pamięcią. Wszedłem na stronę producenta i w specyfikacji obsługi tej płyty głównej nie jest wymieniona ta karta pamięci. Jednak przeglądnąłem sieć i widzę, że w sklepach oferowane są podobne połączenia tych dwóch podzespołów. No i tu jest problem - co zrobić żeby składany przeze mnie zestaw ze sobą współpracował?

 

Pomijam kwestię, że Gigabyte i Goodram to nie najlepsza konfiguracja ale tak zażyczył sobie klient. Zanim poinformuję go, że sprzęt ze sobą nie współgra chciałbym wykluczyć wszystkie możliwości skomponowania go ze sobą. Czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Nowy dysk po kupieniu musi miec pelny format zrobiony? Pierwsze slysze, ale ciekawa nowina. A jesli sie zrobi szybki to..? Jakies skutki uboczne?

IMo musi. Przy próbie szybkiego formatu program poinformuje Cię, że dysk musi być w pełni sformatowany bo to własnie pierwszy raz. Coś takiego już mi się chyba zdarzyło.

 

Mam mały problem przy składaniu kompa dla klienta. Z zamówionego zestawu Gigabyte GA-EG31M-S2 i kości pamięci Goodram GR800D264L6/2G DDR2 mam zrobić współgrający ze sobą zestaw (reszta parametrów jest bez znaczenia). Osoba przyjmująca w moim sklepie zamówienie zaakceptowała je. Niestety po złożeniu zestawu zaczął on wydawać dźwięk identyfikowany jako problem z pamięcią. Wszedłem na stronę producenta i w specyfikacji obsługi tej płyty głównej nie jest wymieniona ta karta pamięci. Jednak przeglądnąłem sieć i widzę, że w sklepach oferowane są podobne połączenia tych dwóch podzespołów. No i tu jest problem - co zrobić żeby składany przeze mnie zestaw ze sobą współpracował?

 

Pomijam kwestię, że Gigabyte i Goodram to nie najlepsza konfiguracja ale tak zażyczył sobie klient. Zanim poinformuję go, że sprzęt ze sobą nie współgra chciałbym wykluczyć wszystkie możliwości skomponowania go ze sobą. Czekam na sugestie.

Sprawdź jakie napiecie na bank RAMu daje płyta a ile powinna mieć kość. Być może wyjściem jest start płyty na jednej kości innego RAMu, który ruszy na domyślnym 1.8V (np. Kingston) a następnie podniesienie napięcia podawanego na bank w BIOS płyty i podmiana kości pamięci na ów nieszczęsny GoodRam. :-k

Odnośnik do komentarza

Kość powinna mieć 1.8V.

Próbowałem ruszyć sprzęt na podobnym Goodramie tyle, że 1GB i komp bez problemu wstawał. Kiedy dawałem kombinację 1GB + 2GB był sygnał o problemie z pamięcią. Obojętnie w którym miejscu znajdowała się kość był problem. Ciekawi mnie rozwiązanie tej zagadki. Znalazłem tutaj zestaw prawie identyczny do tego, który składam. Skoro więc sklep oferuje go w sprzedaży to znaczy, że przy jakiejś konfiguracji jest możliwy sprawny rozruch. Tylko jaka to konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Kość powinna mieć 1.8V.

Próbowałem ruszyć sprzęt na podobnym Goodramie tyle, że 1GB i komp bez problemu wstawał. Kiedy dawałem kombinację 1GB + 2GB był sygnał o problemie z pamięcią. Obojętnie w którym miejscu znajdowała się kość był problem. Ciekawi mnie rozwiązanie tej zagadki.

Może moduł pamięci jest wadliwy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...