Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

TYlko, że jak mam podpięty CD ROM i tam nie ma żadnej płyty, to i tak chce z CD ROMU starotwać i przez to ten błąd:

 

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

 

 

Bo CD ROM jest First IDE slave,a Dysk Fourth ide master.

 

 

 

EDit: Zauwazylem, ze mam zworke na cdromie, jest na drugim miejscu,moze z nia cos nie tak?

Odnośnik do komentarza

Już wiem co jest.Po podlaczeniu cdromu i ustawieniu boot priority first na dysk, second na cd rom to komp działa, ale...po rozłączeniu kompa (z wtyczki, listwy, cokolwiek) ustawienia te resetuja sie i znow CD ROM jest first, trzeba znowu zmieniac w BIOSIE itp itp.

 

Myslicie, ze wymiana baterii (moze ona ni trzyma..) załatwi sprawe?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wybrałem dobry temat, ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego.

Czy po skopiowaniu z Dysku C folderu "Program Files" (przez opcję "Wyślij do:") na Dysk D, mogę usunąc ten folder z Dysku C będąc pewnym, że nie będzie potem żadnych problemów? Jeżeli nie, to czy jest jakiś sposób bezpiecznego przenoszenia folderów z C: do D:?

Wszystko ci padnie :D

Musiałbyś skorygować cały rejestr windy.

Inny słowy - NIE RÓB TEGO!

 

Edyta: Przenosić ręcznie na inny dysk/partycję możesz foldery "nieprogramowe", stworzone przez ciebie. Jeżeli chcesz zwolnić miejsce na partycji "C" to odinstaluj kolejne programy z partycji "C" i zainstaluj ponownie, już na dysku/partycji "D".

Odnośnik do komentarza

Dwa laickie pytania:

1. Czy dwie pamięci RAM, tych samych producentów, będą dawały lepszą wydajność, niż dwie pamięci różnych producentów? Jeżeli tak, od czego to zależy?

2. Czy kompletny komputer, tj. m.in. z dyskiem z wgranym Windowsem, będzie widział po podłączeniu taśmami i kablami drugi, nowy, zupełnie czysty dysk bez oprogramowania?

Odnośnik do komentarza

A więc mój problem jest następujący zaznaczam, że prawie wszelkie możliwe sposoby na chwilę obecną przetestowałem, ale może wy macie jeszcze jakieś pomysły. Sytuacja jest taka:

Wczoraj uzytkowałem normalnie komputer zbytnio go nie przeciążając ot nie grałem ani nic(muzyka + przeglądarka www), w miedzy czasie instalował mi się SP3 i po instalacji wyskoczyl komunikat czy chce zrestartowac kompa ble ble ble jakoż iż nie mogłem go zrestarotwac bo robiłem ważne rzeczy na kompie a nie mialem zbyt wiele czasu minimalizowałem ciagle ten komunikat. Później na kompa weszła mama i tam sobie działała (przegladarka www) aż do chwili gdy wyskoczył jej ten komunikat wiec dała zeby komp sie zrestartował. No i gdy juz sie wylaczyl i wlaczyl to wszystko chodzi nornalnie wiatraki itd ale nie daje sygnału na monitor, kiedys miałem podobna sytuacje ale wystarczylo wyjąć i włożyc grafike, czy byly przy tym sygnaly z glosniczka w kompie nie wiem bo nie mialem go podlaczonego niedawno go podlaczylem i teraz przy tym problemie sa nastepujace dźwięki. Karte wyciagałem, czyscilem, czyscilem sloty, ram, procka nie ruszałem bo nie mam pasty by potem posmarować. Ale podejżewam, że to grafika padła, zastanawia mnie tylko to ze tak nagle. Wczesniej nie było żadnych przekłaman w obrazie itd. A kurcze nie mam ją jak sprawdzic narazie na innym kompie. Może wy mieliscie pdoobny problem i idzie to jakos "rozwiazać" domowymi środkami. A jesli nie to nie pozostaje mi nic innego jak wymiana grafiki :) Pozdrawiam i licze na pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam ;).

Kompletnie nie znam się na komputerach, ale wyczuć, że coś jest nie tak potrafię ;]. Otóż, od jakiegoś czasu komputer sam mi się wyłącza. Kiedyś, mógł być odpalony 15 godzin, mogłem potem spokojnie grać i nie było problemów. Teraz, gdy włączę komputer o 8, popracuje do 15, potem chwilkę sobie w coś pogram to często kończy się samowolnym wyłączeniem. Tak jakby wszystko wysiadało, potem muszę chwilkę (5-10 minut) poczekać, aby móc odpalić na nowo. Wyskakuje ekranik, że system Windows został wyłączony niepoprawnie, wszystko jest potem okej. Teraz moje pytanko, czym może to być spowodowane? Może powinienem sprawdzić jakieś temperatury, albo coś? Nie znam się ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...