Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

W którym momencie zaczyna piszcze?? Podczas wykrywania sprz?tu po uruchomieniu? Rozumiem, ?e wcale nie zaczyna ?adowa? Windowsa? Je?eli tak to zresetuj ustawienia bios na domy?lne bo pewnie co? zmieni?e? i teraz sprz?t sobie z tym nie radzi.

Piszczy, gdy stwierdza,że nie ma urządzeń z których może wykonać boot systemu.

Niestety, zaczynam się martwić, gdyż komp aktualnie nie potrafi uruchomić mi nawet Knoppixa z CD-Live.

Otwiera okno startu Linuxa (boot z CD) po czym po kilku chwilach dysk staje, napęd CD staje i znowu mam czarny ekran z migającym kursorem... :doh!:

 

Edit: Reset BIOS nic nie dał.

Edit 2: Po raz kolejny próbuję instalować system. Tym razem na "C" z automatycznym usunięciem starego systemu. To chyba nie powinno mi zniszczyć danych w innych, poza windosowskimi, folderach ? Za 20 minut będę widział na czym stoję... Mam już trochę dosyć... Nie miała baba kłopotu... :doh!:

Edit 3: URATOWANY ? :> Instalka pojechała dalej. Jeśli się uda to robię backup najważniejszych danych i kolejny format C, aby zapodał dziewiczą wersję windy na dysku z nową płytą i procem :D

Odnośnik do komentarza
A masz 2 komputery żeby sprawdzić na drugim czy dysk przypadkiem nie padł? Bo coś musiało się sypnąć. Możesz podać dokładną nazwą i serią płyty głównej i procesora, który zakupiłeś?

W chacie mam 2 laptopy i jeden desktop sprzed wieków z dyskiem 1 GB :)

Z laptopami nie poszaleję a do trupa nie chce mi się zabierać bo i tak danych nie ujrzy (ma zainstalowany Win95, a partycja na Seagate to NTFS).

 

płyta: ASRock 4CoreDual-VSTA/A/ASR sn: 71M0X1107519

proc: Pentium Core2Duo E2160

 

Edit: Wygląda na to, że ostatnia próba zakończy się sukcesem. :keke: Coraz bliżej końca instalki :) a potem będzie zabawa w OC :) Ponoć na tej płycie 2,6 GHz z tego proca da się wycisnąć a na Abicie AB9 jakiś rekordzista wycisnął nawet 3,6 GHz :)

 

Edit 2: SUKCES ! Dane przeniesione ! Reinstall i wreszcie - mam nadzieję - wszystko będzie hulać ! :przytul:

 

Edit 3: piszę już z pełnosprawnego kompa z Core 2 Duo :jupi:

 

Edit 4: Proc już podkręcony. Bez żadnych problemów hula na 2,7 GHz. Myślę, że zapas ma sporo większy, ale nie chcę przeginać :) Pływa na magistrali 300 MHz, na swoim normalnym napięciu. :keke:

Edytowane przez Vend
Odnośnik do komentarza
Musze do plyty glownej ATA podlaczyc dysk twardy (a dokladniej to ten) i teraz mam pytanie: czy ten adapter mi na to pozwoli? Jest to jedyne urzadzenie tego typu jakie udalo mi sie znalezc w sklepach w Gdansku :/.

Podłączenie dysku SATA przez port USB to chyba chybiony pomysł. O ile się orientuję, przepustowość USB jest zbyt niska, aby dysk mógł pracować na pełnię czy nawet na połowę swych możliwości. Jeżeli się mylę - niech ktoś poprawi.

 

Edyta: Ewentualne wyjście - chyba najrozsądniejsze - to przejściówka SATA /IDE np: http://www.allegro.pl/item200242911_konwer...wa_od_reki.html

Odnośnik do komentarza

Mam problem z myszką bezprzewodową. W piątek kupiłem zestaw klawiatura + mysz. W dniu zakupu wszystko chodziło bardzo ładnie, zasięg nawet na kilka metrów. W piątek wieczorem jednak myszka nagle straciła zasięg. Na początku myślałem, że to baterie, wymieniłem je jednak problem nadal występował. Zostawiłem to i dalszą walkę podjąłem wczoraj. Przejrzałem całą pomoc techniczna, jednak mój problem nie był tam opisany. Zastosowałem się więc do wszelkich wskazówek, dzięki którym sprzęt powinien działać poprawnie, nic jednak się nie zmieniło. Co ciekawe, klawiatura działa bez zarzutu, zasięg jest spory i nie ma żadnych zacięć itp. Dziwne jest również to, że przez pierwsze kilka godzin wszystko działa dobrze, a błąd pojawił się nagle. Sama myszka działa jednak musi być blisko odbiornika (max jakieś 30 cm), dalej już nie działa.

Może ktoś miał podobne problemy, bądź domyśla się co może być przyczyną tej usterki. Dla mnie wygląda to na uszkodzenie myszki, póki jednak sklep zamknięty pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Mam problem z myszką bezprzewodową. W piątek kupiłem zestaw klawiatura + mysz. W dniu zakupu wszystko chodziło bardzo ładnie, zasięg nawet na kilka metrów. W piątek wieczorem jednak myszka nagle straciła zasięg. Na początku myślałem, że to baterie, wymieniłem je jednak problem nadal występował. Zostawiłem to i dalszą walkę podjąłem wczoraj. Przejrzałem całą pomoc techniczna, jednak mój problem nie był tam opisany. Zastosowałem się więc do wszelkich wskazówek, dzięki którym sprzęt powinien działać poprawnie, nic jednak się nie zmieniło. Co ciekawe, klawiatura działa bez zarzutu, zasięg jest spory i nie ma żadnych zacięć itp. Dziwne jest również to, że przez pierwsze kilka godzin wszystko działa dobrze, a błąd pojawił się nagle. Sama myszka działa jednak musi być blisko odbiornika (max jakieś 30 cm), dalej już nie działa.

Może ktoś miał podobne problemy, bądź domyśla się co może być przyczyną tej usterki. Dla mnie wygląda to na uszkodzenie myszki, póki jednak sklep zamknięty pytam tutaj.

Częstotliwości Ci się nie nakładają ? Z reguły pod urządzeniem bezprzewodowym typu mysz/klawiatura jest przełącznik na dwa zakresy. Może się przesunął ?

Odnośnik do komentarza
Musze do plyty glownej ATA podlaczyc dysk twardy (a dokladniej to ten) i teraz mam pytanie: czy ten adapter mi na to pozwoli? Jest to jedyne urzadzenie tego typu jakie udalo mi sie znalezc w sklepach w Gdansku :/.

Podłączenie dysku SATA przez port USB to chyba chybiony pomysł. O ile się orientuję, przepustowość USB jest zbyt niska, aby dysk mógł pracować na pełnię czy nawet na połowę swych możliwości. Jeżeli się mylę - niech ktoś poprawi.

 

Edyta: Ewentualne wyjście - chyba najrozsądniejsze - to przejściówka SATA /IDE np: http://www.allegro.pl/item200242911_konwer...wa_od_reki.html

 

Kupowania na allegro wolalbym uniknac, dlatego poszukalem dalej w sklepach internetowych w calej Polsce i znalazlem cos takiego, pytanie tylko, czy zadziala to z dyskiem ktory chce kupic (wydaje mi sie ze tak)

Odnośnik do komentarza
Problem z piecykiem mojej pani - chwilę po włączeniu zaczyna wydawać przerwane, buczące dźwięki (takie niższe tonem biiip). Co to może być?

Mialem to samo jakis czas temu, tyle ze u mnie, po kilku minutach dzwiek ten przestwal byc slyszalny. Okazalo sie, ze to defekt zasilacza. Wyminilem ow i nie bylo problemu.

Odnośnik do komentarza
Problem z piecykiem mojej pani - chwilę po włączeniu zaczyna wydawać przerwane, buczące dźwięki (takie niższe tonem biiip). Co to może być?

Trochę za mało napsiałeś. Buczy po wciśnięciu przycisku "Power" czy po uruchomieniu systemu ?

Zatrzymuje się czy normalnie się uruchamia, marudząc ?

Opcji jest zawsze kilka, niechaj przytoczę - defekt RAM, defekt dysku (uszkodzenie sektora rozruchowego), system nie widzi skad ma wykonac boot systemu, padł wiatrak na CPU, padł wiatrak na zasiłce, etc.

 

Szczegóły proszę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Komp uruchamia się normalnie, wszystko działa normalnie, tylko z flaków pieca dobywa się przerywane, niskie buczenie (nie mylić z rzężeniem zdychającego wiatraka czy brzęczeniem poluzowanej śrubki), generowane jak gdyby głośniczkiem systemowym (jak biiip przy braku klawiatury podczas startu systemu - nie ten sam dźwięk, ale tej samej jakości).

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: Czy dla Athlona XP 2600+ Barthon temperatura 56-59 stopni w spoczynku jest normalna? Nic sie nie dzieje, chcialbym tylko wiedziec czy tak ma byc czy moze mam sie martwic :) Dodam tylko ze ostatnio przeczyscilem wiatrak i radiator i temp. spadla o 2 stopnie

Odnośnik do komentarza

Takie dwie rzeczy od jakiegoś czasu na kompie mam. Nie przeszkadzają mi wybitnie, ale chciałbym wiedzieć, skąd się biorą :-k

 

 

I - często tuż po włączeniu kompa straszliwie wyje wiatrak, przechodzi mu po jakieś minucie, dwóch.

 

II - jak nie wyłącze listwy to...komp mi się sam włącza. Łaj? :>

Odnośnik do komentarza
II - jak nie wyłącze listwy to...komp mi się sam włącza. Łaj? :>

Rozumiem, ze zawsze sie wlacza, czyli nastepuje takie zapetlanie, jak przy wcisnieciu przycisku restart? Jezeli tak, to sprawdz w BIOSie pozycje mowiaca o automatycznym zalaczeniu systemu po wykryciu ruchu w sieci (Power on by LAN badz cos podbnego). Ustaw Disabled.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...