Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada taka: włóż kość, która działa, w BIOSie ustaw ręcznie napięcie na pamięć 2.1V. Wyjmij kość, włóż te, które wcześniej nie działały.

 

 Według producenta ta kośc działa pod 1.9 V inne dzialają pod V1.8 więc to raczej nie jest różnica.

 

Zakładam, że te które działają, to coś z niższej półki?

 

Godram 2X1024 800

Mimo wszystko warto spróbować, jeśli i płyta działa i pamięci są sprawne, to o inne rozwiązania będzie trudno. To o czym piszę, to częsta przypadłość dobrych pamięci i zbyt niskiego napięcia defaultowego płyt, fakt, że akurat Corsairy raczej tu nie przodują, z tych popularniejszych kości - często Geile.

 

Ostatecznym rozwiązaniem (poza zwrotem kości) może być próba update'u BIOSU, nie interesowałem się tym, ale może któraś z wersji usprawnia kompatybilność pamięci. Na purepc masz obszerny temat o płycie (2000 postów ;)), tam szukaj i pytaj.

Odnośnik do komentarza
Moja rada taka: włóż kość, która działa, w BIOSie ustaw ręcznie napięcie na pamięć 2.1V. Wyjmij kość, włóż te, które wcześniej nie działały.

 

 Według producenta ta kośc działa pod 1.9 V inne dzialają pod V1.8 więc to raczej nie jest różnica.

 

Zakładam, że te które działają, to coś z niższej półki?

 

Godram 2X1024 800

Mimo wszystko warto spróbować, jeśli i płyta działa i pamięci są sprawne, to o inne rozwiązania będzie trudno. To o czym piszę, to częsta przypadłość dobrych pamięci i zbyt niskiego napięcia defaultowego płyt, fakt, że akurat Corsairy raczej tu nie przodują, z tych popularniejszych kości - często Geile.

 

Ostatecznym rozwiązaniem (poza zwrotem kości) może być próba update'u BIOSU, nie interesowałem się tym, ale może któraś z wersji usprawnia kompatybilność pamięci. Na purepc masz obszerny temat o płycie (2000 postów ;) ), tam szukaj i pytaj.

 

W sumie 2 tematy bo jeden już przekroczył dopuszczalną ilośc postów :) Ale nigdzie ani słowa o ramach :/

Odnośnik do komentarza
Tak się zastanawiam czy to błąd klawiatury? :-k

 

Obecnie używam klawę firmy easytouch pod USB. Często zdarza się, że po włączeniu kompa nie działa i dopiero po zastosowaniu metody wyciągnij-wetknij wtyczkę zaczyna działać. Co ciekawe działa mi tylko na jednym (sic!) porcie USB. Po przełączeniu na inny wyskakuje błąd połączenia do USB - inne rzeczy jak na przykład drukarka normalnie działają tam, gdzie dla klawiatury wyskuje error :co:

 

Powtórka z rozrywki. Wczoraj działało przez cały czas, dzisiaj rano po włączeniu kompa klawa znowu nie działała :/ Bardzo wkurzające to jest, bo nie wiem, dlaczego tak jest :(

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś może problem z instalacją sterowników od dźwięku w p5k pro? Dzisiaj skończyłem sobie składać pc. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, tylko te od dźwięku jakieś dziwne. Męczę się z nimi od rana, pod koniec instalacji występuje błąd "Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD audio". Wie ktoś co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Mam pewien uciążliwy i strasznie wkurzający problem. Mianowicie, nie ważne co robię, czy gram w FM'a, gadam przez skypa, piszę coś w Wordzie, itp. pojawia się "magiczny" niebieski ekran z błędem "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL". Dzieje się tak od ok 3 dni. Wcześniej nie instalowałem żadnych programów, nie grzebałem w żadnych plikach, po prostu tak nagle zaczęło się dziać. Czy ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem z klawiatura i myszką. Po włączeniu komputera myszka nie działa, dopiero po odlaczeniu i podlaczeniu ponownie zaczyna dzialac. Z klawiatura mam gorszy problem. Otoz gdy mam wlaczony klawisz CapsLock lub Num lock i scroll lock, klawa zaczyna mulic i to strasznie. Wcisnę klawisz i po około 5 sekundach pojawia sie literka. Co moze byc przyczyna tego? Sciagnalem sterowniki ale to nic nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Mam pewien uciążliwy i strasznie wkurzający problem. Mianowicie, nie ważne co robię, czy gram w FM'a, gadam przez skypa, piszę coś w Wordzie, itp. pojawia się "magiczny" niebieski ekran z błędem "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL". Dzieje się tak od ok 3 dni. Wcześniej nie instalowałem żadnych programów, nie grzebałem w żadnych plikach, po prostu tak nagle zaczęło się dziać. Czy ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać ?

proponuje zaczac od scandiska, zrob diagnostyke dysku i napisz jakie byly rezultaty - mi to wyglada na uszkodzenie dysku

Odnośnik do komentarza
Mam pewien uciążliwy i strasznie wkurzający problem. Mianowicie, nie ważne co robię, czy gram w FM'a, gadam przez skypa, piszę coś w Wordzie, itp. pojawia się "magiczny" niebieski ekran z błędem "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL". Dzieje się tak od ok 3 dni. Wcześniej nie instalowałem żadnych programów, nie grzebałem w żadnych plikach, po prostu tak nagle zaczęło się dziać. Czy ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać ?

proponuje zaczac od scandiska, zrob diagnostyke dysku i napisz jakie byly rezultaty - mi to wyglada na uszkodzenie dysku

 

Przeleciałem scandiskiem wszystkie partycje, żadnych błedów. Oprócz tego zrobiłem defragmentację dysku i sprwdziłem ramy memtestem, tu też ok. Niebieski ekran pojawia się nadal, ale już o wiele rzadziej niż wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Przeleciałem scandiskiem wszystkie partycje, żadnych błedów. Oprócz tego zrobiłem defragmentację dysku i sprwdziłem ramy memtestem, tu też ok. Niebieski ekran pojawia się nadal, ale już o wiele rzadziej niż wczoraj.

 

Wejdź do dziennika błędów, i zobacz czy nie ma jakichś dodatkowych informacji (tylko zrozumiałych dla normalnych ludzi, a nie zerojedynkowych geeków ;) )

Odnośnik do komentarza
1) odinstaluj sterowniki od karty dzwiekowej i wszystko co z dzwiekiem sie laczy i pozwol systemowi na nowo wykryc

2) sprobuj odinstalowac sterowniki od plyty glownej i poszukaj mozliwie najnowszych

 

Ja mialem ten sam problem na starym komputrze i wlasnie u mnie rozchodzilo sie o dzwiek. Instalacja nowych sterownikow zalatwila problem.

W moim przypadku karta dzwiekowa byla wbudowana w plyte glowna. A czesto dzialo sie tak gdy chcialem korzystac z Skypa czy TS-a.

Odnośnik do komentarza

Co do mojego problemu, to reinstalka sterów nie pomogła, więc zrobiłem format. Myślałem, że to pomoże, ale tylko się pogorszyło. Zaraz po instalacji loguje się do wina i jeb.. blue screen z tekstem "Proces systemowy SubSystem zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005 (Ox77f5178d 0x011ed64)" i restart kompa. Wchodzi do scandiska i kiedy ma juz zamiar sprawdzać wyskakuje tekst "Wystąpił nieokreślony błąd" i loguje się do windy. Zalogował się, więc próbuje zainstalować sterowniki, wgrałem grafike, dżwięk i nagle blue screen "System zostanie zamknięty...ble ble ble.. jeśli widzisz ten ekfran po raz pierwszy to ble ble ble i tak dalej". I na zmiane pojawia mi się albo jeden blue screen albo drugi. W końcu udał mi się zainstalować prawie wszystko (nie obyło się bez niebieskich ekranów) i połączyłem się z siecią i jakoś to chodzi, ale mam takie przeczucie, że zaraz coś się znowu zchrzani. Już nie weim co robić :/

Odnośnik do komentarza

Zobacz w Evereście albo HDTune dane SMART i podociskaj kabelki zasilania i sata.

 

Wejdź także prawym w Mój komputer/Zarządzaj/Podgląd zdarzeń i szukaj podejrzanych ostrzeżeń i błędów. Mój komp zachowywał się podobnie, w drugim dyscu (slave) musiałem wymienić uszkodzony kabelek SATAII (wywalało w podglądzie błąd parzystości) a dzirń później umarł dysk MASTER (w podglądzie wywalało "wystapił zły blok") a HDTune pokazał zupełnie spieprzony odczyt RAW.

Odnośnik do komentarza

@Handballer

 

jak już spróbowałeś formata, to może czas całkowicie wyzerować dysk? jest np program co 10 razy wpisuje 0 lub 1 na każdy sektor, jeżeli sektor jest wadliwy to go pomija, potem tworzy raport i zdaje się, że nawet potrafi nakłonić hdd do nie używania uszkodzonych sektorów.

 

ów program to szukam, zaraz napiszę :-k

 

 

http://www.seagate.com/www/en-us/support/downloads/seatools chyba to było to, aczkolwiek głowy nie dam

Odnośnik do komentarza

Więc tak,

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Po długich męczarniach doszedłem do wniosku, że raczej to jest wina płyty głównej. Pożyczyłem od kumpli 3 dyski, na każdym podczas stawiania windy pojawiały się blue screeny, a jeśli udało już mi się zainstalować system, to podczas logowania wywalało błedy. Kupiłem nawet nowe taśmy do dysku, ale i to nie pomogło. Kompa miałem zmieniać już dawno, więc to jest chyba najwyższa pora. Tylko nie wiem jeszcze czy kupować stacjonarke czy laptopa.

Odnośnik do komentarza

Mam dość archaiczną płytę główną, tak wygląda jej pełna nazwa - PCChips M851 (2 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video).

 

Płyta ma tylko dwa wejścia na kości RAM, obecnie mam 256 + 512 = 768 RAM. Ale chciałbym zamienić kość 256 MB na 1 GB, tylko nie wiem czy ta płyta główna to pociągnie.

 

Stąd moje pytanie: gdzie mogę sprawdzić, ile mogę podłączyć RAM-u do tej płyty, czy w ogóle są jakieś ograniczenia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...