Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Też tak czasem miałem na starym sprzęcie. Zawsze jak zrestartowałem kompa to znów działało.

To chyba jakiś mały worm albo coś innego, co się wkrada czasem z internetu ;]

No wlasnie reset nie pomogl.

Sprzet stary bardzo nie jest, bo to na alptopie takim z przed ok 2 lat.

No nic, to nie u mnie na kompie, wiec ciezko jakos to sprawdzic, jutro bede lopatologicznie przez gg tlumaczyl jak zainstalowac jakiegos antywira i jak jakies skanowanie chociazby on line zrobic.

Odnośnik do komentarza
Osz w mordę, chyba sfajczyłem dźwiękówkę :o.

 

Ani na przednim panelu, ani na tylnym nie bangla audio, podłączałem przed chwilą słuchawki.

Też mam problem ze zintegrowana karta dźwiękową (realtek HD audio) i również na płycie ASUSa, tyle, że model płyty to P5K.

Różnica polega na tym, że kompa mam od kilku godzin. Zainstalowałem sterowniki od dźwięku, system wykrywał kartę, ale w ustawieniach dźwięku nie była ona dostępna. Natomiast włączając test w oprogramowaniu karty głośniki grały, tak samo gdy włączyłem grę. Odinstalowałem sterowniki, ściągnąłem nowe z netu i przy próbie instalacji wyskakuje jakiś błąd, to samo gdy ponownie chce je zainstalować z CD dołączonego przez ASUS do płyty głównej.

Wygląda więc na to, że to jakaś wada produkcyjna :/ Karty dźwiękowej nie kupie, bo nie mam już wolnych slotów PCI, a wymiana płyty średnio mi się widzi...

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem. Nie mogę nagrać płyty. Nie dawno nagrywałem koledze płytke bez problemu. Płytka marki TDK. Przed chwilą kupiłem jakiś No Name za 1.10 zł i Nero 7 wyświetla błąd, że nie mozna znalezc informacji o ISO lub Joilet. Czy to jest zła płytka czy nagrywarka padła? Płytki czyta. Na razie nie mam mozliwosci sprawdzic czy dziala na lepszych plytkach.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem baterię na płycie głównej (stara już padała). Komp był podłączony do prądu więc BIOS się nie zresetował. Ale od tamtego dziwne rzeczy się dzieją. Mam zestaw mysz + klawiatura Logitecha, ale myszki używam innej więc ta z zestawu jest wyłączona w BIOSie (ta której używam jest na złączu PS/2). Tyle, że od tej wymiany baterii Windows przy każdym uruchomieniu instaluje tą wyłączoną myszkę! Od tego czasu dziwnie zachowuje się też klawiatura (przy pisaniu jest ok, ale w grach czasami bez powodu klawisze się mieszają). Zastanawiałem się nad resetem BIOSu, myślicie że to pomoże?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio z ciekawości zacząłem sprawdzać temperatury poszczególnych podzespołów: procesora, grafiki, mobo i dysku twardego. Początkowo sprawdzałem w SpeedFanie, ale temperatury, jakie pokazywał, były , delikatnie mówiąc, bzdurne. Np. Po zmianie obrotów na mniejsze na jednym podzespole jego temperatura malała z 75 stopni do -30 :|

Przesiadłem się wiec na Sensor View i także trochę mnie zaszokowało, otóż ponoć mój procesor (C2D E6400, niepodkręcany, chłodzenie Zalman 8800) ma temperaturę w czasie "pracy" na pulpicie ok. 82 stopni!

Więc pytam, jaki dobry program możecie polecić?

A może to moja płyta główna (Asus P5W-DH Deluxe) ma "źle" ustawione czujniki? Ponoć coś takiego w tym modelu było :-k

 

P.S. Sprawdzałem w Evereście i temperatury w normie, tyle że nie mogę się dokopać do temperatury procka.

Odnośnik do komentarza

Problem poniekąd rozwiązany. Otworzyłem budę (ostatni raz to robiłem pół roku temu), przeczyściłem radiatory na procku i grafice, do tego przeczyściłem cały komputer i... temperatury (pewno i tak zawyżone przez SpeedFana) zmalały o 10 stopni, a na procku i grafice jest chłód - spadek o 20 stopni :D

 

Co nie zmienia faktu, że Sensors View pokazuje temp. ok. 55 stopni procesora...

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy to błąd klawiatury? :-k

 

Obecnie używam klawę firmy easytouch pod USB. Często zdarza się, że po włączeniu kompa nie działa i dopiero po zastosowaniu metody wyciągnij-wetknij wtyczkę zaczyna działać. Co ciekawe działa mi tylko na jednym (sic!) porcie USB. Po przełączeniu na inny wyskakuje błąd połączenia do USB - inne rzeczy jak na przykład drukarka normalnie działają tam, gdzie dla klawiatury wyskuje error :co:

Odnośnik do komentarza

Mam to samo z myszką na piecu. Z czasem zaczęło się to natężać, a teraz działają, może 2 porty usb. Mam wrażenie, że po prostu te porty padły. Początkowo myślałem, że to wina OS'u, ale parę razy też mi się to zdarzyło na unixach... Więc coś z płytą główną, bądź samym gniazdem usb :-k

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się komuś żeby od razu na początku poszły ramy ? Przyszedł dziś sprzęt z hurtowni MSI P35 NEO2-FR i niestety komunikaty na płycie głównej wskazują na błąd ramów.

 

Ja miałem tak przy moim nowym kompie. Z tym, że nie było widać jednej kości. Zaniosłem, wymienili bez problemu i nowa już działała.

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się komuś żeby od razu na początku poszły ramy ?

Poszły, nie poszły. Mogły być od początku niesprawne. ;) Zrób najpierw reset biosu, potem spróbuj odpalić zestaw tylko na jednej kości.

 

Jakie to pamiątki? Może być problem z napięciem - defaultowe płyty może jest dla nich zbyt niskie. Wtedy trzeba pożyczyć od kogoś kość zwyczajnych - Kingstonów albo Goodramów i ustawić ręcznie wyższe V.

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się komuś żeby od razu na początku poszły ramy ? Przyszedł dziś sprzęt z hurtowni MSI P35 NEO2-FR i niestety komunikaty na płycie głównej wskazują na błąd ramów.

 

Ja miałem tak przy moim nowym kompie. Z tym, że nie było widać jednej kości. Zaniosłem, wymienili bez problemu i nowa już działała.

 

Heh ramy sprawdziłem na drugiej płycie głównej i okazało się że one działają :/ Płyta główna działa pod innymi ramami :/ Nigdzie w necie nie ma informacji że ten sprzęt ze sobą nie współpracuje :/ Chyba będzie problem z wymianą :/  Ramy to:DDRAM2 Corsair 2048MB 800MHz Twin2X CL5 (2x1024)

Odnośnik do komentarza

Moja rada taka: włóż kość, która działa, w BIOSie ustaw ręcznie napięcie na pamięć 2.0-2.1V (defaultowo jest 1.8V, może być zbyt niskie dla twoich). Wyjmij kość, włóż te, które wcześniej nie działały.

 

Zakładam, że te które działają, to coś z niższej półki?

Odnośnik do komentarza
Moja rada taka: włóż kość, która działa, w BIOSie ustaw ręcznie napięcie na pamięć 2.1V. Wyjmij kość, włóż te, które wcześniej nie działały.

 

 Według producenta ta kośc działa pod 1.9 V inne dzialają pod V1.8 więc to raczej nie jest różnica.

 

Zakładam, że te które działają, to coś z niższej półki?

 

Godram 2X1024 800

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...