Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - kupiłem laptopa Dell wystawowego, z preinstalowanym systemem Windows 7 (64-bit). Teraz umyśliła mi się reinstalacja i zorientowałem się że nie mam naklejki z CD-keyem, mam płytę z systemem dołączoną do komputera, ale nie mam CD Keya. Program do odczytywania kodów z rejestru (SoftKeyRevealer) nie znajduje, trochę się pogubiłem w tym. Ma ktoś jakieś rady?

 

Na pewno nie masz nigdzie tej naklejki certyfikatu autentyczności? Gdzieś pod baterią?

Odnośnik do komentarza

Witam, dwa problemiki do rozwiązania na dziś:

 

1. Co jakiś czas całkowicie wyłącza mi się klawiatura. System daje sygnał dźwiękowy najpierw jak przy odłączaniu czegoś z portu USB, następnie sygnał jak przy podłączaniu pod ten port. Dzieje się to rzadko (co kilka dni?) i na krótko (2-3 sekundy, potem załapuje) i nie jest jakoś specjalnie uciążliwe, no ale wolałbym się tego pozbyć. ;) Klawiatura to jakaś budżetówka Gembird pod USB, system Windows XP SP3.

 

2.Tutaj już chyba większa zagwozdka - chciałbym rozdzielić sygnał z karty graficznej jednocześnie na monitor i tv. Monitor podpięty pod standardowy port VGA, telewizor podłączony kablem vga pod przejściówkę podłączaną pod port dvi karty. No i tu zaczynają się schody, bo o ile monitor działa normalnie, to telewizor wywala komunikat o braku sygnału. Dodatkowo przy podłączeniu telewizora system zarzuca mi komunikatem o niemożliwości zainstalowania monitora bla bla bla. Komunikatu nie da się pozbyć, po każdym kliknięciu na 'zakończ' pojawia się na nowo. ;) W menadżerze urządzeń tv widnieje jako 'monitor domyślny' (plus oczywiście wykrzyknik). Kombinowałem z ustawieniami monitorów w systemie i ustawieniami nvidii, ale bezskutecznie. Przejściówka niby działa, bo przy jednym z ustawień (chyba ustawienie tv jako monitora głównego) na tv pokazuje 'wczytywanie' sprzętu (nie pamiętam, jak to się zwie fachowo :P), po czym znów 'brak sygnału' i obraz przełącza się na monitor.

 

karta graficzna - GeForce 6200 Turbocache

tv Daewoo DLP-22W4B

system XP SP3

płyta główna - Gigabyte GA-k8n-sli

 

Nie wiem co tam jeszcze potrzebne ;)

Odnośnik do komentarza

ogólnie w laptopach sie wszystko nieźle grzeje. Nie wiem na ile 100 stopni jest optymalne ;) ale jeśli nie ma artefaktów i innych przekłamań obrazu, to nie powinno być z tym problemów.

 

A mógłbyś polecić jakąś podstawkę chłodzącą? Ale taką, którą da się zamocować do lapa, żeby "nie latała"? On się po prostu wyłącza jak się przegrzewa :P

Odnośnik do komentarza

Posiadam napęd Sony Optiarc bd 5550s. Przestał czytać oraz nagrywać płyty DVD. Z płytami CD wszystko ok. Jakieś pomysły ? Czytałem, że może chodzić o wyłączone DMA, ale nie wiem gdzie można to włączy w Windowsie 7. Wie ktoś może ?

Odnośnik do komentarza

A mógłbyś polecić jakąś podstawkę chłodzącą? Ale taką, którą da się zamocować do lapa, żeby "nie latała"? On się po prostu wyłącza jak się przegrzewa :P

 

Ja mam coś w tym stylu - [linku]

Chociaż jak tak czytam, ta pokładka ma te same parametry co moja, tylko jest tańsza :P

 

Co prawda nie da się "zamocować do lapa", ale to nie szkodzi, bo notebook się dobrze na niej trzyma, nawet podczas grania. Tato grywa w Staltera, to wiem :P Wcześniej miał też problemy z przegrzewaniem się, ale odkąd mu dałem tę podkładkę, problem zniknął :)

A, no i jest cicha - duży wentylator robi swoje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem. Dostałem do "roboty" komputer. Trzeba było sformatować dysk. Po zakończeniu operacji zabrałem się na instalowanie sterowników. wtedy to zauważyłem, że wśród CD ze sterownikami nie ma płytki od karty graficznej.

Teraz pytanie jak sprawdzić jaka tam jest karta? ściągnąć obudowy nie mogę bo są plomby jeszcze. Everest pokazuje pustą stronę w zakładce gdzie powinna być nazwa karty. Generalnie sprawdzałem wszędzie gdzie powinna być nazwa karty i informacji na jej temat nie dostałem żadnej. Właściciel komputera to totalny laik - nie ma zielonego pojęcia o tym co ma pod obudową.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...