Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest złożony - przeglądarkowo-komputerowy, więc to będzie chyba odpowiedni temat.

 

Otóż lubię uruchomić FMa podczas przeglądania internetu. Lub inaczej, przeglądam internet, gdy gram w FMa. Nieważne. I kiedy włączona jest tylko przeglądarka - żaden problem. Ale gdy włączam FMa (07), to Firefox zaczyna głupieć. Najczęściej uruchomione strony to forum i fb. Strony te przy włączonym FMie wczytują się bardzo długo, do tego co i rusz wyskakują błędy. Niestety w tym momencie screenów nie mam, ale najczęściej jakieś błędy ze skryptami, że się nie wczytują i zapytanie czy przerwać je czy kontynuować. Skąd to wynika? Czy po prostu mój komputer jest za słaby by uciągnąć działania tych dwóch aplikacji jednocześnie, czy problem może tkwić gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza

Panowie pomocy:

mam problem od mniej więcej tygodnia. włączam kompa. wszystko idzie ok. i w pewnych momentach zaczyna pikać. po dwa krótkie piknięcia. czym może to być spowodowane.

czasem przestaje i jest ok a czasami pika co chwilę. myślałem na początku iż to dysk drugi co jest podpięty bo bywa wykrywany a czasem "niknie" i nie widać go jako dysko. czy to może być to?!

czy może karta graficzna "siada".

przeczyściłem całe bebechy i po ponownym uruchomieniu pikło ze dwa razy a teraz spokój. dzieje się tak nawet jak mam odpalonego firefoxa i nic poza tym. tu jest zrzut ze SpeedFuna.

jakieś sugestie??

sprawdzales czy to nie jakis program antywirusowy nie znajduje infekcji?

 

generalnie dwa pikniecia to blad parzystosci pamieci ram... ale raczej sie to objawia przy wlaczaniu kompa, a nie podczas pracy, sprawdzales temperatury everestem ?

 

Problem jest złożony - przeglądarkowo-komputerowy, więc to będzie chyba odpowiedni temat.

 

Otóż lubię uruchomić FMa podczas przeglądania internetu. Lub inaczej, przeglądam internet, gdy gram w FMa. Nieważne. I kiedy włączona jest tylko przeglądarka - żaden problem. Ale gdy włączam FMa (07), to Firefox zaczyna głupieć. Najczęściej uruchomione strony to forum i fb. Strony te przy włączonym FMie wczytują się bardzo długo, do tego co i rusz wyskakują błędy. Niestety w tym momencie screenów nie mam, ale najczęściej jakieś błędy ze skryptami, że się nie wczytują i zapytanie czy przerwać je czy kontynuować. Skąd to wynika? Czy po prostu mój komputer jest za słaby by uciągnąć działania tych dwóch aplikacji jednocześnie, czy problem może tkwić gdzie indziej?

 

sprawdzales obciazenie procka i pamieci ?

Odnośnik do komentarza

makAA, tak jak pisze Smetek - takie objawy zazwyczaj wystepuja przy uruchomieniu komputera i zazwyczaj skutkuja niemozliwoscia odpalenia systemu (czegokolwiek); sprawa jest bardzo dziwna, ale sprobuj wyciagnac i wlozyc ram, a jak to nie pomoze to tak samo zrobic z wtyczka zasilacza do plyty glownej

ja kiedys na nieznane problemy z kompem mialem sposob, ktory dzialal w 80% - rozebrac go na czynniki pierwsze i zlozyc jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem laptopa od znajomego, z wgraną (oryginalna) Vistą w wersji angielskiej. Sam posiadam jednak na płycie Win XP i jakoś bardziej mnie przekonuje ten system, dlatego też chciałbym go wgrać. Nie będzie żadnych problemów z instalacją? Sterami? Żeby internet działał (WiFi), bo oprócz tego laptopa nie mam "czym" złapać neta, żeby coś ściągnąć czy dograć.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem laptopa od znajomego, z wgraną (oryginalna) Vistą w wersji angielskiej. Sam posiadam jednak na płycie Win XP i jakoś bardziej mnie przekonuje ten system, dlatego też chciałbym go wgrać. Nie będzie żadnych problemów z instalacją? Sterami? Żeby internet działał (WiFi), bo oprócz tego laptopa nie mam "czym" złapać neta, żeby coś ściągnąć czy dograć.

z instalacja niepowinno, roznie moze byc ze sterownikami, sciagnij sobie np. everest home edition, ktory pokaze Ci po kolei podzespoly, sprawdz przed zmiana i odrazu pobierz sterowniki do wifi, karte grafiki, karte dzwiekowa, etc. sterowniki dedykowane pod system win xp.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Muszę zrobić format c: na dwóch komputerach. Jeden to Vista a drugi XP. Na tych komputerach mam licencję, dodatkowo mam licencję na pakiet office do Visty. Problem jest taki, nie mam płyt instalacyjnych, zgupiłem. Co mam zrobić teraz? Pomoże jakiś informatyk? Nie wiem, link do zassania aplikacji okna. Płytę XP mam, chodzi mi o Vistę - komputer był kupiony z zainstalowanym systemem.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z laptopem. Chcę podłączyć do niego zewnętrzny monitor. No i podłączam, w trybie "Oszczędzanie energii" wszystko jest ok. Wtedy jednak wszystko chodzi słabo, np. FM, innych gier w ogóle odpalić nie mogę, np NBA 2k. W trybie "wydajności" czyli w normalnym trybie monitor ma dużo słabszą jakość, do tego "miga" - nie da się normalnie pracować. Monitor to monitor LCD 17'. Dodam, że przez jakiś czas nawet normalnie chodził.

Odnośnik do komentarza

Muszę zrobić format c: na dwóch komputerach. Jeden to Vista a drugi XP. Na tych komputerach mam licencję, dodatkowo mam licencję na pakiet office do Visty. Problem jest taki, nie mam płyt instalacyjnych, zgupiłem. Co mam zrobić teraz? Pomoże jakiś informatyk? Nie wiem, link do zassania aplikacji okna. Płytę XP mam, chodzi mi o Vistę - komputer był kupiony z zainstalowanym systemem.

jezeli komputer byl z zainstalowanym systemem to powinienes miec na nim naklejke z serialem do systemu; w takiej sytuacji mozesz sciagnac sobie system, chocby nawet pirata, i wklepac przy instalacji swoj numer seryjny, powinno dzialac

Odnośnik do komentarza

Panowie błagam o pomoc. dziś rano włączyłem komp i nie mogę się połączyć z netem. na ikonce (tej koło zegara) jest przekreślony znaczek sieci/kabla i "nie połączono- brak dostępnych połączeń".

jak wchodzę w Centrum sieci i udostępniania to widnieje mój komp czerwony krzyżyk oraz "szary" internet. klikam na "zobacz pełną mape" to jest napisane "karta nie jest podłączona"

w menedżerze urządzeń jest niby wsio ok. co to może być? do dziś wszystko działo normalnie.

sieciówka poszła?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...