Skocz do zawartości

Policja


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zalozy ten topic jak nie ja :keke:

 

Dariusz Przybytniowski, zast?pca komendanta miejskiego wroc?awskiej policji, jest powa?nym kandydatem na stanowisko Dolno?l?skiego Komendanta Wojewódzkiego. We wtorek zwolni? je genera? Andrzej Matejuk.

Jego kandydatura by?a konsultowana z wojewod? dolno?l?skim. Kontrkandydatami Przybytniowskiego s? Leszek Marzec, dotychczasowy zast?pca genera?a Matejuka, i szczeci?ski komendant Tadeusz Pawlaczyk. Przybytniowski - jak si? nieoficjalnie dowiedzieli?my - dosta? pozytywn? opini? wojewody.

 

Informacji tych nie chce potwierdzi? komendant g?ówny Konrad Kornatowski. Zaznacza: - Rozwa?am kilka osób, na razie nie ma ?adnej oficjalnej kandydatury. Jak si? pojawi, og?osz? to oficjalnie.

 

- Czy jednym z kandydatów jest Dariusz Przybytniowski?

 

- Nie odpowiem na to pytanie.

 

Pracowa?em pod Darkiem przez dwa lata (by? moim kierownikem) i uwa?am, ?e by?by to fantastyczny wybór

 

Mnie te? nie bez powodu zowi? T?u?cicielem ;) -Gabe

Odnośnik do komentarza

Wed?ug mnie jest to ogromna farsa. Przepisy przepisami, prawo prawem... ale je?eli policja woli ?ciga? ludzi którzy maj? stron? z napisami, zamiast ?wirów, którzy w bia?y dzie? zabijaj? ludzi [akcje w Wo?ominie cho?by] to ja dzi?kuj?.

 

Powinny by? jakie? priorytety, a je?eli policja bierze si? za p?otki, grube ryby robi? swoje, mafia zbiera ?niwo, ludzie s? napadani i zabijani, cz?sto niewinni.

 

Chora sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Chwilunia, a po czym wnosisz, ze si?y policyjne, które maj? za zadanie walczy? z - jak to okre?li?e? - "?wirami, którzy w bia?y dzie? zabijaj? ludzi" bra?y udzia? w tej akcji :lol: Po czym wywnioskowa?e?, ?e by?a to jaka? alternatywa dla policji? :>

 

Przecie? przest?pstwem wg prawa polskiego jest zarówno malwersacja pieni?dzy, ?apówkarstwo, czy napad na ulicy. Kradzie?? jest zarówno piractwo komputerowe, jak i wyrywanie staruszce torebki.

Odnośnik do komentarza
Wed?ug mnie jest to ogromna farsa. Przepisy przepisami, prawo prawem... ale je?eli policja woli ?ciga? ludzi którzy maj? stron? z napisami, zamiast ?wirów, którzy w bia?y dzie? zabijaj? ludzi [akcje w Wo?ominie cho?by] to ja dzi?kuj?.

 

Powinny by? jakie? priorytety, a je?eli policja bierze si? za p?otki, grube ryby robi? swoje, mafia zbiera ?niwo, ludzie s? napadani i zabijani, cz?sto niewinni.

 

Chora sytuacja.

 

Czyli trzeba lekcewa?y? takie przejawy ?amania prawa i ca?? si?? skoncentrowa? na walk? z mafi?? Od tego i od tego s? odpowiednie organy i nie rozumiem oburzenia w zwi?zku z tym, ?e zatrzymano kogo? za ?amanie prawa...

Odnośnik do komentarza
"Rzeczpospolita": Hakerzy zaatakowali w pi?tkow? noc publiczny serwer policji. Wykorzystali najprostsz? i jedn? z najskuteczniejszych metod - zacz?li masowo wysy?a? z kilku komputerów sygna?y do serwera. Ten si? zatka? i strona na pewien czas znikn??a z sieci.

- Takie próby zablokowania strony zdarzaj? si? - przyznaje komisarz Zbigniew Urba?ski z Komendy G?ównej Policji. Na szcz??cie ze wzgl?dów bezpiecze?stwa witryna nie ma ?adnego po??czenia z policyjn? sieci? komputerow?. Tak wi?c dane gromadzone przez funkcjonariuszy nie by?y zagro?one.

 

Nieoficjalnie si? mówi, ?e atak to zemsta za zamkni?cie przez organy ?cigania popularnej strony, z której mo?na by?o pobra? napisy do filmów nielegalnie ?ci?ganych z sieci - informuje dziennik. Komputery polskich instytucji coraz cz??ciej s? celem ataków. Ich ofiar? pad? resort obrony. Na pocz?tku roku na jego publiczne serwery skutecznie w?amali si? specjali?ci z hacking.pl, który zajmuje si? bezpiecze?stwem w sieci. Zostawili informacj? o w?amaniu i doradzili, by lepiej zabezpieczy? serwery.

 

Nasze prawo nie karze za najbardziej popularny rodzaj ataku, taki jakiego ofiar? pad? w pi?tek serwer policji, a ostatnio tak?e sie? internetowa w Estonii. Karane jest w?amanie do sieci, które wi??e si? ze szkodami. W przepisach nie ma natomiast sankcji dla hakerów, którzy parali?uj? serwery, wysy?aj?c do nich miliony sygna?ów. - To nie jest przest?pstwo i nie mo?emy ?ciga? osób, które próbowa?y zablokowa? nasz serwer - mówi komisarz Urba?ski.

 

Ministerstwo Sprawiedliwo?ci zapowiada, ?e przepisy zostan? zmienione. - Odpowiedni zapis znajdzie si? w projekcie nowelizacji prawa karnego, który w najbli?szych dniach trafi do Sejmu - zapowiada na ?amach "Rzeczpospolitej" S?awomir Ró?ycki z ministerstwa.

 

jasonx, jak si? starasz? :keke:

Odnośnik do komentarza

Moje oburzenie wynika nie z tego, ?e zostali zatrzymani ludzie ??mi?cy prawo. Moje oburzenie wynika tylko i wy??cznie z faktu, ?e wed?ug mnie jest to mniejsza szkodliwo??, ni? wariaci ganiaj?cy z pistoletem, zabijaj?cy niewinnych ludzi... I je?eli chc? co? robi?, to lepiej by?oby zacz?? "od góry", rozpracowa? najgorsze szumowiny i przest?pców, którzy s? niebezpiecze?stwem dla ludzi, a potem bra? si? za piratów, którzy NIE ZABIJAJ? LUDZI.

 

By? mo?e przesadzam, mo?e to wynika? z faktu, ?e sam mam awersj? do policji po tym jak mnie potraktowali... Maj? 15 lat zosta?em napadni?ty w pobli?u komisariatu, 3 bydlaków solidnie obi?o mi twarz i mnie okrad?o... Jecha?y dwa radiowozy [w sumie 4 policjantów]i WSZYSCY! olali sytuacj?, mimo, ?e wszystko widzieli...

 

I sorry, ale je?eli oni w?a?nie jechali rozbija? kryjówk? piratów, to ja jednak podzi?kuj? za wstrz?s mózgu i z?amany obojczyk... plus ca?e wakacje z g?owy.

 

Nie umniejszam faktu piractwa, które jest przest?pstwem za które powinno si? ?ciga?... ale per?y przed wieprze - pirat jest z?odziejem, którego si? ?apie, a po ulicach wolni chodz? mordercy i zbieraj? ?niwa.

 

I to jest chory system niestety.

Odnośnik do komentarza

Sorry - nadal czego? nie rozumiem - uwa?asz w takim razie, ?e dopóki nie wy?apie si? wszystkich ulicznych bandziorów, policja nie powinna interweniowa? w innych sytuacjach? :> W takim razie - o ile mi sumienie pozwoli - id? co? ukra??, w ko?cu jeszcze tylu bandytów po Polsce biega :doh!:

 

Czy Ty nie rozumiesz, ?e policja te? ma specjalizacje? S? dzia?y walki z "szumowinami", a s? i z bia?ymi ko?nierzykami. Pro?ciej nie potrafi? wyt?umaczy? chyba...

Odnośnik do komentarza

Policja ma specjalizacje tylko na papierze, nie wygl?da to tak ró?owo w praktyce.

 

Cz?sto ?apie si? ludzi którzy co? przeskrobali, ale nie s? tak naprawd? szkodliwi, a prawdziwe szumowiny chodz? po ulicach...

 

Ale tak jak mówi?, nie bierzcie tego co mówi? a? tak bardzo do siebie, bo nie jestem obiektywny - dla mnie policja jest po prostu do niczego, mo?e inni maj? inne zdanie i ja to akceptuj?... ale ja policji ju? nigdy nie zaufam.

Odnośnik do komentarza

Pewn? wiedz? mam, bo ojciec znajomego jest policjantem... ale nie o to tu chodzi.

 

Gabe: Nie bierz prosz? tego tak do siebie, takie jest po prostu moje zdanie, nie mówi?, ?e jest ono trafne. Ja mam niemi?e do?wiadczenie zwi?zane z prac? policji wi?c nigdy nie b?d? si? o nich wypowiada? pozytywnie, po prostu...

 

Z mojej strony tak?e EOT, i bez urazy.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, przenosze posty tutaj, bo dyskusja z prawami autorskimi nie ma nic wspolnego.

Po drugie, gratuluje wyrabiania sobie zdania o policji na podstawie jednostkowego przypadku. Zapraszam na stare forum, do tematu o policji - wszystko to zostalo juz przerobione w przypadku Man_iaka, mysle, ze nikt nie zamierza sie powtarzac.

 

Ja mam niemi?e do?wiadczenie zwi?zane z prac? policji wi?c nigdy nie b?d? si? o nich wypowiada? pozytywnie, po prostu...

A jak Ci ktorys uratuje zycie? Nigdy nie mow nigdy.

 

Powtarzanie swojego zdania bez przedstawiania zadnych argumentow to nie jest dyskusja, tylko propaganda. Takie posty na CMF beda tepione, prosze sobie to wziac do serca.

Odnośnik do komentarza
A jak Ci ktorys uratuje zycie? Nigdy nie mow nigdy.

 

Mieli okazj? w wy?ej wymienionej przeze mnie sytuacji... i nie skorzystali z niej, pozwalaj? obi? mi twarz przez dresów...

 

Ale tak jak mówi?, SZk, z mojej strony jest koniec tematu tak?e prosi?bym ten post traktowa? jako ostatni i nie kara? go ostrze?eniem.

Odnośnik do komentarza

Ehhh, od dyskusje w starej Policji polubi?em Smetka ;) Niby ró?ne zdania a mo?na si? dogada?, jesli si? chce. Có?, a ja uwa?am, ?e wszystkie kruki s? g?upie. Bo mnie jeden osra?. Koniec OT.

 

Tak jak pisali koledzy wy?ej, w policji s? rózne specjalizacje. Dla mnie, ch?opaka z ma?ego miasta (70 tys) wo?omi?ska mafia to totalna abstrakcja. Dla mnie wa?ne jest to, ?eby policja dobrze pa?owa?a idiotów biegaj?cych z kamieniami po meczu Stali, wa?ne, ?eby ?cigali z?odziei samochodów, wa?ne, ?eby zgarniali pijane mendy z placu ?ebym spokojnie móg? skoczy? po piwo, wa?ne, ?eby prewencyjnie bujali po osiedlu. Niby drobnica, a dla mnie wazna. Co mnie wo?omin obchodzi? Przyk?ad egoizmu. Moze. Ale ka?dy ma inne potrzeby. W tym wypadku stawam na drobnic?, mafi? niech si? CB?/CBA zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Có?, a ja uwa?am, ?e wszystkie kruki s? g?upie. Bo mnie jeden osra?.

 

Bez personalnych wycieczek prosz?, ja Ciebie, ani nikogo innego nie obra?am, jedynie wyra?am swoje [cho?by bardzo dla Was niezrozumia?e] zdanie... a do tego mam prawo.

Odnośnik do komentarza

To nie byla personalna wycieczka, tylko alegoria (trudne slowo), to raz. Dwa - nie jestesmy glupi, Twoje zdanie jest dla nas zrozumiale, ale tym bardziej nikt nie bedzie Cie glaskal po glowce, poniewaz samo wyrazanie i utrwalanie Twojej wizji swiata jest dla Ciebie i dla spoleczenstwa po prostu szkodliwe. Zapraszam do przeczytania starego tematu o policji, prace domowa masz zadana i nie powtarzaj sie juz tutaj.

Odnośnik do komentarza

Czemu traktujesz mnie z góry? "Alegoria to trudne s?owo" ... nie wiem dla kogo, ale nie dla mnie, to jedno. Po drugie, mo?na tamten post uzna? za personaln? wycieczk?, bo czemu Mejt wymieni? akurat kruka [kruk - raven] a nie innego ptaka? Mo?na to ró?norako interpretowa?...

 

Nie mam zamiaru ju? si? wypowiada? w temacie, ale wed?ug mnie niektóre z Waszych postów s? pisane nie po to, aby wyrazi? jakie? argumenty, a jedynie po to, ?eby mi dopiec... Mam prawo mie? swoje zdanie, jakkolwiek g?upie i dla Was niezrozumia?e by by?o...

Odnośnik do komentarza

Zeby nie bylo, ze zawsze rozowo..

Finansowy skandal w dolno?l?skiej policji: funkcjonariusze wydzia?u konwojowego oszukiwali na delegacjach. Zarzuty pope?nienia przest?pstwa us?ysza?o ju? 50 osób, a ?ledztwo ci?gle trwa.

Jad?cy w delegacje s?u?bowe policjanci dostawali gotówk? na nocleg. Podczas wyjazdów dogadywali si? z w?a?cicielami hoteli, którzy w zamian za to, ?e policjanci wybrali ich go?cin?, wypisywali zawy?one rachunki. Na papierze koszt noclegu waha? si? od 160 do 180 z?otych. Naprawd? by? ni?szy o 80-100 z?. Ró?nic? brali dla siebie policjanci.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, ?e od 2004 roku Skarb Pa?stwa móg? straci? na tym procederze co najmniej 30 tysi?cy z?otych.

 

- Wszyscy tak robili. Mo?e tylko kilku nie by?o zamieszanych. Dzia?o si? to wtedy, kiedy odwozili?my wydalonych z Polski obywateli by?ego ZSRR za wschodni? granic?. Dostawali?my pieni?dze na nocleg w drodze powrotnej - opowiada by?y policjant z konwojów.

 

W ten sposób policjanci nawi?zali wspó?prac? z hotelarzami. - Uprzedzali?my ich zawsze telefonicznie, kiedy przyjedziemy. Mia?em od czterech do o?miu wyjazdów w miesi?cu.

 

Przest?pstwo zosta?o wykryte w marcu 2005 podczas kontroli. Kilka miesi?cy pó?niej oko?o dwudziestu funkcjonariuszy wydzia?u konwojowego odesz?o na emerytur?. - Chyba wszyscy, którzy mieli przepracowanych co najmniej 15 lat i mogli zosta? emerytami. Prze?o?eni nam powiedzieli, ?e tak b?dzie lepiej - opowiada nasz rozmówca. - Inaczej, w razie postawienia zarzutów i skazania za przest?pstwo, grozi?oby nam dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

 

Beata Tobiasz z biura prasowego Dolno?l?skiej Komendy Wojewódzkiej potwierdza, ?e konwojentów wys?ano na emerytur?, ale zaprzecza, by by?a to akcja inspirowana przez prze?o?onych. - Nie by?o podstaw, by ich zatrzymywa?, nie by?o powodów, ?eby wszczyna? post?powanie dyscyplinarne, bo ?aden nie mia? jeszcze zarzutów.

 

Dzi? emeryci s? podejrzani w ?ledztwie wroc?awskiej prokuratury okr?gowej. Wi?kszo?? przyzna?a si? do winy i chce dobrowolnego poddania si? karze. Pierwsze akty oskar?enia ju? nied?ugo trafi? do s?du.

 

- Podejrzanych jest 30 by?ych policjantów i dwudziestu szefów hoteli - mówi rzecznik prokuratury okr?gowej Leszek Karpina. - Teraz zacz?li?my stawianie zarzutów funkcjonariuszom, którzy wci?? jeszcze pracuj?, a byli zamieszani w wy?udzanie pieni?dzy.

 

- Po ujawnieniu skandalu zmieni?y si? zasady finansowania noclegów policjantów - mówi Beata Tobiasz. - Teraz komenda p?aci przelewem w ci?gu 14 dni od wystawienia faktury przez hotel. Naczelnicy wydzia?u zostali zobowi?zani do monitorowania cen noclegów w hotelach.

:doh!:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...