Skocz do zawartości

Policja


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Dok?adnie, nawet na delegacjach szkolnych sie zarabia ;) Có?, w policji jak i ka?dej "mundorowej" profesji, a pod t? kategori? wrzuci?bym tez lekrzy, ksi??y, kryj? si? wzajemnie i nikogo to nie dziwi. Có?, wewn?trzni musz? si? jeszcze bardziej starac i tyle...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Moje oburzenie wynika nie z tego, ?e zostali zatrzymani ludzie ??mi?cy prawo. Moje oburzenie wynika tylko i wy??cznie z faktu, ?e wed?ug mnie jest to mniejsza szkodliwo??, ni? wariaci ganiaj?cy z pistoletem, zabijaj?cy niewinnych ludzi... I je?eli chc? co? robi?, to lepiej by?oby zacz?? "od góry", rozpracowa? najgorsze szumowiny i przest?pców, którzy s? niebezpiecze?stwem dla ludzi, a potem bra? si? za piratów, którzy NIE ZABIJAJ? LUDZI.

 

By? mo?e przesadzam, mo?e to wynika? z faktu, ?e sam mam awersj? do policji po tym jak mnie potraktowali... Maj? 15 lat zosta?em napadni?ty w pobli?u komisariatu, 3 bydlaków solidnie obi?o mi twarz i mnie okrad?o... Jecha?y dwa radiowozy [w sumie 4 policjantów]i WSZYSCY! olali sytuacj?, mimo, ?e wszystko widzieli...

 

I sorry, ale je?eli oni w?a?nie jechali rozbija? kryjówk? piratów, to ja jednak podzi?kuj? za wstrz?s mózgu i z?amany obojczyk... plus ca?e wakacje z g?owy.

 

Nie umniejszam faktu piractwa, które jest przest?pstwem za które powinno si? ?ciga?... ale per?y przed wieprze - pirat jest z?odziejem, którego si? ?apie, a po ulicach wolni chodz? mordercy i zbieraj? ?niwa.

 

I to jest chory system niestety.

 

Ale o co Ci chodzi? Znasz kodeks karny? Jesli nie to przeanalizuj - tam znajduje sie kilkaset czynow polegajacych na dzialaniu badz zaniechaniu, ktore podlegaja sciganiu przez wymiar sprawiedliwosci. I dla policjanta jest bez znaczenia czy ma zlapac mafiosa, platnego zabojce, dealera narkotykow, chuligana, doliniarza, pirata drogowego czy komputerowego. Zreszta kazda akcja zatrzymania poprzedzona jest zapewne zmudnym i dlugim dochodzeniem w toku ktorego gromadzone sa dowody w sprawie i przeciwko konkretnym osobom.Nic nie dzieje sie z dnia na dzien (w wiekszosci przypadkow) Owszem przestepstwa polegajace na zamachu na ludzkie zycie sa odrazajace i budza wielkie emocje wsrod spoleczenstwa ale ich ilosc jest promilem w stosunku do bardziej pospolitych przestepstw, ktore czasami bywaja bardziej uciazliwe dla narodu. Ponadto jak juz ktos slusznie zauwazyl w policji masz specjalizacje i wydzielone jednostki zajmuja sie okreslonego rodzaju przestepstwami. I w jednym miesiacu komorka do zwalczania piractwa komputerowego notuje jakis duzy sukces, a w nastepnym np. komorka do zwalczania przestepczosci zorganizowanej. Gdyby stosowac Twoje podejscie to i tak nie zapobieglbys przestepczosci. Bo skad wiesz, ze juz zatrzymano wszystkich mordercow i potencjalnych mordercow? A z drugiej strony skoro policja bylaby zaangazowana w walke z gangami to inni przestepcy mieliby wiecej swobody i pewnie bylbys pierwszym ktory krzyczalby gdzie jest policja bo zle sie dzieje bo banki okradaja, ludzi leja etc.

Odnośnik do komentarza
Generał Andrzej Matejuk, który w połowie maja przeszedł na emeryturę, od poniedziałku pracuje w Telefonii Dialog na stanowisku dyrektora biura bezpieczeństwa

Komórka ta zajmuje się zabezpieczaniem danych osobowych abonentów Dialogu oraz danych przetwarzanych przez firmę i związanych z połączeniami, takich jak np. billingi. - Te informacje muszą być odpowiednio chronione, dotyczy to choćby urządzeń do ich przetwarzania oraz pomieszczeń, w których są przechowywane - wyjaśnia Marta Pietranik, rzeczniczka Telefonii Dialog. - Biuro bezpieczeństwa weryfikuje osoby, które starają się o dostęp do tych informacji. Współpracuje również m.in. z policją, która występuje do nas o udostępnienie danych.

Hehe, ja bardzo czesto dzwonilem w sprawach sluzbowych no poprzedniego dyrektora :keke: I zastanawiam sie, jak mam sie zwracac do nowego? Panie Komendancie? :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
Mam pytanie. Czy jest możliwość dowołania sie od mandatu, jeżeli już go przyjąłem? Jakieś odwołanie się, wniosek o kasację, albo coś w tym rodzaju.

 

Nie można - jest jedyna możliwość nadzwyczajnego odwołania się od kwalifikacji czynu - przykładowo policjant zastosował przy twoim czynie nie ten przepis co trzeba .np. zakłócałeś ciszę nocną a dostałeś mandat za złe parkowania ;)

Odnośnik do komentarza

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie:

 

Art. 101. [uchylenie mandatu karnego] § 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.

 

§ 2. Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania została nałożona grzywna. W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. W posiedzeniu ma prawo uczestniczyć ukarany, organ, który lub którego funkcjonariusz nałożył grzywnę w drodze mandatu, albo przedstawiciel tego organu oraz ujawniony pokrzywdzony. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego.

 

§ 3. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty.

Odnośnik do komentarza

Czy Policja ma prawo odmówić przyjęcia zgłoszenia, chodzi o zniszczenie mienia konkretnie (pomazany sprayem samochód) z powodu takiego, że zgłaszający jest pijany ? Wróciłem w nocy po weselu, prawie złapałem gówniarzy co pomazali sprayem samochód. Zadzwoniliśmy po Policję, przyjechali, i nic nie zrobili ... Kazali przyjść na komisariat, jak będę trzeźwy ...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To w sumie nadaje sie do tel. komorkowych, ale tu tez moze byc. Mianowicie, znalazlem wczoraj w nocy na chodniku komorke. Chcialbym by wrocila ona do wlasciciela. Co mam z nia zrobic? Zaniesc na policje, czy moze do operatora (z karty SIM wynika, ze to Orange). Komorka byla wylaczona, wiec bez pin jej nie uruchomie. Nie ma simlocka (czyli pewnie tel. na karte), ale jak wkladalem moja karte to byly tylko moje telefony i dane (pewnie wszysko jest zapisane na karcie). I czy w ogole operator/policja/ktos inny moze jest w stanie odnalezc wlasciciela (szczegolnie gdy jest to tel. na karte)?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy ktos z was orientuje sie jaka trzeba przejsc droge, zeby dostac sie do sluzby w policji?? Mam uregulowany stosunek do wojska i magistra z turystyki(nie wiem czy to jakis atut:D) Jakie sa zarobki na poczatek? Ile trwa szkolka? Dzieki.

 

Cos o tym czytalem, ale jakos ciezko mi to sklecic do kupy. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Sam probowalem swojego czasu i nawet testy mialem juz umowione (ba, przeszedlem wstepne testy fizyczne, psychologiczne i test kompetencji) testy wlasciwe w Legionowie bodaj (2 lata temu to bylo wiec pamiec juz nie ta) ale na drodze stanelo mi WKU :] W sumie wyszlo mi to na dobre :]

 

Co Ci moge poradzic... po pierwsze musisz miec wbite przeniesienie do rezerwy w ksiazeczce wojskowej. Bez tego ani rusz. Po drugie wazna jest sprawnosc ruchowa, troche sily tez jest potrzebne. Pocwicz podciaganie na drazku, jakies rzuty pilka lekarska, ogolnie kondycyjnie musisz byc mocny. Ale zanim za cokolwiek sie wezmiesz przejdz sie do swojej wojewodzkiej komendy i zapytaj kiedy robia pobor (zazwyczaj 4x do roku). Dostaniesz ankiete osobowa, pewnie jakies cv tez bedziesz musial zrobic, do tego zaswiadczenie o niekaralnosci ktore 50zl kosztuje (nie wiem ile teraz). Mile widziane sa jakies certyfikaty jezykowe.

 

Jezeli bedzie duzo kandydatow, przeprowadza jakies eliminacje wewnetrzne co by odstrzelic niedorajdow i osoby ktore kompletnie nie nadaja sie do takiej pracy. Pozniej ustala Ci "testy" odgornie, dojazd chyba na wlasny koszt. Jezeli przejdziesz wszystko pomyslnie, na rok (moze mnie mylic pamiec) skieruja Cie do szkolki policyjnej, gdzie razem z innymi mlodymi adeptami przejdziesz rozne szkolenia/strzelnice/wyklady z prawa i inne cuda na kiju. Nie mysl, ze to bedzie kaszka z mleczkiem bo...bedziesz tam mial normalne oceny jak w szkole :D

 

Na testach wewnetrznych gadalem z chlopakiem ktory ostatniego dnia "szkolki" mial egzamin ze strzelania, usadzil i go wyrzucili :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Czy ktos z was orientuje sie jaka trzeba przejsc droge, zeby dostac sie do sluzby w policji?? Mam uregulowany stosunek do wojska i magistra z turystyki(nie wiem czy to jakis atut:D) Jakie sa zarobki na poczatek? Ile trwa szkolka? Dzieki.

 

Cos o tym czytalem, ale jakos ciezko mi to sklecic do kupy. Dzieki

 

Iloraz inteligencji poniżej 100 i magistra z bimbrologii

Odnośnik do komentarza
Czy ktos z was orientuje sie jaka trzeba przejsc droge, zeby dostac sie do sluzby w policji?? Mam uregulowany stosunek do wojska i magistra z turystyki(nie wiem czy to jakis atut:D) Jakie sa zarobki na poczatek? Ile trwa szkolka? Dzieki.

 

Cos o tym czytalem, ale jakos ciezko mi to sklecic do kupy. Dzieki

 

Iloraz inteligencji poniżej 100 i magistra z bimbrologii

Rozumiem, że piszesz o własnych doświadczeniach :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Czy ktos z was orientuje sie jaka trzeba przejsc droge, zeby dostac sie do sluzby w policji?? Mam uregulowany stosunek do wojska i magistra z turystyki(nie wiem czy to jakis atut:D) Jakie sa zarobki na poczatek? Ile trwa szkolka? Dzieki.

 

Cos o tym czytalem, ale jakos ciezko mi to sklecic do kupy. Dzieki

 

Iloraz inteligencji poniżej 100 i magistra z bimbrologii

 

Ewentualnie plytkosc myslenia i rozwoj umyslowy (fizyczny zapewne tez) na Twoim poziomie :kekeke: Mialbys szanse, nie przecze :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Tadeusz Budzik złożył dzisiaj rezygnację z funkcji Komendanta Głównego Policji. Nowy komendant zostanie powołany w czwartek i będzie to pan Andrzej Matejuk, decyzja została już podjęta - powiedział w TVN24 minister spraw wewnętrznych, Grzegorz Schetyna.

Andrzej Matejuk był do tej pory komendantem dolnośląskiej policji. Schetyna powiedział również, że Tadeusz Budzik miał prawo podać się do dymisji. Szef MSWiA podziękował byłemu komendantowi za dotychczasową pracę.

 

Mialem przyjemnosc zaczynac prace w "firmie", gdy Pan General byl Komendantem garnizonu dolnoslaskiego. Byl (i jest do tej pory), darzony duza estyma przez podleglych mu funnkcjonariuszy :) Choc boje sie, ze KGP to "gorace krzeslo" niestety

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Od czwartku komendantem wojewódzkim dolnośląskiej policji jest Zbigniew Maciejewski. Zastąpił Jarosława Solińskiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnich dziesięć miesięcy.

 

Nominacja inspektora Maciejewskiego na to stanowisko nie była zaskoczeniem, bo przez ostatnich dziesięć lat był on zastępcą komendanta wojewódzkiego. - To głównie dzięki niemu dolnośląska policja wdrożyła normy ISO - mówił komendant główny policji generał Andrzej Matejuk, powołując inspektora.

 

Inspektor Maciejewski skończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W policji służy od 1976 roku. Był m.in. komendantem komisariatów Rakowiec, Fabryczna i komendantem miejskim, a od 1999 roku zastępcą komendanta wojewódzkiego.

 

Zbigniew Maciejewski ma 56 lat, jest żonaty, ma syna i córkę. Interesuje się literaturą, gra w tenisa i koszykówkę.

Po nominacji Matejuka na KGP, nominacja ta wisiała w powietrzu i jak widac w koncu opadla na ziemie :)

Odnośnik do komentarza

JasonX... proszę, wyjaśnij mi dlaczego policja na taki mecz jak wczoraj nie przygotuje 2 tys ludzi.... nie wiem, prewencja, zandarmeria wojskowa, jakieś oddziały specjalne.... i nie spacyfikuje bydła? Jak to jest, że bydło rzuca kamieniami, deskami, krzesełkami... a Policja się tylko broni? W tvn24 widać ładnie, jak bydełko chciało rozerwać ogrodzenie i wejść na boisko... Osobiście uważam, że właśnie tak to powinno się rozegrać: wpada bydło na murawę, policja pacyfikuje, na ślepo bije pałą, bo nie oszukujmy się, każdy kto chcial spokojnie oglądać mecz z takiej trybuny pełnej przestępców uciekł. Armatka wodna swoją drogą, ale pała, kajdanki i wyrok... Coś niesamowitego! Żeby człowiek bał się iść na mecz w obawie przed nożem, butelką czy innym latającym obiektem.

 

Naprawdę policja NIE CHCE ich pacyfikować? czy nie może?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...