Skocz do zawartości

Ogame


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

20 września zostanie uruchomione nowe Uniwersum 55. Ktoś ma zamiar się zarejestrować? Dawno w to nie grałem a ostatnio w pracy cały czas siedzę przy kompie i tak sobie myślę czy by nie zagrać ;)

 

http://ogame.onet.pl/

 

Ja też właśnie zastanawiałem się czy nie warto ponownie zagrać w tą gierke. I możliwe, że się zarejestruje jak powstanie to universum (ok 16.00 ma powstać).

Odnośnik do komentarza
Początek jest w Ogame bardzo ważny. W zależnosci od tego, co jest waszym celem w tej grze musicie budować swoje imperium w inny sposób.

 

W każdym wypadku jednak najważniejszą rzeczą jest jak najszybsza budowa kopalni, żeby zagwarantować sobie wystarczające zaopatrzenie w surowce i móc przeprowadzać nowe badania. Przy tym należy równiez uwzględnić surowce, które zostaną zainwestowane w obronę, potrzebną do zabezpieczenia zgromadzonych zapasów. W jaki sposób zrobić to najlepiej dowiecie się więcej w dziale "Obrona".

 

Przykładowe strategie:

 

1. Napastnik

Z tą taktyką można z powodzeniem konkurować z najlepszymi, ale wymaga ona zaangażowania, wytrwałości i poświęcenia sporej ilości czasu na grę. Celem tej strategii jest jak najszybsze zbudowanie małych transporterów, potrzebnych do zdobywania surowców sąsiadów. Wydobycie własnych kopalń jest sprawą drugorzędną - należy postępować zgodnie z zasadą "just in time". Do przeprowadzania badan i budowy transporterów potrzebne jest ok. 3k deuteru, które trzeba samemu wytworzyć. Należy więc pamietać o jak najszybszej budowie syntezatorów tego surowca.

 

Ścieżka rozwoju: S1* M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 D1 S5 M5 K3 ...

 

2. Budowniczy kopalni

Budowniczy kopalni mają tę przewagę, że w bardzo krótkim czasie w ich posiadaniu znajdują się duże ilości metali i kryształów. Nie przywiązują zbyt dużej wagi do badań i budowania okrętów, tylko inwestują wszystkie posiadane surowce w kopalnie. Dzięki temu ich wydobycie jest większe niż u napastników i mogą bardzo wcześnie budować kopalnie na wysokim poziomie rozwoju. Brakuje im jednak siły rażenia i dlatego sa raczej skłonni do okopywania sie. Żeby efektywnie grać z tą taktyką nie trzeba być w sieci tak długo, jak w poprzednim przypadku. Prędzej czy pózniej produkcja deuteru będzie i tak konieczna, żeby uzyskać laboratorium, a z nim stocznię z wyrzutnią rakiet. Aby to osiagnąć potrzeba jednak dużo mniej tego surowca - na początku największy nacisk kładziony jest na metal.

 

Ścieżka rozwoju: S1* M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 M5 K3 S5 M6 K4 S6 D1 D2

 

3. Taktyki mieszane

Rozwój Noobschutz (więcej w dziale Technika Gry -> Noobschutz) wymusił ewolucję podstawowych taktyk. Taktyka napastnika nie funkcjonuje w czystej postaci, ponieważ sporo planet znika szybko za Noobschutz i dostępne do ataku zostają same dobrze bronione planety. W takim wypadku nie ma co liczyć na wysokie korzyści z napadu na nie. Dlatego trzeba w nowych uni używać taktyki mieszanej: z jednej strony należy szybko rozwijać flotę, ale jednocześnie prowadzić badania nad statkiem kolonizacyjnym i szybko rozbudować kolonie. Taka taktyka pozwala uczynić się w pewnym stopniu samowystarczalnym z punktu widzenia zaopatrzenia w surowce. Kluczem do tej strategii jest rozwój kopalni bez zaniedbywania badan.

 

Ścieżka rozwoju: S1* M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 D1 S5 M5 K3 ...

 

Ogólne uwagi:

Po początkowej, szybkiej rozbudowie kopalni należy je dociągnąć do ok. 20 poziomu, ale pomału, żeby nie zaniedbać rozbudowy floty/obrony. Sposób postępowania jest dla wszystkich typów taktyk taki sam: najpierw nalezy rozbudowac elektrownię słoneczną, żeby uzyskać wystarczajacą ilość energii, a pózniej, w zależnoćci od założonego celu, inwestować w kopalnie metali, kryształów lub syntezator deuteru. Można opierać się na podstawowej zasadzie, żeby kopalnia metali byla 1 - 2 poziomy wyżej niz kopalnia kryształów, zaś syntezator deuterium może znajdować się na początku 2 - 3 poziomy za kopalnią krysztalów...

 

4. Szybki start

Dla tego, kto koniecznie chce mieć pierwszy transportowiec w Uni, najdogodniejsza jest poniższa ścieżka rozwoju. Wymaga ona jednak bycia 24h/dobę w sieci i nerwów ze stali, ponieważ podczas pierwszych 24 - 48h trzeba dokonywac napadów na ślepo. Rozwój własnego imperium działa tutaj na zasadzie 655. Celem jest posiadanie: 6. poziomu kopalni metalu, 5. kopalni kryształów i 5. syntezatorium deuteru. Do tego 8. poziom energii slonecznej. W tym stadium rozwoju pozostaje się aż do momentu, w którym posiada się wystarczajacą ilość surowców do przeprowadzenia wszystkich badan niezbędnych badań.

 

Ścieżka rozwoju: S1* M1 M2 S2 M3 M4 S3 K1 K2 S4 M5 D1 S5 M6 K3 S6 D2 D3 S7 K4 D4 S8 D5 K5

To na początek. Nie wiem gdzie to znalazłem ale grając jakiś rok temu na ogame stosowałem te taktyki i szło nieźle ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...