Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że co?? Jak to?? W dzisiejszym meczu jesteśmy uznawani za... faworyta. Niemożliwe!

Wiem, że jesteśmy na razie wyżej w lidze niż utytułowany rywal, ale bez przesady.

Na tę chwilę mamy 13 punktów przewagi nad Viktorią Pilzno. Pięciokrotny mistrz Czech w tym sezonie bardzo zawodni. Mają dopiero siódmą pozycję. Z Ligi Mistrzów odpadli w 3 rundzie, gdzie osiągnęli wyniki z FC Midtjylland: 1-1 i 0-1. Spadli więc do Ligi Europy, gdzie w barażach do fazy grupowej odpadli z Burnley (0-1 i 3-3). Piłkarzy mają bardzo dobrych, więc może jeszcze zespół nie przyswoił założeń nowego menago, którym jest Pavel Vrba i prowadzi ich dopiero od czerwca tego roku.

Oczywiście to nie moje zmartwienie.

Ja chcę dziś wygrać. Zgarnąć trzy punkty, odnieść 11 zwycięstwo w lidze.

 

Cytat

28/10/2017, Dolicek, Praha, 5,000 widzów.

[1.] Bohemians 5—0 Viktoria [7.]   L 12/30

Cervenka 6, 55, 62, Angulo 46, Julis 61

 

Bohemians: Vales— Dostal, Krch (c), Caulker, Fabian (45` Smid)— M.Hasek, Bartek— Angulo, Masek, Cervenka— Julis

 

Łooo! Co za mecz! Było wszystko: ładne bramki, pot, krew, łzy, walka, żółte kartki, czerwona od razu i pięć goli. Taki futbol się ogląda znakomicie. I jeszcze jak się to wygrywa, to już cud-miód-orzeszki.

Komplet publiczności dostał dobry prezent od swych pupilków. Tego oczekują, a ja jestem tu po to, aby wdrażać swój projekt, który zmieni Kangurki w Waleczne Kangury. Za jakieś parę lat w całej Europie będę klękać przed nami jak dziś Viktoria.

Zadanie wygrania ułatwił nam trochę Senegalczyk Idris, który za wejście od tyłu w nogi dostał z automatu czerwoną kartkę w 41. minucie. Osłabił swój team, a my potrafiliśmy to wykorzystać. i dorzucić 4 gole.

Martwi mnie natomiast wypad ze składu lewego obrońcy Fabiana (nadciągnięcie mięśnia w udzie) oraz prawego obrońcy Dostala (to, co wyżej). Pierwszy wypadł na około 2 tygodnie, drugi na około 10 dni.

W tej kolejce wyniki naszych największych rywali podeszły pod nas:

Slovan 1-0 Slavia

Sparta 0-0 Jablonec

 

Przewaga Bohemians nad drugim zespołem w lidze urosła do 7 punktów.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz listopadowy zagramy w ramach zmagań ligowych. Zawitamy do najgorszej drużyny Synot Liga. Slezsky Fotbalovy Club Opava, bo o nim mowa, na koncie uzbierali ledwo 6 punktów. Wygrali tylko jeden mecz oraz 3 zremisowali. Na dwanaście spotkań stracili aż 25 goli- dla porównania my mamy 11 straconych. My dołożymy im kolejne.

 

Cytat

04/11/2017, Mestsky Stadion, Opawa, 2,823 widzów.

 [16.] SFC Opava 0—1 Bohemians [1.]   L 13/30

Julis 10

 

Bohemians: Vales— Dostal, Krch, Caulker, Svec— M.Hasek, Jindrisek— Angulo, Zaviska, Cervenka— Julis

 

Gospodarze nie bardzo mieli ochotę na grę w dobry futbol. Wyszli na boisko z nastawieniem, że będą nam przeszkadzać. Raz tylko chcieli zagrozić bramce Valesa. Piłkę oddali nam i zastawili się mniej więcej na 30 metrze. Nie miałem pomysłu jak ich stamtąd wyciągnąć. Grunt, że ten jeden raz Julisowi się udało. Przepchnął dwóch obrońców i wpakował piłkę do bramki. Drugiej szansy nie mieliśmy.

Odnośnik do komentarza

Derby. Każdy wie, że rządzą się swoimi prawami. Na dziś bym chciał wygrać i pokazać, choć na chwilę, kto jest lepszy w Pradze.

Na nasz stadion zawita najmniej utytułowany klub stolicy- Dukla. Klub założony w 1948 roku nie ma na koncie swoim żadnych (nawet mniejszych) sukcesów. Zazwyczaj kończy sezon w połowie tabeli. Tak jest mniej więcej od 2010 roku. Wcześniej zajmował podobne miejsca, ale w drugiej lidze.

Między nami jest 16 punktów przewagi.

 

Cytat

18/11/2017, Dolicek, Praha, 5,000

[1.] Bohemians 9—2 Dukla Praha [7.]   L 14/30

Angulo 4, 25, 32, 46, 87, Cervenka 42, 52, Julis 45+1, Targamadze 82 — Brandner 50, Holenda 86

 

Bohemians: Vales— Jindrisek (58` Vanicek), Krch (c), Caulker, Smid— Bartek, Masek— Julis, Angulo, Tarmagadze— Cervenka

 

Kto dzisiejszego popołudnia nie wpadł na stadion ten gapa! Rzadko kiedy można obejrzeć jedenaście goli w jednym meczu. My to zapewniliśmy kibicom.

Zniszczyliśmy rywala. A dokładnie to zasługa napastnika Angulo, który zdobył 5 goli oraz napastnikowi Cervenka- ten miał dwa gole i aż 5 asyst.

Piękny wynik, fajna gra. Dwa razy za dużo luzu się wkradło w dwóch środkowych obrońców- stąd dwie stracone bramki. Ale przy takiej ilości strzelonych, to nie ma potrzeby na to zwracać uwagi.

 

Taki wynik daje nam wpis do księgi rekordów ligi:

Najwięcej strzelonych goli w jednym meczu

Odnośnik do komentarza

Jedne derby zakończone. Czas na... kolejne. A później jeszcze jedne. Najpierw Sparta Praha, później też u nas Slavia Praha.

Jak z tych dwóch kolejnych pojedynków wyjdziemy zwycięsko, to wiadomo będzie, kto rządzi w Pradze. I nie, to nie jest Karol. Tylko Kangurki.

Sparta to wicelider. Mają na koncie 32 punkty, o 7 mniej od nas. W czternastu meczach ligowych 10 razy wygrali, 2 remisy. Strzelili 20 goli, tylko siedem stracili.

 

Cytat

26/11/2017, Dolicek, Praha, 5,000 widzów.

[1.] Bohemians 3—0 Sparta [2.]   L 15/30

Cervenka 39, Smid 60, Targamadze 69

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian— Vanicek, Jindrisek, M.Hasek, Targamadze— Cervenka, Angulo

 

Czy byliśmy lepsi? Tak, o te trzy bramki. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Sparta to bardzo mocny i groźny team. Dziś po prostu mieliśmy więcej farta.

Słabo się grało obu ekipom z powodu lejącego deszczu. Może to przyczyniło się do takiego wyniku? Ale nie mi to osądzać. Cieszymy się, kibice się cieszą, zarząd się cieszy.

Może też zadziałała nowa taktyka, która mocno trenowaliśmy. Przeszedłem z 4-2-3-1 na 4-4-2. Bardzo spodobała mi się rola i sposób grania defensywnego skrzydłowego. Robią dokładnie to, co chciałem. Musze teraz jeszcze jakoś dobrać rolę dla dwóch napastników- tzn. zobaczę jeszcze, bo jeden mecz, nie przesądza o tym, ale Angulo jako Lis pola karnego nie sprawdził się dziś. Zaliczył asystę tylko.

Chwilo, trwaj!

Zaraz następne derby Pragi.

Odnośnik do komentarza

Przyjrzałem się ostatnio wiekowi piłkarzy w lidze. I jestem trochę zaskoczony- bardzo wielu graczy z pierwszego zespołu jest w wieku 28-32 lata. Dużo jest także zawodników ponad 33 lata. Liga emerytów? Wszystko na to wskazuje. I najgorsze jest to, że jakoś nie widać dużej szansy na poprawę tej sytuacji. Ja chcę w naszej części poletka to zmienić. Na dziś średnia wieku Bohemians 1905 Praha wynosi 25 lat. Najmniej w lidze. Za dwa miesiące zaczniemy pracować nad wzmocnieniami na kolejny sezon. Powoli zaczyna mi się kształtować lista zawodników do odstrzału. To później.

 

Teraz Slavia. Po ostatnim naszym wyniku oni awansowali na drugie miejsce. My dzielnie trzymamy się na topie.

Przedostatni mistrz Czech dorobił się 33 punktów, 23 goli strzelonych i 7 straconych.

Nadarza się niepowtarzalna okazja wygrać w jednej rundzie ze wszystkim praskimi zespołami. Czy się uda? Zobaczmy.

 

Zaproponowano mi nowy kontrakt- przedłużono go o rok (do 30.06.2019)

 

Cytat

03/12/2017, Dolicek, Praha, 5,000 widzów.

[1.] Bohemians 0—1 Slavia [2.]   L 16/30

Deli 35

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian— Julis, Jindrisek, Masek, Targamadze— Angilo, Cervenka

 

 No nie, dziś nie wyszło. Goście strzelili gola po rzucie rożnym. Do tego ich bramkarz miał swój dzień- wybronił dosłownie wszystko. Co zrobić. My przeważaliśmy we wszystkim. Tylko tego szczęścia troszkę zabrakło.

Tak widocznie miało być. Płakać nie będę, wiecznie wygrywać nie można.

Natomiast trochę szkoda, że porażką zamykamy rundę jesienną. Dopiero w połowie lutego wracamy do gry.

 

Tabela Synot Liga na koniec rundy jesiennej:

 

 

Rxv9s3I.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Chomik napisał:

Na razie ładnie idzie. Oby tak dalej, to w przyszłym sezonie kaska za europuchary wpadnie i będzie już z górki :D

Jeszcze parę razy S&L i będą ojropokale ;) 

Nie myślę na razie o tym. Zakończymy w górnej części tabeli i będzie git.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Ja się boję że bogatsi wykupi najlepszych piłkarzy. Ciekawe jak prezes wtedy będzie reagował.? Pamiętam jak prowadząc Jagiellonię prezes bez mojej zgody opchnął Romanchuka do Lecha:/

Zobaczymy.  Jak wykupią to wiadomo, że ciężko będzie. Dlatego trzeba hodować. 

W zasadzie to w Czechach są prezydenci klubów. Tylko nie wiem (a szukałem) na jakich zasadach są wybierani :-k 

3 minuty temu, Chomik napisał:

Zależy też chyba od mentalności prezesa. Jak kocha klub, to raczej ma mniejszą skłonność do wyprzedaży piłkarzy dla kasy :P

Może kochać, a być pazerny :/ 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, jmk napisał:

Dobry ten FM, taki nie za trudny ;)

I bardzo dobrze :P Gram dla przyjemności. Poczekaj na drugi sezon i potencjalną wyprzedaż prezydenta. Nie będzie już tak łatwo :> 

 

18 minut temu, Ralf napisał:

Co jak co, ale Angulo to niezły dzik w derbowym spotkaniu z Duklą :>

Ogólnie z niego dziczek jest. Pewni tylko do końca sezonu, bo zaraz ktoś wyskoczy po niego. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Ja się boję że bogatsi wykupi najlepszych piłkarzy. Ciekawe jak prezes wtedy będzie reagował.? Pamiętam jak prowadząc Jagiellonię prezes bez mojej zgody opchnął Romanchuka do Lecha:/

Oj tak, prezes kocha klub, ale pieniążki jeszcze bardziej :roll: dlatego Premier League takie piękne :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa to w moim wykonaniu zawsze spokój. Przygotowanie do rundy wiosennej. Za nowymi grajkami się za specjalnie nie rozglądam. To znaczy, oglądamy, obserwujemy, niektórych namawiamy, ale dopiero na lato. Często-gęsto nie czuję potrzeby wzmacniania kadry w zimie. Ale jak się trafi okazja, to czemu nie skorzystać.

Porozglądałem się celem wzmocnienia kadry na znacznie później.

Przyszli:

David Afiabo   [GK; 18 l; AUS] <= FT

Dramane Ouattara   [OŚ; 18 l; MLI] <= FT

 

Młodzi z potencjałem, jak widać po rekomendacji scoutów. Mogą się nieźle rozwinąć. 

 

Sparingi:

Bohemians 1—0 FC Union

Bohemians 1—2 Ferencvarosi TC

Bohemians 2—1 CFR Cluj

Varteks 3—6 Bohemians

Olimpia Grudziądz 1—3 Bohemians

 

Wyniki nie powalają na kolana, ale to był czas testów, dogrywania pewnych rzeczy, próbowania.

Wyszło ok. Bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa skończona. Wracamy do walki. Na razie liga.

Od razu wyjazd do Ołomuńca. Gospodarze uzbierali dotychczas 18 punktów. Ledwo. W przerwie się nie wzmocnili.

My musimy zacząć tę rundę lepiej, niż ją zakończyliśmy. Na jesieni wygraliśmy z Sigmą 2-0.

Dziś musi być lepiej, chłopaki winni są mi ładnej gry i wysokiej wygranej z okazji moich urodzin.

 

Cytat

17/02/2018, Andruv Stadion, Ołomuniec, 3,459 widzów.

[11.] Sigma Olomouc 2—5 Behemians [1.]   L 17/30

Zeleny 30, Dvorak 33 — Angulo 3, 7, Cervenka 20, Smid 24, Julis 76

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian— Julis, Jindrisek, Masek, Targamadze — Angulo, Cervenka

 

Prezent się udał. Przynajmniej w ataku. Obrona dała prezent, ale bez opakowania. Ale jeśli chce się grać ofensywny futbol, to czasem trzeba poświęcić obronę. I tak się stało.

Po każdym golu przybiegali do ławki i rzucali mi się w ramiona- piękny gest z ich strony. Lekko się wzruszyłem.

Na brawa zasługują wszyscy, czepiać się nie będę.

Angulo dwie bramki, Targamadze 2 asysty, 4 kluczowe podania. Piękne odkrycie nasze tych dwóch panów. Podtrzymuję słowa: pozamiatają ligę.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam ten dzień od losowania Pohar Ceske Posty. To już ćwierćfinał. Los przydziela nam obrońcę tytułu- Slavię Praha. Chyba tak na złość.

Druga zła wiadomość- środkowy obrońca Caulker nadciągnął mięśnie karku i nie zagra przez najbliższe 8 dni.

Chociaż może dzisiejszy pojedynek okaże się zwycięski. Przed nami ekipa trzecia od końca w tabeli. Na koncie 16 punktów. Myślę, że mogą się zamurować, tylko po to, żeby urwać punkty. Ja chcę zwycięstwo.

To będzie dobra okazja do przyjrzenia się trzem zawodnikom rywala. Mogę być nimi zainteresowany po sezonie. Nazwiska wolę na razie nie zdradzać, żeby gdzieś to nie wyszło na zewnątrz.

 

Cytat

23/02/2018, Dolicek, Praha, 4,856 widzów.

[1.] Bohemians 3—0 FK Teplice [14.]   L 18/30

Angulo k.34, Targamadze 49, Krch 53

 

Bohemians: Vales— Bederka, Smid, Krch (c), Fabian (65` Bartek)— M.Hasek, Masek— Julis, Angulo, Targamadze— Necas

 

Pewne zwycięstwo. Wbrew przewidywaniom goście się nie zamurowali. Coś próbowali konstruować, ale moja linia pomocy i obrony wybijała ich z rytmu. Zagraliśmy zgodnie z planem, trzy punkty zgarnięte.

Zawodnik meczu to Davit Targamadze- gol i kilka świetnych podań. Dziś bez asysty, a tych ma na koncie na razie 15. Najlepszym strzelcem drużyny pozostaje Angulo- 26 trafień.

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie już dwukrotnie pojedynkowaliśmy się ze Slavią. Raz wygraliśmy (2-1), raz przegraliśmy (0-1). Dziś spotykamy się na derbach Pragi w ćwierćfinale Pucharu Czech. Zasadniczo oprócz tytułu to nie ma o co walczyć- pieniądze żadne (1.75 tys. €), awansu do pucharów brak. Prestiż dla samego prestiżu.

Olewamy w tym sezonie te rozgrywki. Dzisiejszy mecz to jednak coś innego, chcemy się odegrać za grudniową porażkę. Taka wygrana to jednak daje smaczku. Minimalnie, ale wygrać. To nasz cel.

 

Cytat

28/02/2018, Eden, Praha, 11,215 widzów.

[C1L] Slavia 3—2 Bohemians [C1L]   CP Ćwf.

Cerny 11, Otigba 64, Tecl 86 — Angulo 19, Cervenka 78

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian (30` Svec)— Jindrisek (45` M.Hasek), Masek— Angulo, Targamadze, Cervenka— Necas

 

Ajć! Zabolało. Nawet nie chodzi o przegraną, tylko o granie. Gospodarze nas zmiażdżyli- oddali 20 strzałów, 9 celnych. Wyższej porażki uniknęliśmy tylko dzięki świetnej postawie Valesa.

To, że od 30. minuty graliśmy w dziesiątkę, nic nie tłumaczy. Lewy obrońca Fabian dostał czerwoną i tyle. Grał twardo, nie odstawiał nogi. Zdarza się.

Slavia pokazała, że są zespołem o co najmniej dwie klasy lepszym od nas. I to było widać. Jeszcze wiele przed nami, nim uzyskamy podobny poziom. Tak czy inaczej, na teraz nikt nam woli walki i pokazania się zarzucić nie może.

Odpadamy, trudno. Może w kolejnym roku.

 

Tabela Synot Liga na koniec lutego:

 

 

STSRmbR.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...