Skocz do zawartości

The Confession


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

O, Izrael. Będzie ciekawie. Mało uczęszczany kierunek. Będziesz musiał postawić na krajowych graczy, bo tam zdaje się, iż można mieć tylko 3 obcokrajowców w składzie :-k

W którymś FMie grałem tam parę lat i nie było najgorzej. Chyba to był Hapoel Tel Aviv albo Beitar Jerozolima.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W Liga Leumit tylko trzech, natomiast w Ligat Japanika pięciu obcokrajowców. Ogólnie cieszę się z tej propozycji, bo warunki do pracy całkiem niezłe, o wiele lepsze niż na Białorusi. Obym tylko nie skończył jak Prof swego czasu... :kekeke:

 

Jeżeli chodzi o szatnię, to jej liderami są bez wątpienia trzej gracze: rozgrywający Lidor Cohen (28, AMC/AML/AMR-MC; Izrael U21: 3/1), kapitan Eli Elbaz (29, SC-AML/AMC/AMR; Izrael) oraz chcący odejść z klubu Risto Mitrevski (29, DC-DM; Macedonia: 13/1) i to ich zaufanie muszę zdobyć w pierwszej kolejności, jeśli chce liczyć na poparcie innych zawodników. Przyjrzałem się także całej kadrze Hapoelu i nie wygląda ona tak źle, gdyż mamy naprawdę dobrych zawodników. Awans powinniśmy zrobić bez problemu, gorzej będzie w przyszłym sezonie bez odpowiednich transferów, jednak do tego czasu mamy jednak chwilę. W wielkim skrócie kadra prezentuje się następująco, a ja omówię większość zawodników przy podsumowaniu sezonu, gdy będę mógł cokolwiek o nich powiedzieć:

 

Fatau Dauda (35, GK; Ghana: 13/0) => 2.5/2.5 (wyp. do Hearts of Oak)

Yossi Ginzburg (29, GK; Izrael) => 2.5/2.5

Tal Bumstein (25, GK; Izrael) => 3.5/4.0

Matan Peleg (27, DR; Izrael) => 2.5/3.0

Franco Flores (33, DR; Argentyna) => 3.0/3.0

Niso Kapiloto (31, DC-DM; Izrael U21: 2/0) => 3.0/3.0

Tom Mond (29, DM-DR-MC; Izrael U21: 7/0) => 3.5/3.5

Roei Shukrani (30, DM-DC; Izrael) => 3.0/3.0

Risto Mitrevski (29, DC-DM; Macedonia: 13/1) => 4.0/4.0

Diego Mondino (26, DC-DM; Argentyna) => 3.5/4.0 (wyp. do Bnei Sakhnin)

Adi Nimni (29, DR/DL/DC; Izrael U21: 1/0) => 3.0/3.0

Dean Akafi (27, DL/DR; Izrael) => 3.0/3.0

Raz Nahmias (24, MC-DM-DL; Izrael U21: 5/0) => 2.5/3.0

Hasan Abu Zaid (30, DM-MC; Izrael U21: 4/0) => 2.0/2.0

Samuel Broun (23, MC-DM; Izrael U21: 2/0) => 3.0/4.0

Aner Shechter (23, AMC-MC; Izrael) => 2.0/2.5

Jake Rozhansky (24, AMC/AMR-MC-SC; Stany Zjednoczone/Izrael) => 3.0/4.0

Meir Ivgi (18, AMC-MC; Izrael) => 2.0/5.0

Gai Assulin (29, AML/AMC/AMR-ML; Izrael: 1/0) => 3.5/3.5

Almog Buzaglo (28, AMR/AMC/AML-MR/MC-SC; Izrael) => 3.5/3.5

Nes Zamir (30, AMC/AML-MC; Izrael U21: 12/1) => 3.0/3.0

Lidoc Cohen (28, AMC/AML/AMR-MC; Izrael U21: 3/1) => 4.0/4.0

Shlomi Gerafi (17, AMC; Izrael) => 2.0/4.5

Ali Khatib (32, AMC/AML/AMR; Palestyna: 9/2) => 2.0/2.0

Eli Elbaz (29, SC-AML/AMC/AMR; Izrael) => 3.0/3.0

Mamoon Qashoa (23, SC-AML/AMR; Izrael) => 2.5/4.0

Thanasis Papazoglou (32, SC; Grecja: 5/0) => 4.0/4.0

 

Czyli tak w wielkim skrócie: kadra dobra, szeroka, może wymaga trochę odmłodzenia, ale to już przed kolejnym sezonem (jeśli oczywiście utrzymam posadę). Największy problem mamy w tym momencie z kontuzjami, gdyż aż pięciu naszych zawodników leczy urazy! Są to Flores, Mond, Rahmias, Shechter oraz Buzaglo, a więc gracze, którzy wydatnie przydali by mi się w końcówce sezonu. Mój poprzednik stosował taktykę 4-4-2 z Elim Elbazem oraz Grekiem Papazoglou koło siebie, i tak też będziemy grać przynajmniej do końca sezonu. Może zdecyduje się na małe eksperymenty i moje popisowe 4-2-4 przeniesione na realia izraelskich boisk? Kto wie... Ostatni rywal w rundzie zasadniczej? Broniący się przed spadkiem z Liga Leumit Hapoel Nir Ramat HaSharon! Czas powrócić na izraelskie salony!

Odnośnik do komentarza

Pierwszym moim ruchem jako nowego trenera Hapoelu było zwolnienie z kontraktów kilku niepotrzebnych graczy, którzy tylko pobierali pensję z kasy klubu. Niby to drobne, ale jednak chce zadbać o finanse klubowe, a wymienieni niżej gracze byli zdecydowanie za słabi nawet na drugą ligę, a co dopiero na nasz Hapoel, więc bez żalu odesłałem ich z klubu zwalniając pięć szafek w naszej szatni. 

 

Ihab Masalha (24, SC-AMC/AMR; Izrael) => FT

Ohad Arbilia (24, DC; Izrael) => FT

Elior Dasta (23, DR; Izrael) => FT

Lior Berkovic (23, AMC-MC; Izrael) => FT

Ofek Fishler (24, DC; Izrael) => FT

 

Mój debiut za sterami Hapoelu miał miejsce cztery dni po podpisaniu kontraktu. Naszym rywalem był Hapoel Nir Ramat HaSharon, który bronił się przed degradacją będąc w tej chwili na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli. Postawiłem na znaną taktykę 4-2-4, lecz w skutek kontuzji prawdziwy problem miałem z zestawieniem środka pola. Ostatecznie obok siebie zagrali rekonwalescent Mond oraz Broun, dla którego był to dopiero ósmy występ ligowy w tym sezonie. Niestety w pierwszej połowie działo się niewiele i poza dwoma próbami Elbaza z rzutów wolnych nie zagroziliśmy bramce gości. Niemal od razu po zmianie stron drugą żółtą kartkę obejrzał defensor gości, Miki Yazo, co dało nam pole do popisu. Chwilę później z dystansu próbował zaskoczyć stoper Kapiloto, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Swojego mogliśmy dopiąć w 60. minucie meczu, gdy Papazoglou został skoszony w polu karnym, ale Lidor Cohen uderzył wprost w goalkeepera zespołu z Ramat HaSzaron. To była nasza jedyna groźna szansa w drugiej połowie. Nie potrafiliśmy strzelić karnego i wykorzystać przewagi liczebnej nad gośćmi, a mecz zakończył się bezbramkowym 0:0.

 

26.03.2021 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 4,742 widzów

L30 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Nir Ramat HaSharon [13] 0:0 (0:0)

 

51. M. Yazo (HN) cz.k.

60. L. Cohen (HH) nt.k.

 

Spoiler

qk3qsb7.png

 

Odnośnik do komentarza

Kolejni zawodnicy wypadają z kontuzjami. Ali Khatib dostał zapalenia ścięgna Achillesa, a Meir Ivgi naciągnął mięsień grzbietu. Obydwoje wypadają na 3-4 tygodnie.

 

W skutek tych kontuzji zdecydowałem się zatrudnić fizjoterapeutę, który miał się tym zająć. Odzew na ogłoszenie okazał się spory, a najlepszy wydawał się Robi Megrelashvili (46; Izrael) i to on dołączył do naszego sztabu. 

 

Przed pierwszym spotkaniem rundy mistrzowskiej mieliśmy dwa tygodnie odpoczynku. Naszym rywalem zespół Hapoelu Ramat Gan Giv'atayim zajmujący dopiero piątą pozycję w tabeli i nie mający już chyba szans na włączenie się do walki o ewentualny awans. Ja natomiast chciałem odnieść pierwsze zwycięstwo za sterami Hapoelu, tak więc nie było mowy o żadnych eksperymentach. Wyszliśmy najmocniejszym możliwym składem z rekonwalescentem Floresem na prawej obronie, lecz tym razem postawiłem na tak dobrze spisujące się w fazie zasadniczej 4-4-2. Po pół godzinie gry mogłem być zadowolony ze swoich wyborów, gdyż Elbaz urwał się obrońcom gości i dał nam prowadzenie. Niestety na dziesięć minut przed końcem błąd w kryciu Kapiloto wykorzystał Kaufman i kiedy wydawało się, że będziemy mieli kolejny podział punktów to rezerwowy Akafi pomknął lewą stroną boiska, dorzucił piłkę w pole karne, a tam Lidor Cohen zapewnił nam pierwszy komplet punktów pod moją wodzą!

 

09.04.2021 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 4,803 widzów

L31 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Ramat Gan Giv'atayim [5] 2:1 (1:0) TV

 

30. E. Elbaz 1:0

80. K. Kaufman 1:1

90+2. L. Cohen 2:1

 

Odnośnik do komentarza

Kolejne transfery do naszego sztabu szkoleniowego stały się faktem. Razek Ghnayem (55; Izrael) oraz Erez Belfer (48; Izrael) zostali naszymi nowymi trenerami od treningu ogólnego, jak dziwnie by to nie zabrzmiało. Po raz kolejny wziąłem najlepszych dostępnych z ogłoszenia. Udało mi się także doprosić prezesa o kurs trenerski dla mnie, w skutek czego za pół roku będę mógł się legitymować kontynentalną licencją B. 

 

Po wygranej z Gan Giv'atayim w jedenastce kolejki znaleźli się Eli Elbaz oraz Tal Bumstein!

 

Mecz z v-ce liderem, Hapoelem Petah Tikvą, zapowiadał się na mecz sezonu. Jeśli gościom udało by się odnieść zwycięstwo, mieli by jeszcze szansę dogonić nas w razie ewentualnych niepowodzeń. Jeśli zdołamy zwyciężyć, to na 99% zostajemy mistrzami Liga Leumit i po roku nieobecności wracamy do Ligat Japanika. Nie muszę chyba dodawać, że mobilizacja była ogromna? Formacja 4-4-2, do środka pola przesunąłem bohatera ostatniego spotkania, Cohena, by na prawej stronie mógł zagrać wracający po urazie Buzaglo. Rozpoczęliśmy wybornie, gdy w 26. minucie Grek Papazoglou wykorzystał podanie właśnie od Almoga Buzaglo i wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety jeszcze przed przerwą drugą zółtą kartkę obejrzał Mond i przez prawie godzinę musieliśmy grać w osłabieniu! Na szczęście spotkanie życia grał Papazoglou, który po upływie piętnastu minut drugiej połowy trafił na 2:0. Grek mógł skompletować hat-tricka, lecz słupek zatrzymał jego uderzenie z rzutu karnego i naszych kibiców musiało zadowolić dwubramkowe zwycięstwo. A goście z Petah Tikvy? Trzy celne uderzenia to zdecydowanie za mało na Hapoel i chyba pozostaje im się skupić na obronie miejsca premiowanego awansem, bo mistrzostwo właśnie bardzo przybliżyło się do Haify!

 

16.04.2021 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 6,497 widzów

L32 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Petah Tikva [2] 2:0 (1:0)

 

26. T. Papazoglou 1:0

38. T. Mond (HH) cz.k.

60. T. Papazoglou 2:0

65. T. Papazoglou (HH) nt.k.

Odnośnik do komentarza

Niso Kapiloto oraz Thananis Papazoglou znaleźli się w jedenastce 32. kolejki Liga Leumit.

 

Pierwszy mecz na wyjeździe pod moją wodzą przyszło nam zagrać na trudnym terenie w Aszkelonie. Tamtejszy Hapoel miał tyle samo punktów, co drugie Petah Tikva, więc mogliśmy wyświadczyć przysługę jednym, bądź drugim. Zaczęło się po raz kolejny wspaniale, gdy Eli Elbaz uderzył nie do obrony z rzutu wolnego już na samym początku meczu! W 39. minucie było 2:0, gdy Buzaglo minął zwodem dwóch rywali i dorzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał już Papazoglou, główką powiększając nasze prowadzenie. Po tym golu wyraźnie się rozluźniliśmy, co błyskawicznie wykorzystał Gal Kataby zdobywając bramkę kontaktową. Przerwa nie pomogła i zespół Aszkelonu wyrównał, jednak na więcej nie pozwoliliśmy. Nie udało się także wygrać, więc dzielimy się punktami, co - biorąc pod uwagę trudny teren - jest dobrym wynikiem. Hapoel Aszkelon wyprzedza rywali z Petah Tikvy o punkt, my natomiast możemy się cieszyć, gdyż po tym meczu jedno było już pewne - Hapoel Haifa w sezonie 2021/2022 zagra w Ligat Japanika!

 

23.04.2021 Sala, Aszkelon: 4,077 widzów

L33 Hapoel Aszkelon [3] - Hapoel Haifa [1] 2:2 (1:2)

 

8. E. Elbaz 0:1

39. T. Papazoglou 0:2

40. G. Kataby 1:2

63. I. Tako 2:2

Odnośnik do komentarza

Po wywalczeniu awansu do Ligat Japanika nowe kontrakty z Hapoelem podpisali zmiennik napastników Mamoon Qashoa, goalkeeper Yossi Ginzburg, prawy obrońca Matan Peleg oraz jego kolega z bloku defensywnego - Dean Akafi. 

 

W jedenastce tygodnia znalazło się miejsce dla Eliego Elbaza!

 

Mecz z czwartym w tabeli Hapoelem Rishon LeZion traktowałem bardziej jako ciekawostkę przyrodniczą, niżli sprawdzian naszych umiejętności. Nie dziwiło mnie więc, że gracze gości już w drugiej minucie spotkania objęli prowadzenie za sprawą trafienia Cohena. Zaniepokojenie wkradło się na naszą ławkę trenerską gdy Bazini podwyższył wynik, lecz szybko spokój przywrócił najpierw Assulin, a chwilę później Elbaz i znów był remis! Na dodatek w 35. minucie dośrodkowanie Assulina wykończył Papazoglou, który głową - w swoim stylu - dał nam prowadzenie, które udało utrzymać się do przerwy. Kwadrans po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania rozgrywający fenomenalne zawody Gai Assulin dołożył swojego drugiego gola, a wynik zamknął rezerwowy w tym meczu Jake Rozhansky. Wynik 5:2 dał nam tytuł mistrzowski Ligi Leumit!

 

30.04.2021 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 5,786 widzów

L34 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Rishon LeZion [4] 5:2 (3:2)

 

2. S. Cohen 0:1

21. Y. Bazini 0:2

23. G. Assulin 1:2

26. E. Elbaz 2:2

35. T. Papazoglou 3:2

60. G. Assulin 4:2

86. J. Rozhansky 5:2

Odnośnik do komentarza

Nasz skrzydłowy Gai Assulin znalazł miejsce w drużynie tygodnia.

 

Nowe kontrakty podpisał defensywny pomocnik Raz Nahmias, zdobywca bramki w ostatnim meczu Jake Rozhansky a także członkowie sztabu szkoleniowego: Shlomi Shtiker, Dani Bibs, Yigal Hillel oraz Pini Avraham

 

Wyjazdowy mecz z ostatnim w górnej połowie tabeli Maccabi Yavne nie zapowiadał się pasjonująco. Gospodarze nie mieli już szans na nic, my zresztą także nie mieliśmy o co grać, chyba że o pobicie rekordów punktowych oraz wygranych w sezonie. Po raz kolejny dobrze weszliśmy w mecz, gdy na codzień rezerwowy Braun strzałem z dystansu otworzył wynik. Cztery minuty później groźnie wyglądającego urazu doznał gracz Maccabi, Ivanko, i musiał opuścić plac gry. Dobre otwarcie zaliczyliśmy także i po zmianie stron, gdy dwie minuty wystarczyły Papazoglou do podwyższenia wyniku. Dopiero wtedy zawodnicy z Jawne wzięli się do roboty, a kontakt zapewnił im Ifergan wykorzystując lukę w naszej obronie. Nie pozwoliliśmy jednak na więcej i kolejne trzy punkty jadą do Haify. 

 

07.05.2021 Municipal Stadium of Yavne, Jawne: 889 widzów

L35 Maccabi Yavne [8] - Hapoel Haifa [1] 1:2 (0:1)

 

8. S. Broun 0:1

12. V. Ivanko (M) knt.

47. T. Papazoglou 0:2

55. D. Ifergan 1:2

Odnośnik do komentarza

Franco Flores doznał kolejnej w tym sezonie kontuzji, która eliminuje do z gry na 3-4 tygodnie i sezon ma już z głowy. To także przypieczętowało moją decyzję o nieprzedłużaniu z nim wygasającego już w czerwcu kontraktu. 33-lata, zajmowane miejsce dla obcokrajowca, płaca ponad €10.000 miesięcznie oraz skłonność do odwiedzania gabinetów lekarskich mówią chyba same za siebie.

 

W przedostatniej kolejce podejmowaliśmy u siebie Hapoel Akka, a więc zespół zajmujący szóstą pozycję w tabeli. Wystawiłem mocno rezerwowy skład, gdyż m.in na obronie zagrali Shukrani z Abu Zaidem, w środku pola dwójka młodziaków w postaciach Ivgiego (rocznik '02) oraz Gerafiego ('03), a amerykański imigrant Rozhansky wystąpił jako... środkowy napastnik! Ostatecznie jednak całe show skradł Mamoon Qashoa, strzelając dwie bramki (w tym jedną stadiony świata z 30. metra prosto w okienko bramki gości!) oraz zasłużenie zdobywając tytuł gracza meczu. W ostatnim meczu sezonu jedziemy na Levite, by podjąć Hapoel Kfar Saba, a później... przygotowania do ponownego powitania Ligat Japanika w Haifie!

 

14.05.2021 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 5,937 widzów

L36 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Akka [6] 2:0 (1:0)

 

5. M. Qashoa 1:0

90+6. M. Qashoa 2:0

Odnośnik do komentarza

Ali Khatib (32, AMC/AML/AMR; Palestyna: 9/2) zgodził się na rozwiązanie kontraktu za rekompensatą.. €1.000. Bez mrugnięcia okiem zaakceptowałem taki stan rzeczy kalkulując, że jednak bardziej opłaca się dać mu ten tysiąc euro niż co miesiąc przelewać cztery razy więcej na konto stałego bywalca trybun stadionu im. Sammiego Ofera. 

 

Ali Khatib (32, AMC/AML/AMR; Palestyna: 9/2) => FT

 

Mamoon Qashoa zdobył miano piłkarza tygodnia Ligi Leumit, a także - co chyba oczywiste - znalazł się w jedenastce 36. kolejki. 

 

Ostatnia, 37. kolejka, przyniosła nam wyjazdowe spotkanie z Hapoelem Kfar Saba. Oczywiście postawiłem na zawodników rezerwowych, a Ci odpłacili mi dobrą grą i pewnym zwycięstwem. Pierwszego gola, pod koniec pierwszej części gry, zdobył jednak nasz podstawowy gracz, Gai Assulin, który urwał się kryjącemu go defensorowi gospodarzy i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Po zmianie stron na 2:0 trafił Mamoon Qashoa, wykorzystując zagranie Elbaza. A dzieła zniszczenia dopełnił właśnie Eli, który wykorzystał dogranie Assulina i tym samym zdobył ostatnią bramkę dla Hapoelu Haifa w drugiej lidze. 

 

21.05.2021 Levita, Kfar Saba: 1,462 widzów

L37 Hapoel Kfar Saba [7] - Hapoel Haifa [1] 0:3 (0:1)

 

43. G. Assulin 0:1

67. M. Qashoa 0:2

70. E. Elbaz 0:3

 

Spoiler

400CjMH.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Sezon zakończony, tak więc można zabierać się za przygotowania do nowego. Wpierw jednak trzeba było dokonać swoistego podsumowania kadry Hapoelu i ostatecznie zdecydować, kto będzie przydatny po powrocie do Ligat Japanika.

 

Bramkarze: 

Yossi Ginzburg (29, GK; Izrael) [30-0-0-6.93]

Tal Bumstein (25, GK; Izrael) [12-0-0-7.05]

 

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mój poprzednik zdecydował się stawiać na ściągniętego przed sezonem Ginzburga. Owszem, Yossi jest dobry, ale co najwyżej na ławkę rezerwowych. Gdy tylko zjawiłem się w klubie zaczął bronić Bumstein, który był pewnym punktem zespołu. Reprezentant Ghany, Dauda, odejdzie na wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu z klubem. Nie przewiduje zmian.

 

Lewi obrońcy: 

Adi Nimni (29, DR/DL/DC; Izrael U21: 1/0) [32-1-1-6.91]

Dean Akafi (27, DL/DR; Izrael) [25-1-3-7.04]

 

Lewa strona defensywy była obsadzona zdecydowanie najsłabiej, gdyż Nimni nominalnie gra na prawej stronie obrony, a wystawiany był tu jedynie z konieczności. Dean Akafi grał bardzo dobrze, jednak przydałaby mu się konkurencja z prawdziwego zdarzenia, nad czym już pracuje. Wychowanek Maccabi Tel Aviv musi się jednak bardzo postarać, by zachować miejsce w składzie

 

Środkowi obrońcy:

Niso Kapiloto (31, DC-DM; Izrael U21: 2/0) [31-0-2-7.07]

Roei Shukrani (30, DM-DC; Izrael) [27-1-2-6.87]

Risto Mitrevski (29, DC-DM; Macedonia: 13/1) [41-1-1-7.08]

Hasan Abu Zaid (30, DM-MC; Izrael U21: 4/0) [7-0-0-6.63]

 

Środek obrony to formacja, z której jestem bardzo zadowolony. W rozgrywkach ligowych straciliśmy zaledwie 23 gole, co jest rekordem ligi! Duża w tym zasługa pary stoperów Kapiloto - Mitrevski, która grała wręcz wyśmienicie. Macedończyk trochę kręcił nosem, że chce odejść, ale powrót do najwyższej ligi trochę utemperował jego zapędy. Rezerwowy Shukrani także prezentował dobry poziom, natomiast czas doświadczonego Abu Zaida w Haifie po prostu minął i będę próbował się go pozbyć. Z wypożyczenia wraca Argentyńczyk Mondino i myślę, że tutaj mamy komplet.

 

Prawi obrońcy:

Matan Peleg (27, DR; Izrael) [13-0-1-6.98]

Franco Flores (33, DR; Argentyna) [35-1-6-7.06]

 

Na prawej stronie mieliśmy tak naprawdę trzech graczy, a najlepszym z nich był Franco Flores. Argentyńczyk jednak bardziej lubuje się w odwiedzaniu klubowego lekarza, niżli w grze, i tak o to po zaledwie jednym sezonie odchodzi z klubu. Jego naturalnym zmiennikiem był Adi Nimni, jednak tego gracza uwzględniłem już wyżej. Matan Peleg natomiast jest użytecznym rezerwowym, który także zostanie z nami. Bez zmian, no chyba że trafi się jakaś perełka. 

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy: 

Tom Mond (29, DM-DR-MC; Izrael U21: 7/0) [13-2-4-6.93]

Raz Nahmias (24, MC-DM-DL; Izrael U21: 5/0) [31-1-6-6.77]

Samuel Broun (23, MC-DM; Izrael U21: 2/0) [13-1-1-6.86]

Aner Shechter (23, AMC-MC; Izrael) [3-0-0-6.50]

Jake Rozhansky (24, AMC/AMR-MC-SC; Stany Zjednoczone/Izrael) [38-12-7-7.11]

Meir Ivgi (18, AMC-MC; Izrael) [17-5-2-6.83]

Shlomi Gerafi (17, AMC; Izrael) [15-1-0-6.67]

 

W środku pomocy panuje niezły tłok, ale kilku z tych graczy niebawem odejdzie z klubu. Mowa tu na pewno o Shechterze, a także być może o Mondzie. Podstawowym graczem był tutaj Rozhansky, który zdobył aż 12 bramek! Dobrze zaprezentowała się także młodzież w postaci Ivgiego oraz Gerafiego, a szczególne wrażenie zrobił na mnie ten pierwszy. Ewenementem dla mnie jest Raz Nahmias, który atrybuty ma mocno średnie, ale gra solidnie i raczej zostanie z nami. Mieszane uczucia mam za to do Brouna, gdyż mam już zaklepane transfery dwóch dobrych środkowych pomocników.

 

Lewi pomocnicy:

Gai Assulin (29, AML/AMC/AMR-ML; Izrael: 1/0) [37-8-7-7.19]

Nes Zamir (30, AMC/AML-MC; Izrael U21: 12/1) [25-3-6-6.97]

 

Na lewej pomocy królował w tym sezonie Gai Assulin, który jednak najprawdopodobniej odejdzie, gdyż nie chce podpisać wygasającego za kilka dni kontraktu. Odchodzi także drugi ze skrzydłowych, Nes Zamir, a ja mam spory problem, który jak najszybciej trzeba rozwiązać...

 

Prawi pomocnicy: 

Almog Buzaglo (28, AMR/AMC/AML-MR/MC-SC; Izrael) [28-4-3-6.94]

Lidor Cohen (28, AMC/AML/AMR-MC; Izrael U21: 3/1) [41-8-4-7.04]

 

Po przeciwnej stronie boiska mieliśmy natomiast dwóch gwiazdorów Hapoelu w tym sezonie. Cohen grał pierwsze skrzypce, występując jako prawy, lewy, a czasami nawet i środkowy pomocnik. Forma Buzaglo pozostawała mocno średnia, ale po kontuzji zaliczył świetny powrót i liczę, że będzie naszym mocnym punktem w następnym sezonie.

 

Napastnicy:

Eli Elbaz (29, SC-AML/AMC/AMR; Izrael) [36-12-3-7.07]

Mamoon Qashoa (23, SC-AML/AMR; Izrael) [17-4-2-7.15]

Thanasis Papazoglou (32, SC; Grecja: 5/0) [33-19-4-7.26]

 

W ataku natomiast najczęściej graliśmy na dwóch snajperów, w których role wcielali się Eli Elbaz oraz Thanasis Papazoglou. O ile Eli grał tak sobie jak na jego możliwości, to reprezentant Grecji zdobył 19. bramek i był najjaśniejszą postacią Hapoelu. Odchodzi on jednak na wolny transfer, gdyż lata mu lecą, a nie chciał się zgodzić na obniżkę pensji (zarabiał prawie €17.000 miesięcznie; najwięcej w zespole), co automatycznie go u mnie skreśliło. Mamoon Qashoa był bardzo użytecznym zmiennikiem, a trzy bramki w końcówce rozgrywek dają mu nadzieję nawet na coś więcej, niż tylko spędzenie przyszłego sezonu siedząc na ławce.

Odnośnik do komentarza

Za sam udział w Liga Leumit otrzymaliśmy €331.000, natomiast za jej wygranie - kolejne €142.000, z czego €125.000 trafiło w ręce samych zawodników. W barażach o pozostanie w drugiej lidze Maccabi Jafa pokonało w dwumeczu Sekcije Ness Zione 4:3. Mistrzem Izraela natomiast został Hapoel Be'er Sheva, który wyprzedził kolejno Bnei Yehude oraz Maccabi Haife. Z Ligat Japanika spadają natomiast Hapoel Hadera oraz... legendarny Hapoel Tel Aviv! 

 

Piłkarzem sezonu według kibiców został wybrany Thanasis Papazoglou (44%) przed Gaiem Assulinem (26%) oraz Risto Mitrevskim (19%). Bramką sezonu zostało wybrane trafienie Eliego Elbaza przeciwko Hapoelowi Ramat Gan Giv'atayim, natomiast tytuł młodego piłkarza sezonu przypadł w udziale Jake'owi Rozhansky'emu. Przed rozjechaniem się na urlopy zgodnie stwierdziliśmy w szatni, że będziemy walczyć o środek tabeli i nikt z nas nie chce nerwowej walki o zachowanie ligowego bytu.

 

Nasi zawodnicy zdominowali także osiągnięcia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został Jake Rozhansky, a trzeci był Gai Assulim. Najlepszym obcokrajowcem został Argentyńczyk Franco Flores, drugi natomiast był Thanasis Papazoglou. Grek został również królem strzelców z 19. golami na koncie. Tal Bumstein został wybrany trzecim najlepszym bramkarzem ligi, a Mitrevski, Flores, Cohen, Assulin oraz Papazoglou trafili do 11. sezonu! Dziwi w niej brak najlepszego gracza ligi, Rozhanksy'ego, no ale takie już uroki Izraela.

 

Wraz z końcem maja w Izraelu otworzyło się okienko transferowe, więc ruch w klubie zrobił się dużo większy. Tak jak zapowiadałem w naszej szatni zwolniło się sześć szafek, a najważniejsi zawodnicy, których nie zobaczymy w następnym sezonie w barwach Hapoelu Haifa to najlepszy strzelec Papazoglou, wracający z wypożyczenia Fatau Dauda, Gai Assulin oraz Franco Flores. Luki po nich zostały już jednak praktycznie zapełnione, a klubowy księgowy całował mnie po stopach, gdy uświadomił sobie ile euro zwolniło się po odejściu przepłaconych gwiazdeczek.

 

Transfery z klubu:

Hasan Abu Zaid (30, DM-MC; Izrael U21: 4/0) => FT

Thanasis Papazoglou (32, SC; Grecja: 5/0) => FT

Gai Assulin (29, AML/AMC/AMR-ML; Izrael: 1/0) => FT

Aner Shechter (23, AMC-MC; Izrael) => FT

Franco Flores (33, DR; Argentyna) => FT

Fatau Dauda (36, GK; Ghana: 13/0) => FT

Odnośnik do komentarza

Uzupełnianiem luk kadrowych zająłem się już w trakcie sezonu, ale na efekty mojej pracy trzeba było poczekać aż do początku czerwca. Wtedy bowiem do Haify przyjechali gracze, których zakontraktowałem jeszcze w trakcie sezonu. Pierwszym, i zarazem najdroższym z nich wszystkich, był lewy obrońca Sun Menachem, za którego lokalny rywal Maccabi otrzymał aż €300.000! Też Maccabi, ale to z Tel Avivu, zainkasowało natomiast €125.000 w zamian za kartę zawodniczą Brazylijskiego pomocnika Marcelo, który ma nam dać spokój w środku pola. To samo tyczy się o trzy lata młodszego wychowanka Maccabi Haifa, Eitana Valbluma, którego pozyskaliśmy całkowicie za darmo. Trzeba jakoś było także zastąpić najlepszego strzelca Hapoelu w zeszłym sezonie, Thanasisa Papazoglou, tak więc za €50.000 z Holandii przybył do nas Senegalczyk Babacar Gueye, posiadający umiejętności by być nawet lepszym od Greka. W ramach przyszłości zakupiłem także polecanych przez mojego dyrektora sportowego nastolatków: Nikoloza Janashie z Gruzji, Eyala Edriego ze spadkowicza Hapoelu Hadera oraz Andiego Spaneshiego z Albanii, którzy w przyszłości mają stanowić o sile obrony Hapoelu. W takim samym celu do pierwszej drużyny promowałem trzech najlepiej zapowiadających się graczy z zespołu U-19.

 

Transfery do klubu:

Sun Menachem (27, DL; Izrael) => 3.5/3.5; €300.000 z Maccabi Haifa

Marcelo (27, DM-MC; Brazylia) => 4.0/4.0; €125.000 z Maccabi Tel Aviv

Eitan Velblum (24, MC-DM-AMC; Izrael) => 3.0/4.0; z FT

Babacar Gueye (26, SC-AMR; Senegal U20: 4/0) => 3.5/4.0; €50.000 z Roda Kerkrade

Nikoloz Janashia (18, DR; Gruzja U21: 17/0) => 3.0/5.0; €65.000 z Torpedo Kutaisi

Andi Spaneshi (18, DC; Albania) => 3.0/5.0; €35.000 z Sutjeska Nikšić

Eyal Edri (19, AML; Izrael) => 2.5/4.0; €3.000 z Hapoel Hadera

Zahi Shmil (18, GK; Izrael) => 1.5/4.0; z drużyny U-19

Tomer Cohen-Baruch (17, DR; Izrael) => 1.5/3.5; z drużyny U-19

Rami Ben-Shimon (17, SC; Izrael) => 2.0/4.5; z drużyny U-19

Odnośnik do komentarza

Poznaliśmy terminarz na najbliższy sezon w Ligat Japanika. Rozpoczynamy od wyjazdu do Bnei Sakhnin, natomiast pierwsze derby z Maccabi zostaną rozegrane 16 października na Sammy Ofer Stadium, które notabene dzielimy między siebie. Za prawa do transmisji naszych meczów w tym sezonie otrzymamy zawrotną sumę €1.160.000. 

 

Zostałem także poproszony o podanie swoich celów na ten sezon. W lidze mierzymy w środek tabeli, bez żadnej nerwowej walki o utrzymanie. W Pucharze Izraela natomiast będziemy się starali dojść do ćwierćfinału. Na transfery zostało mi około €66.000, natomiast w budżecie płac wolne mamy jeszcze ponad €80.000 miesięcznie, więc pieniądze na ewentualne uzupełnienia kadry są. 

 

Odbyło się także losowanie grup Ligat Ha'al Toto Cup, czyli po prostu izraelskiego odpowiednika pucharu ligi. Trafiliśmy na Maccabi Netanya, Maccabi Petah Tikva, Bnei Sakhnin oraz Hapoel Ironi Kiryat Shmona, więc będzie przynajmniej okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z ekstraklasowymi rywalami. 

 

Udało się także pozyskać następcę Gaia Assulina, a został nim sprowadzony z Maccabi Tel Aviv Sagiv Yehezkel, za którego zapłaciliśmy aż €425.000, ale myślę, że będzie warto! Sagiv idealnie pasuje do mojej nowej taktyki, o której więcej już niebawem, a co ważniejsze - jest Izraelczykiem i nie będzie blokował miejsca dla zawodnika z zagranicy. W drugą stronę, to znaczy z klubu, wyprowadzili się nasi młodzi pomocnicy: Shlomi Gerafi oraz Meir Ivgi, którzy na rok przenieśli się do Beitaru Tel Aviv Ramla.

 

Sagiv Yehezkel (26, AML/AMR-MR; Izrael U21: 2/0) => 3.0/3.5; €425.000 z Maccabi Tel Aviv

Shlomi Gerafi (18, AMC; Izrael) => wyp. do Beitar Tel Aviv Ramla

Meir Ivgi (19, AMC-MC; Izrael) => wyp. do Beitar Tel Aviv Ramla

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 rozpoczęliśmy meczem sparingowym z Hapoelem Nir Ramat HaSharon. Nasz rywal z zeszłego sezonu miał nieco szczęścia, gdyż pod koniec pierwszej połowy Eli Elbaz otrzymał czerwoną kartkę i jedną połowę graliśmy w osłabieniu. Moja nowa taktyka, opierająca się na ustawieniu 4-2-3-1, dała jednak radę i po niesamowitej końcówce oraz dwóch golach w doliczonym czasie gry udało się zwyciężyć 4:3! Trochę szwankowała jednak skuteczność, gdyż na 25 strzałów 'tylko' 12 poleciało w światło bramki. Jednak jak na pierwszy mecz jestem bardzo zadowolony z wyniku.

 

10.07.2021 Ya'acov Grundman Stadium, Ramat ha-Szaron: 25 widzów

TOW Hapoel Nir Ramat HaSzaron [2L] - Hapoel Haifa [1L] 3:4 (1:1)

 

20. A. Ben-Lulu 1:0

27. E. Elbaz 1:1

45+3. E. Elbaz (HH) cz.k.

46. A. Grea 2:1

66. R. Mitrevski 2:2

76. E. Velblum 2:3

90+2. Y. Mesika 3:3

90+3. M. Qashoa 3:4

Odnośnik do komentarza

Udało się zatrudnić głównego skauta, którym został Fin, Marko Saranlinna (50; Finlandia) i tym samym mój sztab szkoleniowy stał się mniej więcej kompletny.

 

W drugim meczu sparingowym także mierzyliśmy się z klubem drugoligowym. Nazareth Illit w zeszłym sezonie był typowym średniakiem tabeli, zajmując ostatecznie 11. miejsce. W tym meczu kontrolnym po raz kolejny byłem zadowolony ze statystyk, które zdecydowanie przemawiały za nami. 26 do 4 w strzałach, 8 do 3 w uderzeniach celnych oraz 62 do 38 w procentowym posiadaniu piłki doskonale odzwierciedlał wynik 3:1 na korzyść naszego zespołu. Cieszy też debiutancki gol Yehezkela oraz bramka środkowego obrońcy Mondino zdobyta po rzucie rożnym, gdyż to właśnie stałe fragmenty gry mają być naszą mocną stroną w tym sezonie. 

 

12.07.2021 Green Stadium, Nazaret Illit: 2,032 widzów

TOW Nazareth Illit [2L] - Hapoel Haifa [1L] 1:3 (0:1)

 

28. A. Buzaglo 0:1

57. D. Korchav 1:1

58. S. Yehezkel 1:2

87. D. Mondino 1:3

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz na zgrupowaniu w Kirjat Bialik rozegraliśmy po raz kolejny z zespołem drugoligowym, a tym razem był to Hapoel Rishon LeZion. Znów zdominowaliśmy rywali, oddając 28 uderzeń na bramkę zespołu z Riszon Le-Cijjon i mając ponad 60% posiadania piłki. Niestety po raz kolejny szwankowała skuteczność, gdyż zdołaliśmy strzelić tylko jedną bramkę, a konkretnie zrobił to Eli Elbaz. Do tego dochodzi kontuzja Cohena z początku tego pojedynku i nasz as straci 4-5 tygodni z początku sezonu. Całe szczęście, że mam paru zdolnych zastępców na jego miejsce

 

15.07.2021 Tsur-Shalom, Kirjat Bialik: 42 widzów

TOW Hapoel Rishon LeZion [2L] - Hapoel Haifa [1L] 0:1 (0:1)

 

3. L. Cohen (HH) knt.

16. E. Elbaz 0:1

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...