Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w grze RPG osadzonej w świecie fantasy może być za dużo magii? :P Poza tym zależy co lubisz. To jest typowy hack'n'slash, nie nastawiaj się na fabułę. Poza tym tu obowiązuje trochę inny system, bo doświadczenie zdobywasz za używanie danej broni/szkoły magii, afair nie ma lvl tak jak w grach na systemie AD&D. A no i II, to krok milowy w porównaniu z pierwszą częścią.

Czyli chodzę gdzie chcę i leję ? :> Zawsze wolałem samowolkę :P

 

Co do magii, na skrinach widzę, że wojownicy są niezauważalni, magia się leje od lewej do prawej strony :-k

Odnośnik do komentarza
A to tak, tam jakis magików mam ale sami se grają ;) Ja takimi postaciami nie lubię i nie umiem grac.

 

Ja w komputerowych RPGach gram wojownikami i ich odmianami (nawet Paladyn ;) ), natomiast zupełnie inna sprawa to sesje papierowych RPGów, tutaj uwielbiam grać czarodziejem, najlepiej jakimś zdegenerowanym nekromantą, który posługuje się bardzo perfidnymi czarami... od powiedzmy bardzo bolesnego, ale czyniącego niewiele zamieszania rozcięcia języka, przez ożywienie zmarłego niedawno przeciwnika do natychmiastowego rozkładu ciała na kończynach... No dobra, rozmarzyłem się, a to temat o komputerowych RPG :)

 

Ja czekam na premierę Mass Efect, choć czytając coraz więcej na jej temat zastanawiam się czy to aby nie jest rozbudowany FPS (system walki z aktywną pauzą) z ogromnym światem i bardzo rozległymi elementami RPG :-k

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Ha wróciłem do Wrót Baldura 2 , tym razem przechodzę go z 5 znajomymi. Wszyscy odgrywamy swoje postacie trzymając się klimatu tamtych czasów, znakomita rzecz. Do tego strasznie wciąga, ostatnio jak zaczęliśmy o 18 tak skończyliśmy o 2 w nocy.

Odnośnik do komentarza

cRPG nie bedzie wiec licze ze chociaz strzelanka bedzie dobra ;)

 

przy okazji jak ogladalem gameplay Diablo 3 to tez lekko zniesmaczony bylem :> ? bo styl grafiki niczym z Disneya :/ w porownaniu z poprzednimi czesciami cieniutko :/ ale styl grafy mozna zniesc jeszcze bo dalej to bedzie stara dobra sieczka ;)

Odnośnik do komentarza

No sorki, ale żeby był dobry cRPG to musi być rzut izometryczny ? Na razie nie pokazano wiele poza walką, więc ciężko coś wywnioskować :>

W Mass Effect też jest dużo strzelania, ale chyba sam system walki, bądź też sposób jej przedstawienia nie determinuje tego czy coś jest cRPG.

Dla mnie osobiście system podobny ze wspomnianego Mass Effect, czyli walka dość zręcznościowa z aktywną pauzą byłby do zaakceptowania - na razie ten z F3 wygląda mi mniej ciekawie niestety :/

Oczywiście też mam pełno obaw dotyczących F3 - mówiące o tym, że konsolowe wersje są priorytetem, że główny wątek ma trwać 20 h (to chyba plotka tylko ;)). W sumie jestem pewien, że gra będzie dobra, niewiadomą pozostaje czy zachowany zostanie w dostatecznym stopniu klimat poprzednich części, ale sam widok 3D i tpp/fpp moim zdaniem jeszcze bardziej może oddać ppostnuklearny świat (wizualnie).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem - czytałam w CDA, że gra jest bardzo długaśna. Jest też bardzo odmienna od F1 i F2 więc przez to może dużo hardkorowców odrzucać. Generalnie to będzie zupełnie nowy Fallout - czy równie dobry jak poprzednicy, ciężko osądzić. Jest duże ryzyko, że będzie buła, ale chyba lepiej niech jest niż go nie ma, prawda? Podejrzewam, ze w GP pokazali strzelankowe atrakcje, żeby zachwycić młodych, którzy nie mieli okazji grać w F1/F2 bo ci co grali i tak kupią zapewne :>

A narzekanie, że będzie kijowy bo ma ładną grafikę jest trochę śmieszne :] Trochę przypomina narzekania Profa na CiV4, że jest kompletnie do bani, bo jest w 3d :]

Odnośnik do komentarza
No sorki, ale żeby był dobry cRPG to musi być rzut izometryczny?

 

Nie musi ale powinien :P

 

Oczywiście też mam pełno obaw dotyczących F3 - mówiące o tym, że konsolowe wersje są priorytetem

 

Obecnie to standart i nikogo już nie powinien dziwić chyba

 

Główny wątek ma trwać 20 h (to chyba plotka tylko wink.gif)

 

Może i główny wątek faktycznie da się przejść w 20 godzin ale znając życie będzie tyle misji pobocznych, oderwanych od głównego wątku, że spokojnie grania będzie znacznie więcej.

 

A narzekanie, że będzie kijowy bo ma ładną grafikę jest trochę śmieszne krzywy.gif Trochę przypomina narzekania Profa na CiV4, że jest kompletnie do bani, bo jest w 3d krzywy.gif

 

Niektórzy są tak przyzwyczajeni do stylu graficznego danej gry że trudno im się przestawić na inny. Wyobraź sobie FM'a w pełnym 3d, z czaderskimi buttonami, przyciskiem "Continue" mieniącym się tysiącem kolorów, trójwymiarowymi, wyjebanymi w kosmos wykresami atrybutów i w końcu prezentacją meczu ala FIFA. I nie ważne jakby był genialny, zapewne wiele osób kleło by na niego .

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie wyobrazam sobie innaczej wyglądającego Fallouta, ale nie zamierzam potępiać go w czambuł tylko dlatego, że ktoś się starał, żeby gra miała obłędną oprawę. Dopóki cały wysiłek twórców nie idzie tylko w grafikę, to nie widzę w tym nic zdrożnego by gra wyglądała lepiej niż poprzednicy a zachowała podobną miodność. Wspomniany FM od CM1 dzieli przepaść w sferze wizualnej. Czy jest przez to gorszy?

A ostatnio zauważyłem "modę" na narzekanie, że ktoś poprawił wizualną stronę gry, bo na pewno przez to jest do bani i tylko dla dekli grających w głupie konsolowe gierki a nie tru gry ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...