Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Gothic to FPP czy TPP?

TPP

Właśnie przeczytałem recenzję. Z grafiką I i II rzeczywiście jest tak fatalnie? Szukam czegoś w co mozna byłoby pograć po Wiedźminie a Oblivion i Morrowind, które już posiadam, to FPP niestety, czego nie cierpię.

Ja w Gothica zagrałem najpierw 3, a potem odpaliłem G2+NK i po 5 minutach wyłączyłem. Wiem, że grafika niby nie jest najważniejsza, ale G2 przy G3 to ohydztwo po prostu. Trójka jest bardzo sympatyczna, aczkolwiek ma wielu krytyków (głównie fanów Obliviona ;))

Spróbuj może Neverwinter Nights, bo ze skrinów wnioskuję, że jest wizualnie podobna to Wiedźmina :-k

 

Oblivion mnie jakoś nie przekonuje. Jest taki dziwolągowy trochę. Te wielkie miasta z 5 mieszkańcami na krzyż, dziwne rasy, humanoidalne jaszczury, sterylność i sztuczność. No nie przekonuje mnie to :-k

Odnośnik do komentarza
Czy Gothic to FPP czy TPP?

TPP

Właśnie przeczytałem recenzję. Z grafiką I i II rzeczywiście jest tak fatalnie? Szukam czegoś w co mozna byłoby pograć po Wiedźminie a Oblivion i Morrowind, które już posiadam, to FPP niestety, czego nie cierpię.

Ja w Gothica zagrałem najpierw 3, a potem odpaliłem G2+NK i po 5 minutach wyłączyłem. Wiem, że grafika niby nie jest najważniejsza, ale G2 przy G3 to ohydztwo po prostu. Trójka jest bardzo sympatyczna, aczkolwiek ma wielu krytyków (głównie fanów Obliviona ;))

 

 

 

Bo 3 trójka w porównaniu do poprzednich części to momentami diablo przypomina ;P Ilość przeciwników do zabicia jest po prostu ko(s)miczna. Co prawda grafika I i II Gothica nie jest jakaś super, ale za to gra jest miodna :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja sobie niedawno kupiłem NWN2 (swoją droga genialnie wydane w Złotej Kolekcji) i bardzo mi się podoba :]

Grafika, to taki gorszy Wiedźmin (ten sam silnik - Aurora) denerwuje trochę ruch kamery, ale da się przyzwyczaić

Ogólnie ma się wrażenie, że się gra w papierowego RPGa :] Walki to "rzucanie kośćmi" a nie młócka jak w hns-ach, bardzo fajna drużyna (do tej pory zawsze grałem "samotniczo", ale tu ekipa jest znakomita :D) Fabuła niezła, dobre questy są, klimat jest, sterty artefaktów są, tak więc moje ogólne wrażenie jest "na tak" :]

 

Ps - świetna polonizacja no i buziaki dla jak zawsze świetnej w grach Jabłczyńskiej :)

 

To poszukaj dobrze, bo na pewno jest. Jakimś klawiszem się zmienia widok.

W Obku widok się zmieniało wciskając roller myszy :-k

Odnośnik do komentarza
W Obku widok się zmieniało wciskając roller myszy :-k

U mnie to nie działa :>

Rzuć to w kąt i płyń na Wybrzeże Mieczy ;) Naprawdę warto :)

Choć dla takiego lajkonika jakim ja jestem w kwestii RPG to ta gra jest przytłaczająca w sferze, że tak powiem "technicznej" - klasy, podklasy, klasy prestiżowe, rasy, podrasy, wieloklasowość, setki atutów, umiejętności, kombinacji, modyfikatorów - ja w tym jestem zagubiony i mam wrażenie, że ślizgam się tylko po powierzchni nie mogąc się wgłębić w "żywą tkankę", ale jeśli ktoś był np. Mistrzem Gry czy brał udział w prawdziwych RPGach będzie się czuł jak u siebie w domu :]

Odnośnik do komentarza
Choć dla takiego lajkonika jakim ja jestem w kwestii RPG to ta gra jest przytłaczająca w sferze, że tak powiem "technicznej" - klasy, podklasy, klasy prestiżowe, rasy, podrasy, wieloklasowość, setki atutów, umiejętności, kombinacji, modyfikatorów - ja w tym jestem zagubiony i mam wrażenie, że ślizgam się tylko po powierzchni nie mogąc się wgłębić w "żywą tkankę", ale jeśli ktoś był. np, Mistrzem Gry czy brał udział w prawdziwych RPGach będzie się czuł jak u siebie w domu :]
Bez przesady, Morrowind był dosyć prosty pod tym względem. Nawet prostszy może od AD&D 2 i 3. IMO jeden z mniej rozwiniętych pod tym względem RPG (oprócz Gothica oczywiście ;P ).
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak w grze RPG osadzonej w świecie fantasy może być za dużo magii? :P Poza tym zależy co lubisz. To jest typowy hack'n'slash, nie nastawiaj się na fabułę. Poza tym tu obowiązuje trochę inny system, bo doświadczenie zdobywasz za używanie danej broni/szkoły magii, afair nie ma lvl tak jak w grach na systemie AD&D. A no i II, to krok milowy w porównaniu z pierwszą częścią.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...