Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

CD-Rom mam sprawny, bo FM się odpala, a on płyty potrzebuje. Gothica mam z CD-Action, działa bez płyty, ale próbowałem, tak na wszelki wypadek, uruchomić grę również z włożoną płytą. W menadżerze zadań jest Gothic2 więc .exe się ładuje. Spróbuję jeszcze raz odinstalować i usunę wszystko z rejestru, bo poprzednio tego nie zrobiłem.

 

Edita: Odinstalowałem, usunąłem wpisy z rejestru, zainstalowałem, nie chciało się uruchomić, wyłączyłem wszystkie programy z tła w menadżerze zadań, które dało się wyłączyć i się Gothic uruchomił.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wielkimi krokami zbliża się Mass Effect na PC, tymczasem Bioware zapowiedziało, że druga część (i prawdopodobnie też trzecia, bo ME ma być trylogią) także zawita na komputery osobiste :D

 

Jestem tylko ciekawy co się dzieje z Dragon Age :]

Odnośnik do komentarza

Ale przecież ciągle piszemy o grach cRPG (chyba nie rozumiesz tego skrótu). Kamera FPP? Cała seria Elder Scrolls: Arena, Daggerfall, Morrowind i właśnie Oblivion.

Jak lubisz klimaty Star Wars to Knights of The Old Republic ci się spodoba :] Ale to jest gra typu click & go, mało się tam klawiatury używa. Małe wymagania ma też Neverwinter Nights 1 (najlepiej z obydwoma dodatkami).

Odnośnik do komentarza

Grałem sporo w Gothica 3, ale poprzez format dysku utraciłem savy. Obrałem ścieżkę buntowników, byłem w miejscu klan młota/klan wilka. Teraz, za cholerę nie mogę znaleźć żadnego sava, nie mam żadnych łatek teraz, ale mogę zainstalować..

Jest ktoś, kto posiada save z tego okresu gry? :/

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie przerabiam może nie RPGa, bo klasycznego h'n's, ale przecież nie będziemy zakładać nowych tematów a h'n'sy wyrosły z RPG :)

Chodzi o grę Legend: Hand of God. Całkiem sympatyczna rąbanka, choć oczywiście z całą gamą h'n'sowych debilizmów (mistrzostwem była wypadająca z zabitej wrony zbroja płytowa :rotfl:) i nierealną wręcz liczbą wrogów :] Ale jeśli ktoś lubi konwencję h'n'sową to mu takie rzeczy nie będą przeszkadzały i z przyjemnością wgłębi się w rozgrywkę, zdobywanie kolejnych leveli, przebieranie w niezliczonych stertach ekwipunku, a wędrówka Targona dostarczy mu sporo rozrywki. Fabuła klasyczna i nie przeładowana, że tak powiem "zagadkowością" - ot, trza iść, posiekać, zabrać i wrócić :) Wszystko w bardzo przyjemnej dla oka oprawie i wpadającej w ucho muzyczce odpowiedniej do klimatu gry. Na plus jest też polska lokalizacja, z GENIALNĄ rolą Joanny Jabłczyńskiej, która idealnie wcieliła się w rolę Luny (interaktywnego wróżko-kursora ;))

Ciekawie wygląda tez możliwość rozwoju postaci - mamy pięć głównych umiejętności, z których na początku wybieramy sobie dwie - w sumie daje to 10 klas więc każdy znajdzie coś dla siebie (a jak mu się znudzi dana klasa, to może "przebudować" postać)

Bardzo fajny h'n'sik i jak ktoś lubi takie gry (ja gram pierwszy raz od czasu Diablo, które mi się średnio podobało :P) to na pewno będzie zadowolony. Do tego nie jest też jakoś nazbyt drogi (ja za edycją kolekcjonerską dałem na allegro 76 zeta z przesyłką)

Odnośnik do komentarza
ja gram pierwszy raz od czasu Diablo, które mi się średnio podobało

 

Bluźnisz synu :keke:

 

Ja czekam na premierę pecetowej wersji Mass Effect... Nigdy się na erpegach Bioware nie zawiodłem (choćby Baldur, KOTOR 1 i 2) i tu też podobno jest miszczostwo świata. Jedyne co mnie martwi to dobre przyjęcie tej gry na Xboxa, co może też oznaczać, że nie jest tak hmm.. głęboka, wielowątkowa, z ogromną ilością dialogów (może jestem zboczony, ale Planescape jest dla mnie niedoścignionym wzorem komputerowego RPG :) ).

Się zobaczy... Preorder zrobiony za 99 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Bluźnisz synu

 

Może dlatego, ze grałem krótko i mnie szybko zabijali :] Nie mogłem się wgryźć :)

 

Mass Effect może być fantastyczny ale obawiam się, że zniszczy wymaganiami :-k Może i nawet nie pierwsza część ale kolejne bo ME jest planowany jako trylogia jeśli dobrze pamiętam :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Od 25 kwietnia w serii Extra Klasyka Gold pojawi się Neverwinter Nights: Diamentowa Edycja (podstawka + obydwa dodatki + 3 duże mody). Cena - 26,99.

 

Ja się na pewno skuszę :]

 

Oooo, super :D. Zawsze chciałem w to sobie pograć ale szkoda mi kasy było i jakoś tak nie po drodze :).

Odnośnik do komentarza
Aktualnie przerabiam może nie RPGa, bo klasycznego h'n's, ale przecież nie będziemy zakładać nowych tematów a h'n'sy wyrosły z RPG :)

Chodzi o grę Legend: Hand of God. Całkiem sympatyczna rąbanka, choć oczywiście z całą gamą h'n'sowych debilizmów (mistrzostwem była wypadająca z zabitej wrony zbroja płytowa :rotfl:) i nierealną wręcz liczbą wrogów :] Ale jeśli ktoś lubi konwencję h'n'sową to mu takie rzeczy nie będą przeszkadzały i z przyjemnością wgłębi się w rozgrywkę, zdobywanie kolejnych leveli, przebieranie w niezliczonych stertach ekwipunku, a wędrówka Targona dostarczy mu sporo rozrywki. Fabuła klasyczna i nie przeładowana, że tak powiem "zagadkowością" - ot, trza iść, posiekać, zabrać i wrócić :) Wszystko w bardzo przyjemnej dla oka oprawie i wpadającej w ucho muzyczce odpowiedniej do klimatu gry. Na plus jest też polska lokalizacja, z GENIALNĄ rolą Joanny Jabłczyńskiej, która idealnie wcieliła się w rolę Luny (interaktywnego wróżko-kursora ;))

Ciekawie wygląda tez możliwość rozwoju postaci - mamy pięć głównych umiejętności, z których na początku wybieramy sobie dwie - w sumie daje to 10 klas więc każdy znajdzie coś dla siebie (a jak mu się znudzi dana klasa, to może "przebudować" postać)

Bardzo fajny h'n'sik i jak ktoś lubi takie gry (ja gram pierwszy raz od czasu Diablo, które mi się średnio podobało :P) to na pewno będzie zadowolony. Do tego nie jest też jakoś nazbyt drogi (ja za edycją kolekcjonerską dałem na allegro 76 zeta z przesyłką)

 

No to ja podam drugi tytul Hack'n'slash. Titan Quest - razem z dodatkiem, zlota (czy platynowa) edycja kosztuje 59,90 zl i wg mnie to bardzo dobrze wydane pieniadze. Gra czerpie calymi garsciami z Diablo II. Tak naprawde, uproszczajac to jest Diablo II po liftingu. Widok izometryczny (ale grafika bardzo fajna), ktorego nie obracamy (yes, nie znosze wciskanej na sile, obracanej kamery 3d tam gdzie sie da). Fabula ? Starozytna Grecja, Egipt, ogolnie IV akty + dodatek. Klimat, super - umiejscowienie gry w takich realiach to jak dla mnie byl strzal w 10. Sama koncepcja nie zmieniona - duzo questow (wiecej niz w zwyklych rabankach), ktore wykonujemy na jedyny mozliwy sposob - eksterminujac hordy wrogow :D (jednak sposob przedstawiania questow, historia jest taka, ze mozna sie ladnie wczuc). Itemow bardzo duzo, podobnie jak w grach blizzarda mamy itemy zwykle, rzadkie, epickie itd. (nawet kolory itemow w tooltipach odpowiadaja tym z diablo o ile pamietam). Mnie Titan Quest wciagnal na maxa. Gram juz dlugo, a dopiero ledwo w polowie jestem. Za 59 zl, ilosc grania jest ogromna, a mozna podobnie jak w Diablo, grac tez multi. Oczywiscie postac mozemy rozwijac, w poczatkowych levelach wybieramy 2 glowne "klasy" bodajze sposrod 8 mozliwych, czyli tak naprawde 16 mozliwosci. Mozemy np. stworzyc sobie warriora - tanka z czyms na ksztalt nekromanty (wysyanie zycia, przyzywanie swojego peta licza itd.) - mozliwosci naprawde duzo. Bardzo dobra produkcja. Dla fanow Diablo II wg mnie obowiazkowa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

TQ przeszedlem :) zbieralem sie do zakupu dodatku ale jakos mi sie nie udalo :) ale fakt klimat i ogolnie gra bardzo dobra :)

 

akutalnie po przejscu chyba 7 raz Fallouta 2 czekam tylko i wylacznie na F3, mam tylko obawy ze sie zawiode ale bo mam ogromne oczekiwania :) juz i tak jest nieciekawie bo nie bedzie walki w turach :/ przeciez daloby rade grac w turach w widoku fpp ;) dobrze ze bedzie jednak cos na wzor AP :D zobaczymy juz na jesien :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...