Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Strasznie tu cicho a przecież wyszła gra, która przez wielu recenzentów może rywalizować z Wrotami Baldura 2 o miano najlepszego crpga w historii, Pillars of Eternity II:Deadfire

 

Oczywiście te głosy o rywalizowaniu z Wrotami to tylko sposób żeby zaznaczyć że mamy do czynienia z jednym z najlepszych crpgów na rynku. Samo BG już na zawsze zostaną przecież po prostu klasyką a tytuł "najlepszego crpga" jest mu w ogóle niepotrzebny.

 

Rozegrałem póki co w PE:Deadfire 17 godzin i bawię się znakomicie, na jakiś szerszy komentarz przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw, w PoE odpadłem przy fortecy. Nie umiałem się wgryźć w system walki, polubić drużyny, a do tego całość wydawała mi się strasznie grafomańska. Z "zachodnich" RPG ostatnich lat najcieplej wspominam Tyranny (którego też nie przeszedłem, ale to już z innych przyczyn niż PoE).

 

A jak już jesteśmy przy ciekawych rpgach, to bardzo polecam Xenoblade Chronicles 2, niestety jest to ex na Switcha, więc podejrzewam, że niewiele (nikt?) osób z naszego forum je ogra.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Feanor napisał:

Ja od Pillarsów odbiłem się po „zrobieniu” miasta, no nie miałem sił iść dalej. Jakaś ta fabuła nijaka, a i bohaterowie mnie nie ujęli. 

Ja zmusiłem się na niewiele więcej. Bohaterowie byli bardzo sztuczni, dialogi bardzo marne i wszystko biło na kilometr ekspozycją, zero emocji. Swoją drogą fabuła mnie nie zainteresowała, naprawdę próbowałem się wciągnąć, ale było to po prostu nudne!

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Nie będę ukrywał że totalnie nie mogę się przyłączyć do tego narzekania na PoE. Dla mnie ten cRpg był odświeżającym i fajnym powrotem do bardziej klasycznych crpgów kiedy to grupą awanturników ratowaliśmy chcąc nie chcąc świat. Ekspozycja to dla mnie też była jedna z mocniejszych stron tej gry, brakowało mi już od dawna mi takich stricte książkowych opisów emocji, gestów i w zasadzie wszystkiego czego nie było warto animować w grze.

 

Postacie dla mnie to również był bardzo mocny punkt tej gry. Zdecydowania większość była naprawdę mocno rozwiniętymi postaciami, które zależnie od sympatii, charakterów itp itd reagowała na otaczający nas świat. Do tego każdy z towarzyszy miał swoją własną bardzo unikalną historię i różne questy z nią związane. Skoro jednak tak szybko odbiliście się od PoE to tak naprawdę raczej nie przyszło wam się w żadną z nich porządnie zagłębić, to samo zresztą można powiedzieć o głównym wątku fabularnym, który przecież bardzo długo ię rozwijał.

 

Poczytajcie jakieś opinie o PoE 2, może jednak się przekonacie jako że 2 część rozwinęła znacząco większość mechanik z jedynki. Fabularnie, cóż...Tutaj wypowiem się dopiero po zakończeniu gry, chociaż póki co jest bardzo intrygująco jako że poza klasycznym ratowaniem świata, to mam wrażenie że jest jeszcze coś "więcej" co nie zostało przed mną odkryte.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem jeszcze raz dać szansę pillarsom. Tradycyjnie stworzyłem maga, aczkolwiek w połowie kreowania zajarzyłem, że mam wybraną kobietę więc nie chciało mi się zaczynać kreowania od nowa i gram babką. W każdym razie może pójdzie lepiej jak już coś tam wiem jednak o tym świecie. Zobaczymy za 5-10h gry ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
W dniu 28.05.2018 o 07:59, z0nk napisał:

Postanowiłem jeszcze raz dać szansę pillarsom. Tradycyjnie stworzyłem maga, aczkolwiek w połowie kreowania zajarzyłem, że mam wybraną kobietę więc nie chciało mi się zaczynać kreowania od nowa i gram babką. W każdym razie może pójdzie lepiej jak już coś tam wiem jednak o tym świecie. Zobaczymy za 5-10h gry ;)

i jak?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Monti napisał:

i jak?

Stanąłem w tym samym momencie co zawsze, czyli chyba pod koniec miasta... no nie wiem czemu, ale nie potrafię się przebić :/ tak jak z nowszych tytułów divinity zjadłem bez problemu tak tutaj mam jakąś blokadę. I dziwi mnie to, bo czuję, że gra jest okej, daje jakąś tam satysfakcję, ale jednoczesnie... meeeeeeeeeeeeeeh

Odnośnik do komentarza

@Brachu Yup, steam tak nawet twierdzi.

 

Póki co wygląda to naprawdę nieźle, ale aż dziw bierze że totalnie nigdzie się na tą grę nie natknąłem. A jako fan cRPGów to wręcz niedopuszczalne :). Mam jeszcze kilka podobnych tytułów do ogrania także nie pali się. Poczekam na jakieś recenzję, może nawet też na jakąś promkę no chyba że mnie moja wrodzona niecierpliwość przyciśnie.

Odnośnik do komentarza
[mention=83]Brachu[/mention] Yup, steam tak nawet twierdzi.
 
Póki co wygląda to naprawdę nieźle, ale aż dziw bierze że totalnie nigdzie się na tą grę nie natknąłem. A jako fan cRPGów to wręcz niedopuszczalne :). Mam jeszcze kilka podobnych tytułów do ogrania także nie pali się. Poczekam na jakieś recenzję, może nawet też na jakąś promkę no chyba że mnie moja wrodzona niecierpliwość przyciśnie.
Też na promo poczekam. Może da się zmodować i będzie pl.
Odnośnik do komentarza
Jestem zaskoczony, faktycznie nikt z moich znajomych wcześniej o tej grze nie słyszał, a ja się jarałem od 3-4 miesięcy, ale raczej i tak kupię to dopiero na premierę. Pewnie polonizacji się nie doczekam, ale meh jakoś to się przeżyje
Je super.

Pytanie o BG Enhanced editon?

Mocno różni się od wersji normalnej.

Bo chcieliśmy z kolegami po sieci pograć ale w wersję starą to jest sporo zachodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...