Skocz do zawartości
Feanor

Uśpiony

Rekomendowane odpowiedzi

TAYLER PLATFORM, LUYTEN 674-15

TWH Sulla III

Jules Petersen, kanclerz stacji Tayler Platform był eleganckim, siwiejącym mężczyzną z nienagannymi manierami. Gdy wręczał mi nominację na podoficera Floty Federalnej, nie omieszkał wspomnieć o moich zasługach dla Kolebki Cywilizacji, ze szczególnym uwzględnieniem moich ostatnich rajdów do Blatrimpe, gdzie dostarczam części dla produkcji Duradrivów (co pochłonęło w ognistej pożodze Sullę I i Sullę II). Pomyślność Federacji zależy od takich właśnie działań, komandorze Watcher. Podoficerze Watcher. Jules Petersen całkiem dobrze czuł się w produkowaniu komplementów. 

A ja śmiałem się,  tak bardzo się śmiałem wewnętrznym rechotem człowieka, który właśnie oszukiwał wszechświat.

Nic nie ostrzegło tych nadętych bufonów. Nic nie wywołało ich podejrzeń. Od pięciu lat latam w przestrzeni federalnej i nikt nie sprawdził, skąd mam pieniądze na pierwszego Sidewindera. Z czego wynika moje doświadczenie bojowe. Ba, nawet to, jak nazywam swoje gwiezdne łupinki nie wywołało ich wątpliwości (Sidewinder: Romulus, Adder: Koriolan, Diamondback Scout: Galba, Diamondback Explorer: Trajan, Type-6: Sulla). Edukacja klasyczna nie istnieje w tej hedonistycznej, konsumpcjonistycznej otchłani. 

Gdy mój oficer prowadzący zdradził mi cel misji, roześmiałem mu się w twarz. Teraz śmieję się sam z tamtego rozbawienia.

MTlhUJ4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BOLTZMANN HUB, BLATRIMPE

TWH Marek Aureliusz

Pięć lat temu otrzymałem zadanie przeniknięcia do struktur dowództwa bezpośredniego Floty Federalnej. Najważniejszy cel: dostarczyć Imperium egzemplarz najnowszej wersji federalnej korwety, która ostatnio zaczęła wykręcać całkiem przyzwoite wyniki w starciach z naszymi jednostkami bojowymi. 

Jak już wspomniałem, przyjąłem tę misję ironicznym śmiechem. Ale przyjąłem. Nie do mnie należy kwestionowanie elementów imperialnej strategii. Przygotowany na szybkie zdemaskowanie poleciałem na Trevithick Dock

Dziś jestem podoficerem Floty Federalnej.

Właśnie kupiłem Federal Dropship.

Moi przełożeni wykazali się większą mądrością, niż ja. Dostrzegli federalną niekompetencję i głupotę. 

Już się nie śmieję. 

Vh83Sq7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GLENN RING, EJAGHAM

TWH Marek Aureliusz II

Mam już drugiego Dropshipa.

Pierwszy spłonął mi w okolicach stacji Kondakova Ring w systemie Fionn, zaatakowany przez dwójkę bezczelnych piratów. To przeważyło pewną szalę. Dotąd unikałem starć z tymi gwiezdnymi bandytami: w głębi duszy czułem do nich jakąś sympatię za szarpanie linii komunikacyjnych tych nadętych hipokrytów z Federacji. Zazwyczaj wychodziła mi taktyka uciekania w supercriuse: poddać się interdykcji, potem cała naprzód, dopalacze i ponowny skok w supercruise. Niestety, Federal Dropship to powolna kobyła i właśnie boleśnie to odczułem. Również finansowo. 

Uzbroiłem się więc właśnie po zęby. Pirackie szumowiny zderzą się teraz z pilotem przeszkolonym w Imperialnej Akademii Kosmicznej, o ile znowu spróbują mnie przechwycić. Jakaś część mnie nawet tego pragnie. 

Z rzeczy pozytywnych: federalni dyletanci dali mi właśnie przepustkę do systemu Sol. No cóż...

aXBYfTc.jpg

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HABERLANDT’S PROGRESS, LFT 434

TWH Marek Aureliusz II

Zarabiam pieniądze. Duże pieniądze

Muszę z bólem przyznać, że gospodarka Federacji to sprawna machina potrafiąca radzić sobie w bardzo różnych warunkach. System LFT 434 jest dobrym tego przykładem: rynek funkcjonuje tu znakomicie pomimo tego, że od dłuższego czasu jest to front niewypowiedzianej wojny. Federalne siły graniczne zarządzane przez samego prezydenta Zacharego Hudsona wikłają sie tu w ciągłe potyczki z prywatnymi siłami senator Zeminy Torval, której niezmierzone bogactwo pozwala kpić z formalnego pokoju między supermocarstwami.

A mimo to gospodatka kwitnie. 

I korzystam z tego, bardzo korzystam. Krążę od kilku dni w czworokącie Haberlandt’s Progress - Cooper Terminal - Daimler Gateway - Vinogradov Enterprise, zarabiając na każdym rejsie od miliona do czterech milionów kredytów. Piraci przestali mnie zaczepiać, być może po tym, jak dwie moje odwiedziny przy miejscowej boi nawigacyjnej zaowocowały posłaniem do piekła dziesięciu z nich. Dozbroiłem mojego Dropshipa i odłożyłem już 30 milionów cyfrowej waluty.

Czasami zdarza mi się lubić Federację.

xQiRO6D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Farseer Inc, Deciat

TWH Trajan

Adrian Miles dowodzący Anacondą Deep Horror przekonał mnie, że niektórzy piraci nadal mi zagrażają. 

Zaatakował mnie podczas jednego z moich niekończących się, dochodowych rejsów w LFT 434. Dwukrotnie wyrwał mnie z supercruisa i ledwie uszedłem mu z życiem. 34% nienaruszonego kadłuba mówi sam przez się. Ja nie zrobiłem mu nic. 

Nawet nie to jednak było najgorsze. Najgorsze było to, że wyraźnie był to atak na zlecenie. Nadepnąłem na zbyt wiele odcisków. 

Czas uciekać. Uciekać daleko, by pamięć o moim nazwisku przyblakła. 

Uciekać w czerń. 

Współpraca z inżyniererem Felicity Farseer dała mojemu Diamondbackowi 57 lat świetlnych skoku, więc ucieknę daleko, bardzo daleko.

iEzwcyS.jpg

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GLUDGOEA YA-F D11-45

TWH Trajan

Czuję... spokój.

Po pięciu latach w ciągłym napięciu ten lot w Czerń jest odmianą, jakiej potrzebowałem. Ruszyłem ku mgławicom Serce i Dusza i właśnie do nich dolatuję. Plan jest taki, że następnie dolecę do Formidine Rift po czym zawrócę i ruszę w długi rejs ku Colonii, gdzie spróbuję sprzedać zebrane dane. Ładowanie FSD, sygnał DS, sprawdzanie radiowego spektrum, okazjonalne lądowania, metanowe i azotowe gejzery... brzmi monotonnie, ale to wszystko zanurzone jest w majestacie kosmosu wymywającym ze mnie stare strachy. 

One są tu... nieistotne.

Zbliżanie się do mgławic przyniosło niespodziankę. Jaki szalony bóg umieścił obok nich tę jaskrawą gwiezdną chmurę?

W dalekiej przestrzeni nie ma ani Federacji, ani Imperium. Są tylko pytania.

eBIXxAZ.jpg

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HYPOAE AIN IU-E C25-20

TWH Trajan

Serce i Dusza płoną już tuż przede mną niczym ślepia apokaliptycznego potwora. Pierwszy z celów mojej podróży osiągnę pewnie za kilka godzin. 

Czy ktoś, kto wysłał za mną Milesa w LFT 434 jeszcze mnie szuka? Kim on był? Miejscowy oligarcha zdenerwowany przejmowaniem przeze mnie kontraktów rejsowych? Miejscowe struktury przestępcze po tym, jak załatwiłem ich dziesięciu kolegów? A może, choć brzmi to absurdalnie, zrobiły to miejscowe korporacje wierne Imperium? Ostetecznie byłem dobrze zapowiadającym się oficerem Federacji...

Pamiętają mnie jeszcze?

Ktokolwiek?

n6VmtSq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HYPOAE AIN VW-S C17-14

TWH Trajan

Twarzą w twarz z nieznanym. Obcym. 

Komputer pokładowy sklasyfikował ten stożek jako xenoquasigrzyba. Jego plecha rozciąga się w promieniu pięciu kilometrów, kilometrów upstrzonych takimi pagórkami. Poza tym: żadnego innego życia. Prócz mnie. 

Trajan już wyrzucił w ramach automatycznych procedur boję informacyjną na orbitę z informacją o formie życia i ostrzeżeniem przed kontaminacją. Ja pouczony zostałem, by nie wychodzić ze Scaraba i nie zdejmować skafandra. Na zewnątrz nie ma atmosfery, komputerku, negliż mi nie grozi. 

Choć temu grzybkowi te warunki nie przeszkadzają. 

WgNXO1k.jpg

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi