Skocz do zawartości

Zimowy livescore piłkarski


Rekomendowane odpowiedzi

@Brudinho

Niestety, błędów sędziowskich nie da się całkiem wyeliminować, zawsze jest ten czynnik ludzki, a w Hiszpanii to już w ogóle ciężko liczyć na poprawne decyzje, sędziowie lubią się tam mylić ;) Jeśli chodzi o sytuację z Szczęsnym - szczerze, nie wiem czy jest to karny czy też nie, dla mnie trudna decyzja. Sytuacja z Semedo - tak jak wspomniałem wcześniej, to Hiszpania ;) A faul na Vinim - owszem, zaczął się przed polem karnym, ale był kontynuowany również w nim, stąd decyzja o podyktowaniu jedenastki, poprawna zresztą, widać to na powtórkach wideo.

I VAR jest używany cały czas, po prostu nie za każdym razem sędzia jest zmuszony do podejścia do telewizora - i chyba słusznie, jeśli to sędzia główny podejmowałby WSZYSTKIE decyzje, to mecze trwałyby po 2h a czasami pewnie i dłużej. Obecnie działa to moim zdaniem dość sprawnie (tzn. sędzia główny analizuje sytuację tylko w przypadku, gdy sędziowie VAR nie są pewni), jedynym problemem jest brak komunikacji, przez który wszyscy czekają w niepewności i nikt nie wie o czym sędziowie w danym momencie rozmawiają.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lucifer Morningstar napisał:

10cm spalony...jestem jednak za promowaniem ofensywnego stylu gry. 

W meczu wilków ze srokami var by się przydał bo tam sędzia dał ciała. Ale tutaj? Niedługo będziemy laserowo mierzyć i na milimetry iść. 

Promowanie ofensywnego stylu gry nie polega na tym, ze uznaje sie bramki, jesli wie sie,  ze byl  (minimalny) spalony. Jest wykladnia, zeby uznawac bramki kiedy nie wiadomo czy byl spalony, a nie kiedy wiadomo ze byl minimalny. VAR wiec w zasadzie wyeliminowal ta wykladnie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Fenomen napisał:

meczu nie ogladalem, ale widze, ze twitter jest pelny ciekawych fragmentow

 

El Capitan <3

 

xD Zwykły faul i błąd sędziego. Mieliby groźną akcję ale przecież normalna sytuacja boiskowa. Ktoś był szybszy, popchnął go i o co ten cały cyrk? Sędzia wysoko postawił poprzeczkę i dawał grać. Tutaj błąd ale nie skandal, który wpłynął na wynik meczu. Gdyby tylko takie byly kontrowersje to byłoby idealnie

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Chwalić tego nie można, ale takie indywidualne piętnowanie to też jest czepialstwo prosto z żenujących fanpage'ów (mówiłem, żebyś przestał je śledzić ;)). Do tego samego garnuszka można wsadzić podnoszenie ręki po tym jak piłka ewidentnie wyleciała za boisko po kontakcie z Tobą, wypieranie się ewidentnych faulów, czy bieganie za sędzią po oczywistym karnym. Dopóki nikt odgórnie nie da prawa sędziom do karania takich dyskusji i zachowań (tak jak jest to w rugby), to takie rzeczy będą się dziać. Choć nie są ładne i nie mam z czego być dumny jako kibic Realu.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Misiek napisał:

Tu bardziej chodzi o samą postać Ramosa, który jest kurwa największym chujem w piłce nożnej w obecnych czasach.

Przynajmniej nie gryzie rywali :keke: Zreszta dziwne wg mnie, ze kibice tak bardzo zmiekli, cale pokolenia wloskich obroncow graly ostrzej od niego i nikomu to nie przeszkadzalo. A tak czysto wizualnie to czestotliwosc gwizdania miekkich fauli tez wrosla na korzysc faulowanych.  To chyba wina poprawnosci politycznej :/  

 

Nie mowiac o tym, ze przez czestsze gwizdanie miekkich fauli pilka staje sie po prostu nudniejsza, bo pada mniej goli z gry, i potem mamy takie MS, gdzie co chwila padaja gole z SFG i w sumie nikt sie nawet nie sili, zeby strzelac w inny sposob, bo to zwieksza ryzyko nadziania sie na kontre.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Misiek napisał:

Tu bardziej chodzi o samą postać Ramosa, który jest kurwa największym chujem w piłce nożnej w obecnych czasach.

Aż tak? :D Ja mam mało obiektywne spojrzenie, ale jak dla mnie to do takiego Suareza to on się nie umywa :) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fenomen napisał:

kij tam z samym faulem, chodzi mi o reakcje Capitana

faul jest oczywisty, a ten gosc ponagla popchnietego gracza Ajaxu, zeby szybciej wstawal; tak jakby symulowal :roll:

 

Rok temu w el clasico Suarez dał kosę od tyłu Varanowi, sędzia nie widział to ten pobiegł na bramkę i strzelił gola i się cieszył jak dziecko, a potem jeszcze przed kamerami powiedział, że go kopną. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Reaper napisał:

Aż tak? :D Ja mam mało obiektywne spojrzenie, ale jak dla mnie to do takiego Suareza to on się nie umywa :) 

Wy to macie bzika na punkcie Barca - Real, kto gorszy, ja patrzę na to trochę z boku. Dla mnie Suarez to jest małe miki przy Ramosie, aczkolwiek jest w topie chujów w obecnej piłce.

Odnośnik do komentarza
  • krzysfiol odpiął i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...