Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, wsio działa, ale mam kolejne zadanie, z którym się meczę. Mam zrobić coś takiego:

 

"

przenieś początkową listę komentarzy do

plików JSON i napisz własny serwis ładujący te dane
w zależności od galerii, w
której się znajduje"

 

 

 

Mój service.js:

var appServices = angular.module('appServices',['ngResource']);

appServices.factory('Gallery', ['$resource',function($resource)
{
    return $resource('json/komentarze/:galleryId.json', {},
    {
        query: { method:'GET',params:{galleryId:'galleries'},isArray:true }
    });
}
]);

W folderze json/komentarze mam tak samo nazwane pliki jak te w /json i ich treść:

{
 "author": "xyz",
 "info": "świetna galeria",
 "galleryId": "MKS",
 "date": "2016-02-17 09:30:33"
},
{
 "author": "yyy",
 "info": "niezłe zdjęcia",
 "galleryId": "MKS",
 "date": "2016-02-17 09:41:45"
}

Id jest takie samo jak w pliku galleries:

{
    "id": "MKS",
    "title":"MKS",
    "when":"2015-02-11",
    "thumbnailUrl":"img/a2.jpg"
}

Sama galeria działa, komentarze i ich dodawanie też, nawet się zapisują po odświeżeniu, ale nie wyświetlają się te zapisane lokalnie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Coś się posrało na stronie, którą mam nieprzyjemność zarządzać. Udało się postawić stronę, żeby banglała, ale teraz po jej otwarciu, na jej górze wyskakuje błąd DB:

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Server is running in --secure-auth mode, but 'user'@'localhost' has a password in the old format; please change the password to the new format in /home/user/public_html/index.php on line 7

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/user/public_html/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/user/public_html/index.php:7) in /home/user/public_html/index.php on line 8

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/user/public_html/index.php:7) in /home/user/public_html/index.php on line 8

Wszedłem do panelu zmiany hasła, wygenerowałem nowe i podczas ustawiania nowego hasła wyskakuje komunikat:

(XID zfdzga) DBD::mysql::db do failed: Password hash should be a 16-digit hexadecimal number

Pogrzebałem i OK - żadna nowość. Rozwiązanie niby jest:

 

First, you need to locate the my.cnf file, which should be at the following path:

MySQL Server 5.6\my.cnf

Next find the line which says old_passwords=0 and change it to old_passwords=1. This will tell MySQL to use a password hashing algorithm compatible going all the way back to version 4.0, which covers your use case.

Now when you start your server, the password problem should go away. If you want to upgrade your passwords to latest version, then you can use SET PASSWORD for each user with the flag old_passwords=0.

Please keep in mind that MySQL upgraded their password algorithm for security reasons, so you should not view setting old_passwords=1 as a long term solution.

 

 

 

Tylko, że nie mam nigdzie dostępu do pliku my.cnf albo go nie widzę.

 

Serwer stoi na AZ. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Gajs, mam pytanie.

 

Na jednej ze stron, którą zarządzam ktoś postanowił pobawić się w phishing. Stronę wyłączono, zgłoszono i git. Wbiłem przez panel - patrzę jakieś dziwne foldery. Wbiłem przez ftp'a, żeby się do tych folderów dostać i po kliknięciu magicznie zniknęły. I z panelu i z ftp'a.

 

Przegrzebałem pliki (php ty chuju) i znalazłem jedną zmianę w kodzie (sprawdzałem z ostatnim backupem z połowy maja)

 

Było pierwotnie:

<?php
$go=$_GET[go];
require './admin/configure.php';
require './admin/miniaturki.php';
require DIR_MYSQL;
require DIR_FUNKCJE;

Zastałem:

<?php
$go=$_GET[go];
include "./admin/configure.php";
include "./admin/miniaturki.php";
require DIR_MYSQL;
require DIR_FUNKCJE;

Wyczyściłem ten fragment, odpaliłem LiveHttpHeaders, wpisałem adres strony i wyświetliło mi się:


http://prawidłowyadresstrony.pl/

GET / HTTP/1.1
Host: prawidłowyhost.pl
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: pl,en-US;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Cookie: PHPSESSID=500f5ec4d03ad83064d1fd74a6c5a238
Connection: keep-alive

HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx
Date: Fri, 08 Jul 2016 23:41:17 GMT
Content-Type: text/html
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
X-Powered-By: PHP/5.3.29
Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache

----------------------------------------------------------

Zanim puszczę stronę z powrotem w świat, to chcę być pewien, że czegoś nie przeoczyłem. Jakieś doświadczenia/pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Jaka orientacyjnie może być cena "postawienia" serwisu (serwer, pozycjonowanie itp.) coś a'a za10groszy.pl ?

Najlepiej, gdyby tak wypunktować, ile konkretna czynność może kosztować.

Chodzi mi o taką prostą, intuicyjną stronkę bez jakiś cudów we flashu itp.

Wchodzimy i na głównej stronie jest powiedzmy około 50 aukcji, które można licytować w danym dniu.

Nie ma być tam botów, które automatycznie te aukcje podbijają, tak jak to jest na za10groszy. Ma być uczciwie.

Licytacja byłaby poprzez "Bidy", które należy wykupić, tak więc by trzeba było podpiąć też płatności elektroniczne PayPal itp.

 

Ile na coś takiego musiałbym liczyć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Koleszko, ale musisz mieć jakiekolwiek pojęcie o tym, bo postawienie serwisu a serwer a pozycjonowanie, to są trzy kompletnie różne rzeczy niewiele mające ze sobą wspólnego.

 

Napisanie całego mechanizmu, z panelem administracyjnym do zarządzania tym, szacowałbym ok. 30-50 tys zł.

Grafika - 2-5 tys.

Zakodowanie strony kolejne 5 tys.

 

Serwer zależy od ruchu, możesz mieć taki za 20 zł/mc, ale jeśli myślisz poważnie, o tysiącach odwiedzających dziennie i udźwignięciu tego wszystkiego, to pewnie 1000zl/mc.

 

Pozycjonowanie i reklama internetowa - strzelam 3-10 tys miesiecznie.

 

Tak więc BARDZO ogólnie barierę wejścia postawiłbym między 50-100 tyś zł.

Odnośnik do komentarza

Reaper, zakodowanie projektów graficznych rwd pod taki serwis tylko 5k? Projekty graficzne tylko 2-5k? Projekty graficzne pomnożyłbym x2. Przecież najpierw makiety funkcjonalne w oparciu o analizję UX. Kodowanie projektów z wraz z wpięciem funkcjonalności backendowych (przecież serwis www to nie tylko pocięcię projektów graficznych) to dobre 10-15k. Do wyceny Reapera dodałbym z 15-20k.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje zrobic prosciutka wizytowke w internecie dla firmy - tylko podstawowe informacje z numerem telefonu itp ewentualnie mala mapka dojazdu. Bez linkow i podstron. Da sie cos takiego zrobic za darmo w internecie?

pewnie się da(nawet na pewno), ale może zlecić to jmk aby wycenił i parę groszy sobie zarobił? pogadaj z nim na PW :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kurcze mam jeden problem z zadaniem próbnym...

 

Mam kod HTML5:


<label for="fader">Dollars</label>
<input type="range" min="0" max="100" value="50" id="fader"
    step="1" oninput="outputUpdate(value)">
<output for="fader" id="dol">50</output>

Skrypt:

<script>
function outputUpdate(dol) {
    document.querySelector('#dol').value = dol;
       
}
</script>

Wszystko mi działa, jest suwak, są wartości, działa.

 

Problem jest taki, że chciałbym, aby przy wartości 0-20 wyświetlał się dana informacja, przy 21-40 inna informacja 41-60 następna itp. itd.

 

Wie ktoś jak to rozgryźć?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...