Skocz do zawartości
Rozpoczynamy kolejny cykl wyborczy. Można już nominować użytkowników, którzy powinni znaleźć się w XIV kadencji ModTeamu.
TEMAT Z NOMINACJAMI
Pulek

Tworzenie stron www

Rekomendowane odpowiedzi

akurat cena za przedłużenie jest raczej standardem na wszystkich portalach, domena pl to wydatek przysłowiowej stówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał do czynienia z Quick CMS firmy OpenSolution czy jakoś tak. Muszę postawić nowoczesną, responsywną stronę www o charakterze informacyjno-newsowym i zastanawiam się na czym ją postawić. Myślałem o WordPressie, ale oczywiście co chwile mi ktoś mówi, że to jest beee, że zżera zasoby, że to, że tamto...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to na wordpressie działają nawet dość duże sklepy z kilkuset produktami. Jeśli strona ma być informacyjna z newsami to WP moim zdaniem da radę jeśli nie będzie tam tysięcy odwiedzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bebok ładuj WP.

pytanie, co rozumiesz przez responsywną, spodziewasz sie tam jakiegos natloku userow ? jezeli tak to ile odwiedzin w ciagu godziny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Responsywna to raczej w temacie dzialania na urzadzeniach mobilnych. WP ma mase gotowych szablonow, ktore to obsluguja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też rekomenduję WP, ma swoje minusy, ale ilość pluginów i elastyczność rekompensuje wszystko. Pomyślisz sobie "fajnie by mieć coś takiego", wklepujesz w google z dopiskiem "plugin WP" i na 99% znajdziesz to co chciałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, niczego lepszego nie znajdziesz, a gadka o zzeraniu zasobow to niezly lol. Wordpressa chyba hejtuja tylko ci, ktorzy chca byc na sile alternatywni, bo na dzien dzisiejszy jest to platforma kompletna i bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

<a href="#footer" style=" font-family:Arial; font-weight:bold;" class="btn btn-skin scroll">Scroll do footera</a>

Chciałbym umieścić coś takiego, wie ktoś może jaka biblioteka js za to odpowiada? Ewentualnie co zjebałem w kodzie ;)

Mam te:

<script src="js/jquery-1.11.3.js"></script>
<script src="js/bootstrap.min.js"></script>
<script src="jquery.scrollTo.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script src="jquery.localscroll.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

biblioteka scrollTo.js

sprawdz czy masz dobrze zdefiniowany div id #footer :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to wymaga jakichś skryptów? IMHO to zwykły HTML jest, gdzie umieszczasz anchora o nazwie #footer w odpowiednim miejscu kodu (w footerze) i odwołujesz się do niego właśnie a hrefem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jmk chce żeby to ładnie przewijało się do odpowiedniego miejsca, a nie przeskakiwało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dynamiczne przewijanie dopiero po kliknieciu ? mozecie podac jakas www. ktora ma cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adamus,

dzieki

p.s.

co słychać ;) ?

jmk, pokaż kod miejsca, do którego robisz odnośnik

zasadniczo może nie działa bo obiekt masz nie zdefiniowany, powinno być:

<h1 id="footer">bla bla bla tutaj jest obrazek albo tekst albo tabela w sekcji footer</h1>

wydaj mi sie, ze zamiast h1, za id moze posluzyc znacznik p, table, td, tr, chyba dowolnosc jest tutaj.

jak już jesteśmy przy takich skryptach, ktoś wie jak się nazywa gdzie jak skrolujesz to tak jakby przewija Ci sie caly ekran i dodatkowo zmienia sie tlo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak już jesteśmy przy takich skryptach, ktoś wie jak się nazywa gdzie jak skrolujesz to tak jakby przewija Ci sie caly ekran i dodatkowo zmienia sie tlo ?

Parallax scrolling

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy formularzu da się, aby przycisk "wyślij" wysłał komentarz do mnie na maila, ale skrypt w js? W php umiem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zrobił jakiś interfejs w php do wysyłania maili i javascriptem ajaxem wysłać rzadanie do zrobionej funkcji.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy formularzu da się, aby przycisk "wyślij" wysłał komentarz do mnie na maila, ale skrypt w js? W php umiem zrobić.

Kiedys piszac jakas aplikacje w JS skorzystalem z rozwiazania mandrillapp i wiadomosci przychodza do mnie do dzis. Ale jesli chcesz zrobic to zgodnie ze sztuka, to zdecydowanie PHP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem jest taki, że jest to zadania na studiach, gdzie mam użyć js, a jednocześnie w ramach zaliczenia przedmiotu robię stronę pewnej organizacji, więc muszę łączyć funkcjonalność z wymaganiami.

Chodzi o zrobienie formularza imię, nazwisko, mail, treść wiadomości i przycisk wyślij, po wysłaniu ma iść na konkretnego maila, a dodatkowo pola imię, nazwisko i mail mają wyświetlać np. alerty, że nie wpisaliśmy nic albo wpisaliśmy błędnie (mail) lub za mało znaków (na czerwono) itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi