Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Niestety nie, bo ta data ma się nie wyświetlać w poście tylko hmm w elemencie na głównej stronie, która wyświetla posty z danej kategorii i tam mają się pojawiać daty - bo ma być ich kilka :>.

 

Wie ktoś może czy jak stworzę kategorię "1" i do niej dodam podkategorie "a", "b", "c" to mogę wywołać CSS tylko dla tej kategorii "1", żeby oddziaływał na a, b, c?

 

 

Dodałem elementowi "display: none" i mam problem, bo jak wchodzę na stronę (wszystkie przeglądarki, każda podstrona) to element jest przez sekundę i dopiero potem znika - o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli dalej mowa o WP i kategoriach to tam z tego co pamiętam każda z kategorii ma swoją indywidualną klasę i po tym spokojnie dasz radę identyfikować poszczególne elementy.

 

Co do drugiej sprawy z display:none to wczytuj wcześniej te cssy, najlepiej w sekcji head. To powinno przyspieszyć ukrywanie danego elementu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli margin top i pierwszy kolor tła nadasz w jakiejś ogólnej regule np. dla wszystkich kategorii, a dla wbranej kategorii dasz bardziej szzegółową/silniejszą regułę zmieniajacą tło to wted margin będzie dziedziczony, a tło będzie nowe. Wszystko zależy jak złożysz css.

 

Ogolnie powinno być coś w stylu:

.category{
margin
backgroud
}

 

.category .child{

background

}

Odnośnik do komentarza

Wymagało to jednak grzebania w kodzie, żeby było dziedziczenie po kategorii rodzicu.

'

Inna sprawa. Mam jakiś tam post-grid, pokazuje tam 5 postów - według klucza, który można wybrać - dla mnie to wybrana kategoria. No i można to sortować wg. popularności, najnowsze, alfabetycznie itp. Ale ja chcę tym ręcznie sterować. Jeden kafel jest większy - 4 obok mniejsze i kolejność ma znaczenie.

 

Pomyślałem, że dodam niewidocznie nigdzie TAGI do wpisów, które tam są i będą miały tagi abcde lub 12345 i sortowanie ASC po tagach, ale... edytowanie kodu jakoś mi nie wychodzi, mam taką tablicę:

 

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 65 [name] => a [slug] => a [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 65 [taxonomy] => post_tag [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 66 [name] => b [slug] => b [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 66 [taxonomy] => post_tag [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 67 [name] => c [slug] => c [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 67 [taxonomy] => post_tag [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [3] => WP_Term Object ( [term_id] => 69 [name] => d [slug] => d [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 69 [taxonomy] => post_tag [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [4] => WP_Term Object ( [term_id] => 70 [name] => e [slug] => e [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 70 [taxonomy] => post_tag [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw [term_order] => 0 ) )

 

A tak wygląda kod:


 function df_popular_query( $sort_type ){
            if(  $sort_type == 'sort-popular' ){
               
               
           
            $tags = get_tags($args = 'name');
            // echo $tags[0] ->name;
            //  echo $tags[1] ->name;
            //   echo $tags[2] ->name;
            //    echo $tags[3] ->name;
            //     echo $tags[4] ->name;
           
               
                //print_r ($tags);
                $tags->name = array(
               
                     
                        'order' => 'DESC',
                        'orderby' => 'name'

                       
                    );
            }
           
            print_r ($tags);
            return $tags;
           
        }

Gdzie mam błąd, że to nie działa? :D

 

 

Odnośnik do komentarza

No spoko tylko nic to nie dawało -.-. Żadnych efektów tzn. niby działa, ale nie działa :D.

 

Znalazłem inne rozwiązanie, jakby ktoś kiedyś potrzebował to zainstalowanie dodatku "Advanced Custom Field" dodanie pola - u mnie będzie to "number" od 1 do 5 dopisany tylko do specjalnej kategorii i w post_meta w bazie danych znalazłem nazwy 'meta_key' i 'meta_value' i wystarczył prosty kod i działa:

        function df_popular_query( $sort_type ){
            if(  $sort_type == 'sort-popular' ){
                $args = array(
                
                        'order' => 'ASC',
                        'orderby' => 'meta_value',
                        'meta_key' => 'pozycja'
                        
                    
                    );
            }
            return $args;
        }
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.inwestor.com.pl/

 

Taką wyszukiwarkę bym chciał stworzyć, tzn. żeby zależnie od wyboru rodzaju nieruchomości zmieniało się to ostatnie pole np. mieszkanie to pokoje, działka to rodzaj działki. Rozumiem, że to JS, ale może są gdzieś gotowe skrypty, gdzie mógłbym podpatrzeć jak to zrobić u siebie?

Odnośnik do komentarza

W sumie skrypt z tej strony może być dla Ciebie dobrym przykładem ponieważ jest to bardzo prosty skrypt JS

<script type="text/javascript">
function zmienrodzaj()
    {
    var jakirodzaj=document.getElementById('rodzajnieruchomosci').value;
    $(".wyszukiwarka_ukryj").hide(0);
    $("."+jakirodzaj).show(0);
    }
</script>

Wyszukaj sobie później w kodzie html literał "zmienrodzaj" i poszukaj klasę "wyszukiwarka_ukryj".

Zrobili to najprościej jak to się dało, tylko na zasadzie ukrywania i odkrywania poszczególnych pól. Do wysłania formularza idą i tak wszystkie pola ale każde z pól ma swoją osobną nazwę i to im nie koliduje.

Odnośnik do komentarza
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>


<body>


<style>
#WYSZpiercontent div.wyszukiwarka_2 {
width: calc(100%/4 - 10px);
margin: 10px 0 0 10px;
float: left;
}




</style>


<script type="text/javascript">
function zmienrodzaj()
{
var jakirodzaj=document.getElementById('rodzajnieruchomosci').value;
$(".wyszukiwarka_ukryj").hide(0);
$("."+jakirodzaj).show(0);
}
</script>






<div class="wyszukiwarka_2">
<select id="rodzajnieruchomosci" name="rodzajnieruchomosci" class="wyszukiwarka_dlugi" onchange="zmienrodzaj()"><option value="MIESZKANIE" >Mieszkania</option><option value="DOM" >Domy</option><option value="LOKAL" >Lokale</option><option value="OBIEKT" >Obiekty</option><option value="DZIAŁKA" >Działki</option></select>
</div>




<div class="wyszukiwarka_2 wyszukiwarka_ukryj MIESZKANIE DOM" style="display: block;">
<input type="text" name="pokoi_od" class="wyszukiwarka_krotki" value="Pokoi od" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Pokoi od';" onclick="if(this.value == 'Pokoi od') this.value='';" />
<div class="wyszukiwarkaprzerwa">-</div>
<input type="text" name="pokoi_do" class="wyszukiwarka_krotki" value="Pokoi do" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Pokoi do';" onclick="if(this.value == 'Pokoi do') this.value='';" />
</div>


<div class="wyszukiwarka_2 wyszukiwarka_ukryj DZIAŁKA">
<select name="d18[]" id="multiselect_dzialka" multiple="multiple"><option value="BUDOWLANA" >BUDOWLANA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA,REKREACYJNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA,REKREACYJNA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA,ROLNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA,ROLNA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,REKREACYJNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,REKREACYJNA</option><option value="BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,ROLNA" >BUDOWLANA,INWESTYCYJNA,ROLNA</option><option value="BUDOWLANA,KOMERCYJNA" >BUDOWLANA,KOMERCYJNA</option><option value="BUDOWLANA,REKREACYJNA" >BUDOWLANA,REKREACYJNA</option><option value="BUDOWLANA,REKREACYJNA,ROLNA,SIEDLISKOWA" >BUDOWLANA,REKREACYJNA,ROLNA,SIEDLISKOWA</option><option value="BUDOWLANA,ROLNA" >BUDOWLANA,ROLNA</option><option value="BUDOWLANA,ROLNA,SIEDLISKOWA" >BUDOWLANA,ROLNA,SIEDLISKOWA</option><option value="BUDOWLANA,SIEDLISKOWA" >BUDOWLANA,SIEDLISKOWA</option><option value="INWESTYCYJNA" >INWESTYCYJNA</option><option value="INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA" >INWESTYCYJNA,KOMERCYJNA</option><option value="INWESTYCYJNA,ROLNA" >INWESTYCYJNA,ROLNA</option><option value="KOMERCYJNA" >KOMERCYJNA</option><option value="LEŚNA" >LEŚNA</option><option value="REKREACYJNA" >REKREACYJNA</option><option value="REKREACYJNA,ROLNA" >REKREACYJNA,ROLNA</option><option value="REKREACYJNA,ROLNA,SIEDLISKOWA" >REKREACYJNA,ROLNA,SIEDLISKOWA</option><option value="ROLNA" >ROLNA</option><option value="ROLNA,SIEDLISKOWA" >ROLNA,SIEDLISKOWA</option><option value="SIEDLISKOWA" >SIEDLISKOWA</option></select>
</div>




<div class="wyszukiwarka_2 wyszukiwarka_ukryj LOKAL">
<select name="d21[]" id="multiselect_lokal" multiple="multiple"><option value="BIUROWY" >BIUROWY</option><option value="GASTRONOMICZNY" >GASTRONOMICZNY</option><option value="HANDLOWO-USŁUGOWY" >HANDLOWO-USŁUGOWY</option><option value="INNY" >INNY</option></select>
</div>


<div class="wyszukiwarka_2 wyszukiwarka_ukryj OBIEKT">
<select name="d22[]" id="multiselect_obiekt" multiple="multiple"><option value="BIUROWY" >BIUROWY</option><option value="GASTRONOMICZNY" >GASTRONOMICZNY</option><option value="HANDLOWO-USŁUGOWY" >HANDLOWO-USŁUGOWY</option><option value="INNY" >INNY</option><option value="MEDYCZNY" >MEDYCZNY</option><option value="MIESZKALNY" >MIESZKALNY</option><option value="PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWY" >PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWY</option><option value="SPORTOWO-REKREACYJNY" >SPORTOWO-REKREACYJNY</option></select>
</div>




</body>
</html> 

Chcę na próbę zrobić (ta strona jak coś nie jest moja, nie mam do niej dostępu). I czego mi tu brakuje? Podejrzewam, że coś prostego, ale mam coś mam niewydolność umysłową :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...