Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jmk napisał:

W instalację Wordpressa masz plik taki i na swojej instancji tez- zrób najpierw kopie swojego na serwerze np. zmień mu nazwę na functionsOLD.php a potem wygraj ten z czystego Wordpress.

ekhm... podmiana pliku jest dobrym rozwiązaniem jeśli używa się oryginalnych szablonów i plik functions.php nie był modyfikowany... Jeśli nie jest używana oryginalny szablon od WP tylko jakiś autorski albo kupiony to podmiana pliku grozi wywaleniem się sajtu.

 

htaccess, jest ok.

Te dwa screeny zlały się w jeden i nie przyczaiłem, że jest tam zawartość wp-content. To też wygląda ok jeśli chodzi o uprawnienia. Widać, za to po dacie że ostatnio była jakaś aktualizacja w szablonach. Może szablon faktycznie coś napsuł.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Potrzebuję kilku zdań osób ogarniających szeroko rozumiany marketing w internetach. Miałem kiedyś tam stronę www ale średnio mi się sprawdziła. Bardziej chodziło mi o spozycjonowanie mnie wysoko w googlach po danych frazach. Okazało się że zwykłe oznaczenie na mapce, zrobienie info z możliwością wysłania wiadomości na maila z zakładki na googlach się sprawdza dużo dużo lepiej niż jakieś www tworzone za hajsy. No przynajmniej w moim przypadku. Stąd urodził się w mojej głowie jakiś czas temu pomysł prowadzenia profilu na fb gdzie wrzucałbym zdjęcia/projekty/wizualizacje i inne duperele z realizowanych projektów/nadzorowanych budów itp. Dodatkowo podejrzewam, że dobrze mi się sprawdzi możliwość kontaktu przez mesengera. To tak w pigułce. 

 

Pytanie brzmi: czy ktoś kto siedzi bardziej w temacie, jak to wygląda od strony statystycznej? Czy w ogóle to jakoś wygląda? Macie więcej zamówień na strony www czy raczej ludzie idą w kierunku fb? 

 

W mojej branży dużo jest takich pseudo profili na fb które są aktualizowane przez pierwsze 2 miesiące a później świecą pustkami. Mi bardziej zależy na tym, żeby klient zobaczył co robiłem, co robię obecnie, co mam w zleceniach do realizacji, foty z nadzorów, jakieś wywoływanie dyskusji itd. Mam na to swój pomysł tak aby była ciągłość w prowadzeniu takiego profilu. 

 

Jak ktoś ma doświadczenia z tego typu rozwiązań to również bym prosił o opinię. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, MitnickMike napisał:

Potrzebuję kilku zdań osób ogarniających szeroko rozumiany marketing w internetach. Miałem kiedyś tam stronę www ale średnio mi się sprawdziła. Bardziej chodziło mi o spozycjonowanie mnie wysoko w googlach po danych frazach. Okazało się że zwykłe oznaczenie na mapce, zrobienie info z możliwością wysłania wiadomości na maila z zakładki na googlach się sprawdza dużo dużo lepiej niż jakieś www tworzone za hajsy. No przynajmniej w moim przypadku. Stąd urodził się w mojej głowie jakiś czas temu pomysł prowadzenia profilu na fb gdzie wrzucałbym zdjęcia/projekty/wizualizacje i inne duperele z realizowanych projektów/nadzorowanych budów itp. Dodatkowo podejrzewam, że dobrze mi się sprawdzi możliwość kontaktu przez mesengera. To tak w pigułce. 

 

Pytanie brzmi: czy ktoś kto siedzi bardziej w temacie, jak to wygląda od strony statystycznej? Czy w ogóle to jakoś wygląda? Macie więcej zamówień na strony www czy raczej ludzie idą w kierunku fb? 

 

W mojej branży dużo jest takich pseudo profili na fb które są aktualizowane przez pierwsze 2 miesiące a później świecą pustkami. Mi bardziej zależy na tym, żeby klient zobaczył co robiłem, co robię obecnie, co mam w zleceniach do realizacji, foty z nadzorów, jakieś wywoływanie dyskusji itd. Mam na to swój pomysł tak aby była ciągłość w prowadzeniu takiego profilu. 

 

Jak ktoś ma doświadczenia z tego typu rozwiązań to również bym prosił o opinię. 

wydaje mi się, że ciężko to jednoznacznie określić, ale mając taki profil dobrze prowadzony zawsze możesz zainwestować parę zł w reklamę na fb i wybrać dokładnie grupę docelową, której Twoja reklama będzie się wyświetlać, to chyba najprostsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Nie chce rozwlekać tematu odnośnie tego jaki mam pomysł na tego fanpejdża, zrobię to to pozwolę sobie to wrzucić do oceny i jakichś ewentualnych korekt pod względem czytelności czy przejrzystości materiałów. Bardziej mi chodzi mi o to jak wygląda sprawa pod względem technicznym czyli czy google pozycjonuje fb odrazu? Czy lepiej wygląda pozycjonowanie www?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Dokładnie tak myślę. To ma być dodatek, coś co powiedzmy pozwoli klientowi na chrzcinach pokazać najebanemu wujkowi swój domek, bez ściągania aplikacji czy wizki z poczty. Plus mam kilku klientów pracujących za granicą, to upraszcza formę kontaktu bo nie używam whatsupa czy innych apek. 

 

Odnośnik do komentarza

W branży usług strona wydaje się być konieczna, powinna być wizytówką firmy, gdzie znajduje się opis, kontakt, projekty - wszystko statyczne. Samodzielne pozycjonowanie moim zdaniem obecnie ma mały sens, tzn. można zachować sztukę, aby być dla Googla 'dobrą stroną', ale żeby być na pierwszych stronach wyszukiwań w kluczowych słowach to najlepiej zatrudnić fachowców od SEO, to ciągle się zmienia, a oni są na bieżąco. Oprócz tego stabilny hosting niepodatny na ataki, aktualizacja WP (jeśli strona na WP).

 

Facebook to druga sprawa, która może służyć właśnie w celu ukazywania aktualności, nowości, zachęcania do odwiedzenia strony. Na swoim przykładzie podam: jak szukam restauracji w obcym mieście, wchodzę na google, szukam czegoś w okolicy - jak nie mają strony to nawet nie wchodzę, bo nie chce mi się szukać menu/cen pośród wielu zdjęć. Komunikacja z klientem na fejsie to coś dodatkowego oczywiście, przede wszystkim tzw. pierwszy kontakt.

 

Brudas dobrze pisze, właśnie wdrażam u klienta takie rozwiązanie, jest to wtyczka to WP, jest po angielsku, ale prosta do tłumaczenia. Wszystko konfigurowalne, a działa na zasadzie, że jak jesteś na stornie (zalogowany) to gdy klient napisze - widzisz to od razu w czasie rzeczywistym, a klient czeka na odp., a jak Cię nie ma to klient widzi info, że obecnie nikogo nie ma, odezwiemy się jak najszybciej czy coś co tam wymyślisz, a Ty dostajesz powiadomienie na maila, że klient czeka.

 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Reaper, tak samo jak ja, nie ma zielonego pojęcia ponieważ praca dostawców stron internetowych nie polega na studiowaniu regulaminów/umów firm zewnętrznych. Ja osobiście jedynie mówie klientowi jakie są opcję do wdrożenia. Klient sam musi skontaktować się z usługodawcą płatności i sam wybiera, która oferta jest dla niego najlepsza formalnie i finansowo. Następnie klient przekazuje tylko odpowiednie dane do połączenia z API.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, adamus napisał:

Myślę, że Reaper, tak samo jak ja, nie ma zielonego pojęcia ponieważ praca dostawców stron internetowych nie polega na studiowaniu regulaminów/umów firm zewnętrznych. Ja osobiście jedynie mówie klientowi jakie są opcję do wdrożenia. Klient sam musi skontaktować się z usługodawcą płatności i sam wybiera, która oferta jest dla niego najlepsza formalnie i finansowo. Następnie klient przekazuje tylko odpowiednie dane do połączenia z API.

 

No niejako ja jestem klientem w tym wypadku, bo to ja załatwiam to wszystko dla stowarzyszenia, którego jestem członkiem ;).

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...