Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

PageSpeed Insights nie pokazuje mi prędkości strony jedynie możliwość jej optymalizacji i obecny stopień wyrażony liczbą z przedziału 1-100.
Wg innych stron, gdzie można sobie sprawdzić jakoś serwisu poprawiłem te wartości znacząco w porównaniu z tym co było, tylko teraz w statystykach niby nieźle, ale w rzeczywistości tak kolorowo nie jest. Zainstalowałem aplikacje WP Super Cache i przy domyślnych wartosciach za wiele nie zmienilo i wlasnie czytam to i owo na temat tej wtyczki zeby rozkminic. Zrobiłem w niej preload? zeby zapamietac i przyspieczyc wczytywanie podstron, ale nie wszystkie smigaja dynamicznie. Nawet z głównej strony niektore łącza laduja sie pare sekund. 

Na poczatku gubilem na odpowiedzi serwera (wychodzilo 12,5 sekundy), to z ovh odpisali mi, ze problem jest u mnie, no ale ja sie tam nie znam, cos tam podpowiedzieli, czesc sam doszedlem i niby w statystykach jest wlasnie ok. Tylko wkuriwa mnie, ze nie działa strona plynnie bez zadnych wspomagaczy :D myslalem, ze to znacznie prostsze bedzie

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Reaper napisał:

Jeżeli to strona ze stopki to śmiga jak szalona ;) Zazwyczaj problemem z wolno ładującą się stroną są duże obrazki, więc na przyszłość pamiętaj, żeby je zmniejszać do max. kilkuset kb.

śmiga tylko na niektorych odnośnikach, na niektorych muli, przynajmniej u mnie. A chciałbym żeby wszędzie było jednakowo. Chcialem swoj hosting to mam glownie problemy i meczylem sie z tym kupe czasu a zlotej recepty od poczatku nie bylo. Pare osob sporo wczesniej wspominalo, ze sie nie chce strona ladowac zwlaszcza jak sie przeskakuje na kolejne podstrony. Nie wiem w czym rzecz.

E: obrazki zmniejszam jak moge i jeszcze wtyczka kompresuje

Odnośnik do komentarza

Już kumam, te podstawowe podstrony jak HP i kilka z kafelków na HP ładują się szybko bo lecą z cache na serwerze. Strony, które są odwiedzane pierwszy raz dopiero generują kopię do cache na serwerze po to by nie łączyć się z bazą danych. Jeśli wtedy się długo ładuje to winny jest już WP. Obstawiam, że coś musi zamulać połączenia z bazą danych lub baza musi przetworzyć tyle danch, że nie potrafi sobie poradzić.

 

Tutaj masz przetestowaną stronę, która nie była odwiedzana https://gtmetrix.com/reports/kinokoneser.pl/fsx8A0ap

W wynikach jest przedstawionych pełno przekierowań Minimize redirects, a także jest pełno DNS Lookups. To wygląda tak jakbyś miał zasyfioną wtyczkę, która ma śmieci odwołujące się do zew serwerów. Dla mnie podejrzane.

Moim zdaniem masz zaśmieconą stronę przez wtyczki do zew zasobów.

Odnośnik do komentarza

widzę, że sporo fermentu robi też opcja we wtyczce " Don’t cache pages for known users. (Recommended) " jak zaznaczona, to zawsze mieli, odznaczona dziala wporzo.

Jutro wtyczki posprawdzam, dziś 2 usunąłem i 2 wyłączyłem, bo służa tylko do sprawdzania działania czegoś więc je urochamiam tylko jak coś trzeba sprawdzić, no i część działa w samym panelu WP.

Może da się jakoś ten program keszujacy fajnie skonfigurować, bo opcje ze strony podawanej wczesniej nie wszystko zrozumiałem. Rzadko coś wrzucałem ostatnio na stronę, ale chciałbym żeby te kesze poszczegolnych stron długo sie utrzymywały i odświeżały tylko w przypadku korekty, aktualizacji. W menu bocznym mam parę wtyczek majacych byc aktualizowanych czesto, nie wiem jak to wiecej opisac, ale chcialbym zeby nie bylo tak, ze sie nie doczekam az pojawi mi sie tresc podstrony

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
12 minut temu, jmk napisał:

Korzystał ktoś z wtyczki contact form 7 do wp i wie jak np. w opisie do chęci boska dać odnosnik URL?

 

 

Yyyym a to nie wejdzie standardowo:

https://contactform7.com/acceptance-checkbox/

 

I zamiast albo za tekstem dodać url?

[acceptance accept-this-1] Check here if you accept these terms.  [/acceptance]

 

Odnośnik do komentarza

Chyba już mi Brudas podpowiedział, muszę sprawdzić ;) Odezwę się. Drugie pytanie, mam system w .aspx i też tu muszę zrobić checkboxa 'required'

 

  <p class="<%= ConsentToProcessingOfPersonalDataDisplay ? "paragraphCheckBox" : "invisible"%>">

 <asp:CheckBox ID="m_CheckBox2" runat="server" />   Zostałam(em) pouczona(y) o zasadach przetwarzania danych osobowych -  <a target="_blank" href=xxx.pdf">Pouczenie</a>  </p>
 </p>                 

 

Wiecie jak tutaj to dodać? W Html styka w input value dodać required.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Brudinho napisał:

 

 

Yyyym a to nie wejdzie standardowo:

https://contactform7.com/acceptance-checkbox/

 

I zamiast albo za tekstem dodać url?


[acceptance accept-this-1] Check here if you accept these terms.  [/acceptance]

 

 

Chodzi o taki przypadek:

 

[acceptance acceptance-560]Akceptuję postanowienie polityki prywatności oraz zawartego w niej obowiązku informacyjnego. [/acceptance]

 

I żeby odnośnik URL był na polityki prywatności i obowiązku informacyjnego

Odnośnik do komentarza

Ogólnie poradziłem sobie używając taki skrypt:

 

<script type = "text/javascript">
        function ValidateCheckBox(sender, args) {
            if (document.getElementById("<%=m_CheckBox2.ClientID %>").checked == true) {
                args.IsValid = true;
            } else {
                args.IsValid = false;
            }
        }
    </script> 

 

<asp:CustomValidator ID="CustomValidator2" runat="server" ErrorMessage="Pole wymagane" ClientValidationFunction = "ValidateCheckBox2"></asp:CustomValidator> 

 

Tylko nie wiem czemu, ale działa to do pola "powrót", a nie "dalej" :D

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję jakiegoś prostego sposobu (skryptu?) na przewijanie treści w divie. Tzn. mam jeden duży div, w którym jest carousel, ul, li i inne divy. Chciałbym, żeby przesuwało się to powoli w górę i tak dookoła tylko w tym dużym divie. Coś jak pasek z newsami tylko góra dół. Użyłem <marquee> ale to jednak chyba nie to, bo div po załadowaniu strony jest "pusty" i treść dopiero nadlatuje z dołu, a musi być  od początku i się przesuwać. Dodatkowo przycisk, który lekko przyspieszy przewijanie. nie bardzo umiem to wpisać w google ;) Scroll? No właśnie co innego mi pokazuje...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...