Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem o co Wam chyba chodzi, ale Wy chyba nie wiecie o co mi chodzi ;)

 

Dodaję nową stronę (nie wpis) - tam po prawej stronie mam do wyboru template - np. strona główna, domyślne itp/ stworzyłem swój template - mam go tu do wyboru i dzięki temu niektóre podstrony wyglądają inaczej. Chodzi mi o to, że gdy wybiorę z tej listy mój template, to żebym potem na środku pod tym okienkiem edycji, gdzie mam do wyboru: "Sidebar layout"  i mam left, right, both i no sidebar - a chcę, aby tam był mój np. right2 sidebar do wyboru.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest jakiś prosty sposób na zrobienie w samym HTML-u opcji "rozwiń"? 

 

Mam za długi tekst, więc chcę go ręcznie przyciąć w HTML-u i żeby na koniec przycięcia był link "rozwiń", a po kliknięciu w niego pojawiała się reszta opisu, a na końcu znów link "ukryj". Coś podobnego jest na stronie http://realmadryt.pl i tam w kodzie to wygląda tak, ale tu już są jakieś skrypty, więc wykracza to poza moją znajomość HTML/CSS ;)

Cytat

<input type="button" value="Pokaż dalszą treść wiadomości" style="width:130pt; margin:0px; padding:0px; color: #000000;" onclick="if (this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display != '') { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = '';        this.innerText = ''; this.value = 'Ukryj'; } else { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = 'none'; this.innerText = ''; this.value = 'Pokaż dalszą treść wiadomości'; }">

 

Odnośnik do komentarza

Gdzie generuje się to co jest wysyłane do paska w wyszukiwarce?

 

Mam problem, bo kiedyś to ustawiałem, potem minęło sporo czasu (projekt miał przerwę) teraz mam do tego wrócić i nie pamiętam po co tak ustawiłem i jak zmienić ;)

 

W każdym razie:

 

?status=sprzedaz&type=mieszkanie

 

Jeśli wysyłam coś takiego jest ok, ale że typów jest kilka to mi wysyła:

 

status=sprzedaz&type=mieszkanie&type=XXX&type=XXX&type=XXX&type=XXX

 

Chyba kiedyś czytałem, że wysyłka "xxx" powoduje jakby wysłanie pustego pola i przejścia dalej, ale w każdym razie to nie działa :] Potrzebuję, aby wysyłało tylko wybrany przez użytkownika typ.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poradziłem sobie ;)

 

Kolejne pytanie - w jaki sposób z selecta zrobić wielokrotny wybór?

 

Tzn. mam rozwijaną listę i tam np. "1" "2" 3", ale żeby było można zaznaczyć i 1 i 3 (ptaszkiem obok?) 

 

Znam tylko listę, ale jest widoczna (nie rozwija się) albo checkboxy albo select z jednym...

 

I wtedy, żeby do zapytania poszło np.

 

"field=1&field=3". 

 

 

Edit:

 

https://www.otodom.pl/sprzedaz/mieszkanie/

 

Tak jak tu liczba pokoi.

Odnośnik do komentarza

Używam powiedzmy tego kodu:

 

<head>
    <link href="multiple-select.css" rel="stylesheet"/>
</head>
<body>
    <select multiple="multiple" disabled="disabled">
        <option value="1">January</option>
        ...
        <option value="12">December</option>
    </select>
    <script src="multiple-select.js"></script>
    <script>
        $('select').multipleSelect();
    </script>
</body>

 

 

I dotyczy on wtedy wszystkiego co jest "select" na tej wyszukiwarce.  Myślałem, że wystarczy do tego selecta konkretnego dodać ID lub klasę i zamiast :

 

$('select').multipleSelect();

 

Dać '' nazwa klasy lub ID, ale wtedy nie działa w ogóle.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam dość nietypowe zadanie do postawienia na Wordpressie - na jednej podstronie potrzebuję mapy Polski podzielonej w ten sposób: polska_a_01_20164.jpg

 

Każdy element ma być klikalny i po kliknięciu wyświetlać obok mapy inną treść tekstową.

 

Obstawiam, że dałoby się to machnąć w jakimś HTML5 czy coś... ktoś ma pomysł? Chętnie zapłacę jeśli ktoś ogarnie.

Odnośnik do komentarza
<script type="text/javascript">
function zmienrodzaj2()
    {
    var jakirodzaj=document.getElementById('id_diva').value;
    $(".wyszukiwarka_ukryj2").hide(0);
    $("."+jakirodzaj).show(0);
    }
</script>

 

Używałem takie skrypciku w JS i potem odwoływałem się do divów display block lub none.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Seju napisał:

Nie wiem czy jmk odpowiadales Reaperowi, ale jesli tak, to chyba nie o to chodzilo :kekeke:

 

@Reaper, trzeba przerobic to: http://www.krksmg.pl/mapka/ albo pogooglac - jest tego troche.


Mnie sie nie chce, pobaw sie ;)

No spoko, zainstalowanie czegoś takiego to nie problem, ale największym byłoby przerobienie tych obszarów na odpowiadające apelacjom na mapie, chyba nawet pod tym twoim linkiem jest napisane, że to jest zablokowane :/ 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kaczy napisał:

Szukam poradnika dla idioty - jak zmniejszyć czas odpowiedzi serwera, bo mi się strona w chuj długo ładuje, a jako laik wypróbowałem dużo metod optymalizacji na wordpressa i szlag mnie już trafia, że nie umiem z tym nic zrobić!!

Jak długi jest czas odpowiedzi serwera to winny jest sam serwer albo nieprawidłowa konfiguracja vhost lub .htaccess. Jeśli czas gubisz nie na odpowiedzi serwera, a na plikach graficznych, js, dużej liczbie zew. zasobów to już trzeba zoptymalizować sam serwis www.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...