Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Elo, pomyślałem że może tu zapytam. Moja dziewczyna chce się nauczyć "robić strony wedle szablonów z wordpressa lub wix" i "chciałaby takiego pełnego podstawowego szkolenia, które dałoby jej wiedzę jak się w tym poruszać i tworzyć. Wszelkie internetowe tutoriale ją odrzucają, ale może znacie kogoś/sami chcecie przeprowadzić zdalne szkolenie z nią albo skierować na jakiś ultra zajebiście przystępny kurs online/tutorial?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ajerkoniak napisał:

Nie zna, kwestii ingerencji ciężko dokładnie powiedzieć, ale na początek nic wielkiego, raczej podstawy same ogólnikowo mówiąc.

 

Wordpress to ciężka sprawa. Jest to specyficzny CMS, który nawet będąc zupełnym laikiem możesz zbudować dzięki dostępnym w sieci pluginom i Visual Composerom typu https://visualcomposer.io/features/ itp. itd. Z drugiej strony możesz sie pokusic o jakis prosty tutorial czyli hierarchia plików (który co wyświetla), do reszty potrzebne już są znajomości html i css czyli tutorial html i css. Gdy chcesz stworzyć szablon od zera to musisz już znać php - czyli tutorial php :D Musisz dowiedzieć się czego potrzebujecie, bo być może po prostu wystarczy jej jakis builder za kase ;) http://www.wpbeginner.com/beginners-guide/best-drag-and-drop-page-builders-for-wordpress/ 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To jeszcze dorzucę od siebie - najlepiej niech postawi sobie stronę, wgra na nią darmowy szablon i się pobawi. Najlepszym testem będzie spojrzenie na szablon, przyjęcie założenia w głowie jak się chce, żeby strona docelowo wyglądała i dopiero próba zrobienia tego. Niestety WP jest specyficzne i czasami zmiana jednej rzeczy wymaga zajrzenia w 5 różnych miejsc - to wtyczka jedna, to wtyczka druga, to widget, to zmiana kodu w szablonie strony, a to jeszcze zmiana kodu w pliku, do którego można się dostać tylko przez FTP :roll: No i jakieś podstawy HTML/CSS wypada mieć, mi do tej pory to wystarczyło do "chałupniczej" roboty, a kilka zleceń już zrealizowałem.

Odnośnik do komentarza

Ale zostawienie otwartej furtki do edycji kodu przez panel jest niebezpieczne. Jest to jedna z największych luk bezpieczeństwa w WP pozwalająca na umieszczenie złośliwego kodu na stronie lub do jej zniszczenia np przez wyczyszczenie bazy danych lub przez zasyfienie bazy danych.

 

Od strony developera najbezpieczeniej jest edytowac kod na swoim komputerze i wrzucać zmienione pliki bezpośrednio na serwer, a wersjonować pliki w repozytorium.

Odnośnik do komentarza

W poprzedniej firmie tak robiłem, długo walczyłem o to, żeby móc samemu działać w kodzie WP, aż w końcu admin stworzył mi taką "furtkę", którą odblokowywałem na kilkanaście minut folder ze stroną, robiłem edycję i z powrotem zamykałem. Putty do tego używałem :-k 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...