Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

Logujesz się na swoje konto na nazwa.pl wybeirasz z opcji coś w stylu "zmiana dns domeny", wpisujesz tam adresy dns odpowiednie dla swojego konta na linuxpl (dane te zapewne masz gdzieś w konfiguracji konta lub w jakimś mailu, który dostałeś przy wykupieniu u nich usługi). Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do panelu na linuxpl i tam w opcji takiej jak "podpięcie/zaparkowanie domeny" wpisujesz adres wykupionej domeny. To wszystko powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

majac troche czasu walczylem z xamppem zeby udostepnic serwer z sieci lokalnej na swiat:

 

wiec wyglada to tak na kompie

192.168.1.108 - tutaj stoi server, widac go w sieci lokalnej z innych maszyn pracujacych w domowej sieci

 

na routerze (Pentagram Cerberus) ustawilem Virtual server z przekierowaniem na port 80 lokalnego IP(192.168.1.108)

 

jak wpisuje z innej maszyny swoje IP strona sie nie wczytuje(IP mam zmienne wiec moge na PW zapodac), kiedy wylacze normalnie spod adresu zew. IP moge zalogowac sie do routera

 

 

 

za co odpowiada DMZ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mam takie pytanie, jakim programem najlepiej stworzyć prostą stronę www - stronę przedszkola, więc wiadomo co tam ma być - parę info, trochę zdjęć, jakieś aktualizacje, żadnych wodotrysków oraz gdzie najlepiej stronę postawić i opłacić serwer?

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Szukam informacji o rynku usług "zarządzania portalami". Konkretnie interesuje mnie kwestia zarządzania portalem blogowym. Portal jest popularny, generuje duży ruch użytkowników, zarządzanie ma polegać na wspólpracy z blogerami, administrowaniem itp. Chciałbym znaleźć jakieś oferty rynkowe czy ceny ruynkowe dla takich usług. Może macie jakieś źródła?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
<head>
<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>" />
t<meta name="viewport" content="width=device-width" />
<meta name="description" content="<?php echo bloginfo('description'); ?>" />
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=9; IE=8; IE=7; IE=EDGE" />
 
<title><?php wp_title('|', true, 'right'); ?></title>

jak to sugerujesz ustawić?

czy powyższe meta name też należy zmienić?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nie wiem czy dobry temat, jeżeli nie to proszę moda o przeniesienie posta, bądź wskazanie, gdzie mam napisać raz jeszcze.

 

Panowie - gdzie teraz warto kupić hosting i domenę?

 

Po najmniejszej linii oporu znalazłem na nazwa.pl (http://www.nazwa.pl/hosting/?anchorScroll=sect2 ) Który będzie dobry pod standardowego wordpressa? Active biznes?

Całość z grafiką, domeną i innymi duperelami wykona mi kolega, ja mam tylko ogarnąć hosting i nie wiem co teraz jest względnie na topie.

 

Druga sprawa: Ma ktoś pomysł na domenę? Myślałem nad ultrataxi.pl, ale coś pokręciłem przy zmawianiu i drugi raz już mi pisze, że jest zajęta :( Chodzi typowo o firmę taxi, nazwa powinna być chwytliwa :)

Odnośnik do komentarza

gulitaxi albo gulitaryfa moze

 

co do hostingu ja wiele lat korzystałem z webd.pl - byłem zadowolony

 

na nazwie miałem konta pocztowe - i tutaj było różnie...

 

jeżeli chodzi o ten najmniejszy pakiet to też da radę - pytanie jak się kalkuluje domena gratis... zazwyczaj pierwszy rok i tak jest w "promocji"

 

nie myslales zeby zalozyc konta na wordpress.com i zeby przekierowac na to domene ? obnizy Ci to koszty (chyba ze masz coś co i tak bedziesz trzymał na tych 50gb miejsca ;) )


przeczytałem szczegółowo cennik, nazwa.pl jest droga

 

obczaj sobie na webd.pl pakiet mini lub medium

 

nie bedziesz mial na stronie taryfy takiego ruchu zeby wygenerowac 50gb miesiecznie... a sporo kasy zostanie Ci w kieszeni

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...