Skocz do zawartości

WYNIKI KONKURSU


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE KONKURSU "KARIERA FOOTBALL MANAGERA"

 

Na początek - zbyt długi wstępniak

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że udało nam się przeprowadzić ten konkurs od początku do końca w dokładnie takiej formie jak sobie zaplanowaliśmy. Dawno już nie było żadnego powiewu świeżości na Forum CM, a nie ma co ukrywać, że nasze Forum jako instytucja, miejsce do spotkań i rozmów, raczej powoli zmierza ku schyłkowi niż rozkwitowi. Jednak podkreślam słowo “powoli” - nadal mamy mocny trzon osób żywo zaangażowanych w sprawy Forum, odwiedzających to miejsce codziennie, a nawet spędzające tu większość swojego dnia (Forum jest na pierwszym miejscu moich zakładek w przeglądarce od ponad 10 lat :) ), a także wciąż pojawiają się nowi użytkownicy, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na to jak Forum wygląda.

 

Szczerze powiem, że nie spodziewałem się wielkiego przypływu nowych rejestracji na forum, czy ogromnych wzrostów w liczbie postów itp. Jednak moja profesja nie pozwoliła mi nie sprawdzić dostępnych zasobów, żeby zobaczyć, czy był jakiś efekt Konkursu na Forum. Liczba rejestracji wygląda stabilnie na przestrzeni całego roku, ale natrafiłem na wykres “Cała aktywność na stronie”, definiowana w ten sposób:

 

Cytat

Łączna liczba członków, którzy dodali nową zawartość, obserwowali ją lub zareagowali na zawartość strony w określonym przedziale czasowym.

 

I tu czekało mnie pozytywne zaskoczenie! Rok do roku zaliczamy wzrosty przy okazji premiery Football Managera, co jest jak najbardziej naturalne i nazywane “sezonowością”, ale porównując do siebie lata ogólna aktywność w skali roku miała mocną tendencję spadkową. Na ten moment aktywność w październiku 2018 jest o 15% wyższa niż w październiku 2017! Nie zaryzykuję hipotezy, że to jest zasługa samego Konkursu, ale jestem przekonany, że miał swój udział w tym małym sukcesie dla naszej całej społeczności :) A tendencja jest zwyżkowa, premiera Football Managera dopiero za 2 dni, więc oczekuję, ze listopad i grudzień będą jeszcze lepsze i pozwolą nam nawet zacząć rok 2019 z lepszego miejsca od tego z 2018 czy nawet 2017 roku :) 

 

vGxUyGyavmmSRKkfi9Vazj4KaCpmnq.png

 

Dodatkowo było mi bardzo miło z odzewu jaki otrzymałem od Redaktorów Naczelnych serwisów o Football Managerze - @Ceyvol z FM Revolution oraz @Mahdi z My Football Manager. Bez chwili zawahania zgodzili się poświęcić swój czas i dołączyć do jury konkursowego oraz promować Konkurs na swoich stronach. Dzięki Panowie, mam nadzieję, że to początek fajnych współprac pomiędzy naszymi stronami :)

 

Przepraszam za ten długi wstęp, ale chciałem się podzielić dobrymi nowinami :) Przejdźmy już do samego Konkursu.

 

Wyniki Konkursu

Do Konkursu przystąpiło 14 karier, z czego jedna nie była brana pod uwagę przy obradach jury, ze względu na brak opisu rozgrywki piłkarskiej. Szkoda @z0nk, bo fabuła zapowiadała się naprawdę obiecująco! 

 

Ze swojej strony mogą powiedzieć, że poziom był dobry - żadnemu z uczestników nie udało się uniknąć błędów językowych czy stylistycznych, ale nie przeszkadzało to w pozytywnym odbiorze wszystkich Karier. Kilku z nich nie udało się rozwinąć, ale są też takie, które nadal się toczą, pomimo już zamknięcia obrad jury. Mamy nadzieję, że uczestnicy będą kontynuować pisanie, bo cieszyły się one popularnością wśród Forumowiczów :)

 

Głosy uznania jury zdobyło siedem Karier - co ciekawe, jurorzy nie byli ze sobą zgodni, nie było dwóch identycznych podziałów punktów. Pełny podział pu:

 

7. miejsce: “Start po łódzku” autorstwa @arti91 (1 punkt)

Opowiadanie zdobyło honorowy punkt od Dudka, którego ucieszyło czytanie o swoich rejonach - lokalny patriota ;)

 

6. miejsce: “Jak będzie na Sudtribune? - sekcja BVB” autorstwa @Diablo94BTV (3 punkty)

Doceniona porządna kronikarska praca i zaangażowanie w karierę - liczymy na kolejne części!

 

5. miejsce: “A miało być tak pięknie…” autorstwa @Szok (11 punktów)

Opowiadanie napisane z dużym luzem i poczuciem humoru, na dodatek cieszyło się sporą popularnością wśród forumowiczów. Docenione zostało także bogate wykorzystanie elementów graficznych, świetnie dopasowanych do okazji.

 

4. miejsce: “Gregory Lacombe” autorstwa @Shrek (15 punktów)

Bardzo solidne opowiadanie, otrzymało oceny od wszystkich jurorów, jednak ani jednej najwyższej. 

 

3. miejsce: “Sei tutta la mia vita - US Lecce” autorstwa @jmk (20 punktów)

Pięć sezonów, dwa tytuły mistrza Włoch, Puchar Włoch, finał LM i chyba dwa Superpuchary. Całkiem niezły dorobek jak na start z Serie C. Do tego świetnie opakowane, napisane bardzo dobrze stylistycznie, choć do najwyższych ocen zabrakło elementów fabularnych.

 

2. miejsce: “Czas przeszły” autorstwa @Makk (27 punktów)

Tylko jednego punktu zabrakło aby stanąć na najwyższym miejscu podium. Bardzo ciekawa fabuła, dobrze stworzona atmosfera post-apokaliptycznego świata, ale trochę za mało w tym wszystkim było Football Managera.

 

1. miejsce: “Krzysztof Ibisz” autorstwa @rafal9595 (28 punktów)

Zwycięska kariera podbiła serca aż 4 z 7 jurorów, którzy dali jej maksymalną liczbę punktów! Wciągająca opowieść, odpowiednia prezentacja oraz idealny balans między fabułą a Football Managerem. Doceniony został pomysł z opowiedzeniem historii cofającej się w czasie oraz to, że została opowiedziana do końca. 

 

Gratulujemy zwycięzcy! Kod Steam dla Football Manager 2017… 2019 zostanie przesłany w prywatnej wiadomości :) 

 

Tytuł Autor Dudek Feanor krzysfiol lad Reaper Ceyvol Mahdi SUMA
Krzysztof Ibisz rafal9595 5 5 3 5 2 5 3 28
Czas przeszły MaKK 4 4 2 4 5 3 5 27
Sei tutta la mia vita - US Lecce jmk 3 1 1 3 4 4 4 20
Gregory Lacombe Shrek 2 2 4 2 1 2 2 15
A miało być tak pięknie... Szok   3 5   3     11
Jak będzie na Sudtribune? - sekcja BVB Diablo94BTW       1   1 1 3
Start po łódzku arti91 1             1
  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 4
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął ten temat

Najpierw chciałem podziękować za zaszczytne drugie miejsce i za głosy oddane całemu żiri. Czyli moje wypociny nie były aż tak tragiczne ;) (chyba)

Gratuluję oczywiście zwycięzcy tej zabawy @rafal9595

Reszcie osób, która brała udział oraz załapała się do "siedmiu wspaniałych" również gratuluję. 

 

1 godzinę temu, Reaper napisał:

Bardzo ciekawa fabuła, dobrze stworzona atmosfera post-apokaliptycznego świata, ale trochę za mało w tym wszystkim było Football Managera.

No cóż... jak pisałem w innym temacie: miałem w planie dwa/trzy sezony. Z braku czasu jednak i pewnych zawirowań nie udało się dotrzymać tego. 

Cieszy mnie natomiast, iż mój topik i to, co w nim skrobałem, przypadł do gustu komuś tam. Dziękuję, że poświęcili czas ludzie na czytanie tego. I jest mi miło, jeśli ta treść przyniosła komuś, choć troszkę rozrywki i go zainteresowała. 

 

Co do wygranej to... mam nadzieję, iż wygrany będzie miał dobrą zabawę, wiele wygranych i ogromną radochę z nagrody. 

 

Po części dobrze, że nie zgarnąłem tego, gdyż z moją grą w FMa od ponad roku jest bardzo cienko. W FM 17 mam mało czasu rozegranego, w FM 18 jeszcze mnie. I szczerze muszę przyznać, iż oczywiście chciałem tę całą zabawę wygrać, z tym że miałem mały (szatański) plan, co zrobię z wygranym FM 2019. Wiedząc, że nie będę w to za bardzo grał oraz to, że już mnie nie jara czekanie i nowa odsłona, jak kiedyś to... miałem zamiar zrobić małe wyzwanie w dziale Kariery u nas na forumie i przekazać "grę twojego życia" w dobre ręce jako nagrodę. Taa, nagroda przekazana jako nagroda... Wiem jak to brzmi ;) Ale nie chciałem, aby kluczyk i gra się zmarnowały u mnie. Nie wyszło, żyjemy dalej.

 

Także, jeszcze raz gratulacje, dziękuję. 

 

PS. Czy swój temat będę kontynuował? Nie wiem. Nie wiem, czy jest sens i popyt na to. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kubilaj2 napisał:

Gratuluję zwycięzcy! Pytanie, co przeszkodziło mojej karierze w dochrapaniu się chociaż tej siódemki?

Żaden z jurorów nie przyznał punktów. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że miałeś opowiadanie bez żadnej fabuły, napisanem prostym językiem i z błędami stylistycznymi, błędną interpunkcją, dodatkowo napisane wielkimi blokami tekstu, które się ciężko czyta. Wypadało blado przy innych karierach opisujących głównie samą rozgrywkę, jak np. kariera jmk.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Reaper napisał:

Żaden z jurorów nie przyznał punktów. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że miałeś opowiadanie bez żadnej fabuły, napisane prostym językiem i z błędami stylistycznymi, błędną interpunkcją, dodatkowo napisane wielkimi blokami tekstu, które się ciężko czyta. Wypadało blado przy innych karierach opisujących głównie samą rozgrywkę, jak np. kariera jmk.

 

Okej, chciałem się tylko dowiedzieć, bo wiesz, jestem początkujący w FM-a i opisywaniu swoich wypocin growych.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla zwycięzcy, podziękowania dla organizatorów i uczestników.

 

Co do wyników konkursu - sam głosowałem podobnie.

 

 

7 godzin temu, Makk napisał:

@rafal9595

 

 

PS. Czy swój temat będę kontynuował? Nie wiem. Nie wiem, czy jest sens i popyt na to.  

 

 

Ja chcę się dowiedzieć co się stało ze światem i jak radził sobie Mak w nowej post apokaliptycznej rzeczywistości. Mimo tego, że nie jestem fanem sci-fi.

 

 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Miło było wziąć udział w tym konkursie, jednakże szkoda, że nie udało się go wygrać, ponieważ taki był cel na początku. Szybko jednak cel stał się zabawą i nie skupiałem się już tylko i wyłącznie na wygranej. Dzięki wielkie za jeden punkt. Gratulacje jednak dla zwycięzcy. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Hej,
Dziękuję wszystkim za gratulacje, a jurorom za wyrazy uznania dla mojej twórczości. Jestem bardzo miło zaskoczony, gdyż tak jak chyba wszyscy traktowałem ten konkurs jako zabawę i ciekawą formę wyzwania, a nie jako rywalizację na śmierć i życie. Z mojej strony gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział (zwłaszcza Tobie @Makk bo dzielił nas zaledwie punkt) oraz podziękowania dla organizatorów za stworzenie konkursu.

 

Co do wyników konkursu to zaskoczeniem było dla mnie 4. miejsce, które zajął @Shrek, gdyż właśnie on i @Makk byli moimi osobistymi faworytami do wygranej. Co do opowiadania "Czas przeszły" to ja również czekam na kontynuację, czytało się bardzo fajnie. Jeśli chodzi zaś o mój ranking to wyglądałby tak:

5 punktów - @Shrek / @Makk
4 punktów - @Shrek / @Makk  (nie potrafię się na ten moment zdecydować, musiałbym dużo czasu jeszcze spędzić :D )
3 punkty - @jmk
2 punkty - @arti91 (fajny wybór klubu, taki nietypowy)
1 punkt - @Diablo94BTV

 

Na forum na pewno zostanę na dłużej, wcześniej jego nazwa parę razy rzuciła mi się w oczy, ale to dopiero po informacji o konkursie, na mojej "macierzystej" stronie FM Revolution, wszedłem tu na dłużej. :)

 

 

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla @rafal9595, nadrobiłem w końcu i fakt faktem czytało się to bardzo przyjemnie :D

W dniu 31.10.2018 o 21:44, Makk napisał:

Najpierw chciałem podziękować za zaszczytne drugie miejsce i za głosy oddane całemu żiri. Czyli moje wypociny nie były aż tak tragiczne ;) (chyba)

To dzięki koledze, który najpierw sprawił, że chciałeś zrezygnować :kekeke: 

 

I odniosę się do

W dniu 31.10.2018 o 19:44, Reaper napisał:

Szkoda @z0nk, bo fabuła zapowiadała się naprawdę obiecująco! 

pomysł na fabułę cały czas mam, po prostu nie jestem jeszcze pewien jak dokładnie chcę to rozwinąć i w którym kierunku. Uznałem, że byłoby to napisane teraz na siłę, co przy dobrych pozycjach jak chociażby @rafal9595byłoby nie na miejscu ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper odpiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...