Skocz do zawartości
Profesor

[FM 2019] Błędy w tłumaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

WAŻNE (1) - Mile widziane angielskie screeny polskich tekstów z problemami - jako że tekst w FM z roku na rok staje się coraz większą sklejką, coraz trudniej jest lokalizować w nim błędy.

WAŻNE (2) - W przypadku nazw rozgrywek/nagród oraz niezgodności form czasownika z nazwami klubów, proszę o NIEZGŁASZANIE problemów z nimi, jeśli używacie FAKE'A albo bazy danych ŚCIĄNIĘTEJ Z NETU, bo nie jestem w stanie ustalić, po czyjej stronie leży wina.

W tym temacie możecie zgłaszać problemy z LEGALNĄ polską wersją FM 2019. Bardzo proszę o ilustrowanie znalezionych błędów screenshotami, wraz z odpowiednikiem w języku angielskim, gdyż bez nich czasami będzie ciężko zidentyfikować naturę problemu.

Mam nadzieję, że błędów w FM 2019 nie będzie zbyt wiele, choć nowego tekstu tradycyjnie jest dużo, a do tego pojawiło się trochę problemów, o których nie mogę pisać, niestety mieliśmy również mały poślizg z terminami. Niemniej jednak, tak jak przed rokiem za każdy znaleziony i zaakceptowany przeze mnie błąd zgłaszający otrzyma jeden mały punkcik. (Błędy znalezione przeze mnie przed ich zgłoszeniem oczywiście się nie liczą). Osoba, która w chwili ukazania się polskiego demo/bety FM 2020 będzie miała na koncie najwięcej punkcików, otrzyma ode mnie cieplutkiego, oryginalnego FM 2020 PL (o ile nadal będę tłumaczem SI odpowiedzialnym za polską lokalizację, a FM 2020 ukaże się jako kontynuacja FM 2019). W przypadku remisu szczęśliwca wyłoni losowanie. Drugi FM 2020 PL powędruje do losowej osoby spośród wszystkich zgłaszających (każde uznane zgłoszenie to jeden los w puli).

FM 2019 trafił do

1. Woo-Casha (najwięcej znalezionych błędów)

2. Miśka (losowanie po rezygnacji zwycięzcy)

Dobra wiadomość - o FM 2020 będzie łatwiej, gdyż Woo-Cash przechodzi na ciemną stronę mocy.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek pierdółka, ale jednak jest ;) W raporcie o zespole po strone słabości zespołu info o komunikacji zaczyna się z małej litery. Reszta wydaje sie być ok, a w wersji angielskiej zdanie o komunikacji zaczyna się dużą literą.

Pol

Ang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prof nie wiem czy to jest w jakiś sposób pogrupowane czy to nie ma wpływu, ale widzę, że problem jest generalnie z raportami o słabych stronach bramkarzy.

Pol

Ang

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to jest cały czas ten sam problem, bo linia zaczyna się od nazwy atrybutu, a kod używa wersji pisanej małą literą. Trzeba było to wymusić i już zostało zrobione, wskoczy w łacie.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, dodane jak zawsze za późno, dzięki.

NO, NOT REALLY FIXED +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka niekonsekwentnych tłumaczeń nazw 4. lig w bazie:
- część ma zapis "4. Liga" (w zgodzie z wyższymi poziomami), a reszta "4. liga"
- nazwa "Polish Fourth Division (wielkopolska)" jest nieprzetłumaczona

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do L~l, raczej nie moja robota, ale poprawię w łacie.

Co do "Polish Fourth Division (wielkopolska)" - panie, to nie Plus, nie ma w bazie, to nie ma tłumaczenia :) Podeślę do SI.

NOTED +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ENG

PL

W opinii agenta zamiast listy klubów wersja PL wyświetla "teamlist3#".

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim zacznie się ostrzenie wideł - programiści nie wysłali do aktualizacji tłumaczenia wszystkich wystąpień nowych nazw mentalności (pozytywna zamiast kontrola etc.), przez co możecie się spodziewać wystąpienia starych nazw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 hour ago, bartrix said:

ENG

PL

W opinii agenta zamiast listy klubów wersja PL wyświetla "teamlist3#".

Błędna zmienna, dzięki.

FIXED +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pierwsze to sam już nie wiem, ręce opadają. Coś nie bangla w soszal mediach znowu, bo 1. czasami polski tekst nie jest tłumaczeniem angielskiego tylko innego tekstu z bazy, 2. czasami tłumaczenie nie pojawia się i tyle. To jest ten drugi przypadek, tekst w bazie jest przetłumaczony.

Co do drugiego... nie rozumiem, w bazie przetłumaczyliśmy to jako "Plany treningowe na najbliższe tygodnie". Nie wiem, kto to zmienił. Poprawię, jak wróci do mnie najnowsza wersja bazy.

NOTED +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosze o poprawienie/dostosowanie polskich nazw .

stadiony:

(ID 96125432) Starogard Gdański: Kazimierza Deyny > im. Kazimierza Deyny
(ID 96109405 ) Daleszyce: Chopina > przy ul. Chopina
(ID 96136759) Stężyca: Abrahama > przy ul. Abrahama
(ID 96121490) Bielsk Podlaski: Elizy Orzeszkowej > przy ul. Elizy Orzeszkowej
(ID 54014037) Kraków: Rydlowka > przy ul. Rydlówka
(ID 96079137) Kraków: Rydlowka (training pitch) > przy ul. Rydlówka (boisko treningowe)

z rozgrywek licencjonowanych:
(ID 1300867)  Poznań : Bułgarska > przy ul. Bułgarskiej (obecnie INEA Stadion)
(ID 710105)  Legnica: Orla Bialego > przy Alei Orła Białego (obecnie Orła Białego)

oraz kluby:
Celuloza Kostrzyn nad Odrą (ID96085407)> POL długa Celuloza Kostrzyn nad Odrą > krótka Celuloza Kostrzyn
Rodło Kwidzyń (ID 54001631) > POL długa i krótka oraz ENG > Rodło Kwidzyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwidzyń i Kostrzyń to nie do mnie tylko do polskich researcherów. Z pozostałych (n.p.) Lech część to kwestia licencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, rozumię dziwne tylko że ENG nazwa stadionu jest ustawiona Bułgarska a POL INEA  Stadion przy licencji powinni poprawić tu i tu.

Dodatkowo z forum - Flota Świnoujscie (brak drugiego "ś" )

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są jakieś późne zmiany; w bazie, którą dostali tłumacze, były stare nazwy. Będzie poprawione w zimowej łatce.

Flota odnotowana, błąd był znów w wersji ENG.

NOTED +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy tak ma być, czy też coś jest nie do końca halo, ale przy zmianach w taktyce kiedy staje się ona niestandardowa styl taktyki ma nazwę angielską. Dla przykładu 2 taktyki z szablonu, które były modyfikowane i jedna bez ingerencji.

Niestandardowa 1

Niestandardowa 2

Standard

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi