Skocz do zawartości

Jak będzie na Sudtribune? - sekcja BVB


Diablo94BTV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Witam. Konkurs pomału dobiega końca, z góry każdemu życzę powodzenia w "walce" (bo chyba wszyscy to traktujemy raczej jak zdrową i ciekawą rywalizację) o zwycięstwo w tej zabawie. Fajnie byłoby zostać docenionym, ale jest kilku kandydatów.

Jako, że została godzinka z hakiem, to dzisiaj rozpoczniemy sobie 2 sezon, od przedstawienia planów sparingowych a także transferów do klubu, na razie wolne transfery i wypożyczenia, jeżeli jakieś są bo nawet nie pamiętam (mam mniej więcej 2 sezony do przodu a giera dopiero się odpala.). Od jutra już poważne granie i opisywanie, chciałbym też bardziej zadbać o estetykę, i wyniki chyba będę podawał w formie screena, ale resztę dalej będę pisać, bo po prostu lubię pisać. :)

 

Sparingi :

Okres sparingowy to w tym sezonie 7 meczów, w tym sezonie nieco pomieszałem ze zgrupowaniem i zmieniłem miejsce owego, od 24/7 do 2/8 będziemy szlifować formę w Turcji, a w tym czasie rozegrane zostaną 3 sparingowe mecze, cały harmonogram gier testowych wygląda następująco :


7/7/18 - FSV Frankfurt, Signal Iduna Park, Dortmund
11/7/18 - Tottenham Hotspur, Signal Iduna Park, Dortmund
18/7/18 - Oberhausen, Niederrheinstadion, Oberhausen
21/7/18 - Lotte, Stadion am Lotter Kreuz, Lotte

25/7/18 - Genclerbirligi, Ankara 19 Mayis Stadyumu, Ankara

28/7/18 - Caykur Rizespor, Yeni Rize Sehir Stadyumu, Rize
1/8/18 - Gaziantepspor, Gaziantep Stadyumu, Gaziantep

Tak wygląda zestaw naszych sparingpartnerów, nie jest to jak zwykle najmocniejszy zestaw, ale chodzi głównie o ogranie przed sezonem, więc też standardowo starałem się by rywale nie byli jednak z najwyższej półki. A pierwsza część okresu odbyła się pod okiem dużych kadrowych roszad.

Transfery do klubu (30.06.2018r.) -

Matteo Darmian (WT -> BVB) - WT z Manchesteru United (kont. do 30/6/21)
Mousa Dembele (WT -> BVB) - WT z Tottenhamu Hotspur (kont. do 30/6/20)
Eliaquim Mangala (WT -> BVB - WT z Manchesteru City (kont. do 30/6/22)

Tutaj muszę przyznać, że trzymałem to w tajemnicy od kilku odcinków, bo kwestie kontraktów do naszego klubu miałem rozwiązane tak naprawdę już w lutym, kiedy postanowiłem, że tę część sezonu poświęce na ciekawe uzupełnienia składu z Free Agent. Po kilku tygodniach researchu, postanowiłem, że właśnie oni zawitają do nas, Darmian będzie naturalnym rywalem dla Toljana a to powinno jeszcze podnieść jakość gry na PO, Dembele, nie ukrywam, najkrótszy kontrakt z całej trójki, ale też z konkretnego powodu. Chce go traktować bardziej jako zmiennika w kryzysowych momentach, a dłuższy kontrakt mógłbyć stać się dużo bardziej toksyczny. Największe nadzieje budzi we mnie postać Mangali. Do walki w ŚO po prostu idealny, silny zwinny, moim zdaniem ciągle z dużymi możliwościami, które jeżeli tu będzie pracować na 100% może zademonstrować.

 

Niestety początek okienka transferowego to oprócz szans na pozyskanie także czas odejść, a jedno w szczególności rozkroiło mojego serce.

Początek okienka transferowego :

Transfery z klubu :

1/7/18 - Marius Wolf (BVB -> Eintracht) - 500 tys. euro
1/7/18 - Christian Pulisic (BVB -> AS Monaco) - 79 mln euro
1/7/18 - Marwin Hitz (BVB ->
Atletico Madryt) - 2.4 mln euro

Pierwszego dnia prawdziwa transferowa petarda, czyli odejście od nas Pulisicia, ja nie miałem nic do powiedzenia bo klub z księstwa, który do biednych nie należy aktywował klauzulę w wysokości 79 mln, decyzja o odejściu należała już do samego Amerykanina. Niestety dużo większe zasoby portfela skusiły Go na odejście, pobijamy rekord transferu z klubu, ale nie ukrywam, liczyłem, że będzie chciał rozwijać się u nas. Pozostałe 2 transfery spodziewane i jestem z nich zadowolony, bo tylko kisili się w kadrze a wyrwałem dodatkowe 3 mln, a, że zarząd obecnie daje aż 90% z transferów do budżetu, jak nie trudno policzyć grubo ponad 70 mln doszło do wydania, i było z czego wydawać. A na co to wszystko poszło. I czy doszło jeszcze do jakichś poważniejszych ruchów w kadrze? O tym przekonamy się niebawem.

PS. Już poza odcinkiem, fajnie, że forum wyszło z inicjatywą takiej zabawy, nie ukrywam, że to naprawdę dało mi niezłego kopa do opisywania swoich przejść tej kariery, a także do tego by grać i grać i grać i grać, ktokolwiek zostanie wybrany zwycięzcą już teraz mu gratuluję, a każdemu kto tak fajnie zaczął zabawę, życzę by kontynuował swoje przygody, bo kilka opków czytam z dużą frajdą i sam nie mogę doczekać się kolejnych części opowieści. Każdemu kto to czytał i miał jakieś uwagi, wielkie dzięki, i zapraszam do dalszych obserwacji tej kariery, mogę powiedzieć, tyle, na pewno nie będziecie zawiedzeni bo zapowiada się sztosiwo. Czuwaj!!




 

Odnośnik do komentarza

Myślałem, ze tematy będą zamykane, a termin tyczy się nowych karier. Więc działamy dalej. :)

W poprzednim odcinku pożegnaliśmy się bardzo brutalnie acz dosyć obficie finansowo z Pulisiciem. Kibice oczywiście nie mogli być specjalnie zachwyceni. Ale... Nadrobimy to właśnie w tym momencie. Bo zaczynamy konferencję prasową na której przedstawimy 1 letnie wzmocnienie letniego okienka 2018 roku.

Dzień Dobry, witam państwa bardzo serdecznie. Zastanawiałem się, czy z tej wiadomości nie zrobić dużego show. Ale doszedłem do wniosku, że nie ilość i efekciarstwo. A jakość się liczy, dlatego po prostu państwu go przedstawię. Oto 1 i gwarantuję, że nie ostatni zakup letniego okienka BVB.

 

 

Ściągniecie do nas tego zawodnika to pierwszy i na pewno nie ostatni krok w budowaniu nowej siły w niemieckiej i europejskiej piłce, wierzę, i jestem niemal przekonany, że nie tylko odejscie Pulisicia zostało odpowiednio załatane, ale, i, że to podniesie jakość gry naszej drużyny. WILLKOMMEN NABIL!!!! Ale na tym nie koniec transferowych bomb ale o tym już w podsumowanie lipca w okienku transferowym w naszym wykonaniu :

Transfery do klubu :

1/7/18 - Nabil Fekir (Lyon -> BVB) -  60 mln euro (do 30/6/2023)
1/7/18 - Jan Oblak (Atletico Madryt -> BVB) - 60 mln euro (30/6/2023)
1/7/18 - Donny van de Beek (Ajax -> BVB) - 15.75 mln euro (30/6/2022)
1/7/18 - Fiete Arp (HSV -> BVB) - 9.5 mln euro (30/6/2022)
3/7/18 - Pierre-Michel Lasogga (WT -> BVB) - WT z HSV (30/6/2021)
13/7/18 - Gary Medel (Besiktas -> BVB) - 5.25 mln euro (30/6/2021)
21/7/18 - Michy Batsuhayi (Chelsea -> BVB) - wypożyczenie do 30/6/2018 - 450 tys. miesięcznie

Transfery z klubu :

7/7/18 - Shinji Kagawa (BVB -> Hoffenheim) - 14 mln euro
10/7/18 - Roman Burki (BVB -> Besiktas) - 7 mln euro
30/7/18 - Felix Passlack (BVB -> Augsburg) - 3 mln euro

Jak widać, bez większych ubytków, odszedł od nas Kagawa, nie widział po przyjściu Fekira czy van de Beeka szans na regularną grę, dlatego jak tylko pojawiła się całkiem przyzwoita oferta, bez wahania ją przyjąłem. Niestety będzie netto trochę na minusie, bo transfer Pulisicia nie pokrył transferowych Fekira i Oblaka, dlatego, trzeba było trochę wyszłapać z własnych kieszeni. Ale mam wielką nadzieję, że te wzmocnienia się obronią.

 

Sparingi (1.cz) :

Byli jeszcze zawodnicy którzy biorą udział w MŚ 2018, dlatego te pierwsze mecze sparingowe były jeszcze w niepełnej kadrze.  Byłem jednak zadowolony, bo nowe nabytki niemal z marszu udowodniły, że będą naszą dodatkową jakością w grze.

7/7/18 - Signal Iduna Park, Dortmund - BVB 4-0 FSV Frankfurt (Lassoga 19', Dembele 43', Isak 72, Rugani 75')

Skład : Oblak - Darmian, Mangala, Akanji, Diallo - Dahoud, Brahimi, Dembele - Gotze, Reus (c), Lasogga (Zmiany : Rugani, Isak, Toljan, Weigl, Fekir, Rode, Sancho, Witsel)

 

11/7/18 - Signal Iduna Park, Dortmund - BVB 2-1 Tottenham (Gotze 45', Dolberg 89' - Zahavi 84')

Skład : Rajkovic - Toljan, Rugani, Mangala, Darmian - Dahoud, Gotze, Brahimi - Reus (c), Fekir, Isak (Zmiany : Oblak, Akanji, van de Beek, Dolberg, Diallo, Weigl, Rode, Witsel)

 

Dwa mecze domowe, dwie wygrane, wygrana ze Spursami cieszy, ale też muszę dodać, że grali składem dosyć dalekim od optymalnego, nie mniej wygrana to wygrana, gra jednak mocno kuleje, staram się przejść na 4-3-3 by było więcej miejsca dla graczy środka pola, ale i dla skrzydeł, lub ewentualnie 4-4-2, gdzie ktoś z ofensywnym pomocników może zagrać niżej napastnika, na K10 lub F9, to jeszcze zapewne do pierwszych meczów ligowych będzie mocno ruchome w działaniu.
 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Diablo94BTV napisał:

Myślałem, ze tematy będą zamykane, a termin tyczy się nowych karier. Więc działamy dalej. :)

Tematy zamykane nie będą, na życzenie możemy je przenieść do działu opowiadań i mogą być dalej kontynuowane, ale wpisy od dzisiaj już nie są brane pod uwagę przy ocenach jury :) 

Odnośnik do komentarza

Sezon 2 Odcinek 3

Sparingi przed tournee do Turcji :

18/7/18 - Oberhausen 0-1 BVB (Isak 86')
21/7/18 - Lotte 1-4 BVB (Ludwig k.70' - Dolberg 7', Isak 50', Lasogga 78', 80'

 

Kilka słów o tym, jaka taktyka będzie nam przyświecać na zgrupowaniu w Turcji i prawdopodobnie przez cały najbliższy sezon :

Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że najlepsza do wykorzystania naszych potrzeb będzie taktyka (4-1-2-3 DP Szeroka) : W głównym jej założeniu, największy procent posiadania miał zawierać środek pola, a gra na skrzydła miała być ograniczona do niezbędnego minimum (kontry, szybkie akcje oskrzydlające, czy po prostu przewaga liczebna w ataku). Dlatego też polecenia były proste i było ich stosunkowo niewiele (utrzymanie piłki, rozegranie piłki po ziemi, szukanie gry, agresywny odbiór piłki, strzały z każdej pozycji), przy czym te strzały były ruchome z zagraniami na obieg, jeżeli gra bardziej skupiała się na środku pola, to staraliśmy się to trochę rozciągnąć, jeżeli skrzydłowi byli odcinani od gry to więcej było strzałów z dystansu, ewentualnie zagrań w pole karne, i tu na tę okoliczność powstała druga taktyka, czyli 4-2-4 Szeroka, posiadała dokładnie te same polecenia, ale częściej była używana właśnie do podań w pole karne, na zawodnika, który grał na Odgrywających czy też na F9, co pozwalało na nieco więcej wariantów, kiedy rywal grał park the bus a'la Hose Murinjo, lub kiedy nie miał pojęcia większego o grze do przodu.

Nie będziemy też chyba odkrywczy, jeżeli wyjdzie iż, najwięcej do powiedzenia w tych schematach mieli nowi zawodnicy. Fekir dostał za zadania głównie włączanie się do akcji po skrzydle, van de Beek jeżeli grywał to miał zabezpieczać środek pola, Darmian pełnił rolę takiego łącznika między środkiem pola a skrzydłem grając głównie jak BWO w Wsparciu.
To mniej więcej tyle, to zapewne zmieniać się będzie z 204553 razy w trakcie sezonu, więc, nawet nie wiem po co to pisze.

Sparingi w Turcji :

 

25/7/18 - Genclerbirligi 0-2 BVB - (Batshuayi 26' Reus 34')

Skład (4-2-2-2) : Oblak - Darmian (Toljan 84'), Mangala (Rugani 79') , Medel (Akanji 67'), Diallo (Guerreiro 67') - Dembele (Rode 62'), Dahoud (Weigl 73')  - Isak, Reus (c) - Batshuayi, Dolberg


28/7/18 - Caykur Rizespor 1-3 BVB (Koc 66' - Reus 16', Batshuayi 27', Dolberg 41')

Skład (4-1-2-3 DP Szeroka) : Oblak, Toljan (Darmian 84'), Mangala (Akanji 67'), Rugani, Diallo (Guerreiro 73') - Delaney, Dahoud (Witsel 73'), Reus (c) - Sancho (Rode 73'), Batshuayi, Dolberg

 

1/8/18 - Gaziantepspor 0-1 BVB (Reus 27')

Skład (4-1-2-3 DP Szeroka): Rajkovic - Toljan, Rugani, Akanji, Guerreiro - Dahoud - Weigl (Dembele 85'), van de Beek - Sancho (Witsel 68'), Reus (c), Dolberg (Isak 74')

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...